Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

20 ώρες πρίν, Anniee είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας , αν σας έχει τύχει ή από φίλες γνωστές κλπ 

Συχνές ουρολοιμωξεις , που μεν περνάνε αλλά πάλι εμφανίζεται,  και είναι και πολύ ενοχλητικό,  πρόκειται για δικό μου άνθρωπο και κάποια στιγμή είχε αναφερθεί κάποια κοπέλα αν θυμάμαι καλά που αντιμετωπιζε συχνά και βρήκε μια απλή λύση και ηρέμησε! Μακάρι να δει το δει ή οποια γνωρίζει,  ας μου γράψει 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Εύχομαι και μέσα από την καρδιά μου , γερά μωράκια στην αγκαλιά σας όσες είστε εγκυουλες,  οι υπόλοιπες να συνεχίσετε τον αγώνα σας , η Παναγία δεν αφήνει καμία,  θα συμβεί σίγουρα και θα έρθει το μωράκι , έχω και εγώ τον αγώνα μου,  ίσως κάποιες με θυμούνται οι πιο παλιές και τώρα έχω τα διδυμακια μου να κοιμούνται.

Σας φιλώ 

Καλησπερα,

παθαινα κ εγω συνέχεια και το στα μάτισαν μόνο όταν άρχισα να παίρνω βιταμίνες κράνμπερι. Καλή επιτυχια στον αγώνα σου<3

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 ώρες πρίν, eva13232 είπε:

εγώ εδω ειμαι παλι η τρελή ππυ δεν ξερω τι μου συμβαίνει..... βοηθήστε με ρε κορες .....

τελευταία περιοδος 20 Ιουλίου οπως σας περιεγραφα παραπανω ,με καφε και μαύρο αιμα. περίμενα κανονοκα περίοδο 16 Αυγούστου,  ακομα τιποτα και εχω τρομερούς πονοκεφάλους και πόνους περιοδου αλλα περίοδος γιοκ.... τι να υποθέσω? τι να κανω ? τρέμω μήπως εφτασα στο μη παρέκει εμμηνόπαυση  κλιμακτήριο???? εν τω μεταξυ είχαμε κανονικα επαφές στις γόνιμες -ειπαμε να εκμεταλλευτουμε το γεγονός οτι το κέντρο είναι κλειστό. ο σφακ ο γιατρος μου ακόμα με παιρνει τηλέφωνο από την τελευταία φορά που απελπισμένη παλι απευθύνθηκα σε εσάς.... δεν ξερω τι να κανω και πως να ηρεμησω καπως ......

Το έχω πάθει κι εγώ κορίτσι μου μετά από απόξεση είχα την πρώτη περίοδο κανονικά ενώ η δεύτερη δεν μου ερχόταν όπως περιγραφεις κι εσύ με λίγο καφέ αίμα μόνο κάποια στιγμή και ο γυναικολόγος μου είπε να πάρω για 5 μέρες τα χάπια duphaston για να μου έρθει περίοδος όπως κι έγινε δυο μέρες αφού τα διέκοψα. Μετά από αυτό το γεγονός η περίοδος μου συνέχισε να έρχεται κανονικά όπως ερχόταν 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Anniee είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας , αν σας έχει τύχει ή από φίλες γνωστές κλπ 

Συχνές ουρολοιμωξεις , που μεν περνάνε αλλά πάλι εμφανίζεται,  και είναι και πολύ ενοχλητικό,  πρόκειται για δικό μου άνθρωπο και κάποια στιγμή είχε αναφερθεί κάποια κοπέλα αν θυμάμαι καλά που αντιμετωπιζε συχνά και βρήκε μια απλή λύση και ηρέμησε! Μακάρι να δει το δει ή οποια γνωρίζει,  ας μου γράψει 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Εύχομαι και μέσα από την καρδιά μου , γερά μωράκια στην αγκαλιά σας όσες είστε εγκυουλες,  οι υπόλοιπες να συνεχίσετε τον αγώνα σας , η Παναγία δεν αφήνει καμία,  θα συμβεί σίγουρα και θα έρθει το μωράκι , έχω και εγώ τον αγώνα μου,  ίσως κάποιες με θυμούνται οι πιο παλιές και τώρα έχω τα διδυμακια μου να κοιμούνται.

Σας φιλώ 

Καλησπέρα. Είναι σίγουρα ουρολοιμώξεις; Με εξετάσεις; Εγώ υπέφερα για χρόνια ειδικά μετά το σεξ συχνα πυκνά αλλά δεν έβρισκαν μικρόβιο στις εξετάσεις όποτε υπέθεσα ότι ήταν κυστιτιδες. Έχω πάρει άπειρες αντιβιωσεις και οι γιατροί μου έλεγαν ότι λογικά έχουν κάνει αποικία τα μικρόβια στην κύστη μου και ερεθίζονταν με την επαφή. Ξέρω ότι βοηθάνε κάτι βιταμίνες κράνμπερι αν θυμάμαι καλά αλλά αυτό που με έσωσε εμένα είναι το νερό. Όσο χαζό και αν ακούγεται άρχισα να πίνω πολύ πολύ νερό και να πηγαίνω συχνα τουαλέτα. Ειδικά όταν έχω επαφές. Τώρα έχω ηρεμήσει, το νερό είναι το 50% της λύσης!!!

Να σου ζήσουν τα μωράκια σου!!!

10 ώρες πρίν, eva13232 είπε:

οχι , φοβαμαι ......

Στον κύκλο που ειχα περίοδο μόνο με καφέ και μαύρο αίμα πήγα πολύ καλά στην ωοληψια. Και εγώ ανησυχούσα για όλα αυτά που λες αλλά μετά έστρωσε. Κάνε ένα τεστακι και αν είναι αρνητικό (που το απεύχομαι) περίμενε να αδιαθετήσεις. Τα κάνουν αυτά τα περίεργα οι οργανισμοί μας!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, μήπως καποια κοπελα απο εσας περασε απο τα καφε υγρα της εξωσωματικης; Και χαμηλή χοριακη; 
χοριακη  8η μερα εμβρυομεταφορας (5ημερων κατεψυγμενων) 19.64

Χοριακη 10η ημέρα εμβρυομεταφορας 39,42 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ? 

Είμαι να σκάσω πραγματικά έχω στεναχωρεθει τόσο πολύ ,29 του μήνα θα ξεκινούσαμε διέγερση και σήμερα βγήκα θετική στο κοβιντ , 2 χρόνια δε κόλλησα τώρα βρήκα :( Φοβαμαι πάρα πολύ μη κολλήσει και ο άντρας μου πράγμα ακατόρθωτο να μην είναι μικρό το σπίτι μας δε μπορούμε να απομονοθουμε και ήδη μπορεί να τον έχω κόλλησει η αλήθεια .. 

Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις ξέρετε πόσο καιρό το αναβάλλουν? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ? 

Είμαι να σκάσω πραγματικά έχω στεναχωρεθει τόσο πολύ ,29 του μήνα θα ξεκινούσαμε διέγερση και σήμερα βγήκα θετική στο κοβιντ , 2 χρόνια δε κόλλησα τώρα βρήκα :( Φοβαμαι πάρα πολύ μη κολλήσει και ο άντρας μου πράγμα ακατόρθωτο να μην είναι μικρό το σπίτι μας δε μπορούμε να απομονοθουμε και ήδη μπορεί να τον έχω κόλλησει η αλήθεια .. 

Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις ξέρετε πόσο καιρό το αναβάλλουν? 

Την 8η μερα εγω βγήκα αρνητική. Ο ανδρας μου κόλλησε δυο μερες μετα απο μενα. Δεν τους νοιάζει ποτε κόλλησες. Αυτο που τους νοιάζει ειναι να εχεις αρνητικό τεστ την μερα της ωοληψιας και της ετ.

15 ώρες πρίν, Ella29 είπε:

Καλησπερα σας, μήπως καποια κοπελα απο εσας περασε απο τα καφε υγρα της εξωσωματικης; Και χαμηλή χοριακη; 
χοριακη  8η μερα εμβρυομεταφορας (5ημερων κατεψυγμενων) 19.64

Χοριακη 10η ημέρα εμβρυομεταφορας 39,42 

Αντικειμενικά ειναι πολυ χαμηλή για τις μερες που εισαι, αλλα ειναι θετικο οτι εχεις διπλασιασμό. Δεν μπορείς να κανεις κατι μονο να περιμένεις να δεις πως θα πάει. Σου ευχομαι τα καλυτερα!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ? 

Είμαι να σκάσω πραγματικά έχω στεναχωρεθει τόσο πολύ ,29 του μήνα θα ξεκινούσαμε διέγερση και σήμερα βγήκα θετική στο κοβιντ , 2 χρόνια δε κόλλησα τώρα βρήκα :( Φοβαμαι πάρα πολύ μη κολλήσει και ο άντρας μου πράγμα ακατόρθωτο να μην είναι μικρό το σπίτι μας δε μπορούμε να απομονοθουμε και ήδη μπορεί να τον έχω κόλλησει η αλήθεια .. 

Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις ξέρετε πόσο καιρό το αναβάλλουν? 

Περαστικα κοριτσι μου! Το περνας ελαφρια;; Αν ναι μπορει να σου βγει αρνητικο ηδη σε 4-5 μερες.
Νομιζω οτι το μονο  θεμα ειναι μην κανει πυρετο ο αντρας σου

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Ella29 είπε:

Καλησπερα σας, μήπως καποια κοπελα απο εσας περασε απο τα καφε υγρα της εξωσωματικης; Και χαμηλή χοριακη; 
χοριακη  8η μερα εμβρυομεταφορας (5ημερων κατεψυγμενων) 19.64

Χοριακη 10η ημέρα εμβρυομεταφορας 39,42 

Καλησπέρα, είμαι και εγώ στην αναμονή για τη χοριακή. Μετέφρα έμβρυα 3 ημερών (το συγκεκριμένο κέντρο δεν τα αφήνει να φτάσουν στις βλαστοκύστες) και την 5η μέρα είδα καφέ υγρά. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλό αυτό για πιθανόν έγινε η εμφύτευση. Κράτησαν για 2-3 και μέχρι στιγμής δεν έχω ξαναδεί κάτι. Την Πέμπτη θα κάνω τη χοριακή και θα γνωρίζω τι έχει γίνει. Πιθανόν τα καφέ υγρά να σχετίζονται με την εμφύτευση. Την χοριακή μου είπαν να την κάνω την 14η μέρα, μήπως την έκανες νωρίς; Ρώτα όμως και τον γιατρό σου. Σου εύχομαι καλά αποτέλεσμα :)

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Ella29 είπε:

Καλησπερα σας, μήπως καποια κοπελα απο εσας περασε απο τα καφε υγρα της εξωσωματικης; Και χαμηλή χοριακη; 
χοριακη  8η μερα εμβρυομεταφορας (5ημερων κατεψυγμενων) 19.64

Χοριακη 10η ημέρα εμβρυομεταφορας 39,42 

Καλησπέρα, είναι χαμηλή είναι η αλήθεια ως νουμερο όμως διπλασιάζεται και πηγε πάνω από 25 που σημαίνει επιβεβαιωση της εγκυμοσύνης! 
ο γιατρός σου τι λέει;

Κανε λιγακι υπομονή και αύριο επανάληψη.

Σου εύχομαι ολόψυχα ένα μεγάλο νουμερο την επόμενη φορά. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ? 

Είμαι να σκάσω πραγματικά έχω στεναχωρεθει τόσο πολύ ,29 του μήνα θα ξεκινούσαμε διέγερση και σήμερα βγήκα θετική στο κοβιντ , 2 χρόνια δε κόλλησα τώρα βρήκα :( Φοβαμαι πάρα πολύ μη κολλήσει και ο άντρας μου πράγμα ακατόρθωτο να μην είναι μικρό το σπίτι μας δε μπορούμε να απομονοθουμε και ήδη μπορεί να τον έχω κόλλησει η αλήθεια .. 

Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις ξέρετε πόσο καιρό το αναβάλλουν? 

Εγώ θα σου έλεγα να ρωτήσεις τον γιατρό σου .... Είναι κρίμα να ξεκινήσεις διέγερση να σπαταλήσεις τα φάρμακα κ την μέρα της ωοληψιας να εχεις ακόμα θετικό PCR test κ να σου πουν άκυρο. Εγώ όταν κόλλησα χωρίς σοβαρά συμπτώματα κ χωρίς πυρετό έκανα 14 μέρες να βγω αρνητική σε ραπιντ ... PCR θα ήταν σίγουρα ακόμα θετικό. Φυσικά  έχασα εκείνο τον μήνα κ πήγα τον επόμενο για προσπάθεια ... αλλά τουλάχιστον δεν χαράμισα τα φάρμακα της διέγερσης ... Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου για μεγαλύτερη ασφάλεια όπως κ να έχει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ? 

Είμαι να σκάσω πραγματικά έχω στεναχωρεθει τόσο πολύ ,29 του μήνα θα ξεκινούσαμε διέγερση και σήμερα βγήκα θετική στο κοβιντ , 2 χρόνια δε κόλλησα τώρα βρήκα :( Φοβαμαι πάρα πολύ μη κολλήσει και ο άντρας μου πράγμα ακατόρθωτο να μην είναι μικρό το σπίτι μας δε μπορούμε να απομονοθουμε και ήδη μπορεί να τον έχω κόλλησει η αλήθεια .. 

Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις ξέρετε πόσο καιρό το αναβάλλουν? 

Μην απογοητεύεσαι. Θα προλάβεις. Διεγερση ξεκινάς όποτε θελεις άλλες 10 μέρες για ωοληψια. Εμείς κολλήσαμε στις γιορτές όλοι μαζί και σε 7-10 μέρες είχαμε όλοι αρνητικό rapid (εγώ άργησα περισσότερο από όλους που δεν πρόλαβα να κανω το 3ο εμβόλιο και νόσησα πιο βαριά).

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ? 

Είμαι να σκάσω πραγματικά έχω στεναχωρεθει τόσο πολύ ,29 του μήνα θα ξεκινούσαμε διέγερση και σήμερα βγήκα θετική στο κοβιντ , 2 χρόνια δε κόλλησα τώρα βρήκα :( Φοβαμαι πάρα πολύ μη κολλήσει και ο άντρας μου πράγμα ακατόρθωτο να μην είναι μικρό το σπίτι μας δε μπορούμε να απομονοθουμε και ήδη μπορεί να τον έχω κόλλησει η αλήθεια .. 

Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις ξέρετε πόσο καιρό το αναβάλλουν? 

Μα σε οκτώ μέρες ξεκινάς οπότε ωοληψια θα έχεις σε τρεις εβδομάδες πάνω κάτω! Δεν νομίζω πως δεν μπορείς να κάνεις εκτός αν έχεις βαριά συμπτώματα. 

Στους άντρες είναι διαφορετικά καθώς δεν θέλουν υψηλό πυρετό για να μην χαλάσει το σπέρμα. 

Μίλησε με το κέντρο, θα σε κατευθύνουν. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ? 

Είμαι να σκάσω πραγματικά έχω στεναχωρεθει τόσο πολύ ,29 του μήνα θα ξεκινούσαμε διέγερση και σήμερα βγήκα θετική στο κοβιντ , 2 χρόνια δε κόλλησα τώρα βρήκα :( Φοβαμαι πάρα πολύ μη κολλήσει και ο άντρας μου πράγμα ακατόρθωτο να μην είναι μικρό το σπίτι μας δε μπορούμε να απομονοθουμε και ήδη μπορεί να τον έχω κόλλησει η αλήθεια .. 

Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις ξέρετε πόσο καιρό το αναβάλλουν? 

Κ εγω ηταν να ξεκινησω διέγερση τον Ιουλιο κ κολλησα κοβιντ κ ο γιατρος δεν με αφησε να ξεκινησω φαρμακα. Κ για τον λογο οτι το Pcr μπορει να μην βγει αμεσα αρνητικο αλλα κυριως για τον οργανισμο μας γενικα,καλυτερα να μην ειμαστε με καποιον ιό κ κανουμε στα καπακια κατι τετοιο, ακομη κ για την ποιοτητα των ωαρίων. Στην αρχη που δεν γνωριζαν πολλα για τον κοβιντ, οχι ότι τωρα ξερουν με σιγουρια, περιμεναν τρεις μηνες προληπτικά μου ειπε. Εγω θα κανω τωρα αρχες Σεπτέμβρη τελικα. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Καλησπέρα, είναι χαμηλή είναι η αλήθεια ως νουμερο όμως διπλασιάζεται και πηγε πάνω από 25 που σημαίνει επιβεβαιωση της εγκυμοσύνης! 
ο γιατρός σου τι λέει;

Κανε λιγακι υπομονή και αύριο επανάληψη.

Σου εύχομαι ολόψυχα ένα μεγάλο νουμερο την επόμενη φορά. 

Σε ευχαριστώ πολυ! Ισως αποκόλληση μου ειπε , και πολύ χαμηλή προγεστερονη για αυτο και το αιμα.. δεν ξερω αλλα εγω πιστευω πως ειναι αποβολή 

3 ώρες πρίν, Tina2 είπε:

Καλησπέρα, είμαι και εγώ στην αναμονή για τη χοριακή. Μετέφρα έμβρυα 3 ημερών (το συγκεκριμένο κέντρο δεν τα αφήνει να φτάσουν στις βλαστοκύστες) και την 5η μέρα είδα καφέ υγρά. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλό αυτό για πιθανόν έγινε η εμφύτευση. Κράτησαν για 2-3 και μέχρι στιγμής δεν έχω ξαναδεί κάτι. Την Πέμπτη θα κάνω τη χοριακή και θα γνωρίζω τι έχει γίνει. Πιθανόν τα καφέ υγρά να σχετίζονται με την εμφύτευση. Την χοριακή μου είπαν να την κάνω την 14η μέρα, μήπως την έκανες νωρίς; Ρώτα όμως και τον γιατρό σου. Σου εύχομαι καλά αποτέλεσμα :)

Καλη επιτυχια σου ευχομαι! Ναι σχετικα την εκανα νωρις αλλα το θετικο πως διπλασιάστηκε ..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, τι κάνετε? Σήμερα αδιαθέτησα και αύριο το πρωί θα μιλήσω με το κέντρο για να ξεκινήσουμε τη διέγερση,καθώς είναι η πρώτη φορά έχω αγχωθεί αρκετα,μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο με τη διατροφή κατά τη φάση της διέγερσης ή οτιδήποτε άλλο πρέπει να προσέξω? Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...