Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Aniia είπε:

Σήμερα το πρωί μίλησα πάλι με τον γιατρό μου. Μου εξήγησε πως είναι πολύ σπάνιο με μόνο αυτό το εύρυνα το οποίο δεν είναι και από τα πιο σημαντικά ευρήματα να υπάρχει σύνδρομο DiGeorge και πως για σύνδρομο Down πάλι η πιθανότητες είναι 1/5000 για το άλλο σύνδρομο είναι ακόμα πιο σπάνιο μου είπε που το σύστημα δεν βγάζει ποσοστά. Είπε πως συνήθως όταν υπάρχει σύνδρομο στην Β επιπέδου βρίσκουμε και Αλλ ευρήματα πολύ πιο σημαντικά από αυτό, απλά εφόσον βρισκόμαστε στο 2022 και υπάρχει αυτή η λύση γιατί όχι; Μου είπε μια χαρά θα βγουν τα αποτελέσματα σεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα Αλλ γιατί να μην το κανείς να ξεμπερδέψεις; Δεν ξέρω αλήθεια αν θέλω να μπω στην διαδικασία αναμονής πάλι. Κάπως με καθησύχασε όμως! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου 

Καλησπέρα! Η ανώμαλη έκφυση αυτού του αγγείου μπορεί να είναι και φυσιολογικη παραλλαγή. Επειδή όμως όπως σου είπαν οι γιατροί σου μπορεί να σχετίζεται με σύνδρομα θα σου έλεγα να κάνεις έστω το nipt. Τα ποσοστά της αυχενικής δυστυχώς δεν σας διασφαλίζουν. Καταλαβαίνω απόλυτα πόσο δύσκολη είναι να αναμονη...Αλλά δεν ξέρω μετά δεν θα έχεις άγχος μέχρι να το δεις τι μωράκι? Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Linoula είπε:

Καλησπέρα! Η ανώμαλη έκφυση αυτού του αγγείου μπορεί να είναι και φυσιολογικη παραλλαγή. Επειδή όμως όπως σου είπαν οι γιατροί σου μπορεί να σχετίζεται με σύνδρομα θα σου έλεγα να κάνεις έστω το nipt. Τα ποσοστά της αυχενικής δυστυχώς δεν σας διασφαλίζουν. Καταλαβαίνω απόλυτα πόσο δύσκολη είναι να αναμονη...Αλλά δεν ξέρω μετά δεν θα έχεις άγχος μέχρι να το δεις τι μωράκι? Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται?

Δεν ξέρω ειλικρινά ακόμα αν θα κάνω ΝΙΠΤ.  ο γιατρός το άφησε όλο πάνω μου δεν μου είπε έλα πρέπει να το κανείς αλλά εάν θες έτσι για να σου φύγει κάνε το. Λέγοντας πως όταν υπάρχει κάποιο σύνδρομο θα βρίσκανε και παραπάνω ευρήματα, το συγκεκριμένο εύρημα μου είπε πως ίσως κάποιος άλλος εμβρυολογος να μην το έβλεπε καν, δεν το θεωρεί δλδ τόσο σημαντικό. Είμαι 28 σχεδόν 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Aniia είπε:

Δεν ξέρω ειλικρινά ακόμα αν θα κάνω ΝΙΠΤ.  ο γιατρός το άφησε όλο πάνω μου δεν μου είπε έλα πρέπει να το κανείς αλλά εάν θες έτσι για να σου φύγει κάνε το. Λέγοντας πως όταν υπάρχει κάποιο σύνδρομο θα βρίσκανε και παραπάνω ευρήματα, το συγκεκριμένο εύρημα μου είπε πως ίσως κάποιος άλλος εμβρυολογος να μην το έβλεπε καν, δεν το θεωρεί δλδ τόσο σημαντικό. Είμαι 28 σχεδόν 

Καταλαβαίνω πόσο έχεις μπερδευτεί. Εγώ στην θέση σου θα το έκανα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κορίτσια σήμερα το πρωί μου ήρθε η περίοδος οπότε αύριο ξεκινάω την θεραπεία για την ετ. @Penny33 οι μέρες της αναμονής είναι πολύ δύσκολες, πολύ άγχος. Προσπάθησε να κάνεις ότι σε ηρεμεί. Δες νετφλιξ, διάβασε βιβλία, άκου μουσική, χάζεψε στο κινητό. 

On 5/9/2022 at 7:46 ΜΜ, vasoula88 είπε:

Κοριτσια συγγνωμη αν εχει ξαναειπωθει...μετα την ωοληψια σε ποσες μερες ερχεται περιοδος?

Εμένα μου ήρθε κανονικά η περίοδος 

8 ώρες πρίν, Aniia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Σήμερα κάναμε την Β επιπέδου, ενώ όλα ήταν φυσιολογικά η γιατρός είδες στην καρδούλα του εκτοπη εκφυση δεξιάς υποκλειδιου αρτηρίας η αλλιώς ARSA μας είπε ότι είναι το μοναδικό εύρημα. Σχετίζεται βιβλιογραφικά με το σύνδρομο DiGeorge και σύνδρομο down . Ο γιατρός μου είπε ότι σπάνιο το σύνδρομο DiGeorge και το σύνδρομο down η πιθανότητα ήταν 1/5000 και πάλι είναι πολύ καλά στατιστικά αλλά αν θέλω για αν είμαι εγώ σίγουρη να μηδενίσουμε το ποσόστο να κάνουμε ΝΙΠΤ. Δεν ξέρω γιατί δεν θέλω να κάνω όμως, ίσως γιατί δεν αντέχω άλλο αναμονή άλλο άγχος, από την άλλη όμως δεν ξέρω και τι με περιμένει αργότερα. Σας έχει τύχη με αυτές τς πιθανότητες κάτι τέτοιο; Τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερα! Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Εγώ θα το έκανα μόνο και μόνο για να μου φύγει το άγχος και να μην το σκέφτομαι. Να μην μου μείνει αυτό το ΑΝ. Η επιλογή βέβαια είναι δική σου και κάνε ότι εσύ αισθάνεσαι καλά και είσαι ήρεμη με αυτου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 hours ago, Aniia said:

Δεν ξέρω ειλικρινά ακόμα αν θα κάνω ΝΙΠΤ.  ο γιατρός το άφησε όλο πάνω μου δεν μου είπε έλα πρέπει να το κανείς αλλά εάν θες έτσι για να σου φύγει κάνε το. Λέγοντας πως όταν υπάρχει κάποιο σύνδρομο θα βρίσκανε και παραπάνω ευρήματα, το συγκεκριμένο εύρημα μου είπε πως ίσως κάποιος άλλος εμβρυολογος να μην το έβλεπε καν, δεν το θεωρεί δλδ τόσο σημαντικό. Είμαι 28 σχεδόν 

Το nipt περα απο το οικονομικο δεν ειναι τιποτα. Και συνηθως το κανουμε για να μας φυγει το αγχος. Ειναι αληθεια οτι συνηθως υπαρχουν και αλλα ευρηματα..Το di George σχετιζεται και αυτο με την ηλικια;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , anoulious είπε:

Το nipt περα απο το οικονομικο δεν ειναι τιποτα. Και συνηθως το κανουμε για να μας φυγει το αγχος. Ειναι αληθεια οτι συνηθως υπαρχουν και αλλα ευρηματα..Το di George σχετιζεται και αυτο με την ηλικια;

Ναι σχετίζεται μου είπε ο γιατρός, θεωρεί πως είναι σπανιότατο και ότι το σύστημα δεν βγάζει καν ποσοστό. Θεωρεί πως είμαι χαμηλού κινδύνου και πως απλά αν δεν υπήρχε η ΝΙΠΤ δεν θα μου έλεγε να κάνω αμνιο με αυτά τα αποτελέσματα. Το 1/5000 το βρίσκει παρά πολύ καλό απλά λέει στο 2022 πλέον τα βλέπουμε όλα με μια έκταση αίματος κάπως  έτσι το παρουσίασε. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Aniia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Σήμερα κάναμε την Β επιπέδου, ενώ όλα ήταν φυσιολογικά η γιατρός είδες στην καρδούλα του εκτοπη εκφυση δεξιάς υποκλειδιου αρτηρίας η αλλιώς ARSA μας είπε ότι είναι το μοναδικό εύρημα. Σχετίζεται βιβλιογραφικά με το σύνδρομο DiGeorge και σύνδρομο down . Ο γιατρός μου είπε ότι σπάνιο το σύνδρομο DiGeorge και το σύνδρομο down η πιθανότητα ήταν 1/5000 και πάλι είναι πολύ καλά στατιστικά αλλά αν θέλω για αν είμαι εγώ σίγουρη να μηδενίσουμε το ποσόστο να κάνουμε ΝΙΠΤ. Δεν ξέρω γιατί δεν θέλω να κάνω όμως, ίσως γιατί δεν αντέχω άλλο αναμονή άλλο άγχος, από την άλλη όμως δεν ξέρω και τι με περιμένει αργότερα. Σας έχει τύχη με αυτές τς πιθανότητες κάτι τέτοιο; Τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερα! Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Χωρίς να θέλω να σ επηρεάσω, εγώ στη θέση σου θα την έκανα. Και την έχω κάνει ήδη δλδ μαζί με την Α’ επιπέδου χρονικά! Εγώ βέβαια είμαι σχεδόν 10 χρόνια μεγαλύτερή σου και ο παράγοντας ηλικία είναι καθοριστικός άρα δεν το σκέφτηκα καν! 
Γι αυτήν τη μια πιθανότητα, δεν θα ήθελες να ξέρεις; Λες δεν αντέχεις την αναμονή των αποτελεσμάτων της nipt, ωστοσο αντέχεις να περιμένεις τόσους μήνες μέχρι να το κρατήσεις στα χέρια σου και να βεβαιωθείς; Η απόφαση φυσικά και είναι δίκη σου! Εσυ ξέρεις καλύτερα απ τον καθένα ♥️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσιαααα βάλαμε κατάψυξη, με πήρε η Μαια... Έχουμε ένα εξαιρετικό έμβρυο... Της λέω grade κλπ; και είπε είναι τέλειο.! Πολύ καλύτερο από την προηγούμενη φορα που εκανα ivf!!! Και εδώ είναι που λέμε αμα ο γιατρός σου έχει δει όνειρο, τι να πεις... Με ε2:32 εξαιρετικό έμβρυο?? Μόνο εκείνος!! 

 

ξερουν οι γιατροί, συγχαρητήρια με το καλό να γίνει η μεταφορά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσιαααα βάλαμε κατάψυξη, με πήρε η Μαια... Έχουμε ένα εξαιρετικό έμβρυο... Της λέω grade κλπ; και είπε είναι τέλειο.! Πολύ καλύτερο από την προηγούμενη φορα που εκανα ivf!!! Και εδώ είναι που λέμε αμα ο γιατρός σου έχει δει όνειρο, τι να πεις... Με ε2:32 εξαιρετικό έμβρυο?? Μόνο εκείνος!! 

 

Εξαιρετικα νεα!!! Πολλα μπραβο! Με το καλο

Link to comment
Share on other sites

@silvy22 @eleonora85 κορίτσια θα κανω κ αλλη ωοληψια για να βάλω 2 εμβρυακια. Απλως ζήτησα να κανω λίγο πιο δυνατή ώστε να μαζέψω 3 για να έχω για 2 ετ. Πιστεύω μια από τις επόμενες 2 θα είναι επιτυχημένη. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

@silvy22 @eleonora85 κορίτσια θα κανω κ αλλη ωοληψια για να βάλω 2 εμβρυακια. Απλως ζήτησα να κανω λίγο πιο δυνατή ώστε να μαζέψω 3 για να έχω για 2 ετ. Πιστεύω μια από τις επόμενες 2 θα είναι επιτυχημένη. 

Μπραβο κοριτσι τα πανε πολυ καλα τα εμβρυακια που μαζευεις!!! Κ εγω στη θεση σου θα ηθελα να εχω παραπανω πριν ξεκινήσω κ θα εκανα μια πιο δυνατη διεγερση, γιατι ειναι κ παραπάνω κοστος οικονομικο κ ψυχολογικο συνεχεια ωοληψιες κ αναμονη...Σιγουρα παντως κ εγω το πιστευω θα ξανα μεινεις πολυ γρήγορα έγκυος!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Maria.28 είπε:

Μπραβο κοριτσι τα πανε πολυ καλα τα εμβρυακια που μαζευεις!!! Κ εγω στη θεση σου θα ηθελα να εχω παραπανω πριν ξεκινήσω κ θα εκανα μια πιο δυνατη διεγερση, γιατι ειναι κ παραπάνω κοστος οικονομικο κ ψυχολογικο συνεχεια ωοληψιες κ αναμονη...Σιγουρα παντως κ εγω το πιστευω θα ξανα μεινεις πολυ γρήγορα έγκυος!!! 

Μακαρι. Είχα απογοητευτεί λίγο που γονιμοποιηθηκε μόνο το 1 να σου πω την αλήθεια.. Αλλα οταν μ ειπε οτι ειναι εξαιρετικο αναθαρρησα λιγάκι. Ο άντρας μου είπε απ την αρχή ότι αυτό το δελφινακι είναι επαναστατικό σα τη μανα του και θα τα πάει τέλεια! Και να που όντως τα πήγε καλά! 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Angot είπε:

Μακαρι. Είχα απογοητευτεί λίγο που γονιμοποιηθηκε μόνο το 1 να σου πω την αλήθεια.. Αλλα οταν μ ειπε οτι ειναι εξαιρετικο αναθαρρησα λιγάκι. Ο άντρας μου είπε απ την αρχή ότι αυτό το δελφινακι είναι επαναστατικό σα τη μανα του και θα τα πάει τέλεια! Και να που όντως τα πήγε καλά! 

Να μην απογοητευεσαι καθολου τα πηγες παρα πολυ καλα! Ειναι πολυ θετικο οτι το ενα απο τα δυο εξελίχθηκε σε τελειο εμβρυο απο κει που δεν περιμενες να παρεις τίποτα καλο. Και μπράβο κ στον άντρα σου που ειναι τόσο αισιοδοξος κ υποστηρικτος!!! Ολα καλα θα σας πανε θα το δεις! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...