Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 hours ago, Maroxmarox said:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα η γιατρός μου έδωσε τρία χάπια ημερησίως δηλαδή 600mg σύνολο φολικο οξυ και βιταμίνη d στην οποια παρουσίασα ανεπάρκεια μ έδωσε 4000 αρχικά κ μετά 2.000… βοήθησε η όχι δεν το γνωρίζω ακόμα κοπελα Μου … πάντως  η coq10 με πάχυνε ρε γαμωτο …

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , Maria.28 είπε:

Να μην απογοητευεσαι καθολου τα πηγες παρα πολυ καλα! Ειναι πολυ θετικο οτι το ενα απο τα δυο εξελίχθηκε σε τελειο εμβρυο απο κει που δεν περιμενες να παρεις τίποτα καλο. Και μπράβο κ στον άντρα σου που ειναι τόσο αισιοδοξος κ υποστηρικτος!!! Ολα καλα θα σας πανε θα το δεις! 

Οχι δεν περίμενα να παρω τπτ επειδή δεν έχω διαβάσει κάπου ότι με οιστραδιολη 32 και φθίνουσα να παίρνεις καλό ωάριο... Οπότε δεν περίμενα.. Σε όλες τις περιπτώσεις που διάβασα, οι γιατροί ακυρωναν τον κύκλο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλους αποφασίσαμε μετά από προσπάθειες 2 χρόνων να πάμε σε εξωσωματική . Το πρόβλημα είναι του συζύγου τα 2 τελευταία σπερμοδιαγραφήματα έδειξαν φλεγμονή τους όρχεις . Απευθυνθήκαμε σε ιδιωτικό νοσοκομείο για μεγαλύτερη προσοχή …. Αν και βλέπω να μας φεύγουν πολλά χρήματα πιο πολλά για εξετάσεις …. Το σπερμοδιάγραμμα ήταν κακό … το θέμα είναι ότι έχω αγχωθεί γιατί φοβάμαι για χαμηλό ποσοστό επιτυχίας …. Και είμαστε και στριμωγμένοι οικονομικά …. Υπάρχει κάποια κοπέλα που να περνάει κάτι αντίστοιχο ;; 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Χωρίς να θέλω να σ επηρεάσω, εγώ στη θέση σου θα την έκανα. Και την έχω κάνει ήδη δλδ μαζί με την Α’ επιπέδου χρονικά! Εγώ βέβαια είμαι σχεδόν 10 χρόνια μεγαλύτερή σου και ο παράγοντας ηλικία είναι καθοριστικός άρα δεν το σκέφτηκα καν! 
Γι αυτήν τη μια πιθανότητα, δεν θα ήθελες να ξέρεις; Λες δεν αντέχεις την αναμονή των αποτελεσμάτων της nipt, ωστοσο αντέχεις να περιμένεις τόσους μήνες μέχρι να το κρατήσεις στα χέρια σου και να βεβαιωθείς; Η απόφαση φυσικά και είναι δίκη σου! Εσυ ξέρεις καλύτερα απ τον καθένα ♥️

Ναι έτσι ακριβός θα το σκέφτομαι συνέχεια γιατί ξέρω τον εαυτό μου και αποφάσισα να κάνω νιπτ. Γιατί ξέρω πως όντως δεν θα χαρώ τίποτα μέχρι την στιγμή τα γεννάς! Ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Aniia said:

Ναι σχετίζεται μου είπε ο γιατρός, θεωρεί πως είναι σπανιότατο και ότι το σύστημα δεν βγάζει καν ποσοστό. Θεωρεί πως είμαι χαμηλού κινδύνου και πως απλά αν δεν υπήρχε η ΝΙΠΤ δεν θα μου έλεγε να κάνω αμνιο με αυτά τα αποτελέσματα. Το 1/5000 το βρίσκει παρά πολύ καλό απλά λέει στο 2022 πλέον τα βλέπουμε όλα με μια έκταση αίματος κάπως  έτσι το παρουσίασε. 

Εγω ξερω οτι το di george  ανηκει στα μικροελλειπτικα και στις περισσοτερες περιπτωσεις η διαγραφη του τμηματος του χρωμοσωματος που προκαλει την ανωμαλια ειναι τυχαία....Και οπως ειπα ολες αυτες τις εξετασεις τις κανουμε για να ειμαστε πιο ηρεμοι. Η αποφαση βεβαια ειναι μονο δικη σου.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Εγω ξερω οτι το di george  ανηκει στα μικροελλειπτικα και στις περισσοτερες περιπτωσεις η διαγραφη του τμηματος του χρωμοσωματος που προκαλει την ανωμαλια ειναι τυχαία....Και οπως ειπα ολες αυτες τις εξετασεις τις κανουμε για να ειμαστε πιο ηρεμοι. Η αποφαση βεβαια ειναι μονο δικη σου.

Τελικά την έκανα σήμερα και περιμένω σε 10 μέρες τα αποτελέσματα. Ελπίζω να είναι καλά. Τπυλαχιστον να μην το σκέφτομαι γιατί αν δεν το έκανα θα το σκεφτόμουν συνέχεια μέχρι να γεννήσω 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Aniia είπε:

Τελικά την έκανα σήμερα και περιμένω σε 10 μέρες τα αποτελέσματα. Ελπίζω να είναι καλά. Τπυλαχιστον να μην το σκέφτομαι γιατί αν δεν το έκανα θα το σκεφτόμουν συνέχεια μέχρι να γεννήσω 

Μπράβο κοριτσάκι μου ♥️ Με το καλό τ αποτελέσματα σας! Θετική σκέψη και όλα θα πάνε τέλεια! Να δεις που μετά θα χαλαρώσεις και θ απολαμβάνεις τις πολύτιμες αυτές στιγμές της εγκυμοσύνης πιο ανάλαφρη.. Να μας ενημερώσεις για τα «αρνητικά» αποτελέσματα, θα περιμένουμε ♥️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! Πως είστε ; Μετά από επίσκεψη με τον γιατρό της εξωσωματικής είπαμε προς στον επόμενο κύκλο περιόδου που θα είναι τον Οκτώβριο θα ξεκινήσουμε τη διαδικασία .. Φάρμακα ακόμη δε γνωρίζω , έχω έναν υπέρηχο 5 μέρες πριν αδιαθετήσω ώστε να με ελέγξει και τότε θα γνωρίζω για το τι θα πάρω .. κάναμε έλεγχο για ΑΜΗ με αποτελέσματα 24.5.. είπε ότι είναι πολύ καλά ! Όποτε περινενω να ξεκινήσουμε σε ένα μήνα περίπου ! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου ♥️ Με το καλό τ αποτελέσματα σας! Θετική σκέψη και όλα θα πάνε τέλεια! Να δεις που μετά θα χαλαρώσεις και θ απολαμβάνεις τις πολύτιμες αυτές στιγμές της εγκυμοσύνης πιο ανάλαφρη.. Να μας ενημερώσεις για τα «αρνητικά» αποτελέσματα, θα περιμένουμε ♥️

Σε ευχαριστώ παρά παρά πολύ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2022 at 12:30 ΜΜ, Aniia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Σήμερα κάναμε την Β επιπέδου, ενώ όλα ήταν φυσιολογικά η γιατρός είδες στην καρδούλα του εκτοπη εκφυση δεξιάς υποκλειδιου αρτηρίας η αλλιώς ARSA μας είπε ότι είναι το μοναδικό εύρημα. Σχετίζεται βιβλιογραφικά με το σύνδρομο DiGeorge και σύνδρομο down . Ο γιατρός μου είπε ότι σπάνιο το σύνδρομο DiGeorge και το σύνδρομο down η πιθανότητα ήταν 1/5000 και πάλι είναι πολύ καλά στατιστικά αλλά αν θέλω για αν είμαι εγώ σίγουρη να μηδενίσουμε το ποσόστο να κάνουμε ΝΙΠΤ. Δεν ξέρω γιατί δεν θέλω να κάνω όμως, ίσως γιατί δεν αντέχω άλλο αναμονή άλλο άγχος, από την άλλη όμως δεν ξέρω και τι με περιμένει αργότερα. Σας έχει τύχη με αυτές τς πιθανότητες κάτι τέτοιο; Τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερα! Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αν ήμουν στη θέση σου θα έκανα σίγουρα εξέταση και μάλιστα ούτε καν NIPT, αλλά αμνιοπαρακέντηση για να είμαι 100% σίγουρη για το τι συμβαίνει. Ακόμα κι αν ο γιατρός επιμένει ότι τα ποσοστά για σένα είναι εξαιρετικά χαμηλά (που προφανώς ισχύει γιατί είσαι και πολύ νέα και τα νούμερα αυτό μαρτυρούν) δυστυχώς όμως δεν μπορεί να είναι σίγουρος 100%. Κι εμένα αν ήμουν στη θέση σου, θα με τρέλαινε η αγωνία μέχρι να γεννήσω, οπότε δε θα το άφηνα στην τύχη του ακριβώς για να είμαι πιο ήρεμη για το υπόλοιπο της κύησης. Όμως αν εσύ είσαι πιο ήρεμη αν δεν το ψάξεις, τι να σου πω, εσύ ξέρεις καλύτερα από τον κάθε ένα τα όρια σου. Εύχομαι ειλικρινά να είναι όλα τέλεια με το μωρό σου, ότι κι αν αποφασίσεις να κάνεις!

On 7/9/2022 at 8:18 ΠΜ, Angot είπε:

Κορίτσιαααα βάλαμε κατάψυξη, με πήρε η Μαια... Έχουμε ένα εξαιρετικό έμβρυο... Της λέω grade κλπ; και είπε είναι τέλειο.! Πολύ καλύτερο από την προηγούμενη φορα που εκανα ivf!!! Και εδώ είναι που λέμε αμα ο γιατρός σου έχει δει όνειρο, τι να πεις... Με ε2:32 εξαιρετικό έμβρυο?? Μόνο εκείνος!! 

 

Συγχαρητήρια!!!!!!! Μα δε στο είπα? Θα δεις που θα είναι το τυχερό αυτό το ένα! Πάρα πολύ χάρηκα, μπράβο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Aniia είπε:

Τελικά την έκανα σήμερα και περιμένω σε 10 μέρες τα αποτελέσματα. Ελπίζω να είναι καλά. Τπυλαχιστον να μην το σκέφτομαι γιατί αν δεν το έκανα θα το σκεφτόμουν συνέχεια μέχρι να γεννήσω 

Καλά αποτελέσματα να έχεις!!! Περιμένουμε τα νέα σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου! Καλό φθινόπωρο σε όλες σας. Επέστρεψα κι εγώ οριστικά, εχτές ξεκίνησα και τις εγχύσεις και σε 2 μήνες περίπου θα δούμε αποτελέσματα. Λίγο λίγο θα δω και τα δικά σας. Εύχομαι να έχω χάσει μόνο καλά νέα :)

  • Μου αρέσει 9

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Καλό φθινόπωρο σε όλες σας. Επέστρεψα κι εγώ οριστικά, εχτές ξεκίνησα και τις εγχύσεις και σε 2 μήνες περίπου θα δούμε αποτελέσματα. Λίγο λίγο θα δω και τα δικά σας. Εύχομαι να έχω χάσει μόνο καλά νέα :)

Καλώς την καλο φθινόπωρο, εδώ είμαστε όλες, στον αγώνα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Αν ήμουν στη θέση σου θα έκανα σίγουρα εξέταση και μάλιστα ούτε καν NIPT, αλλά αμνιοπαρακέντηση για να είμαι 100% σίγουρη για το τι συμβαίνει. Ακόμα κι αν ο γιατρός επιμένει ότι τα ποσοστά για σένα είναι εξαιρετικά χαμηλά (που προφανώς ισχύει γιατί είσαι και πολύ νέα και τα νούμερα αυτό μαρτυρούν) δυστυχώς όμως δεν μπορεί να είναι σίγουρος 100%. Κι εμένα αν ήμουν στη θέση σου, θα με τρέλαινε η αγωνία μέχρι να γεννήσω, οπότε δε θα το άφηνα στην τύχη του ακριβώς για να είμαι πιο ήρεμη για το υπόλοιπο της κύησης. Όμως αν εσύ είσαι πιο ήρεμη αν δεν το ψάξεις, τι να σου πω, εσύ ξέρεις καλύτερα από τον κάθε ένα τα όρια σου. Εύχομαι ειλικρινά να είναι όλα τέλεια με το μωρό σου, ότι κι αν αποφασίσεις να κάνεις!

Συγχαρητήρια!!!!!!! Μα δε στο είπα? Θα δεις που θα είναι το τυχερό αυτό το ένα! Πάρα πολύ χάρηκα, μπράβο!!!

Μακαρι να πανε ολα καλά αυτή τη φορά και να έχουμε επιτυχία ως το τέλος!!!! Εγω ζήτησα πάντως να μαζέψουμε 3 εμβρυακια ώστε να έχουμε καβατζα σε περίπτωση που δεν παει καλα αυτή η προσπάθεια... Ο άντρας μ ειναι τοσο αισιόδοξος που είναι σίγουρος ότι αυτό είναι το μωρο μας! Χαχαχχα... Δε θέλω να είναι τόσο σίγουρος γμτ γτ θα απογοητευτεί μετά κια προσπαθώ να τον ξενερώνω λίγο. :-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! Είμαιι από το διπλανό καφέ, κ θα ήθελα να σας πω ότι μου μείνανε κάποιες μενοπουρ κ μεριοφερτ που λήγουν όμως τέλος του μήνα... Εάν κάποια κοπέλα τις θέλει ας μου στειλει μνμ. :x:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!Τελικα απο τα 11 που γονιμοποιηθηκαν,βλαστοκυστες εγιναν τα 8, εκ των οποιων τα 4 ειναι 4ΑΑ,2 4ΑΒ και τα αλλα 2 μου ειπε οτι λιγο μικροτερα αλλα καλης ποιοτητας και αυτα! Εμβρυομεταφορα θα κανουμε στον κυκλο του Οκτωβριου και τοτε λεει η γιατρος θα αποφασισουμε αν θα βαλουμε ενα ή δυο...

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...