Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, Penny33 είπε:

5 BB βλαστοκυστη ...επίσης καλή επιτυχία για όλες μας που κάνουμε τόσο αγώνα ο θεός είναι μεγάλος ... Ευχαριστούμε πολύ maria28!! Η αναμονή είναι δύσκολη κ πολύ αγωνία ..στις 9 μέρες σου είπε η 12 ? Να κάνεις χοριακη ??

Καλή επιτυχία κορίτσια! Μια τεράστια χοριακή…

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Penny33 είπε:

Πολύ δεν είναι δεν ξέρω χχαα υπομονή θέλει κ θετικές σκέψεις .

Είναι πολύ λες;μήπως να κάνω κ εγω στις 12.. Εσυ με βλαστοκυστες στις πόσες μέρες σου είπε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

ευχομαι να είστε όλες καλά. Κ εσείς που ξεκινάτε νέες προσπάθειες κ αγώνες κ εσείς που είστε έγκυες. Ηθελα να ρωτήσω κάτι. Έκανα ραντεβού με την Οικονομόπουλου, έκανα τις εξετάσεις κ περιμένω τώρα. Η Οικονομουλου μου σύστησε να κάνει ο σύζυγος αυτή την εξέταση για τον κατακερματισμό. Μέχρι τώρα όπου το διάβαζα αυτό θεωρούσα πως ήταν κάτι εξειδικευμένο που στο ζήταγαν μόνο αν υπήρχε κάποια ένδειξη παθολογική. Όταν τη ρώτησα τι είναι κ μου εξήγησε κατάλαβα αφενός ότι μπορεί όντως να ευθύνεται για τις αποτυχίες μας κ τις αποβολές μας αλλά αφετέρου όταν τη ρώτησα πως διορθώνεται μου είπε πως ουσιαστικά δεν διορθώνεται αλλά να τα πούμε με έναν ουρολόγο. Δεν την εχουμε κάνει ακόμα αλλά εγώ έχασα τον ύπνο μου από εχθές. Είναι τόσο καθοριστική οσο λεγεται; Αν ναι γιατί δεν είναι το πρώτο πράγμα που σου ζητάνε οι γιατροί; Γιατί ο Σφακ…αλλά κ ο προηγούμενος γιατρός δεν μας την ζήτησαν; Έχει καμία κοπέλα κάποια απάντηση ή κάποια εμπειρία από υψηλό κατακερματισμό που όμως να λύθηκε με κάποιο τρόπο; Πραγματικά έχω φρικάρει. 
ευχαριστώ.

αυγγνωμη για το μεγάλο μήνυμα 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, SofiDim είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

ευχομαι να είστε όλες καλά. Κ εσείς που ξεκινάτε νέες προσπάθειες κ αγώνες κ εσείς που είστε έγκυες. Ηθελα να ρωτήσω κάτι. Έκανα ραντεβού με την Οικονομόπουλου, έκανα τις εξετάσεις κ περιμένω τώρα. Η Οικονομουλου μου σύστησε να κάνει ο σύζυγος αυτή την εξέταση για τον κατακερματισμό. Μέχρι τώρα όπου το διάβαζα αυτό θεωρούσα πως ήταν κάτι εξειδικευμένο που στο ζήταγαν μόνο αν υπήρχε κάποια ένδειξη παθολογική. Όταν τη ρώτησα τι είναι κ μου εξήγησε κατάλαβα αφενός ότι μπορεί όντως να ευθύνεται για τις αποτυχίες μας κ τις αποβολές μας αλλά αφετέρου όταν τη ρώτησα πως διορθώνεται μου είπε πως ουσιαστικά δεν διορθώνεται αλλά να τα πούμε με έναν ουρολόγο. Δεν την εχουμε κάνει ακόμα αλλά εγώ έχασα τον ύπνο μου από εχθές. Είναι τόσο καθοριστική οσο λεγεται; Αν ναι γιατί δεν είναι το πρώτο πράγμα που σου ζητάνε οι γιατροί; Γιατί ο Σφακ…αλλά κ ο προηγούμενος γιατρός δεν μας την ζήτησαν; Έχει καμία κοπέλα κάποια απάντηση ή κάποια εμπειρία από υψηλό κατακερματισμό που όμως να λύθηκε με κάποιο τρόπο; Πραγματικά έχω φρικάρει. 
ευχαριστώ.

αυγγνωμη για το μεγάλο μήνυμα 

 

Καλημερα και καλή επιτυχια! Παίζει ρόλο σίγουρα αλλά νομιζω πως κάτι μπορείτε να κάνετε. Θα δείτε τι θα σας κει και ο ουρολόγος. Πάντως εμας μας τη ζήτησαν εξαρχής την εξέταση αυτή. Δηλαδή μαζί με το σπερμοδιαγραμμα κάναμε και κατακερματισμό.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, SofiDim είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

ευχομαι να είστε όλες καλά. Κ εσείς που ξεκινάτε νέες προσπάθειες κ αγώνες κ εσείς που είστε έγκυες. Ηθελα να ρωτήσω κάτι. Έκανα ραντεβού με την Οικονομόπουλου, έκανα τις εξετάσεις κ περιμένω τώρα. Η Οικονομουλου μου σύστησε να κάνει ο σύζυγος αυτή την εξέταση για τον κατακερματισμό. Μέχρι τώρα όπου το διάβαζα αυτό θεωρούσα πως ήταν κάτι εξειδικευμένο που στο ζήταγαν μόνο αν υπήρχε κάποια ένδειξη παθολογική. Όταν τη ρώτησα τι είναι κ μου εξήγησε κατάλαβα αφενός ότι μπορεί όντως να ευθύνεται για τις αποτυχίες μας κ τις αποβολές μας αλλά αφετέρου όταν τη ρώτησα πως διορθώνεται μου είπε πως ουσιαστικά δεν διορθώνεται αλλά να τα πούμε με έναν ουρολόγο. Δεν την εχουμε κάνει ακόμα αλλά εγώ έχασα τον ύπνο μου από εχθές. Είναι τόσο καθοριστική οσο λεγεται; Αν ναι γιατί δεν είναι το πρώτο πράγμα που σου ζητάνε οι γιατροί; Γιατί ο Σφακ…αλλά κ ο προηγούμενος γιατρός δεν μας την ζήτησαν; Έχει καμία κοπέλα κάποια απάντηση ή κάποια εμπειρία από υψηλό κατακερματισμό που όμως να λύθηκε με κάποιο τρόπο; Πραγματικά έχω φρικάρει. 
ευχαριστώ.

αυγγνωμη για το μεγάλο μήνυμα 

 

Καλημέρα κοπέλα μου!!!

Εμας ο κατακερματισμος ήταν οριακά ψηλός ήταν στο 28% και με τον καιρό και βιταμίνες που πήρε ο σύζυγος κατάφερε να πέσει στο 21% την τελευταία φορά που έκανε εξετάσεις!!Από κει και πέρα δεν ξανά ασχοληθήκαμε!!Αυτό που κατά την άποψή μου πρέπει να κάνεις είναι βα επισκεφθείτε έναν καλό ουρολόγο εξειδικευμένο στην ανδρική υπογονιμοτητα για να σας κατευθύνει!!Θεωρώ δηλαδή ότι μπορεί να πέσει με την κατάλληλη διατροφή και αγωγή που θα σας δώσει ένας καλός ουρολογος!

Επίσης θα σας συνιστούσα πριν την επόμενη προσπάθεια σας να ελέγξετε το σπερμα για να πάτε με τις καλύτερες προϋποθέσεις!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια στο τεστ ΠΑΠ μου βγήκε ουρεοπλασμα. Ο γιατρός μου είπε ότι αφού δεν έχω κάποια συμπτώματα να βάλω μόνο κολπικά υπόθετα και ότι δεν είναι κάτι αυτό. Έχει καμία κοπέλα εμπειρία? @SofiDim ούτε εμεις έχουμε κάνει κατακερματισμό και το πρόβλημα μας είναι το σπέρμα. Δεν μας το έχει ζητήσει κανένας και έχουμε πάει σε δύο ουρολογους

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Giouli36 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου!!!

Εμας ο κατακερματισμος ήταν οριακά ψηλός ήταν στο 28% και με τον καιρό και βιταμίνες που πήρε ο σύζυγος κατάφερε να πέσει στο 21% την τελευταία φορά που έκανε εξετάσεις!!Από κει και πέρα δεν ξανά ασχοληθήκαμε!!Αυτό που κατά την άποψή μου πρέπει να κάνεις είναι βα επισκεφθείτε έναν καλό ουρολόγο εξειδικευμένο στην ανδρική υπογονιμοτητα για να σας κατευθύνει!!Θεωρώ δηλαδή ότι μπορεί να πέσει με την κατάλληλη διατροφή και αγωγή που θα σας δώσει ένας καλός ουρολογος!

Επίσης θα σας συνιστούσα πριν την επόμενη προσπάθεια σας να ελέγξετε το σπερμα για να πάτε με τις καλύτερες προϋποθέσεις!!

Ναι αυτό μας είπε κ η Οικονομόπουλου. Απλά τώρα που διάβαζα τι είναι αυτό το πράγμα μου έκανε πραγματικά εντύπωση που δεν το ζητάνε πρώτο πρώτο. Σαν να μην έφταναν όλες οι αγωνίες μας…πάντως είναι ευχάριστο που εσείς καταφέρατε κ το ρίξατε. Μπράβο

πρίν από 14 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια στο τεστ ΠΑΠ μου βγήκε ουρεοπλασμα. Ο γιατρός μου είπε ότι αφού δεν έχω κάποια συμπτώματα να βάλω μόνο κολπικά υπόθετα και ότι δεν είναι κάτι αυτό. Έχει καμία κοπέλα εμπειρία? @SofiDim ούτε εμεις έχουμε κάνει κατακερματισμό και το πρόβλημα μας είναι το σπέρμα. Δεν μας το έχει ζητήσει κανένας και έχουμε πάει σε δύο ουρολογους

Μμμμ μάλιστα. Περιεργο κ αυτό. Δεν καταλαβαίνω τι παίζει. Κ σε προηγούμενο σχόλιο εδώ στο φορουμ διάβασα ότι κάποιοι γιατροί δεν το ζητάνε γιατί δεν του δίνουν σημασία. Οκ. Ας την κάνει πρώτα και βλέπουμε. Σας ευχαριστώ κορίτσια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2022 at 11:59 ΜΜ, μάφιν είπε:

Βρε κοριτσια είμαι μετά την εμβρυομεταφορα… πως θα περιμένω μέχρι τις 21/9!!;:sad: εν τώ μεταξύ 2 μέρες τώρα είχα κάτι πονάκια, προφανώς από τη διαδικασία, και ήμουν μέσα στην αισιοδοξία γιατί ένιωθα ότι κάτι γίνεται εκεί… σήμερα ξυπνησα χωρίς και μαύρισα, παράλογο το ξέρω… αλλά φοβάμαι πολύ! Είναι καμία άλλη κοπέλα σε αναμονή χοριακης; 

Μην στεναχωριεσαι τζαμπα..εγω δεν ειχα τιποτα απο συπτωματα,ουτε πρησμενο στήθος ουτε τπτ..1 βδομάδα ακιρβως μετα την ετ απο βλαστοκυστες πηγα να κατουρησω κ έτρεξαν στην τουλαετα 10 σταγονες αίμα.Κατατρομαξα λεω παει…κανω ενα early predictor κ βγήκε κατευθειαν  θετικό.Κ τωρα ειμαι στον 5ο μηνα ..να εισαι αισιόδοξη και ενα μυστικό να κρατάς τα ποδια σου ζεστά..να φορας παντα κάλτσες ,γενικα ν εισαι ζεστη,μην σηκωνεις βάρη.Χαλαρωσε διαβασε κανενα βιβλίο ,δες μια σειρα στο νετφλιξ .Ολα θα πανε καλα! Και να εισαι αισιόδοξη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Μην στεναχωριεσαι τζαμπα..εγω δεν ειχα τιποτα απο συπτωματα,ουτε πρησμενο στήθος ουτε τπτ..1 βδομάδα ακιρβως μετα την ετ απο βλαστοκυστες πηγα να κατουρησω κ έτρεξαν στην τουλαετα 10 σταγονες αίμα.Κατατρομαξα λεω παει…κανω ενα early predictor κ βγήκε κατευθειαν  θετικό.Κ τωρα ειμαι στον 5ο μηνα ..να εισαι αισιόδοξη και ενα μυστικό να κρατάς τα ποδια σου ζεστά..να φορας παντα κάλτσες ,γενικα ν εισαι ζεστη,μην σηκωνεις βάρη.Χαλαρωσε διαβασε κανενα βιβλίο ,δες μια σειρα στο νετφλιξ .Ολα θα πανε καλα! Και να εισαι αισιόδοξη 

Να είσαι καλα, σε ευχαριστω πολύ!! Πήγα κ έβαλα κάλτσες :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι ακριβώς κορίτσια είναι ο κατακερματισμός ;;; Γιατί κ εμείς ξεκινάμε τη διαδικασία της εξωσωματικής στον επόμενη κύκλο , έχουμε θέμα με το σπερμα .. αλλά δεν μας το ανέφερε ούτε ο γιατρός της εξωσωματικής αλλά ούτε κ ο ουρολόγος !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , minnie26 είπε:

Τι ακριβώς κορίτσια είναι ο κατακερματισμός ;;; Γιατί κ εμείς ξεκινάμε τη διαδικασία της εξωσωματικής στον επόμενη κύκλο , έχουμε θέμα με το σπερμα .. αλλά δεν μας το ανέφερε ούτε ο γιατρός της εξωσωματικής αλλά ούτε κ ο ουρολόγος !

Έχει να κάνει με το dna του σπέρματος. Αν έχουν βλάβες οι σύνδεσμοι που ενώνουν τους δυο έλικες. Κ λέει μπορεί αν είναι υψηλός ο κατακερματισμός να ευθύνεται για αποβολές, για το ότι δεν καταφέρνεις να συλλάβεις αλλά και για αποτυχημένες εξωσωματικές. Δηλαδή οτι δημιουργούνται κακής ποιότητας έμβρυα τα οποία και «διώχνει» ή δεν δέχεται ο οργανισμός. Εμένα αυτό μου ακούγεται αρκετά σοβαρό, αλλά γιατί δεν το ζητάνε όλοι από την αρχή δεν καταλαβαίνω. Ίσως ακόμα να θεωρείται νέα ως εξέταση….δεν ξέρω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , SofiDim είπε:

Έχει να κάνει με το dna του σπέρματος. Αν έχουν βλάβες οι σύνδεσμοι που ενώνουν τους δυο έλικες. Κ λέει μπορεί αν είναι υψηλός ο κατακερματισμός να ευθύνεται για αποβολές, για το ότι δεν καταφέρνεις να συλλάβεις αλλά και για αποτυχημένες εξωσωματικές. Δηλαδή οτι δημιουργούνται κακής ποιότητας έμβρυα τα οποία και «διώχνει» ή δεν δέχεται ο οργανισμός. Εμένα αυτό μου ακούγεται αρκετά σοβαρό, αλλά γιατί δεν το ζητάνε όλοι από την αρχή δεν καταλαβαίνω. Ίσως ακόμα να θεωρείται νέα ως εξέταση….δεν ξέρω 

Κατάλαβα ! Εμείς πάντως χωρίς κάποιο παθολογικό αίτιο έχουμε θέμα … είναι ανεξήγητος ο λόγος μας είπαν …

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , minnie26 είπε:

Κατάλαβα ! Εμείς πάντως χωρίς κάποιο παθολογικό αίτιο έχουμε θέμα … είναι ανεξήγητος ο λόγος μας είπαν …

Είναι ανεξήγητος αλλά το έχουν εντοπίσει στο σπερμα;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, SofiDim είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

ευχομαι να είστε όλες καλά. Κ εσείς που ξεκινάτε νέες προσπάθειες κ αγώνες κ εσείς που είστε έγκυες. Ηθελα να ρωτήσω κάτι. Έκανα ραντεβού με την Οικονομόπουλου, έκανα τις εξετάσεις κ περιμένω τώρα. Η Οικονομουλου μου σύστησε να κάνει ο σύζυγος αυτή την εξέταση για τον κατακερματισμό. Μέχρι τώρα όπου το διάβαζα αυτό θεωρούσα πως ήταν κάτι εξειδικευμένο που στο ζήταγαν μόνο αν υπήρχε κάποια ένδειξη παθολογική. Όταν τη ρώτησα τι είναι κ μου εξήγησε κατάλαβα αφενός ότι μπορεί όντως να ευθύνεται για τις αποτυχίες μας κ τις αποβολές μας αλλά αφετέρου όταν τη ρώτησα πως διορθώνεται μου είπε πως ουσιαστικά δεν διορθώνεται αλλά να τα πούμε με έναν ουρολόγο. Δεν την εχουμε κάνει ακόμα αλλά εγώ έχασα τον ύπνο μου από εχθές. Είναι τόσο καθοριστική οσο λεγεται; Αν ναι γιατί δεν είναι το πρώτο πράγμα που σου ζητάνε οι γιατροί; Γιατί ο Σφακ…αλλά κ ο προηγούμενος γιατρός δεν μας την ζήτησαν; Έχει καμία κοπέλα κάποια απάντηση ή κάποια εμπειρία από υψηλό κατακερματισμό που όμως να λύθηκε με κάποιο τρόπο; Πραγματικά έχω φρικάρει. 
ευχαριστώ.

αυγγνωμη για το μεγάλο μήνυμα 

 

Καλημέρα εμένα ο άντρας μου είχε κατακερματισμό 41% αρκετά υψηλό 

Πήρε για ένα μήνα αντιβίωση και βιταμίνη Ε και c 

Δεν μας είπε να κάνουμε επανάληψη γιατί λέει δεν έχει νόημα ότι είναι είναι 

Παρ όλα αυτά με τη δεύτερη εξωσωματική τα καταφέραμε 

Διανύω τον έκτο μήνα της εγκυμοσύνης μου Μ ένα υγιέστατο κοριτσάκι 

Μην αγχώνεσαι όλα λύνονται 

 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...