Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Καλό φθινόπωρο σε όλες σας. Επέστρεψα κι εγώ οριστικά, εχτές ξεκίνησα και τις εγχύσεις και σε 2 μήνες περίπου θα δούμε αποτελέσματα. Λίγο λίγο θα δω και τα δικά σας. Εύχομαι να έχω χάσει μόνο καλά νέα :)

Καλώς όρισες! Καλή αρχή και εύχομαι σε δύο μήνες να είναι όλα άψογα για να υποδεχτείς τα μωράκια σου!

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Μακαρι να πανε ολα καλά αυτή τη φορά και να έχουμε επιτυχία ως το τέλος!!!! Εγω ζήτησα πάντως να μαζέψουμε 3 εμβρυακια ώστε να έχουμε καβατζα σε περίπτωση που δεν παει καλα αυτή η προσπάθεια... Ο άντρας μ ειναι τοσο αισιόδοξος που είναι σίγουρος ότι αυτό είναι το μωρο μας! Χαχαχχα... Δε θέλω να είναι τόσο σίγουρος γμτ γτ θα απογοητευτεί μετά κια προσπαθώ να τον ξενερώνω λίγο. :-P

Συμφωνώ με τον άντρα σου! Δεν ξενερώνουμε έτσι εύκολα εμείς!! :P Εντάξει, κάνε εσύ αυτό που νομίζεις γιατί τις δικές σου αντοχές μόνο εσύ η ίδια τις γνωρίζεις και εφόσον έχεις κουραστεί από τις ωοληψίες καλά κάνεις και το λαμβάνεις υπόψιν!

πρίν από 21 λεπτά , vasoula88 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!Τελικα απο τα 11 που γονιμοποιηθηκαν,βλαστοκυστες εγιναν τα 8, εκ των οποιων τα 4 ειναι 4ΑΑ,2 4ΑΒ και τα αλλα 2 μου ειπε οτι λιγο μικροτερα αλλα καλης ποιοτητας και αυτα! Εμβρυομεταφορα θα κανουμε στον κυκλο του Οκτωβριου και τοτε λεει η γιατρος θα αποφασισουμε αν θα βαλουμε ενα ή δυο...

Καταπληκτικά νέα!!! Συγχαρητήρια! Εχεις πολύ δυνατά εμβρυάκια!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Καλό φθινόπωρο σε όλες σας. Επέστρεψα κι εγώ οριστικά, εχτές ξεκίνησα και τις εγχύσεις και σε 2 μήνες περίπου θα δούμε αποτελέσματα. Λίγο λίγο θα δω και τα δικά σας. Εύχομαι να έχω χάσει μόνο καλά νέα :)

Για ενδομητρίτιδα κι εσύ; Καλά ξεμπερδέματα!!! Από βδομάδα τις ξεκινώ κι εγώ. Είναι επώδυνες; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Καλό φθινόπωρο σε όλες σας. Επέστρεψα κι εγώ οριστικά, εχτές ξεκίνησα και τις εγχύσεις και σε 2 μήνες περίπου θα δούμε αποτελέσματα. Λίγο λίγο θα δω και τα δικά σας. Εύχομαι να έχω χάσει μόνο καλά νέα :)

καλησπέρα @kateriiina25 καλά αποτελέσματα εύχομαι! Από εμένα δεν έχασες κ κάτι ιδιαίτερο, ο μπέμπης μου φαίνεται να πηγαίνει καλά κ ελπίζω όντως να είναι έτσι. 

Είπα στο γιατρό τι μου έκανε ο ακατανόμαστος πρώην μου κ μου είπε ότι θα τον περιλάβει. Ο πρώην μου πηγαίνει κάθε βδομάδα στο σπίτι του γιατρού μου κ του κάνει σέρβις στην πισίνα. Δεν ξέρω τι του είπε αλλά από χτες με ρώτησε 2 φορές αν είμαι καλά, αν χρειάζομαι κάτι, αν είμαι ευχαριστημένη με τη νέα μου θέση στη δουλειά κλπ κλπ.

Ας ελπίσουμε να συνεχίσει να μου φέρεται καλά.. Για πισωγύρισμα αποκλείεται αλλά τουλάχιστον να με σέβεται έστω.

 

On 7/9/2022 at 8:18 ΠΜ, Angot είπε:

Κορίτσιαααα βάλαμε κατάψυξη, με πήρε η Μαια... Έχουμε ένα εξαιρετικό έμβρυο... Της λέω grade κλπ; και είπε είναι τέλειο.! Πολύ καλύτερο από την προηγούμενη φορα που εκανα ivf!!! Και εδώ είναι που λέμε αμα ο γιατρός σου έχει δει όνειρο, τι να πεις... Με ε2:32 εξαιρετικό έμβρυο?? Μόνο εκείνος!! 

 

τέλεια Angot! Το μωράκι σου έρχεται! Με το καλό κορίτσι μου! :)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vasoula88 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!Τελικα απο τα 11 που γονιμοποιηθηκαν,βλαστοκυστες εγιναν τα 8, εκ των οποιων τα 4 ειναι 4ΑΑ,2 4ΑΒ και τα αλλα 2 μου ειπε οτι λιγο μικροτερα αλλα καλης ποιοτητας και αυτα! Εμβρυομεταφορα θα κανουμε στον κυκλο του Οκτωβριου και τοτε λεει η γιατρος θα αποφασισουμε αν θα βαλουμε ενα ή δυο...

Μπράβο, σούπερ πηγές, πολύ καλά νέα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2022 at 2:27 ΜΜ, Powerzen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,

Υπάρχει από κάποια κοπέλα εμπειρία σπερματεγχυσης; 

Εμείς είχαμε αναγκαστική αποβολή λόγω μεσογειακής αναιμίας του εμβρύου και πριν την εξωσωματική σκεφτήκαμε αυτό μιας και καταφέραμε και συλλάβαμε φυσιολογικά αν και με καθυστέρηση 3 ετών.

Καλησπέρα κορίτσια μου,

Υπάρχει από κάποια κοπέλα εμπειρία σπερματεγχυσης; 

Εμείς είχαμε αναγκαστική αποβολή λόγω μεσογειακής αναιμίας του εμβρύου και πριν την εξωσωματική σκεφτήκαμε αυτό μιας και καταφέραμε και συλλάβαμε φυσιολογικά αν και με καθυστέρηση 3 ετών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Καλό φθινόπωρο σε όλες σας. Επέστρεψα κι εγώ οριστικά, εχτές ξεκίνησα και τις εγχύσεις και σε 2 μήνες περίπου θα δούμε αποτελέσματα. Λίγο λίγο θα δω και τα δικά σας. Εύχομαι να έχω χάσει μόνο καλά νέα :)

Καλη επανοδο  κ καλη αρχη με τη θεραπεια! Ας ειναι το τελευταιο βημα πριν το μικρο σου!!
Συγγνωμη που ρωταω αλλα ειμαι τελειως ασχετη με το θεμα των εγχυσεων...  πως θα ελεγξετε σε 2 μηνες τα αποτελεσματα;; υπαρχει εξεταση συγκεκριμενη;

6 ώρες πρίν, Angot είπε:

Μακαρι να πανε ολα καλά αυτή τη φορά και να έχουμε επιτυχία ως το τέλος!!!! Εγω ζήτησα πάντως να μαζέψουμε 3 εμβρυακια ώστε να έχουμε καβατζα σε περίπτωση που δεν παει καλα αυτή η προσπάθεια... Ο άντρας μ ειναι τοσο αισιόδοξος που είναι σίγουρος ότι αυτό είναι το μωρο μας! Χαχαχχα... Δε θέλω να είναι τόσο σίγουρος γμτ γτ θα απογοητευτεί μετά κια προσπαθώ να τον ξενερώνω λίγο. :-P

Ακριβως τα ιδια εκανα κ εγω Angot μου! Προσπαθουσα να τον γειωσω αλλα τελικα ειχε δικιο! Αστον να σε παρασερνει καμια φορα :D

5 ώρες πρίν, vasoula88 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!Τελικα απο τα 11 που γονιμοποιηθηκαν,βλαστοκυστες εγιναν τα 8, εκ των οποιων τα 4 ειναι 4ΑΑ,2 4ΑΒ και τα αλλα 2 μου ειπε οτι λιγο μικροτερα αλλα καλης ποιοτητας και αυτα! Εμβρυομεταφορα θα κανουμε στον κυκλο του Οκτωβριου και τοτε λεει η γιατρος θα αποφασισουμε αν θα βαλουμε ενα ή δυο...

Πηγατε  τελεια!!  Ολα να πανε κατ ευχην!!!!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , eleonora85 είπε:

Καλη επανοδο  κ καλη αρχη με τη θεραπεια! Ας ειναι το τελευταιο βημα πριν το μικρο σου!!
Συγγνωμη που ρωταω αλλα ειμαι τελειως ασχετη με το θεμα των εγχυσεων...  πως θα ελεγξετε σε 2 μηνες τα αποτελεσματα;; υπαρχει εξεταση συγκεκριμενη;

Ακριβως τα ιδια εκανα κ εγω Angot μου! Προσπαθουσα να τον γειωσω αλλα τελικα ειχε δικιο! Αστον να σε παρασερνει καμια φορα :D

Πηγατε  τελεια!!  Ολα να πανε κατ ευχην!!!!!

 

Αχχαχα θα δούμε, θα του πω να βάλουμε στοίχημα... Για κάποιο λόγο πάντα χάνω!! ;-) θα είναι το μόνο στοίχημα που θα χάσω με ευχαρίστηση! Χιχιχιχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, silvy22 said:

Καλώς την καλο φθινόπωρο, εδώ είμαστε όλες, στον αγώνα.

 

4 hours ago, happiness79 said:

Καλώς όρισες! Καλή αρχή και εύχομαι σε δύο μήνες να είναι όλα άψογα για να υποδεχτείς τα μωράκια σου!

Καλώς σας βρήκα κορίτσια μου! @silvy22 μου καλή αρχή και σε σένα! @happiness79 καλή λευτεριά κορίτσι μου, να πάνε όλα καλά <3 

3 hours ago, Visit a vis said:

Για ενδομητρίτιδα κι εσύ; Καλά ξεμπερδέματα!!! Από βδομάδα τις ξεκινώ κι εγώ. Είναι επώδυνες; 

Χρόνια ενδομητρίτιδα, ναι. Μου είχε πει ο γιατρός ότι θα κάνω 15 στο σύνολο αλλά στο πρωτόκολλο μου έγραφαν 20. Εσένα πόσες σου είπαν; Καθόλου δεν πόνεσα κορίτσι, ήταν το ίδιο πράγμα με την εμβρυομεταφορά. Μόνο λίγο πόνο περιόδου είχα μετά που έφυγα. 

3 hours ago, κοτοπουλάκι said:

καλησπέρα @kateriiina25 καλά αποτελέσματα εύχομαι! Από εμένα δεν έχασες κ κάτι ιδιαίτερο, ο μπέμπης μου φαίνεται να πηγαίνει καλά κ ελπίζω όντως να είναι έτσι. 

Είπα στο γιατρό τι μου έκανε ο ακατανόμαστος πρώην μου κ μου είπε ότι θα τον περιλάβει. Ο πρώην μου πηγαίνει κάθε βδομάδα στο σπίτι του γιατρού μου κ του κάνει σέρβις στην πισίνα. Δεν ξέρω τι του είπε αλλά από χτες με ρώτησε 2 φορές αν είμαι καλά, αν χρειάζομαι κάτι, αν είμαι ευχαριστημένη με τη νέα μου θέση στη δουλειά κλπ κλπ.

Ας ελπίσουμε να συνεχίσει να μου φέρεται καλά.. Για πισωγύρισμα αποκλείεται αλλά τουλάχιστον να με σέβεται έστω.

Σε ευχαριστώ αγάπη! Εύχομαι να συνεχίσει να πηγαίνει τόσο καλά ο μπέμπης σου, αυτό έχει σημασία. Και ο άλλος ας κάνει ότι θέλει. Άκου να περιμένει να του βάλει χέρι ο γιατρός για να κάνει το αυτονόητο, να ενδιαφερθεί δηλαδή για το αγέννητο παιδί του. Βρε ουστ! 

17 minutes ago, eleonora85 said:

Καλη επανοδο  κ καλη αρχη με τη θεραπεια! Ας ειναι το τελευταιο βημα πριν το μικρο σου!!
Συγγνωμη που ρωταω αλλα ειμαι τελειως ασχετη με το θεμα των εγχυσεων...  πως θα ελεγξετε σε 2 μηνες τα αποτελεσματα;; υπαρχει εξεταση συγκεκριμενη;

Θα επαναλάβω την εξέταση Νίκα που κάναμε και πριν για να δούμε αν έχει υποχωρήσει η φλεγμονή 

  • Μου αρέσει 3

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, forbaby said:

Καλησπέρα κορίτσια μου,

Υπάρχει από κάποια κοπέλα εμπειρία σπερματεγχυσης; 

Εμείς είχαμε αναγκαστική αποβολή λόγω μεσογειακής αναιμίας του εμβρύου και πριν την εξωσωματική σκεφτήκαμε αυτό μιας και καταφέραμε και συλλάβαμε φυσιολογικά αν και με καθυστέρηση 3 ετών

Κορίτσι καλησπέρα. Κάπως εμφανίστηκε το όνομά μου στο ποστ σου παραπανω αλλά δεν ειμαι σίγουρη πως.. 

Για να σου απαντήσω κι όλας, έχω κάνει δύο σπερματεγχύσεις αλλά δυστυχώς ήταν αποτυχημένες. Καλή επιτυχία εύχομαι με ότι κάνετε ♥️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Χρόνια ενδομητρίτιδα, ναι. Μου είχε πει ο γιατρός ότι θα κάνω 15 στο σύνολο αλλά στο πρωτόκολλο μου έγραφαν 20. Εσένα πόσες σου είπαν; Καθόλου δεν πόνεσα κορίτσι, ήταν το ίδιο πράγμα με την εμβρυομεταφορά. Μόνο λίγο πόνο περιόδου είχα μετά που έφυγα

Καλημέρα και απο μενα. Ξεκίνησα κι εγω τις εγχύσεις και συνεχίζω τις αντιβιωσεις απο το στομα παράλληλα. Θα κάνουμε οτι προλάβουμε οσο ειμαι στην Ελλάδα και τον αλλο μηνα θα ξαναέρθω. Καλη επιτυχία σε σενα και σε ολες μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα! Καλή αρχή σε όσες τώρα από Σεπτέμβρη ξεκινάτε καινούριες προσπάθειες και στις εγκυουλες όλα να πάνε καλά!

Κορίτσια που κάνετε τις εγχύσεις λόγω ενδομητριτιδας γνωρίζετε τι αντιβίωσεις εγχυονται? Επίσης η εξέταση Νικά πως γίνεται?

Εγώ γενικά περνάω μια φάση μεγάλης απογοήτευσης. Έχω 2 βλαστοκυστες στην κατάψυξη κ σκέφτομαι ότι αν αποτύχουν κι αυτές δεν ξέρω αν θα ξανακάνω 3η φορά διέγερση. Προς το παρόν έχω το θέμα της ενδομητριτιδας να δω πως θα πάει .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω σοβαρο προβλημα σπιτι μου εάν εχει τυχει σε καποια αλλη..εχει γεμισει τ σπιτι μ μικρά μυγάκια ,δεν εχω τπτ απο φρουτα κ λαχανικά εξω..ο αντρας μ ψεκάζει ανα 2 μερες aroxol κ μ κλείνει σ ενα δωματιο αλλα τ μυριζω πολλες φορες κ δεν το αντέχω..αυτα ξανα γεννάνε..ειμαι στον 5ο μηνα..Τι να κανω; Εχω απογοητευτει :sad:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια εχω σοβαρο προβλημα σπιτι μου εάν εχει τυχει σε καποια αλλη..εχει γεμισει τ σπιτι μ μικρά μυγάκια ,δεν εχω τπτ απο φρουτα κ λαχανικά εξω..ο αντρας μ ψεκάζει ανα 2 μερες aroxol κ μ κλείνει σ ενα δωματιο αλλα τ μυριζω πολλες φορες κ δεν το αντέχω..αυτα ξανα γεννάνε..ειμαι στον 5ο μηνα..Τι να κανω; Εχω απογοητευτει :sad:

Καλημέρα κορίτσι! Έχεις φυτά εσωτερικού χώρου μέσα στο σπίτι; Μήπως μεταφυτευσες ή έφερες κανένα καινούργιο φυτό; Εγώ το είχα πάθει όταν είχα μεταφυτευσεί τα λουλούδια μου και είχα αγοράσει χώμα που μάλλον είχε αυγά μέσα. Με το που έπιασαν οι ζέστες είχε γεμίσει το σπίτι. Δες το μήπως είναι αυτή η περίπτωση!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Margeau είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Έχεις φυτά εσωτερικού χώρου μέσα στο σπίτι; Μήπως μεταφυτευσες ή έφερες κανένα καινούργιο φυτό; Εγώ το είχα πάθει όταν είχα μεταφυτευσεί τα λουλούδια μου και είχα αγοράσει χώμα που μάλλον είχε αυγά μέσα. Με το που έπιασαν οι ζέστες είχε γεμίσει το σπίτι. Δες το μήπως είναι αυτή η περίπτωση!

Οχι οχι δεν εχω τιποτα..κανενα φυτό μεσα στ σπιτι κ στ μπαλκόνι δεν εχω αλλαξει κατι εδω κ 2 χρονια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια εχω σοβαρο προβλημα σπιτι μου εάν εχει τυχει σε καποια αλλη..εχει γεμισει τ σπιτι μ μικρά μυγάκια ,δεν εχω τπτ απο φρουτα κ λαχανικά εξω..ο αντρας μ ψεκάζει ανα 2 μερες aroxol κ μ κλείνει σ ενα δωματιο αλλα τ μυριζω πολλες φορες κ δεν το αντέχω..αυτα ξανα γεννάνε..ειμαι στον 5ο μηνα..Τι να κανω; Εχω απογοητευτει :sad:

Καλημέρα ! Μήπως να καλέσετε να έρθουν να κάνουν απεντόμωση στο σπίτι ;;; Θα εξαφανιστούν στο λεπτό !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...