Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , μάφιν είπε:

Τα έχω κάνει όλα!! Χαχχα και Απεντομωση έκανα δεν έγινε τίποτα. Αυτό που ξέρω είναι τα εξής, πρέπει να πάρεις τις παγίδες για σκόρους. Θα τις βρεις σε μεγάλα σούπερ μαρκετ. Είναι ένα χαρτάκι που έχει κόλλα πάνω και κολλάει στον τοίχο η μέσα στα ντουλάπια. Έτσι φυλακίζεις/σκοτώνεις τα ενήλικα και τα αποτρέπεις από το να αναπαραχθούν. Εγω σώθηκα. Θα σου στείλω φωτο σε dm  αλλά είναι λίγο άδεια.

Αχ ναι στειλε μ μπας κ σωθώ!!!σε Ευχαριστω πολυ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 8/9/2022 at 8:11 ΜΜ, kateriiina25 είπε:

 

Καλώς σας βρήκα κορίτσια μου! @silvy22 μου καλή αρχή και σε σένα! @happiness79 καλή λευτεριά κορίτσι μου, να πάνε όλα καλά <3 

Χρόνια ενδομητρίτιδα, ναι. Μου είχε πει ο γιατρός ότι θα κάνω 15 στο σύνολο αλλά στο πρωτόκολλο μου έγραφαν 20. Εσένα πόσες σου είπαν; Καθόλου δεν πόνεσα κορίτσι, ήταν το ίδιο πράγμα με την εμβρυομεταφορά. Μόνο λίγο πόνο περιόδου είχα μετά που έφυγα. 

Σε ευχαριστώ αγάπη! Εύχομαι να συνεχίσει να πηγαίνει τόσο καλά ο μπέμπης σου, αυτό έχει σημασία. Και ο άλλος ας κάνει ότι θέλει. Άκου να περιμένει να του βάλει χέρι ο γιατρός για να κάνει το αυτονόητο, να ενδιαφερθεί δηλαδή για το αγέννητο παιδί του. Βρε ουστ! 

Θα επαναλάβω την εξέταση Νίκα που κάναμε και πριν για να δούμε αν έχει υποχωρήσει η φλεγμονή 

20… με πολλές αντιβιώσεις παντόκορφα! Ας ελπίσουμε…

Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

5 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Εννοείται πως δεν κάνουν καλο στην χλωρίδα της μήτρας, δεν υπάρχει αμφιβολία σε αυτο. Εχω ομως προβλέψει και εχω παρει 3 διαφορετικά προβιοτικά, τα 2 απο στόμα και το άλλο κολπικο υπόθετο συν διατροφή με κεφιρ,  γιαούρτια και μειωμένους υδατάνθρακες. Και με απλή αντιβίωση απο το στόμα επηρεάζεται η χλωρίδα, ποσο μάλλον και σε συνδυασμό με εγχύσεις. 

Με τον ίδιο τροπο νομίζω γίνεται το ngs απλως δεν ειναι μικροσκοπική εξέταση, σου λεει υποτίθεται ακριβώς το μικρόβιο που εχεις.
Εσύ απλή βιοψία ενδομητρίου έκανες;
Ειναι λίγο χαοτικό το θέμα μικρόβιο. Υπάρχουν πολλές διαφορετικές εξετάσεις και θεραπείες και ο κάθε γιατρός ακολουθεί το δικό του και απορρίπτει ολα τα αλλα. Ειναι λίγα τα χρόνια που ασχολούνται με αυτό και δεν υπάρχουν επαρκείς μελέτες για το ποια ειναι η καλύτερη μέθοδος αντιμετώπισης. Και οι εγχύσεις σε ερευνητικό στάδιο είναι να φανταστείς. Κι εμείς βέβαια τα πειραματόζωα. Αλλα τι να κάνεις, να μην προσπαθήσεις; Ευχομαι να βγει καθαρή η βιοψία σου και να πάνε όλα καλά

Μα όλα αυτά τα προβιοτικά είναι στο πρωτόκολλο. Όχι; Οι γαλακτοβάκιλλοι επηρεάζοναι από τα μικρόβια πάντως. Πόσο πρέπει να είναι; Πάνω από 90%; Αν υπάρχει μικρόβιο, εξαφανίζονται… 

Πειράματα φυσικά! Για την επιστήμη εννοείται! Πώς θα είχαν φτάσει ως εδώ τα πράγματα στην εξωσωματική, αν δεν διαθέταμε τα κορμιά μας!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Visit a vis said:

20… με πολλές αντιβιώσεις παντόκορφα! Ας ελπίσουμε…

Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Μα όλα αυτά τα προβιοτικά είναι στο πρωτόκολλο. Όχι; Οι γαλακτοβάκιλλοι επηρεάζοναι από τα μικρόβια πάντως. Πόσο πρέπει να είναι; Πάνω από 90%; Αν υπάρχει μικρόβιο, εξαφανίζονται… 

Πειράματα φυσικά! Για την επιστήμη εννοείται! Πώς θα είχαν φτάσει ως εδώ τα πράγματα στην εξωσωματική, αν δεν διαθέταμε τα κορμιά μας!!! 

Μόνο lactolevure έχει στο πρωτόκολλο το οποίο δεν νομίζω ότι αρκεί. Εγώ έχω πάρει Eva biolact κάψουλες (αντίστοιχο του lactolevure), Lactotune vaginal balance για τις μέρες των εγχύσεων (είναι πιο ισχυρό) και Eva biolact ovules (υπόθετα) πάλι για τις μέρες των εγχύσεων. 

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Εννοείται πως δεν κάνουν καλο στην χλωρίδα της μήτρας, δεν υπάρχει αμφιβολία σε αυτο. Εχω ομως προβλέψει και εχω παρει 3 διαφορετικά προβιοτικά, τα 2 απο στόμα και το άλλο κολπικο υπόθετο συν διατροφή με κεφιρ,  γιαούρτια και μειωμένους υδατάνθρακες. Και με απλή αντιβίωση απο το στόμα επηρεάζεται η χλωρίδα, ποσο μάλλον και σε συνδυασμό με εγχύσεις. 

Με τον ίδιο τροπο νομίζω γίνεται το ngs απλως δεν ειναι μικροσκοπική εξέταση, σου λεει υποτίθεται ακριβώς το μικρόβιο που εχεις.
Εσύ απλή βιοψία ενδομητρίου έκανες;
Ειναι λίγο χαοτικό το θέμα μικρόβιο. Υπάρχουν πολλές διαφορετικές εξετάσεις και θεραπείες και ο κάθε γιατρός ακολουθεί το δικό του και απορρίπτει ολα τα αλλα. Ειναι λίγα τα χρόνια που ασχολούνται με αυτό και δεν υπάρχουν επαρκείς μελέτες για το ποια ειναι η καλύτερη μέθοδος αντιμετώπισης. Και οι εγχύσεις σε ερευνητικό στάδιο είναι να φανταστείς. Κι εμείς βέβαια τα πειραματόζωα. Αλλα τι να κάνεις, να μην προσπαθήσεις; Ευχομαι να βγει καθαρή η βιοψία σου και να πάνε όλα καλά

Σ ευχαριστώ πολύ μακάρι να είναι καλά τα πράγματα. Έχεις δίκιο τι να κάνουμε? Θα προσπαθήσουμε με ο,τι μέθοδο υπαρχει.

Και σε σένα να πάνε όλα καλά μετά τις ταλαιπωρίες σου :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Angot είπε:

Καλή μ Λινουλα σου έπεσαν πολλά, ισχύει. Μη χάνει όμως το κουράγιο σου. Θα πάνε όλα καλά, απλως δεν ήταν ο καιρός τους ακόμα .. Να έχεις ελπίδα και αισιοδοξία, καμία μας δε θα χαθεί! Όλες αργά ή γρήγορα τα καταφέρνουμε... Εγω αυτο σκέφτομαι.!! Θα παμε παρεουλα για την 3η μας ωοληψια τον Οκτώβριο... Θα είναι η τυχερή μας, κατσε να δεις που θα μετράμε τις κοιλιές μας από τα Χριστούγεννα και μετα!! 

Σ ευχαριστώ πολύ @Angot μου! Θα προσπαθήσω να είμαι πιο αισιόδοξη. Είναι που τώρα είναι και μια στάσιμη φάση. Μακάρι να σταθώ τυχερή κάποια στιγμη:)

Καλή επιτυχία και σε σένα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Μόνο lactolevure έχει στο πρωτόκολλο το οποίο δεν νομίζω ότι αρκεί. Εγώ έχω πάρει Eva biolact κάψουλες (αντίστοιχο του lactolevure), Lactotune vaginal balance για τις μέρες των εγχύσεων (είναι πιο ισχυρό) και Eva biolact ovules (υπόθετα) πάλι για τις μέρες των εγχύσεων. 

Α! Μου χει δύο και μια κρέμα κολπική. Δεν προσθέτω κάτι από μόνη μου. Κάνω μια τελευταία προσπάθεια και όπου βγάλει… 

Έχω αποδεχτεί πλέον κάθε διάσταση. Καλή Τύχη!!! Δυνατή υγεία!!

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Visit a vis said:

Α! Μου χει δύο και μια κρέμα κολπική. Δεν προσθέτω κάτι από μόνη μου. Κάνω μια τελευταία προσπάθεια και όπου βγάλει… 

Έχω αποδεχτεί πλέον κάθε διάσταση. Καλή Τύχη!!! Δυνατή υγεία!!

Πες μου αν μπορείς ποια σου έχει γράψει και ποια αλοιφή, έτσι από περιέργεια. 

Με τον Σφακ είσαι;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια είμαι μετά την εμβρυομεταφορα… πως θα περιμένω μέχρι τις 21/9!!;:sad: εν τώ μεταξύ 2 μέρες τώρα είχα κάτι πονάκια, προφανώς από τη διαδικασία, και ήμουν μέσα στην αισιοδοξία γιατί ένιωθα ότι κάτι γίνεται εκεί… σήμερα ξυπνησα χωρίς και μαύρισα, παράλογο το ξέρω… αλλά φοβάμαι πολύ! Είναι καμία άλλη κοπέλα σε αναμονή χοριακης; 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Βρε κοριτσια είμαι μετά την εμβρυομεταφορα… πως θα περιμένω μέχρι τις 21/9!!;:sad: εν τώ μεταξύ 2 μέρες τώρα είχα κάτι πονάκια, προφανώς από τη διαδικασία, και ήμουν μέσα στην αισιοδοξία γιατί ένιωθα ότι κάτι γίνεται εκεί… σήμερα ξυπνησα χωρίς και μαύρισα, παράλογο το ξέρω… αλλά φοβάμαι πολύ! Είναι καμία άλλη κοπέλα σε αναμονή χοριακης; 

Καλημέρα κοπέλα Μ εγώ έχω χοριακη δεύτερα κ περιμένω πως κ πως να δω τι γίνεται ... Δεν υπάρχουν συμπτώματα εγώ τα μόνα που έχω είναι κάτι πονακια ελαφριά χαμηλά κ στήθος που δεν ακουμπιεται είναι κ από την προγεστερόνη βέβαια πρέπει να κάνεις υπομονή .. τι εβαλες 3 ημερών η βλαστοκυστες?? Ποιότητας? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Penny33 είπε:

Καλημέρα κοπέλα Μ εγώ έχω χοριακη δεύτερα κ περιμένω πως κ πως να δω τι γίνεται ... Δεν υπάρχουν συμπτώματα εγώ τα μόνα που έχω είναι κάτι πονακια ελαφριά χαμηλά κ στήθος που δεν ακουμπιεται είναι κ από την προγεστερόνη βέβαια πρέπει να κάνεις υπομονή .. τι εβαλες 3 ημερών η βλαστοκυστες?? Ποιότητας? 

3ων ημερών grade 1,5 έβαλα! Καλή επιτυχια μέσα από βάθη της ψυχής μου!! Εσυ τι έβαλες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Penny33 είπε:

Καλημέρα κοπέλα Μ εγώ έχω χοριακη δεύτερα κ περιμένω πως κ πως να δω τι γίνεται ... Δεν υπάρχουν συμπτώματα εγώ τα μόνα που έχω είναι κάτι πονακια ελαφριά χαμηλά κ στήθος που δεν ακουμπιεται είναι κ από την προγεστερόνη βέβαια πρέπει να κάνεις υπομονή .. τι εβαλες 3 ημερών η βλαστοκυστες?? Ποιότητας? 

Εύχομαι κ στις δυο σας κοριτσια πολυ καλη επιτυχια ολόψυχα!!! Υπομονη και ελπίδα! 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , μάφιν είπε:

3ων ημερών grade 1,5 έβαλα! Καλή επιτυχια μέσα από βάθη της ψυχής μου!! Εσυ τι έβαλες;

5 BB βλαστοκυστη ...επίσης καλή επιτυχία για όλες μας που κάνουμε τόσο αγώνα ο θεός είναι μεγάλος ... Ευχαριστούμε πολύ maria28!! Η αναμονή είναι δύσκολη κ πολύ αγωνία ..στις 9 μέρες σου είπε η 12 ? Να κάνεις χοριακη ??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Penny33 είπε:

5 BB βλαστοκυστη ...επίσης καλή επιτυχία για όλες μας που κάνουμε τόσο αγώνα ο θεός είναι μεγάλος ... Ευχαριστούμε πολύ maria28!! Η αναμονή είναι δύσκολη κ πολύ αγωνία ..στις 9 μέρες σου είπε η 12 ? Να κάνεις χοριακη ??

Στις 14 μέρες μου είπε να κάνω! Και ότι μπορεί να φανεί και στις 13. Θα σκάσω! Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , μάφιν είπε:

Στις 14 μέρες μου είπε να κάνω! Και ότι μπορεί να φανεί και στις 13. Θα σκάσω! Χαχαχα

Πολύ δεν είναι δεν ξέρω χχαα υπομονή θέλει κ θετικές σκέψεις .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...