Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, Kate33 είπε:

Θέλω να πω κάτι σε όλες. Είμαστε ηρωίδες που περνάμε όλα αυτά….

χθες το βράδυ αδιαθέτησα λιγεσ Μέρες νωρίτερα από το αναμενόμενο. Είχα ελάχιστο καφέ και σήμερα λίγο καφέ και λίγο κόκκινο και ξανά καφέ . Πρησμένο στήθος φουλ ενώ συνήθως έχει ξε πρηστεί..

και σκέφτομαι είναι αιμα εμφύτευσης η εμμηνόπαυση;

αν δεν σε τρελαίνει αυτό τι μπορεί να σε τρελάνει;;

αυταααα

έπρεπε κάπου να τα πω

Γτ καλε λες εμμηνόπαυση; πόσο είσαι και τι ΑΜΗ έχεις; ο γιατρός σου λογικά θα μπορεί να σε ενημερώσει για τα αποθέματα.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , Angot είπε:

Γτ καλε λες εμμηνόπαυση; πόσο είσαι και τι ΑΜΗ έχεις; ο γιατρός σου λογικά θα μπορεί να σε ενημερώσει για τα αποθέματα.... 

Έχω χαμηλή ΑΜΗ 0.23 πέρσι και χαμηλά αποθέματα.. αλλά έχω κανονικά περίοδο- δεν ξέρω τι έγινε 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kate33 είπε:

Θέλω να πω κάτι σε όλες. Είμαστε ηρωίδες που περνάμε όλα αυτά….

χθες το βράδυ αδιαθέτησα λιγεσ Μέρες νωρίτερα από το αναμενόμενο. Είχα ελάχιστο καφέ και σήμερα λίγο καφέ και λίγο κόκκινο και ξανά καφέ . Πρησμένο στήθος φουλ ενώ συνήθως έχει ξε πρηστεί..

και σκέφτομαι είναι αιμα εμφύτευσης η εμμηνόπαυση;

αν δεν σε τρελαίνει αυτό τι μπορεί να σε τρελάνει;;

αυταααα

έπρεπε κάπου να τα πω

Έτσι όπως τα λες είναι και όλα αυτά που σκέφτεσαι έχουν περάσει και από το δικό μυαλό αρκετές φορές. Μην αγχώνεσαι όμως, δεν έρχεται έτσι ξαφνικά η εμμηνόπαυση, αν ήσουν σε τέτοια φάση θα το ήξερε ο γιατρός σου. Ένας περίεργος κύκλος είναι που δεν αποκλείεται να πάει και πολύ καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2022 at 11:53 ΠΜ, Penny33 είπε:

Καλημέρα κοπέλα Μ εγώ έχω χοριακη δεύτερα κ περιμένω πως κ πως να δω τι γίνεται ... Δεν υπάρχουν συμπτώματα εγώ τα μόνα που έχω είναι κάτι πονακια ελαφριά χαμηλά κ στήθος που δεν ακουμπιεται είναι κ από την προγεστερόνη βέβαια πρέπει να κάνεις υπομονή .. τι εβαλες 3 ημερών η βλαστοκυστες?? Ποιότητας? 

Καλησπέρα Penny! Έκανες χοριακή? Καλά αποτελέσματα εύχομαι!

3 ώρες πρίν, Kate33 είπε:

Θέλω να πω κάτι σε όλες. Είμαστε ηρωίδες που περνάμε όλα αυτά….

χθες το βράδυ αδιαθέτησα λιγεσ Μέρες νωρίτερα από το αναμενόμενο. Είχα ελάχιστο καφέ και σήμερα λίγο καφέ και λίγο κόκκινο και ξανά καφέ . Πρησμένο στήθος φουλ ενώ συνήθως έχει ξε πρηστεί..

και σκέφτομαι είναι αιμα εμφύτευσης η εμμηνόπαυση;

αν δεν σε τρελαίνει αυτό τι μπορεί να σε τρελάνει;;

αυταααα

έπρεπε κάπου να τα πω

Αχ... Πόσο σε καταλαβαίνω! Ακριβώς τα ίδια σκεφτόμουν κι εγώ πάντα σε κάθε μικρούλα αναταραχή της περιόδου. Ναι, είναι για γερά στομάχια όλο αυτό. Χαίρομαι που κατέβηκε κανονικά η περίοδος και σου έφυγαν οι μαύρες σκέψεις! Καλή δύναμη με την όλη διαδικασία και καλή τύχη σύντομα!

5 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια καλημέρα να ρωτησω μηοως το χει πάθει καμία. Έκανα ωοληψια 4/9. Κλομιφεν, 2 ωαρια πηραμε, τπτ το ιδιαίτερο... Όμως ακόμα νιώθω πονακια, τσιμπιματα κλπ... Την 1η φορά που έκανα ωοληψια πήραμε 4 ωάρια και δεν ένιωθα τπτ.! Γτ αυτή τη φορά έχω ενοχλήσεις; και νιώθω και την κοιλιά μ φουσκωμένη! 

Μου φαίνονται αρκετές οι μέρες που έχουν περάσει από την ωοληψία σου για να έχεις ακόμα πονάκια και πρήξημο. Γιατί δε ρωτάς τις μαίες? Θα ξέρουν να σου πούνε, μη σε τρώει η αγωνία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , happiness79 είπε:

Καλησπέρα Penny! Έκανες χοριακή? Καλά αποτελέσματα εύχομαι!

Αχ... Πόσο σε καταλαβαίνω! Ακριβώς τα ίδια σκεφτόμουν κι εγώ πάντα σε κάθε μικρούλα αναταραχή της περιόδου. Ναι, είναι για γερά στομάχια όλο αυτό. Χαίρομαι που κατέβηκε κανονικά η περίοδος και σου έφυγαν οι μαύρες σκέψεις! Καλή δύναμη με την όλη διαδικασία και καλή τύχη σύντομα!

Μου φαίνονται αρκετές οι μέρες που έχουν περάσει από την ωοληψία σου για να έχεις ακόμα πονάκια και πρήξημο. Γιατί δε ρωτάς τις μαίες? Θα ξέρουν να σου πούνε, μη σε τρώει η αγωνία!

Την παρασκευη μίλησα με την Ιωάννα γτ είχα ακόμα λίγα ροζακι και μ ειπε είναι οκ το ροζακι. Απλως δε θυμάμαι την προηγούμενη φορά να είχα τα ίδια. Ίσως είμαι και πιο ταλαιπωρημενη τωρα κ γι αυτό να αργώ να συνέλθω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Kate33 είπε:

Έχω χαμηλή ΑΜΗ 0.23 πέρσι και χαμηλά αποθέματα.. αλλά έχω κανονικά περίοδο- δεν ξέρω τι έγινε 

Καποιο ορμονικο θεμα θα εχεις κοριτσι,σε αυτον τον κυκλο! Μην αγχεσαι για εμμηνοπαυση!. Το αν θα μπεις στην εμμηνοπαυση να ξερεις οτι δεν παιζει ρολο η Αμη απο μονη της. Συνδυασμος ορμονολογικων εξετασεων ειναι πχ fsh,E2 .. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

Έχω πονακια αλλά παιδευεται και ο άντρας μ τώρα με κάτι μύκητες και απέχουμε.. Ολα του γάμου δύσκολα και η νύφη οχι γκαστρωμενη!! 

Από μακριά και αγαπημένοι τότε...

4 ώρες πρίν, Kate33 είπε:

Θέλω να πω κάτι σε όλες. Είμαστε ηρωίδες που περνάμε όλα αυτά….

χθες το βράδυ αδιαθέτησα λιγεσ Μέρες νωρίτερα από το αναμενόμενο. Είχα ελάχιστο καφέ και σήμερα λίγο καφέ και λίγο κόκκινο και ξανά καφέ . Πρησμένο στήθος φουλ ενώ συνήθως έχει ξε πρηστεί..

και σκέφτομαι είναι αιμα εμφύτευσης η εμμηνόπαυση;

αν δεν σε τρελαίνει αυτό τι μπορεί να σε τρελάνει;;

αυταααα

έπρεπε κάπου να τα πω

Είναι και τα μπάνια σε κρύα νερά το καλοκαίρι.... κάποια ανωμαλία του κύκλου μάλλον..πόσες μέρες νωρίτερα; Δύο τρεις ή δέκα πχ;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, happiness79 είπε:

Καλησπέρα Penny! Έκανες χοριακή? Καλά αποτελέσματα εύχομαι!

Αχ... Πόσο σε καταλαβαίνω! Ακριβώς τα ίδια σκεφτόμουν κι εγώ πάντα σε κάθε μικρούλα αναταραχή της περιόδου. Ναι, είναι για γερά στομάχια όλο αυτό. Χαίρομαι που κατέβηκε κανονικά η περίοδος και σου έφυγαν οι μαύρες σκέψεις! Καλή δύναμη με την όλη διαδικασία και καλή τύχη σύντομα!

Μου φαίνονται αρκετές οι μέρες που έχουν περάσει από την ωοληψία σου για να έχεις ακόμα πονάκια και πρήξημο. Γιατί δε ρωτάς τις μαίες? Θα ξέρουν να σου πούνε, μη σε τρώει η αγωνία!

Καλησπέρα δυστυχώς αρνητική .. αλλά καλύτερα γιατί μου προέκυψε άλλο θέμα εχω πέτρες στην χολή κ μου είπε χειρουργός ότι πρέπει να μπω άμεσα για χειρουργείο κ καλύτερα που δεν έμεινα έγκυος θα υπήρχε πρόβλημα σοβαρό ..κάθε εμπόδιο για καλό 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Penny33 είπε:

Καλησπέρα δυστυχώς αρνητική .. αλλά καλύτερα γιατί μου προέκυψε άλλο θέμα εχω πέτρες στην χολή κ μου είπε χειρουργός ότι πρέπει να μπω άμεσα για χειρουργείο κ καλύτερα που δεν έμεινα έγκυος θα υπήρχε πρόβλημα σοβαρό ..κάθε εμπόδιο για καλό 

Ωχ ρε κορίτσι Περαστικά... Αλλα από το να έχει πρόβλημα το μπεμπακι μετά καλύτερα που δεν εμεινες αυτή τη φορά! Κάνε ότι πρέπει να κάνεις ώστε να εισια έτοιμη για  την επόμενη ετ.... Ποτε θα μπεις για επέμβαση; ελπίζω να πάνε όλα καλά και να εχεις γρήγορη ανάρρωση... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

Ωχ ρε κορίτσι Περαστικά... Αλλα από το να έχει πρόβλημα το μπεμπακι μετά καλύτερα που δεν εμεινες αυτή τη φορά! Κάνε ότι πρέπει να κάνεις ώστε να εισια έτοιμη για  την επόμενη ετ.... Ποτε θα μπεις για επέμβαση; ελπίζω να πάνε όλα καλά και να εχεις γρήγορη ανάρρωση... 

Αύριο το πρωί θα πάω να μιλήσω με τον χειρουργό κ θα μου πει σίγουρα άμεσα ... Έχεις δίκιο με το να είχα πρόβλημα χίλιες φορές ότι έγινε έχει ο Θεός ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Penny33 είπε:

Καλησπέρα δυστυχώς αρνητική .. αλλά καλύτερα γιατί μου προέκυψε άλλο θέμα εχω πέτρες στην χολή κ μου είπε χειρουργός ότι πρέπει να μπω άμεσα για χειρουργείο κ καλύτερα που δεν έμεινα έγκυος θα υπήρχε πρόβλημα σοβαρό ..κάθε εμπόδιο για καλό 

Πάλι καλα!! Θα στρώσεις πρώτα το δικό σου για να φιλοξενήσεις μετά και το μωρακι:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Penny33 είπε:

Αύριο το πρωί θα πάω να μιλήσω με τον χειρουργό κ θα μου πει σίγουρα άμεσα ... Έχεις δίκιο με το να είχα πρόβλημα χίλιες φορές ότι έγινε έχει ο Θεός ..

καλύτερα να τα έχεις όλα υπό έλεγχο  πάρα να βρεθείς προ εκπλήξεως! Υπομονή και περαστικά! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ele@n said:

Ερώτηση: τον ανανά και το αβοκάντο πού βοηθάνε είπαμε; Στην εμφύτευση;;;;

Καταρχάς σαν τροφές είναι πλούσιες και βοηθάνε γενικότερα τον οργανισμό αλλά πιο συγκεκριμένα λένε για το αβοκάντο στην ποιότητα των ωαρίων και για τον ανανά να τρως τον πυρήνα του με άδειο στομάχι τις μέρες που γίνεται η εμφύτευση γιατί έχει αντί-φλεγμονώδεις ιδιότητες 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Penny33 είπε:

Καλησπέρα δυστυχώς αρνητική .. αλλά καλύτερα γιατί μου προέκυψε άλλο θέμα εχω πέτρες στην χολή κ μου είπε χειρουργός ότι πρέπει να μπω άμεσα για χειρουργείο κ καλύτερα που δεν έμεινα έγκυος θα υπήρχε πρόβλημα σοβαρό ..κάθε εμπόδιο για καλό 

:( Σου εύχομαι περαστικά και γρήγορη ανάρρωση μετά το χειρουργείο. Όπως τα λες όμως κάθε εμπόδιο για καλό. Θα πετύχει η επόμενη ετ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...