Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Εγώ πάντως τα πονακια στην κοιλιά τα εχω για καλό,ίσως είναι πόνος εμφύτευσης και τραβιουνται οι σύνδεσμοι της μήτρας 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα να ρωτησω μηοως το χει πάθει καμία. Έκανα ωοληψια 4/9. Κλομιφεν, 2 ωαρια πηραμε, τπτ το ιδιαίτερο... Όμως ακόμα νιώθω πονακια, τσιμπιματα κλπ... Την 1η φορά που έκανα ωοληψια πήραμε 4 ωάρια και δεν ένιωθα τπτ.! Γτ αυτή τη φορά έχω ενοχλήσεις; και νιώθω και την κοιλιά μ φουσκωμένη! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα! 
Ηθελα να ρωτήσω από την εμπειρία σας.

εχω χαμηλή ΑΜΗ και υψηλή FSH, 

στην τελευταία μέτρηση 22.
Μαζεύουμε με φυσικούς και έχω 4 έμβρυα και θα πάμε για υστεροσκοπηση αυτό τον μήνα.

θα είχε νόημα να δοκιμάσω femara? 
μήπως έχουμε κάτι παραπάνω; Να το συζητησω με τον γιατρό;

ειχα δοκιμάσει με serpafar δυο φορές και είχα ένα ωάριο, την μια φορά δεν προχώρησε καν και την επόμενη δεν γονιμοποιηθηκε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια καλημέρα να ρωτησω μηοως το χει πάθει καμία. Έκανα ωοληψια 4/9. Κλομιφεν, 2 ωαρια πηραμε, τπτ το ιδιαίτερο... Όμως ακόμα νιώθω πονακια, τσιμπιματα κλπ... Την 1η φορά που έκανα ωοληψια πήραμε 4 ωάρια και δεν ένιωθα τπτ.! Γτ αυτή τη φορά έχω ενοχλήσεις; και νιώθω και την κοιλιά μ φουσκωμένη! 

Κάποιες φορές τυχαίνει να νιώθεις ενοχλήσεις για λίγο καιρό και το πρήξιμο μου έχουν πει ότι είναι φυσιολογικό. Αν δεις ότι συνεχίζει κάνε και ένα τηλεφωνακι. Δεν έκανες υπέρηχο μέσα στην εβδομαδα να δεις αν έχεις δεύτερης φάσης;;; Μπορεί να δούλευε ακόμα το συστημα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Σποράκι είπε:

Κάποιες φορές τυχαίνει να νιώθεις ενοχλήσεις για λίγο καιρό και το πρήξιμο μου έχουν πει ότι είναι φυσιολογικό. Αν δεις ότι συνεχίζει κάνε και ένα τηλεφωνακι. Δεν έκανες υπέρηχο μέσα στην εβδομαδα να δεις αν έχεις δεύτερης φάσης;;; Μπορεί να δούλευε ακόμα το συστημα!

Οχι δεν μου είπαν κάτι, δούλευε ξεδουλευε εγω σεξ δεν μπορώ να κάνω ποναω. Λες να μπορούσα όμως να κάνω ωοληψια 2η φορα σε ένα μηνα; το βλέπω μεγάλη καταπόνηση βέβαια! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Kate33 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! 
Ηθελα να ρωτήσω από την εμπειρία σας.

εχω χαμηλή ΑΜΗ και υψηλή FSH, 

στην τελευταία μέτρηση 22.
Μαζεύουμε με φυσικούς και έχω 4 έμβρυα και θα πάμε για υστεροσκοπηση αυτό τον μήνα.

θα είχε νόημα να δοκιμάσω femara? 
μήπως έχουμε κάτι παραπάνω; Να το συζητησω με τον γιατρό;

ειχα δοκιμάσει με serpafar δυο φορές και είχα ένα ωάριο, την μια φορά δεν προχώρησε καν και την επόμενη δεν γονιμοποιηθηκε.

Καλημέρα. Τα θεωρούν σχεδόν ίδια όλα αυτά αλλά εγώ που έχω επίσης χαμηλή ΑΜΗ και υψηλή fsh με τα φεμαρα πήρα τρία, το ρεκόρ μου. Δεν ξέρω αν ήταν το χαπάκι ή ήταν καλός ο κύκλος αλλα ειχα καλά αποτελέσματα. Δεν χάνεις τίποτα να το συζητήσεις με τον γιατρό σου.

πρίν από 7 λεπτά , Angot είπε:

Οχι δεν μου είπαν κάτι, δούλευε ξεδουλευε εγω σεξ δεν μπορώ να κάνω ποναω. Λες να μπορούσα όμως να κάνω ωοληψια 2η φορα σε ένα μηνα; το βλέπω μεγάλη καταπόνηση βέβαια! 

Εγώ κάνω δυο ωοληψιες σχεδόν κάθε μήνα. Αν εξαιρέσεις τον χρόνο που χάνω στην αναμονή και τα χρήματα με έχει σώσει. Έχω πάρει αρκετές φορές στην δεύτερη φάση 1-2 ωαρια, ειδικά μετά από κλομιφεν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλημέρα. Τα θεωρούν σχεδόν ίδια όλα αυτά αλλά εγώ που έχω επίσης χαμηλή ΑΜΗ και υψηλή fsh με τα φεμαρα πήρα τρία, το ρεκόρ μου. Δεν ξέρω αν ήταν το χαπάκι ή ήταν καλός ο κύκλος αλλα ειχα καλά αποτελέσματα. Δεν χάνεις τίποτα να το συζητήσεις με τον γιατρό σου.

Εγώ κάνω δυο ωοληψιες σχεδόν κάθε μήνα. Αν εξαιρέσεις τον χρόνο που χάνω στην αναμονή και τα χρήματα με έχει σώσει. Έχω πάρει αρκετές φορές στην δεύτερη φάση 1-2 ωαρια, ειδικά μετά από κλομιφεν 

Ευχαριστώ πολύ.

θα του πω να το δοκιμάσω και ότι γίνει, ούτως η άλλως θα πάμε για υστεροσκοπηση αυτό το μήνα, όποτε σκέφτηκα θα μπορούσε να γίνει μαζί. 
πηγα για δεύτερη γνώμη και μου είπαν να κάνω μια μίνι διέγερση, ανεξάρτητα από ορμονικές, λόγω καλής ηλικίας- πριν λίγες μέρες μπήκα στα 35 και το σκέφτομαι …

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Kate33 είπε:

Ευχαριστώ πολύ.

θα του πω να το δοκιμάσω και ότι γίνει, ούτως η άλλως θα πάμε για υστεροσκοπηση αυτό το μήνα, όποτε σκέφτηκα θα μπορούσε να γίνει μαζί. 
πηγα για δεύτερη γνώμη και μου είπαν να κάνω μια μίνι διέγερση, ανεξάρτητα από ορμονικές, λόγω καλής ηλικίας- πριν λίγες μέρες μπήκα στα 35 και το σκέφτομαι …

Καλή επιτυχία!!! Όλα να πάνε τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλημέρα. Τα θεωρούν σχεδόν ίδια όλα αυτά αλλά εγώ που έχω επίσης χαμηλή ΑΜΗ και υψηλή fsh με τα φεμαρα πήρα τρία, το ρεκόρ μου. Δεν ξέρω αν ήταν το χαπάκι ή ήταν καλός ο κύκλος αλλα ειχα καλά αποτελέσματα. Δεν χάνεις τίποτα να το συζητήσεις με τον γιατρό σου.

Εγώ κάνω δυο ωοληψιες σχεδόν κάθε μήνα. Αν εξαιρέσεις τον χρόνο που χάνω στην αναμονή και τα χρήματα με έχει σώσει. Έχω πάρει αρκετές φορές στην δεύτερη φάση 1-2 ωαρια, ειδικά μετά από κλομιφεν 

Δεν μου το έχει αναφέρει καθόλου για 2πλη ωοληψια! Μου είπε να τον πάρω τηλ την 1η μέρα περιοδου. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2022 at 8:04 AM, SofiDim said:

Καλημέρα κορίτσια.

ευχομαι να είστε όλες καλά. Κ εσείς που ξεκινάτε νέες προσπάθειες κ αγώνες κ εσείς που είστε έγκυες. Ηθελα να ρωτήσω κάτι. Έκανα ραντεβού με την Οικονομόπουλου, έκανα τις εξετάσεις κ περιμένω τώρα. Η Οικονομουλου μου σύστησε να κάνει ο σύζυγος αυτή την εξέταση για τον κατακερματισμό. Μέχρι τώρα όπου το διάβαζα αυτό θεωρούσα πως ήταν κάτι εξειδικευμένο που στο ζήταγαν μόνο αν υπήρχε κάποια ένδειξη παθολογική. Όταν τη ρώτησα τι είναι κ μου εξήγησε κατάλαβα αφενός ότι μπορεί όντως να ευθύνεται για τις αποτυχίες μας κ τις αποβολές μας αλλά αφετέρου όταν τη ρώτησα πως διορθώνεται μου είπε πως ουσιαστικά δεν διορθώνεται αλλά να τα πούμε με έναν ουρολόγο. Δεν την εχουμε κάνει ακόμα αλλά εγώ έχασα τον ύπνο μου από εχθές. Είναι τόσο καθοριστική οσο λεγεται; Αν ναι γιατί δεν είναι το πρώτο πράγμα που σου ζητάνε οι γιατροί; Γιατί ο Σφακ…αλλά κ ο προηγούμενος γιατρός δεν μας την ζήτησαν; Έχει καμία κοπέλα κάποια απάντηση ή κάποια εμπειρία από υψηλό κατακερματισμό που όμως να λύθηκε με κάποιο τρόπο; Πραγματικά έχω φρικάρει. 
ευχαριστώ.

αυγγνωμη για το μεγάλο μήνυμα 

 

Ο Σφακ ζητάει κατακερματισμό μόνο αν τα έμβρυα δεν φτάνουν σε βλαστοκύστες. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Αλήθεια; Δεν το είχα ξανακουσει...Δε νομιζω να υπάρχει προβλημα...αλλα οπως και να χει κάνε ενα τηλεφώνημα 

Μίλησα με την μαΐα και μου είπε δεν πειράζει. Να προσέξω από εδώ και πέρα να τα κάνω σωστά 

πρίν από 52 λεπτά , Σποράκι είπε:

Κάποιες φορές τυχαίνει να νιώθεις ενοχλήσεις για λίγο καιρό και το πρήξιμο μου έχουν πει ότι είναι φυσιολογικό. Αν δεις ότι συνεχίζει κάνε και ένα τηλεφωνακι. Δεν έκανες υπέρηχο μέσα στην εβδομαδα να δεις αν έχεις δεύτερης φάσης;;; Μπορεί να δούλευε ακόμα το συστημα!

Τι είναι αυτό που λέτε το δεύτερης φάσης? Γίνεται να έχουμε μέσα σε ένα μήνα και άλλα? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , Angot είπε:

Δεν μου το έχει αναφέρει καθόλου για 2πλη ωοληψια! Μου είπε να τον πάρω τηλ την 1η μέρα περιοδου. 

Μήπως είναι δεύτερο ωάριο; Υπέρηχο κάνε ή σεξακι


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ο Σφακ ζητάει κατακερματισμό μόνο αν τα έμβρυα δεν φτάνουν σε βλαστοκύστες. 

Οκ. Ευχαριστώ για την απάντηση. Εμάς προς το παρόν μας πάει με 3 ημερών. Οπότε δεν ξέρω, ας την κάνει να την έχει κ βλέπουμε…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Kallo είπε:

Μίλησα με την μαΐα και μου είπε δεν πειράζει. Να προσέξω από εδώ και πέρα να τα κάνω σωστά 

Τι είναι αυτό που λέτε το δεύτερης φάσης? Γίνεται να έχουμε μέσα σε ένα μήνα και άλλα? 

Ναι αμε! Πέντε μέρες μετά την πρώτη ωοληψια κάνω πάντα υπέρηχο και πολλές φορές μπαίνω για δεύτερη με καλά αποτελέσματα. Φυσικά δεν παίρνεις πολλά αλλά εγώ 1-2 παίρνω στην πρώτη και 1-2 στην δεύτερη. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ele@n είπε:

Μήπως είναι δεύτερο ωάριο; Υπέρηχο κάνε ή σεξακι

Έχω πονακια αλλά παιδευεται και ο άντρας μ τώρα με κάτι μύκητες και απέχουμε.. Ολα του γάμου δύσκολα και η νύφη οχι γκαστρωμενη!! 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πω κάτι σε όλες. Είμαστε ηρωίδες που περνάμε όλα αυτά….

χθες το βράδυ αδιαθέτησα λιγεσ Μέρες νωρίτερα από το αναμενόμενο. Είχα ελάχιστο καφέ και σήμερα λίγο καφέ και λίγο κόκκινο και ξανά καφέ . Πρησμένο στήθος φουλ ενώ συνήθως έχει ξε πρηστεί..

και σκέφτομαι είναι αιμα εμφύτευσης η εμμηνόπαυση;

αν δεν σε τρελαίνει αυτό τι μπορεί να σε τρελάνει;;

αυταααα

έπρεπε κάπου να τα πω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...