Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , happiness79 είπε:

Θα βρεθείτε σίγουρα, πίστεψε το! Εύχομαι πολύ πολύ σύντομα! Σ' ευχαριστώ πολύ! :)

Σ' ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! Εννοείται ότι θα το ζήσετε!!! Εύχομαι εύκολα από εδώ και πέρα!

Χαχαχα! Σ' ευχαριστώ πολύ Silvy! Καλή επιτυχία στην επόμενη προσπάθεια σου, να είναι η τυχερή και να σου χαρίσει τα διδυμάκια που τόσο αγαπάς! :wub::wub:

Καλέ ναι, ο γιος μου περιμένει την κόρη σου!!! Σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Με το καλό και στα δικά σου σύντομα! Το χαμόγελο του γιατρού μας ούτε εγώ το είδα σήμερα, έλειπε, μου έκανε την εξέταση ο εξωτερικός συνεργάτης του! 

Μπράβο κορίτσι! Άλλο ένα βήμα πιο κοντά στο μπεμπακι! Τι καλά!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια αν δν είχα κάνει ωοληψια στις 3/9 και σεξ τελευταία φορά 1/9 θα έπαιρνα όρκο ότι είμαι έγκυος. Εχω δυσκολίες με την τουαλέτα ξαφνικα, συχνοουρια, πονακια, θηλες που δεν αγγίζονται, νυστάζω τρομερα όλη τη μέρα και έχω και ανά διαστήματα αυτο το βηχακι που είχα όταν ήμουν έγκυος.... Νομίζω ο οργανισμος μου αυθυποβαλλεται! 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Κορίτσια!!! Μόλις επιστρέψαμε από την Β' επιπέδου! Τα βρήκαν όλα άψογα!!! Είμαστε πάρα πολύ χαρούμενοι!!! Μας είπαν ότι είναι όμορφος! Χαχαχα! Αλήθεια! Ηθελα να το μοιραστώ μαζί σας και να σας πω πόση δύναμη μου έχετε δώσει σε δύσκολες στιγμές, πόσο ευγνώμων είμαι και να σας πω ότι ειλικρινά πιστεύω ότι θα έρθει για όλες αυτή η χαρά, σε κάποιες λίγο πιο εύκολα, σε κάποιες άλλες λίγο πιο δύσκολα, αλλά θα έρθει! Πιστέψτε το! Κι εγώ αυτό προσπαθούσα να κάνω στις δυσκολίες, άκουγα μέσα μου τη φωνή του γιατρού μου που έλεγε "να είσαι σίγουρη ότι μανούλα θα γίνεις!" Ε, να είστε σίγουρες κι εσείς κορίτσια, όλες! Θα έρθει η στιγμή και δεν υπάρχει μεγαλύτερη χαρά στον κόσμο όλο! ❤

Μια χαρά υπέροχα νέα!!! Να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου κ με το καλό το κουκλάκι σας! 

πρίν από 6 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια αν δν είχα κάνει ωοληψια στις 3/9 και σεξ τελευταία φορά 1/9 θα έπαιρνα όρκο ότι είμαι έγκυος. Εχω δυσκολίες με την τουαλέτα ξαφνικα, συχνοουρια, πονακια, θηλες που δεν αγγίζονται, νυστάζω τρομερα όλη τη μέρα και έχω και ανά διαστήματα αυτο το βηχακι που είχα όταν ήμουν έγκυος.... Νομίζω ο οργανισμος μου αυθυποβαλλεται! 

Μακάρι!!!!Έχεις αδιαθετησει μετά την ωοληψια? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μπορει να ρωταω κ βλακειες αλλα αγχώνομαι πια με τοσες αναποδιες.. Εχω καθυστερηση 8 μερες, ενω εχω σχετικα σταθερο κύκλο 28 ημερων και περιμενω να αρχισω ενεσεις για διεγερση. Σημερα εχει αρχισει να ποναει λιγο η κοιλια μου κ ελπίζω να αδιαθετησω επιτελους... Την προηγούμενη Δευτερα με ειδε ο γιατρος δεν ειδε κατι περιεργο.. Υπαρχει περιπτωση οταν αδιαθετησω να μην είναι καλός ο κύκλος εν τέλει??? Εχετε καποια εμπειρια με την καθυστερηση?Σημαινει οτι δεν θα ναι καλα τα πράγματα για να ξεκινησω ενέσεις? Ξερω οτι θα το κρίνει ο γιατρος με υπερηχο κ εξετασεις ετσι κ αλλιως, αλλα ρωταω μηπως ξερετε κατι για αυτη την περιπτωση που αλλαζει ο κυκλος κ εχουμε καθυστερηση τοσες μερες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Penaki είπε:

Μια χαρά υπέροχα νέα!!! Να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου κ με το καλό το κουκλάκι σας! 

Μακάρι!!!!Έχεις αδιαθετησει μετά την ωοληψια? 

Οχι δεν έχω αδιαθετησει... Αλλα αποκλείεται να είμαι έγκυος. Το point ειναι οτι ο οργανισμος μας κάποιες φορες από τη λαχτάρα μας, κάνει παιχνίδια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Angot είπε:

Οχι δεν έχω αδιαθετησει... Αλλα αποκλείεται να είμαι έγκυος. Το point ειναι οτι ο οργανισμος μας κάποιες φορες από τη λαχτάρα μας, κάνει παιχνίδια! 

Ελπίζω να διαψευστείς συντομα! ;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Σποράκι said:

Καλησπέρα και καλή επιτυχία! Αλήθεια δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς. Πήγες για υπέρηχο ποια μέρα του κύκλου; Αυτά τα 5 που είδατε εννοείς καταβολές;;; Συνηθως κρίνουν από τις αιματολογικες την δεύτερη μέρα του κύκλου αν θα προχωρήσουν σε διέγερση. Για μένα πάντως δεν είναι λίγα και επειδή παιδεύομαι πολύ με το να τα μαζέψω και εγώ πηγαίνω κανονικά και για ένα ωάριο, δεν το αφήνω!

Ναι, πήγα για υπέρηχο δεύτερη ημέρα του κύκλου. Και είδαμε συνολικά 5 ωάρια. Ναι κάναμε και τις αιματολογικές την ίδια μέρα αλλά διέγερση δεν κάναμε διότι ήταν μικρά σε μέγεθος, κάτι που δεν είχαμε ξαναδεί πριν. Και επειδή πρέπει να πηγαίνουμε με τις βέλτιστες συνθήκες δεν προχωρήσαμε ... Τα 5 ναι δεν είναι και λίγα αλλά από τα 7 τις τελευταίας φοράς καταφέραμε να πάρουμε τα 4 οπότε ... Αλλά ξαναλέω, ο λόγος ήταν ότι ήταν μικρά σε μέγεθος και είπε να δοκιμάσουμε τον επόμενο μήνα διότι μπορεί να μην μεγάλωσουν όσο πρέπει ... 

Εσύ παιδεύεσαι τόσο? Πόσες φορές αν επιτρέπεται το έχεις κάνει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , irene_alex είπε:

Ναι, πήγα για υπέρηχο δεύτερη ημέρα του κύκλου. Και είδαμε συνολικά 5 ωάρια. Ναι κάναμε και τις αιματολογικές την ίδια μέρα αλλά διέγερση δεν κάναμε διότι ήταν μικρά σε μέγεθος, κάτι που δεν είχαμε ξαναδεί πριν. Και επειδή πρέπει να πηγαίνουμε με τις βέλτιστες συνθήκες δεν προχωρήσαμε ... Τα 5 ναι δεν είναι και λίγα αλλά από τα 7 τις τελευταίας φοράς καταφέραμε να πάρουμε τα 4 οπότε ... Αλλά ξαναλέω, ο λόγος ήταν ότι ήταν μικρά σε μέγεθος και είπε να δοκιμάσουμε τον επόμενο μήνα διότι μπορεί να μην μεγάλωσουν όσο πρέπει ... 

Εσύ παιδεύεσαι τόσο? Πόσες φορές αν επιτρέπεται το έχεις κάνει?

Κορίτσι τι διέγερση  κάνεις; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 53 λεπτά , irene_alex είπε:

Με Gonal 

Κοιταξε δεν ξέρω αν είναι πολλά ή λίγα. Αν με ρωτάς εγω τα θεωρώ μια χαρά γτ ποτέ δεν έχω κανει τόσα. Θυμάμαι όμως τον γιατρό μ να λέει έχει 2 από δω, 1 από δω και τα άλλα είναι μικρά... Δεν ασχολήθηκε ποτέ με τα μικρά! 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Angot said:

Κοιταξε δεν ξέρω αν είναι πολλά ή λίγα. Αν με ρωτάς εγω τα θεωρώ μια χαρά γτ ποτέ δεν έχω κανει τόσα. Θυμάμαι όμως τον γιατρό μ να λέει έχει 2 από δω, 1 από δω και τα άλλα είναι μικρά... Δεν ασχολήθηκε ποτέ με τα μικρά! 

Το πολλά ή λίγα πραγματικά είναι σχετικό και φυσικά έχει να κάνει με τον κάθε γυναίκα και τις τιμές της ΑΜΗ της και των άλλων ... Η γιατρός δεν είπε να μην προχωρήσουμε επειδή ήταν λίγα, σε καμία περίπτωση αυτό. Στάθηκε στο μέγεθος μόνο. Δεν ήταν όσο περίμενε και φοβήθηκε μήπως δεν μεγαλώσουν και δεν κάνουμε τίποτα στο τέλος .... Αυτά που μάλλον εσένα δεν ασχολήθηκε ήταν φαίνεται όλα τα δικά μου γι αυτό και το αφήσαμε και θα προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα.

ΥΓ γιατί είπες δεν είχες κάνει ποτέ τόσα? πόσα είχες και πόσα καταφέρατε να πάρετε εσείς τελικά?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , irene_alex είπε:

Το πολλά ή λίγα πραγματικά είναι σχετικό και φυσικά έχει να κάνει με τον κάθε γυναίκα και τις τιμές της ΑΜΗ της και των άλλων ... Η γιατρός δεν είπε να μην προχωρήσουμε επειδή ήταν λίγα, σε καμία περίπτωση αυτό. Στάθηκε στο μέγεθος μόνο. Δεν ήταν όσο περίμενε και φοβήθηκε μήπως δεν μεγαλώσουν και δεν κάνουμε τίποτα στο τέλος .... Αυτά που μάλλον εσένα δεν ασχολήθηκε ήταν φαίνεται όλα τα δικά μου γι αυτό και το αφήσαμε και θα προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα.

ΥΓ γιατί είπες δεν είχες κάνει ποτέ τόσα? πόσα είχες και πόσα καταφέρατε να πάρετε εσείς τελικά?

Κοιταξε την 1η φορά που πέτυχα εγκυμοσυνη άσχετα με το αποτέλεσμα πήραμε 4 και γονιμοποιηθηκαν 2 τα οποία και βάλαμε,

Τωρα παμε για 2η εξωσωματικη και στην ωοληψια πήραμε 2 και γονιμοποιηθηκε το 1, τελος του μήνα θα παω για 2η ωοληψια ώστε να βάλουμε 2 στην επόμενη ετ. Το περίεργο είναι πως έκανα ωοληψια με οιστραδιολη 32 και καταφέραμε και πηραμε ωάριο από το οποίο βγήκε 1 εξαιρετικό έμβρυο όπως το χαρακτήρισαν .. Οπότε για μενα ακόμα και οι τιμές στις  εξετασεις πλέον είναι σχετικές στο τι αποτέλεσμα θα έχεις... Αλλα όσον αφορά το μέγεθος νομίζω υπάρχει θέμα και δεν τα παίρνουν... 

Κάνω διεγερση μόνο με χαπια κλομιφεν για 5 ημέρες, οποτε όπως καταλαβαίνεις τα ωαρια μου είναι περιορισμένα γι αυτό ακούω εσάς με τα 6-7 ωαρια και λεω. Ουαου :razz:.. Τώρα όμως λεω να ζητήσω διεγερση με ενέσεις μηοως καταφέρω και βάλω κατάψυξη ώστε να έχω απόθεμα σε περίπτωση που ξαναχρειαστει! 

 

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω με ενδιαφέρον αυτά που γράφεις, διότι και εγώ δεν γνωρίζω πολλά. 

Εγώ πάντως ακούγοντας από τη γιατρό μου για άλλες δικές τις κοπέλες να αναφέρει ότι είχαν 10 ακόμα και 15 εγώ εκεί ήταν που είπα επίσης ΟΥΑΟΥΥΥ! 

Ξέρουμε ότι όλα παίζουν ρόλο. Για εμένα θορυβήθηκε με την πιο χαμηλή ΑΜΗ και γι αυτό και μπήκαμε στη διαδικασία της κρυοσυντήρησης. Θα κάνω άλλη μια προσπάθεια, ελπίζω να είναι 'καλή' όπως η πρώτη και να έχω σύνολο στην άκρη 8 στην κατάψυξη. Δεν θα κάνω μετά άλλη προσπάθεια. Δεν θέλω ... Είναι και τα έξοδα, είναι και ότι είναι οκ σαν διαδικασία αλλά μέσα μου θέλω να γίνει και να πω ότι τώρα τελείωσα .... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...