Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Ellidr είπε:

Καλημέρα εμένα ο άντρας μου είχε κατακερματισμό 41% αρκετά υψηλό 

Πήρε για ένα μήνα αντιβίωση και βιταμίνη Ε και c 

Δεν μας είπε να κάνουμε επανάληψη γιατί λέει δεν έχει νόημα ότι είναι είναι 

Παρ όλα αυτά με τη δεύτερη εξωσωματική τα καταφέραμε 

Διανύω τον έκτο μήνα της εγκυμοσύνης μου Μ ένα υγιέστατο κοριτσάκι 

Μην αγχώνεσαι όλα λύνονται 

 

Αχ! Μπράβο! Τι ευχάριστο είναι αυτό. Μπράβο. Μάλλον γι αυτό δεν το ζητάνε γιατί όπως μ είπε κ η Οίκ…δεν διορθώνεται απόλυτα οπότε πας με ο,τι έχεις. Τι να πω…τουλάχιστον υπάρχουν κ αυτά τα ευχάριστα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , SofiDim είπε:

Αχ! Μπράβο! Τι ευχάριστο είναι αυτό. Μπράβο. Μάλλον γι αυτό δεν το ζητάνε γιατί όπως μ είπε κ η Οίκ…δεν διορθώνεται απόλυτα οπότε πας με ο,τι έχεις. Τι να πω…τουλάχιστον υπάρχουν κ αυτά τα ευχάριστα!!!

Καλέ ναι μη σε αγχωνει 

Βέβαια καλό είναι να την κάνει μήπως πάρει κάποια αγωγή ή αλλιώς να παίρνει βιταμίνες για ενίσχυση

Καλή επιτυχία με το καλό τα ευχάριστα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , SofiDim είπε:

Είναι ανεξήγητος αλλά το έχουν εντοπίσει στο σπερμα;

Έχουμε κάνει σπερμοδιαγραμμα , στην αρχή υπήρχε μικρόβιο ..μετά έφυγε με αγωγή..έχουμε κάνει υπέρηχο για κιρσοκηλη όλα καλά ..ξανά σπερμοδιαγραμμα και έξτρα μια εξέταση που λέγεται νομίζω αντιοξειδωτικό στρες .. που όλα ήταν τέλεια ! Κ ο ορμονικός έλεγχος ήταν πολύ καλός! Βα σημειώσω πως έχουν γίνει σε βιολόγο αναπαραγωγής κ όχι σε μικροβιολογικό …

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , minnie26 είπε:

Έχουμε κάνει σπερμοδιαγραμμα , στην αρχή υπήρχε μικρόβιο ..μετά έφυγε με αγωγή..έχουμε κάνει υπέρηχο για κιρσοκηλη όλα καλά ..ξανά σπερμοδιαγραμμα και έξτρα μια εξέταση που λέγεται νομίζω αντιοξειδωτικό στρες .. που όλα ήταν τέλεια ! Κ ο ορμονικός έλεγχος ήταν πολύ καλός! Βα σημειώσω πως έχουν γίνει σε βιολόγο αναπαραγωγής κ όχι σε μικροβιολογικό …

Α μια χαρά!!! Οπότε δεν έχετε θέμα. Όλα καλά λοιπόν. Καλή επιτυχία σας εύχομαι. Να πάνε όλα καλά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , minnie26 είπε:

Τι ακριβώς κορίτσια είναι ο κατακερματισμός ;;; Γιατί κ εμείς ξεκινάμε τη διαδικασία της εξωσωματικής στον επόμενη κύκλο , έχουμε θέμα με το σπερμα .. αλλά δεν μας το ανέφερε ούτε ο γιατρός της εξωσωματικής αλλά ούτε κ ο ουρολόγος !

Εμεις ξεκινησαμε με σπερμοδιαγραμμα πριν μαθω για το δικο μου πρόβλημα. Δεν ηταν καλο κ ο ουρολογος αυτα που ζητησε μετα ηταν καλλιέργεια για μικροβια, κατακερματισμο Dna και τρίπλεξ οσχεου. @SofiDim εμας ειχε βγει πολυ καλος ο κατακερματισμος γι αυτο κ δεν προτεινε κατι για αυτο ο ουρολογος. Εν τέλει βρεθηκε στον υπερηχο τριπλεξ μια μικρη κιρσοκηλη που δεν χειρουργησε γιατι δεν ηταν κ σιγουρο πως θα εφτιαχνε κ οτι εφταιγε αυτο! Τις profertil βιταμινες παιρνει απο τον Μαρτη κ τελευταιο σπερμοδιαγραμμα ηταν καλύτερο και απ το φυσιολογικο το σπερμα. Δεν ξερω αν βοηθαω με αυτα που αναφερω παντως οι εξετασεις που ειπα μας ζητηθηκαν κατευθειαν απ τον ουρολόγο ωστε να κανει κ αυτος το ψαξιμο του για να βρει το αιτιο κ να εχουμε κ εμεις γνωση, γιατι πολυ απλα μπορει να αυθυνεται ακομα κ ενα μικροβιο που φεύγει με αντιβιωση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολυ. Εμάς γενικά δεν υπήρχε θέμα με το σπερμα. Σπερμοδιαγραμμα κ καλλιέργεια καναμε από την αρχή που ξεκινήσαμε να ψαχνόμαστε. Ήταν μια χαρά. Μια τιμουλα μόνο οριακή αλλά κάνεις δεν μας συνέστησε τίποτα γι αυτό. Έχουν περάσει 2 χρόνια έκτοτε. Κ επειδή κάνουμε εξωσωματική κανεις δεν έχει ξανασχοληθεί με το σπερμα γιατί οπως καταλαβαίνω βρίσκουν κ περνούν στις ωοληψιες. Γι αυτό μου κάνει εντύπωση τώρα που μου λέει η Οικον/λου κάντε κ αυτό και το ψάχνω και διαβάζω κάτι «τέρατα» ότι δλδ παίζει να σου πει αυτή η εξέταση σταμάτησε ότι κάνεις δεν παίζει να πιάσεις παιδί ποτέ κ γι αυτό έχω τρελαθεί. Από εκεί δλδ που ήμασταν κουλ με το θεμα του σπέρματος τώρα να έχουμε άλλο άγχος στο κεφάλι μας. Κ γι αυτό ξεκίνησα εξ αρχής την κουβέντα γιατί λέω αν δείχνει τόσο σοβαρά πράγματα πως είναι δυνατόν για κάποιους γιατρούς να μην το ζητάνε πρώτο πρώτο; Εμάς ούτε η γυναικολόγος μου, ούτε οι 2 εξωσωματικοι μας έκαναν ποτέ κουβέντα…

ΥΓ για να μην αγχωσω κάποια κοπέλα με  αυτό που έγραψα παραπάνω-τα τέρατα- όντως σε κάποια site που μπηκα κάποιων κέντρων λένε μέχρι κ αυτό, αλλά μετά συνειδητοποιώ πως μάλλον είναι περισσότερο μια εξέταση που ακόμα είναι νέα οπότε είναι σε περισσότερο ερευνητικό στάδιο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , SofiDim είπε:

Ευχαριστώ πολυ. Εμάς γενικά δεν υπήρχε θέμα με το σπερμα. Σπερμοδιαγραμμα κ καλλιέργεια καναμε από την αρχή που ξεκινήσαμε να ψαχνόμαστε. Ήταν μια χαρά. Μια τιμουλα μόνο οριακή αλλά κάνεις δεν μας συνέστησε τίποτα γι αυτό. Έχουν περάσει 2 χρόνια έκτοτε. Κ επειδή κάνουμε εξωσωματική κανεις δεν έχει ξανασχοληθεί με το σπερμα γιατί οπως καταλαβαίνω βρίσκουν κ περνούν στις ωοληψιες. Γι αυτό μου κάνει εντύπωση τώρα που μου λέει η Οικον/λου κάντε κ αυτό και το ψάχνω και διαβάζω κάτι «τέρατα» ότι δλδ παίζει να σου πει αυτή η εξέταση σταμάτησε ότι κάνεις δεν παίζει να πιάσεις παιδί ποτέ κ γι αυτό έχω τρελαθεί. Από εκεί δλδ που ήμασταν κουλ με το θεμα του σπέρματος τώρα να έχουμε άλλο άγχος στο κεφάλι μας. Κ γι αυτό ξεκίνησα εξ αρχής την κουβέντα γιατί λέω αν δείχνει τόσο σοβαρά πράγματα πως είναι δυνατόν για κάποιους γιατρούς να μην το ζητάνε πρώτο πρώτο; Εμάς ούτε η γυναικολόγος μου, ούτε οι 2 εξωσωματικοι μας έκαναν ποτέ κουβέντα…

ΥΓ για να μην αγχωσω κάποια κοπέλα με  αυτό που έγραψα παραπάνω-τα τέρατα- όντως σε κάποια site που μπηκα κάποιων κέντρων λένε μέχρι κ αυτό, αλλά μετά συνειδητοποιώ πως μάλλον είναι περισσότερο μια εξέταση που ακόμα είναι νέα οπότε είναι σε περισσότερο ερευνητικό στάδιο 

Μην σε πιανει πανικος κοπελα μου. Ας κανει πρωτα την εξεταση κ να τον δει ενας γιατρος. Μπορει να βγει μια χαρα κ τσαμπα να αγχωνεσαι! Επισης ο γιατρος θα εχει κατι να προτεινει οπως καποιες βιταμινες με αντιοξειδωτικη δραση η κατι αλλο που εμεις δεν γνωριζουμε. Οπως βλεπεις κ απο αλλους υπαρχει λυση αλλα και επιτυχείς εγκυμοσύνες! Μην διαβαζεις αλλο στο ιντερνετ μόνο αγχος σου δημιουργει... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Maria.28 είπε:

Μην σε πιανει πανικος κοπελα μου. Ας κανει πρωτα την εξεταση κ να τον δει ενας γιατρος. Μπορει να βγει μια χαρα κ τσαμπα να αγχωνεσαι! Επισης ο γιατρος θα εχει κατι να προτεινει οπως καποιες βιταμινες με αντιοξειδωτικη δραση η κατι αλλο που εμεις δεν γνωριζουμε. Οπως βλεπεις κ απο αλλους υπαρχει λυση αλλα και επιτυχείς εγκυμοσύνες! Μην διαβαζεις αλλο στο ιντερνετ μόνο αγχος σου δημιουργει... 

Αχ @Maria.28 ευχαριστώ. Πόσο δίκιο έχεις. Χωρίς να έχουμε την εξέταση κάνω σαν μουρλή. Απλά είμαι τόσο αγχώδης από τη φύση μου και όλη αυτή η κατάσταση με έχει χειροτερέψει. Κάτι να ακούσω είμαι στη τσίτα συνέχεια. Anyway…καλή Κυριακή. Όλες με βοηθήσατε πολύ πολύ με τις απαντήσεις σας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, SofiDim είπε:

Αχ @Maria.28 ευχαριστώ. Πόσο δίκιο έχεις. Χωρίς να έχουμε την εξέταση κάνω σαν μουρλή. Απλά είμαι τόσο αγχώδης από τη φύση μου και όλη αυτή η κατάσταση με έχει χειροτερέψει. Κάτι να ακούσω είμαι στη τσίτα συνέχεια. Anyway…καλή Κυριακή. Όλες με βοηθήσατε πολύ πολύ με τις απαντήσεις σας. 

Εμείς όταν συζητήσαμε με τον ουρολογο το θέμα των επιπλέον εξετάσεων μας απάντησε πολύ τίμια ότι δεν υπάρχει λόγος να την κάνουμε και να ταλαιπωρουμαστε γιατί και υψηλός κατακερματισμός να έβγαινε η αντιμετώπιση είναι βιταμίνες..τις οποίες ήδη και έπαιρνε!! Οποτε  εάν ήδη παίρνετε βιταμίνες μην αγχώνεσαι για τ οτι δεν την έχετε κάνει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια στο τεστ ΠΑΠ μου βγήκε ουρεοπλασμα. Ο γιατρός μου είπε ότι αφού δεν έχω κάποια συμπτώματα να βάλω μόνο κολπικά υπόθετα και ότι δεν είναι κάτι αυτό. Έχει καμία κοπέλα εμπειρία? @SofiDim ούτε εμεις έχουμε κάνει κατακερματισμό και το πρόβλημα μας είναι το σπέρμα. Δεν μας το έχει ζητήσει κανένας και έχουμε πάει σε δύο ουρολογους

Ειναι πολυ συχνο μικροβιο κ οι περισσοτεροι γυναικολογοι δεν το αξιολογουν ως επικινδυνο, ειδικα αν ειναι ασυμπτωματικο (σε λοιμωξιολογο που ειχαμε παει δεν ηθελε καν να δωσει αντιβιωση).
Εγω θεραπευτηκα πολυ γρηγορα απο αυτο αλλα ο αντρας μου ταλαιπωρηθηκε λιγο (θεωρεις δεδομενο οτι το εχει κ ο συντροφος).
Νομιζω οτι δε θεραπευεται ευκολα τελειως κ γι αυτο επανεμφανιζεται σε διαφορες φασεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, eleonora85 είπε:

Ειναι πολυ συχνο μικροβιο κ οι περισσοτεροι γυναικολογοι δεν το αξιολογουν ως επικινδυνο, ειδικα αν ειναι ασυμπτωματικο (σε λοιμωξιολογο που ειχαμε παει δεν ηθελε καν να δωσει αντιβιωση).
Εγω θεραπευτηκα πολυ γρηγορα απο αυτο αλλα ο αντρας μου ταλαιπωρηθηκε λιγο (θεωρεις δεδομενο οτι το εχει κ ο συντροφος).
Νομιζω οτι δε θεραπευεται ευκολα τελειως κ γι αυτο επανεμφανιζεται σε διαφορες φασεις

Ναι όντως ο γιατρός δεν ήθελε να μου δώσει αντιβιωση. Μόνο κολπικά υπόθετα μου είπε. Μου είπε ότι αυτό είναι κάτι που το έχει ο οργανισμος και Σίγουρα θα ξαναβγεί 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Κορίτσια σήμερα το βράδυ ξεκίναγα τα cyclacur κολπικά και εγώ ξεχάστηκα και τα ήπια. Τι να κάνω? Λέτε να βάλω και κολπικά? 

Καλημέρα... Προφανώς  εννοείς τα ουτροτζεσταν...Αυτα πανε και κολπικα...Δε νομιζω οτι υπάρχει κανενα προβλημα... Ενημερωσε το γιατρό σου και ολα καλα ..


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, winspert είπε:

Καλημέρα... Προφανώς  εννοείς τα ουτροτζεσταν...Αυτα πανε και κολπικα...Δε νομιζω οτι υπάρχει κανενα προβλημα... Ενημερωσε το γιατρό σου και ολα καλα ..

Καλημερα. Όχι τα cyclacur λέω. Εμένα μου τα δίνει και από το στόμα και κολπικά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημερα. Όχι τα cyclacur λέω. Εμένα μου τα δίνει και από το στόμα και κολπικά. 

Αλήθεια; Δεν το είχα ξανακουσει...Δε νομιζω να υπάρχει προβλημα...αλλα οπως και να χει κάνε ενα τηλεφώνημα 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...