Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, irene_alex είπε:

Ναι, πήγα για υπέρηχο δεύτερη ημέρα του κύκλου. Και είδαμε συνολικά 5 ωάρια. Ναι κάναμε και τις αιματολογικές την ίδια μέρα αλλά διέγερση δεν κάναμε διότι ήταν μικρά σε μέγεθος, κάτι που δεν είχαμε ξαναδεί πριν. Και επειδή πρέπει να πηγαίνουμε με τις βέλτιστες συνθήκες δεν προχωρήσαμε ... Τα 5 ναι δεν είναι και λίγα αλλά από τα 7 τις τελευταίας φοράς καταφέραμε να πάρουμε τα 4 οπότε ... Αλλά ξαναλέω, ο λόγος ήταν ότι ήταν μικρά σε μέγεθος και είπε να δοκιμάσουμε τον επόμενο μήνα διότι μπορεί να μην μεγάλωσουν όσο πρέπει ... 

Εσύ παιδεύεσαι τόσο? Πόσες φορές αν επιτρέπεται το έχεις κάνει?

Άρα είδατε καταβολές. Εγώ είμαι μια δύσκολη περίπτωση, τώρα θα κάνω την 15η ωοληψια. Συνήθως πάω με φυσικό κύκλο. Ταλαιπωρία είναι αλλά δυστυχώς δεν έχουμε επιλογή!!! Τώρα σταμάτησα την κρυοσυντήρηση και προχωράω σε γονιμοποίηση με δότη αν πάρουμε ωάριο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 minutes ago, Σποράκι said:

Άρα είδατε καταβολές. Εγώ είμαι μια δύσκολη περίπτωση, τώρα θα κάνω την 15η ωοληψια. Συνήθως πάω με φυσικό κύκλο. Ταλαιπωρία είναι αλλά δυστυχώς δεν έχουμε επιλογή!!! Τώρα σταμάτησα την κρυοσυντήρηση και προχωράω σε γονιμοποίηση με δότη αν πάρουμε ωάριο!

Κατάλαβα ... Σου εύχομαι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΑ! 

Θα πάρετε! Θα πάρετε! Και όλα θα πάνε καλά, θα το δεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , irene_alex είπε:

Κατάλαβα ... Σου εύχομαι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΑ! 

Θα πάρετε! Θα πάρετε! Και όλα θα πάνε καλά, θα το δεις!!!!

Σε ευχαριστώ πολυυυυ αλλά αυτός ο κύκλος δεν πάει καθόλου καλά, έκανα και διέγερση! Δεν πειράζει, στον επόμενο. Καλή επιτυχία και σε εσένα κορίτσι μου, να ξεμπερδέψεις γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , irene_alex είπε:

Διαβάζω με ενδιαφέρον αυτά που γράφεις, διότι και εγώ δεν γνωρίζω πολλά. 

Εγώ πάντως ακούγοντας από τη γιατρό μου για άλλες δικές τις κοπέλες να αναφέρει ότι είχαν 10 ακόμα και 15 εγώ εκεί ήταν που είπα επίσης ΟΥΑΟΥΥΥ! 

Ξέρουμε ότι όλα παίζουν ρόλο. Για εμένα θορυβήθηκε με την πιο χαμηλή ΑΜΗ και γι αυτό και μπήκαμε στη διαδικασία της κρυοσυντήρησης. Θα κάνω άλλη μια προσπάθεια, ελπίζω να είναι 'καλή' όπως η πρώτη και να έχω σύνολο στην άκρη 8 στην κατάψυξη. Δεν θα κάνω μετά άλλη προσπάθεια. Δεν θέλω ... Είναι και τα έξοδα, είναι και ότι είναι οκ σαν διαδικασία αλλά μέσα μου θέλω να γίνει και να πω ότι τώρα τελείωσα .... 

Α εσύ κοριτσι απλως μαζεύεις; καλα κανεις, να σ πω την αλήθεια το μάζεμα από νωρίς είμαι ότι καλύτερο γτ δεν σ πέφτουν όλα μαζί... Ποσο εισαι είπαμε; 

Εγω σκεψου από Μάρτιο μέχρι σήμερα έχω κάνει ήδη 2 ωοληψιες, 1 εμβρυομεταφορά, 1 εγκυμοσύνη, 1 αποξεση.... Όσο να ναι ο οργανισμος κουράζεται. Και είμαι κ από τιε πιο light περιπτώσεις έδω μέσα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Kallo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα πήγα στον γιατρό για υπέρηχο. Το ενδομητριο ήταν 7,5. Μου είπε ετ στις 27 του μήνα 

Μπράβο κορίτσι. Να πανε ολα τελεια! Σου στέλνω θετική ενέργεια!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Σε ευχαριστώ πολυυυυ αλλά αυτός ο κύκλος δεν πάει καθόλου καλά, έκανα και διέγερση! Δεν πειράζει, στον επόμενο. Καλή επιτυχία και σε εσένα κορίτσι μου, να ξεμπερδέψεις γρήγορα!

Καλησπέρα κορίτσι μου ..να σε ρωτήσω κάτι...εσύ κάνεις κρυοσυντηρηση ωαρίων μόνο??? Χωρίς γονιμοποίηση?? Και εάν ναι...έχει προχωρήσει με αυτά που έχεις βάλει στην άκρη?? Θέλω να πω όλα καλά με αυτά που κρυοσυντηρηθηκαν μόνα τους??

Σε ρωτάω γιατί κ εγώ για προληπτικούς λόγους έκανα κρυοσυντηρηση ωαρίων μόνο....6 στο σύνολο...μου είπαν ότι ήταν πολύ καλής ποιότητας ωαρίων...κ λέμε πρώτα ο Θεός εάν δεν προκύψει φυσικά μέχρι τέλος Οκτώβρη να πάμε με αυτά...απλά σκέφτομαι...θα είναι εντάξει όταν βγουν από την κρυοσυντηρηση άραγε???

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Pagor είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου ..να σε ρωτήσω κάτι...εσύ κάνεις κρυοσυντηρηση ωαρίων μόνο??? Χωρίς γονιμοποίηση?? Και εάν ναι...έχει προχωρήσει με αυτά που έχεις βάλει στην άκρη?? Θέλω να πω όλα καλά με αυτά που κρυοσυντηρηθηκαν μόνα τους??

Σε ρωτάω γιατί κ εγώ για προληπτικούς λόγους έκανα κρυοσυντηρηση ωαρίων μόνο....6 στο σύνολο...μου είπαν ότι ήταν πολύ καλής ποιότητας ωαρίων...κ λέμε πρώτα ο Θεός εάν δεν προκύψει φυσικά μέχρι τέλος Οκτώβρη να πάμε με αυτά...απλά σκέφτομαι...θα είναι εντάξει όταν βγουν από την κρυοσυντηρηση άραγε???

 

Καλησπέρα. Έχω μαζέψει κάποια και έκανα μια προσπάθεια ετ. Έβγαλα δυο και γονιμοποιήθηκαν και τα δυο και έδωσαν πολύ καλά έμβρυα είπε ο γιατρός αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα. Γενικά έχουν καλά ποσοστά επιβίωσης πλέον. Εγώ πάντως έχω πάρει και την κρυάδα με δυο ωαρια που είχε σε άλλο κέντρο και όταν τα έβγαλα πέθαναν. Μου είπαν ότι μάλλον δεν ήταν καλής ποιότητας. Τώρα μάλλον θα ξεπαγωςω τον επόμενο μήνα. Όλα καλά θα πάνε, τα έξι είναι πολύ καλά, πιστεύω και ευχομαι να έχεις πολύ καλά αποτελέσματα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Κορίτσια!!! Μόλις επιστρέψαμε από την Β' επιπέδου! Τα βρήκαν όλα άψογα!!! Είμαστε πάρα πολύ χαρούμενοι!!! Μας είπαν ότι είναι όμορφος! Χαχαχα! Αλήθεια! Ηθελα να το μοιραστώ μαζί σας και να σας πω πόση δύναμη μου έχετε δώσει σε δύσκολες στιγμές, πόσο ευγνώμων είμαι και να σας πω ότι ειλικρινά πιστεύω ότι θα έρθει για όλες αυτή η χαρά, σε κάποιες λίγο πιο εύκολα, σε κάποιες άλλες λίγο πιο δύσκολα, αλλά θα έρθει! Πιστέψτε το! Κι εγώ αυτό προσπαθούσα να κάνω στις δυσκολίες, άκουγα μέσα μου τη φωνή του γιατρού μου που έλεγε "να είσαι σίγουρη ότι μανούλα θα γίνεις!" Ε, να είστε σίγουρες κι εσείς κορίτσια, όλες! Θα έρθει η στιγμή και δεν υπάρχει μεγαλύτερη χαρά στον κόσμο όλο! ❤

Ποσο υπεροχα νεα! Τι ανακουφιση!!! 
Σε ευχαριστουμε για τη δυναμη που μας δινεις :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλησπέρα. Έχω μαζέψει κάποια και έκανα μια προσπάθεια ετ. Έβγαλα δυο και γονιμοποιήθηκαν και τα δυο και έδωσαν πολύ καλά έμβρυα είπε ο γιατρός αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα. Γενικά έχουν καλά ποσοστά επιβίωσης πλέον. Εγώ πάντως έχω πάρει και την κρυάδα με δυο ωαρια που είχε σε άλλο κέντρο και όταν τα έβγαλα πέθαναν. Μου είπαν ότι μάλλον δεν ήταν καλής ποιότητας. Τώρα μάλλον θα ξεπαγωςω τον επόμενο μήνα. Όλα καλά θα πάνε, τα έξι είναι πολύ καλά, πιστεύω και ευχομαι να έχεις πολύ καλά αποτελέσματα. 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου...κ εγώ αυτά έχω ακούσει ότι πια έχουν πολύ καλά ποσοστά...αλλά όσο να ναι χαίρομαι πολύ όταν ακούω κ από αλλά κοριτσια ότι έχουν καλή εμπειρία...εγώ τα έχω στο Ιασ. Έχω ακούσει καλά λόγια ...θα δείξει τον Νοέμβριο πρώτα ο Θεός...σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...