Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα,αύριο έχω το πρώτο μου υπέρηχο στη 5η μέρα διέγερσης και έχω πολύ άγχος δε ξέρω τι να περιμένω σα πρώτο υπέρηχο ή πιο θα ήταν το ιδανικο ,μου ζήτησε ο γιατρός να έχω μαζί μου και μια olgalutran. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Zenia82 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σημερα έμαθα ότι για αποστολή παραπεμπτικου - συνταγογραφησης θέλει 5 ευρώ...τι καλα μιας κ δίναμε λίγα να δίνουμε κ πέντε πέντε κ σ αυτά.

σε ποιο γιατρό είσαι?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zenia82 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σημερα έμαθα ότι για αποστολή παραπεμπτικου - συνταγογραφησης θέλει 5 ευρώ...τι καλα μιας κ δίναμε λίγα να δίνουμε κ πέντε πέντε κ σ αυτά.

Εγώ δίνω 10€ για συνταγογράφηση 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , silvy22 είπε:

σε ποιο γιατρό είσαι?

Στο σφακ silvy μου. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι από Οκτώβρη γιατί πριν δε ζητούσε. Και η γιατρός της πόλης μου επίσης ζήτησε.

πρίν από 24 λεπτά , Kallo είπε:

Εγώ δίνω 10€ για συνταγογράφηση 

Ακόμα καλύτερα!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , Zenia82 είπε:

Στο σφακ silvy μου. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι από Οκτώβρη γιατί πριν δε ζητούσε. Και η γιατρός της πόλης μου επίσης ζήτησε.

Ακόμα καλύτερα!! 

Ναι ναι γιατί λίγα δίνουμε. Εμείς πρέπει να αναπνέουμε και να βγάζουμε λεφτά για να τα βγάλουμε πέρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Zenia82 είπε:

Στο σφακ silvy μου. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι από Οκτώβρη γιατί πριν δε ζητούσε. Και η γιατρός της πόλης μου επίσης ζήτησε.

Ακόμα καλύτερα!! 

Και μένα χθες με ενημέρωσαν, αλλά επειδή υπάρχει η απόδειξη απο το γεννε τη μέρα του υπερυχου μπορεί να τα γράψει με την ίδια ημερομηνία αυτό κατάλαβα , ρώτησε το 

Έχει να κάνει με τον Εοππυ , Εμενα η Πνευμονολόγος ποτέ δεν μου έχει γράψει κάτι χωρίς χρήματα , μόνο όταν πάω επίσκεψη η αλλιώς 10€ για συνταγογράφηση 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , silvy22 είπε:

Και μένα χθες με ενημέρωσαν, αλλά επειδή υπάρχει η απόδειξη απο το γεννε τη μέρα του υπερυχου μπορεί να τα γράψει με την ίδια ημερομηνία αυτό κατάλαβα , ρώτησε το 

Έχει να κάνει με τον Εοππυ , Εμενα η Πνευμονολόγος ποτέ δεν μου έχει γράψει κάτι χωρίς χρήματα , μόνο όταν πάω επίσκεψη η αλλιώς 10€ για συνταγογράφηση 

Ο νόμος λέει ότι για συνταγογράφηση πληρώνεις 10 ευρώ. Αυτό έγινε για όσους πήγαιναν στον γιατρό μόνο για φάρμακα και κάπως έπρεπε να πληρωθούν. Αυτό που κάνουν όμως τώρα οι γυναικολόγοι στην δίκη μας περίπτωση είναι απαράδεκτο, είναι πληρωμένοι και με το παραπάνω. Δεν έπρεπε να ζητάνε χρήματα αλλά δυστυχώς σιγά σιγά θέλουν όλοι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , silvy22 είπε:

Και μένα χθες με ενημέρωσαν, αλλά επειδή υπάρχει η απόδειξη απο το γεννε τη μέρα του υπερυχου μπορεί να τα γράψει με την ίδια ημερομηνία αυτό κατάλαβα , ρώτησε το 

Έχει να κάνει με τον Εοππυ , Εμενα η Πνευμονολόγος ποτέ δεν μου έχει γράψει κάτι χωρίς χρήματα , μόνο όταν πάω επίσκεψη η αλλιώς 10€ για συνταγογράφηση 

Ναι ναι με τον εοππυ κάτι άλλαξε..

πρίν από 24 λεπτά , Σποράκι είπε:

Ο νόμος λέει ότι για συνταγογράφηση πληρώνεις 10 ευρώ. Αυτό έγινε για όσους πήγαιναν στον γιατρό μόνο για φάρμακα και κάπως έπρεπε να πληρωθούν. Αυτό που κάνουν όμως τώρα οι γυναικολόγοι στην δίκη μας περίπτωση είναι απαράδεκτο, είναι πληρωμένοι και με το παραπάνω. Δεν έπρεπε να ζητάνε χρήματα αλλά δυστυχώς σιγά σιγά θέλουν όλοι!

Αυτό δεν είχα καταλάβει αν δεν πληρώναμε γιατί ήταν ας πούμε μέσα στο πακέτο ενώ κανονικά πρέπει!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zenia82 said:

Στο σφακ silvy μου. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι από Οκτώβρη γιατί πριν δε ζητούσε. Και η γιατρός της πόλης μου επίσης ζήτησε.

Ακόμα καλύτερα!! 

Αν την μέρα της συνταγογράφησης έχεις πάει για οποιοδήποτε λόγο στο Γεν ή στο ιατρείο (πχ για έγχυση) δεν χρειάζεται να πληρώσεις κάτι. 
Δεν ξερω αν πράγματι υπάρχει κάποιος νόμος που τον υποχρεώνει να το κάνει αυτό αλλά πιστεύω ότι γίνεται για λόγους αλόγιστης ζήτησης εξετάσεων και φαρμάκων

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλησπέρα,αύριο έχω το πρώτο μου υπέρηχο στη 5η μέρα διέγερσης και έχω πολύ άγχος δε ξέρω τι να περιμένω σα πρώτο υπέρηχο ή πιο θα ήταν το ιδανικο ,μου ζήτησε ο γιατρός να έχω μαζί μου και μια olgalutran. 

Καλησπέρα κορίτσι! Σε νιωθω γιατι κ εγω πριν λιγες βδομαδες εκανα διέγερση. Αν ειναι η πρώτη σου φορα ειναι αρκετα αγχωτικό κ εγω μέχρι να πάω καθε φορα για υπερηχο δεν ηξερα ποια νέα θα ηταν καλα....Η αληθεια είναι οτι το ιδανικό για την καθεμία ειναι διαφορετικό. Παιζει ρολο η ηλικια, το ιστορικο σου, η Αμη σου κλπ... Μην ανησυχείς θα πας στο γιατρό κ θα εχεις μια πρώτη εικόνα κ θα εισαι πιο ήρεμη πιστευω...Ειναι η πρωτη φορα με ενέσεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Αν την μέρα της συνταγογράφησης έχεις πάει για οποιοδήποτε λόγο στο Γεν ή στο ιατρείο (πχ για έγχυση) δεν χρειάζεται να πληρώσεις κάτι. 

Ναι το επιβεβαιώνω κι εγώ. Το έκανα δυο ημέρες, χτες αλλά και την περασμένη εβδομάδα. Ζήτησα συνταγογράφηση αλλά ανέφερα ότι είχα πάει το πρωί της ίδιας ημέρας για υπέρηχο/ωοληψία.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , marmaki είπε:

Ναι το επιβεβαιώνω κι εγώ. Το έκανα δυο ημέρες, χτες αλλά και την περασμένη εβδομάδα. Ζήτησα συνταγογράφηση αλλά ανέφερα ότι είχα πάει το πρωί της ίδιας ημέρας για υπέρηχο/ωοληψία.

Εγω κορίτσια δε μένω Αθήνα οπότε υπερηχους εξετάσεις τα κάνω στη πόλη μου .Ναι έχετε δικιο σ αυτό που λέτε το ελεγε στο email αν έχει πραγματοποιηθεί επίσκεψη στην κλινική την ίδια μέρα να αναφερθεί.Νομίζω όμως κάτι  άλλαξε με τον εοππυ κ το σύστημά γενικώς.Για να  αποφύγω τραπεζικές συναλλαγές με το σφακ για 5 ευρω ζητήσα το παραπεμπτικό απο τη γιατρο της περιοχής μου να την πληρώσω επί τόπου κ μου είπε ότι επειδή έχω κάνει ήδη αυτές τις εξετάσεις αυτό το  μήνα δεν αφήνει το  σύστημά να μου δώσει άλλο .  

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Αν την μέρα της συνταγογράφησης έχεις πάει για οποιοδήποτε λόγο στο Γεν ή στο ιατρείο (πχ για έγχυση) δεν χρειάζεται να πληρώσεις κάτι. 
Δεν ξερω αν πράγματι υπάρχει κάποιος νόμος που τον υποχρεώνει να το κάνει αυτό αλλά πιστεύω ότι γίνεται για λόγους αλόγιστης ζήτησης εξετάσεων και φαρμάκων

Νομιζω πως εχει να κανει με τη φορολογια διοτι πλεον ολα ειναι ηλεκτρονικα και οι γιατροι φορολογουνται για ολα!

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2022 at 8:18 ΜΜ, happiness79 είπε:

 

Πφφφφ... Αν είναι δυνατόν! Εχω την ίδια εικόνα με σένα πάντως σχετικά με την επιλογή καισαρικής τομής στη χώρα μας... Είμαι σίγουρη ότι θα κάνεις πολύ καλό ψάξιμο και θα βγάλεις άκρη. Μπορείς να το συζητήσεις και με τη Φαιναρέτη πάντως (θυμάμαι ότι είχες επαφή με αυτό το κέντρο), είναι πολύ πιθανό να έχουν άποψη επί του θέματος με τόσα περιστατικά που διαχειρίζονται. Χαίρομαι που ο μπεμπάκος σου μεγαλώνει τόσο καλά!!! 

Γεια σου happiness! Πάντα χαίρομαι όταν διαβάζω μήνυμά σου. 

Λοιπόν το ψάχνω κ απ’ όσα έχω διαβάσει δεν υπάρχει λόγος καισαρικής στην σκπ ούτε ιδιαίτερος κίνδυνος από την επισκληρίδειο. Το νευρολόγο μου ακόμα δεν τον έχω βρει, ήταν σε άδεια την περασμένη βδομάδα κ τώρα είναι πνιγμένος προφανώς για να τον πετύχω κ να τον ρωτήσω. 

Την επόμενη Τετάρτη έχω ραντεβού μέσω σκάιπ να μιλήσω με τον Ιρλανδό γιατρό που με παρακολουθεί για τη βιταμίνη D να μου πει κ αυτός μια γνώμη. Μίλησα κ με μια βοηθό μητρότητας που ειδικεύεται στην αναπηρία η οποία ήταν κάθετη ότι η καισαρική δεν είναι όσο αθώα θεωρείται κ ο φυσικός τοκετός είναι καλύτερη επιλογή. Η ίδια έχει σκπ κ γέννησε 3 παιδιά με φυσικό τρόπο, τα 2 μάλιστα στο σπίτι της. Καλά εγώ στο σπίτι ούτε καν αλλά λέω πόσο εύκολα της βγήκε. 

Γενικά πάντως όσο το ψάχνω τόσο τείνω προς τη φυσιολογική οδό αν δεν υπάρξει κάποιος άλλος λόγος που να επιβάλλει καισαρική. Είδομεν.

Με τη φαιναρέτη θα αρχίσω τα μαθήματα τοκετού γύρω στα μέσα του μήνα, περιμένω να με ειδοποιήσουν, θα το θέσω ως θέμα κ στις μαίες εκεί. 

Ο μπεμπάκος φαίνεται να μεγαλώνει καλά, τώρα που νιώθω συχνά τις κινήσεις του αισθάνομαι κάπως πιο καλά. Ραντεβού έχω πάλι το Σάββατο 15/10 με το γυναικολόγο. Πάντα όταν πηγαίνω έχω τρομερό άγχος όμως για το τι θα ακούσω.. Μέχρι να πάρω το μωρό στα χέρια μου δεν θα ησυχάσω.. 

Εσύ πώς είσαι; Πώς πάει το μικρούλι σου; 

On 3/10/2022 at 5:30 ΜΜ, Marlina είπε:

Ευχαριστώ!!! Έχεις δίκιο!!! Εντωμεταξύ είναι τεστ που λέει ανιχνεύει την κύηση από την 7η ημέρα επαφής. Οποτε περιμενα ένα ξεκάθαρο αποτέλεσμα... δεν περίμενα ποτέ ότι θα μπορούσε να βγει ένα αποτέλεσμα που να αναρωτιέμαι τι να σημαίνει!!!  

Συγχαρητήρια κορίτσι! Εύχομαι να έχεις καλούς διπλασιασμούς κ μια πολύ καλή εγκυμοσύνη! Εγώ τεστ δεν έκανα ποτέ, χοριακή κατευθείαν, δεν είμαστε τώρα να περνάμε αυτό το στρες. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...