Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Άσε με εμένα .. Εμένα ήταν από την πεμπτη εβδομάδα … ιδιαίτερη περίπτωση εγώ δεν συγκρίνεται καν … απλά στο ανέφερα γιατί δεν έβρισκα την γυναικολόγο μου … 

      Είμαι και μόνη μου δεν έχει γυρίσει ο άντρας μου από τη δουλειά. Έχω δυο εμβρυακια. Λέτε να έχουν πάθει τίποτα και τα δυο; Αχ τι ρωτάω τώρα κι εγω.. που να ξέρετε..τώρα δεν έχω ξανά δει εδώ και ένα τέταρτο κάτι 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Angot είπε:

Όλα καλά θα πανε, έχεις κάποιο συμπτώμα;  οχι ότι είναι απαραίτητο απλως ξέρεις...εμενα πχ με πονούσαν οι γοφοι μου πριν καν κάνω τη χοριακη και συνεχίστηκε και μετα! 

Είναι πολύ πρησμένο το στήθος μου και νοιώθω έτσι μια ενόχληση χαμηλά στην κοιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 hours ago, Ria_ said:

Σε ευχαριστώ πολύ για τη  απαντήση σου . Ναι είχα κάνει πέρσυ 4 μήνες πρόκληση με femara για να προσπαθήσουμε φυσιολογικά με ενέσεις είναι η πρώτη φορά όμως ναι.  

Ναι έτσι πιστεύω άμα φύγει αυτή η πρώτη φορά λίγο θα ηρεμήσω πιστεύω όχι πολύ μη φανταστείς αλλά θα έχω μια ιδέα . 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου αμήν ,μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας αλλά ναι αυτή η πρώτη φορά που δε ξέρεις τι να περιμένεις πολύ άγχος   . Εγώ έχω πολυκυστικες ναι και πολύ καλή αμη. Πριν ξεκινήσουμε ο γιατρός ήταν αισιόδοξος ότι θα καταφέρουμε να πάρουμε αρκετά με μια διέγερση τώρα να δούμε.   ! 

 

Ε με πολυκυστικές και πολυ καλή amh να περιμένεις αρκετά αυγουλάκια, εύχομαι και ποιοτικά. Να μας πεις πως πήγε :) 

1 hour ago, Kallo said:

5ης μέρας έβαλα. Ναι είναι σαν να μην το έκανα. Γιατί σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι θετικό από την ovitrelle. Οπότε πάλι θα περιμένω την Παρασκευή για χοριακη 

Αν έβαλες 5ης μέρας και μεθαύριο έχεις χοριακή πως γίνεται να είναι μόνο 9 μέρες απο την ovitrelle? Αφού 7 μέρες έχουν ήδη περάσει την μέρα της ετ. Έχω την εντύπωση κορίτσι μου πως έχεις κάνει λάθος υπολογισμούς και είσαι 100% έγκυος 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ε με πολυκυστικές και πολυ καλή amh να περιμένεις αρκετά αυγουλάκια, εύχομαι και ποιοτικά. Να μας πεις πως πήγε :) 

Αν έβαλες 5ης μέρας και μεθαύριο έχεις χοριακή πως γίνεται να είναι μόνο 9 μέρες απο την ovitrelle? Αφού 7 μέρες έχουν ήδη περάσει την μέρα της ετ. Έχω την εντύπωση κορίτσι μου πως έχεις κάνει λάθος υπολογισμούς και είσαι 100% έγκυος 

Στις 26 του μήνα έκανα την ovitrelle και στις 27 την ετ. Και την Παρασκευή 7 Οκτώβρη έχω χοριακη 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Την Παρασκευή είναι να κάνω χοριακη και σήμερα είπα να κάνω ένα τεστ. Βγήκε αχνό θετικό. Θα το ανεβάσω να το δείτε να μου πείτε. Βέβαια φοβάμαι μην πιάνει την ovitrelle που είχα κάνει στις 26 του μήνα και γι αυτό βγήκε αχνό 

Λίγο οριακά για την ovitrelle, εγώ πιστεύω πως είσαι έγκυος. Μια τεράστια χοριακή ευχομα για την επιβεβαίωση!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Σποράκι είπε:

Λίγο οριακά για την ovitrelle, εγώ πιστεύω πως είσαι έγκυος. Μια τεράστια χοριακή ευχομα για την επιβεβαίωση!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Μακάρι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

59 minutes ago, Kallo said:

Στις 26 του μήνα έκανα την ovitrelle και στις 27 την ετ. Και την Παρασκευή 7 Οκτώβρη έχω χοριακη 

Έκανες για κάποιον άλλο λόγο μάλλον την ovitrelle και όχι για την ωορρηξία, ε; Εύχομαι να μην είναι από αυτήν θετικό το τεστ πάντως 

 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Έκανες για κάποιον άλλο λόγο μάλλον την ovitrelle και όχι για την ωορρηξία, ε; Εύχομαι να μην είναι από αυτήν θετικό το τεστ πάντως 

 

Απο ότι κατάλαβα πιστεύουν ότι βοηθάει στην εμφύτευση και γι αυτό την κάνουν. Μακάρι να μην είναι από την ovitrelle. Το θέλω τόσο πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Βλέπω ότι πολλές κοπέλες έχουν γιατρό τον Σφακιανουδη. Επειδή θα κανω την πρώτη ωοληψια χώρις μεθη όπως μου είπε είμαι σε φυσικό κυκλο, έχετε καμια εμπειρία? Φοβάμαι τοσο πολύ.. τι νιωθεις??καλη επιτυχία κορίτσια σε όλες. Εγώ εχω καταλήξει ότι είναι και θέμα τύχης γενικά ολο. Το θέμα είναι να ταλαιπωρουμαστε όσο το δυνατόν λιγότερο.

Κορίτσια εμένα ο σύντροφός μου δεν πηγε που του εχω ζητήσει να κάνει σπερμοδιαγραμμα. Το αποφεύγει φοβάται τι να πω .. επισης αν δεν μπορέσει να δώσει σπέρμα ο σύντροφός την μέρα της ωοληψιας τι γίνεται?  Καταψυχουν το ωαριο? Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά είναι πρωτογνωρα ολα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , teenthybell είπε:

Καλησπέρα!

Βλέπω ότι πολλές κοπέλες έχουν γιατρό τον Σφακιανουδη. Επειδή θα κανω την πρώτη ωοληψια χώρις μεθη όπως μου είπε είμαι σε φυσικό κυκλο, έχετε καμια εμπειρία? Φοβάμαι τοσο πολύ.. τι νιωθεις??καλη επιτυχία κορίτσια σε όλες. Εγώ εχω καταλήξει ότι είναι και θέμα τύχης γενικά ολο. Το θέμα είναι να ταλαιπωρουμαστε όσο το δυνατόν λιγότερο.

Κορίτσια εμένα ο σύντροφός μου δεν πηγε που του εχω ζητήσει να κάνει σπερμοδιαγραμμα. Το αποφεύγει φοβάται τι να πω .. επισης αν δεν μπορέσει να δώσει σπέρμα ο σύντροφός την μέρα της ωοληψιας τι γίνεται?  Καταψυχουν το ωαριο? Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά είναι πρωτογνωρα ολα.

Έκανα δυο φορές ωοληψία χωρίς μέθη με τον Σφακ. Την πρώτη φορά είχα δυο ωοθηλάκια, τη 2η είχα τέσσερα. 
Τη δεύτερη φορά πόνεσα πολύ λιγότερο! Θεωρώ ότι ίσως ευθύνεται ότι ξέχασα να πάρω το χάπι voltaren το προηγούμενο βράδυ στις 21.30 που έπρεπε και το πήρα στις 12 το βράδυ.
Επίσης μου έπιασε τη συζήτηση ο γιατρός για να ξεχαστώ και δεν κατάλαβα καν πότε πήρε τα 3 πρώτα.
Είναι σαν ένα δυνατό τσίμπημα, μπορεί να έχεις λίγο πόνο περιόδου για τις επόμενες 1-2 ώρες. Τίποτα το ιδιαίτερο και τίποτα που δεν αντέχεται. Μη φοβάσαι καθόλου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , teenthybell είπε:

Καλησπέρα!

Βλέπω ότι πολλές κοπέλες έχουν γιατρό τον Σφακιανουδη. Επειδή θα κανω την πρώτη ωοληψια χώρις μεθη όπως μου είπε είμαι σε φυσικό κυκλο, έχετε καμια εμπειρία? Φοβάμαι τοσο πολύ.. τι νιωθεις??καλη επιτυχία κορίτσια σε όλες. Εγώ εχω καταλήξει ότι είναι και θέμα τύχης γενικά ολο. Το θέμα είναι να ταλαιπωρουμαστε όσο το δυνατόν λιγότερο.

Κορίτσια εμένα ο σύντροφός μου δεν πηγε που του εχω ζητήσει να κάνει σπερμοδιαγραμμα. Το αποφεύγει φοβάται τι να πω .. επισης αν δεν μπορέσει να δώσει σπέρμα ο σύντροφός την μέρα της ωοληψιας τι γίνεται?  Καταψυχουν το ωαριο? Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά είναι πρωτογνωρα ολα.

Καλησπέρα και καλή επιτυχία. Έχω κάνει πολλές ωοληψιες χωρίς μέθη και δεν πόνεσα ποτέ, μη φοβάσαι. Πρέπει να το συζητήσεις αυτό με τον σύντροφό σου, τι θα πει φοβάται; Πρέπει να ξέρετε τι γίνεται για να το αντιμετωπίσετε. Για το ωάριο μην αγχώνεσαι, αν δεν έχετε σπερμα θα μπει κατάψυξη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Πραγματικά με ηρεμησατε. Είναι μεγαλο πραγμα που μπορούμε κ τα μοιραζόμαστε! 

Εύχομαι γρήγορα να ξεμπερδεψουμε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, teenthybell said:

Καλησπέρα!

Βλέπω ότι πολλές κοπέλες έχουν γιατρό τον Σφακιανουδη. Επειδή θα κανω την πρώτη ωοληψια χώρις μεθη όπως μου είπε είμαι σε φυσικό κυκλο, έχετε καμια εμπειρία? Φοβάμαι τοσο πολύ.. τι νιωθεις??καλη επιτυχία κορίτσια σε όλες. Εγώ εχω καταλήξει ότι είναι και θέμα τύχης γενικά ολο. Το θέμα είναι να ταλαιπωρουμαστε όσο το δυνατόν λιγότερο.

Κορίτσια εμένα ο σύντροφός μου δεν πηγε που του εχω ζητήσει να κάνει σπερμοδιαγραμμα. Το αποφεύγει φοβάται τι να πω .. επισης αν δεν μπορέσει να δώσει σπέρμα ο σύντροφός την μέρα της ωοληψιας τι γίνεται?  Καταψυχουν το ωαριο? Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά είναι πρωτογνωρα ολα.

Συγγνώμη βρε κορίτσι μου τώρα γιατί θα τρελαθώ. Έχετε φτάσει να ξεκινήσετε διαδικασίες εξωσωματικής χωρίς να έχει κάνει ο σύντροφος σου ένα σπερμοδιάγραμμα; Τι θα πει φοβάται; Δηλαδή εσύ που μπαίνεις στο χειρουργείο δεν φοβάσαι που σε τρυπάνε να σου πάρουν τα ωάρια και φοβάται εκείνος με μία τόσο απλή διαδικασία; Τι φοβάται, μη και έχουν πρόβλημα οι πρωταθλητές του; Ειλικρινά δεν μπορώ αυτό το πράγμα με τους άντρες που δεν μπορούν με τίποτα να δεχτούν ότι μπορεί και οι ίδιοι να έχουν πρόβλημα και το παίρνουν τόσο βαριά. Λες και είμαστε 70 χρόνια πριν που όποιοι δεν έκαναν παιδιά είχαν γυναίκα στέρφα. Μπαίνεις στην διαδικασία να κάνεις επεμβάσεις, εξετάσεις, να πάρεις φάρμακα, να δώσετε τόσα λεφτά και εκείνος δεν μπορεί να δώσει λίγο σπέρμα; Με συγχωρείς για τον τόνο μου αλλά είχε συμβεί και σε μία φίλη μου αυτό και της είχε στοιχήσει πολύ, όπου τελικά να σου πω ότι τον χώρισε (κυρίως γι αυτόν τον λόγο) και φυσικά μετά την παρακαλούσε μετανιωμένος και πήγε και έκανε και την εξέταση. 

Στο δια ταύτα τώρα. Έχω κάνει κι εγώ 3 ωοληψίες χωρίς μέθη με τον Σφακ και ενώ φοβόμουν πάρα πολύ λόγω και κάκιστης εμπειρίας με σαλπιγγογραφία , τελικά δεν ήταν τίποτα. Ένας πόνος σαν χτύπημα εσωτερικά για λίγα δευτερόλεπτα και μετά μία αίσθηση σαν να έχεις περίοδο. Σε 5-7' θα έχεις ξεμπερδέψει. 

  • Μου αρέσει 9
  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξης. Οι κοπέλες με τις θετικές χοριακες πότε κάνατε τον πρώτο υπερηχο? Εγώ σήμερα έκανα για δεύτερη φορά χοριακη. Δευτέρα ήταν 186 και σήμερα 409. Τον πρώτο υπέρηχο μου είπε θα τον κάνουμε 17/10. Αν όλα πάνε καλά δηλ θα είμαι τότε 6 εβδομάδων. Ανησυχω!! πως θα ξέρω  μέχρι τότε ότι όλα θα είναι καλά....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marlina said:

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξης. Οι κοπέλες με τις θετικές χοριακες πότε κάνατε τον πρώτο υπερηχο? Εγώ σήμερα έκανα για δεύτερη φορά χοριακη. Δευτέρα ήταν 186 και σήμερα 409. Τον πρώτο υπέρηχο μου είπε θα τον κάνουμε 17/10. Αν όλα πάνε καλά δηλ θα είμαι τότε 6 εβδομάδων. Ανησυχω!! πως θα ξέρω  μέχρι τότε ότι όλα θα είναι καλά....

Μέχρι στιγμής πάντως πάει πολύ καλά η χοριακή σου. Έχει παραπάνω από διπλασιασμό και αυτό είναι πολύ καλό. Σου ζήτησε να κάνεις και 3η φορά; Ο μόνος τρόπος τώρα να δεις αν πηγαίνει καλά, αυτός είναι, με τις χοριακές και ύστερα φυσικά ο υπέρηχος. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο παρά υπομονή. Και να είσαι αισιόδοξη :)

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Συγγνώμη βρε κορίτσι μου τώρα γιατί θα τρελαθώ. Έχετε φτάσει να ξεκινήσετε διαδικασίες εξωσωματικής χωρίς να έχει κάνει ο σύντροφος σου ένα σπερμοδιάγραμμα; Τι θα πει φοβάται; Δηλαδή εσύ που μπαίνεις στο χειρουργείο δεν φοβάσαι που σε τρυπάνε να σου πάρουν τα ωάρια και φοβάται εκείνος με μία τόσο απλή διαδικασία; Τι φοβάται, μη και έχουν πρόβλημα οι πρωταθλητές του; Ειλικρινά δεν μπορώ αυτό το πράγμα με τους άντρες που δεν μπορούν με τίποτα να δεχτούν ότι μπορεί και οι ίδιοι να έχουν πρόβλημα και το παίρνουν τόσο βαριά. Λες και είμαστε 70 χρόνια πριν που όποιοι δεν έκαναν παιδιά είχαν γυναίκα στέρφα. Μπαίνεις στην διαδικασία να κάνεις επεμβάσεις, εξετάσεις, να πάρεις φάρμακα, να δώσετε τόσα λεφτά και εκείνος δεν μπορεί να δώσει λίγο σπέρμα; Με συγχωρείς για τον τόνο μου αλλά είχε συμβεί και σε μία φίλη μου αυτό και της είχε στοιχήσει πολύ, όπου τελικά να σου πω ότι τον χώρισε (κυρίως γι αυτόν τον λόγο) και φυσικά μετά την παρακαλούσε μετανιωμένος και πήγε και έκανε και την εξέταση. 

Στο δια ταύτα τώρα. Έχω κάνει κι εγώ 3 ωοληψίες χωρίς μέθη με τον Σφακ και ενώ φοβόμουν πάρα πολύ λόγω και κάκιστης εμπειρίας με σαλπιγγογραφία , τελικά δεν ήταν τίποτα. Ένας πόνος σαν χτύπημα εσωτερικά για λίγα δευτερόλεπτα και μετά μία αίσθηση σαν να έχεις περίοδο. Σε 5-7' θα έχεις ξεμπερδέψει. 

Έχεις δίκιο οτι και να πεις. Είναι πράγματα που σκέφτομαι κ εγω.  Μου είπε ο γιατρός ότι αν δεν θελει να κάνει σπερμοδιαγραμμα ας έρθει την μέρα της ωοληψιας κατευθείαν χαριστικα. Δηλαδή δυσκολευουμε κ τον γιατρό αντί να κάνουμε ότι μας λέει. Δεν ξέρω κορίτσια. Αυτός έχει ηδη ενα παιδι απο προηγούμενο γάμο κ ίσως δεν τον καιει τοσο.  Εχω πολύ εμπιστοσύνη στον συγκεκριμένο γιατρό οπότε ελπίζω μην πονεσω. Πιο πολύ είναι η ιδεα της βελόνας μάλλον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...