Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

On 16/9/2022 at 2:15 ΜΜ, Giouli36 είπε:

Να σου ζήσει ο άντρας της ζωής σου!!Γερό και τυχερό να είναι πάντα στη ζωή του!!Κάπως έτσι νιώθω και εγώ πάνω κάτω μετά από έναν αγώνα περίπου 6 χρονων ενώ περιμένω τον άλλο μήνα να γεννήσω και γω!!!

Σου εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς!!Να είστε γέροι με τον άντρα σου και να μεγαλώσετε το γιόκα σας!!

Πωπω με το καλό το αγοράκι σου και σένα! καλά κουράγια

On 16/9/2022 at 3:06 ΜΜ, winspert είπε:

Κοριτσαρα μου,να σου ζησει το αντρακι σου!!! Καλότυχο να είναι στη ζωουλα του!!! Να ειστε καλα να το καμαρωνετε!!!

Θα μπορουσες να μου τη στείλεις κ εμενα σε παρακαλώ;;;

σε ευχαριστώ πολύ @winspert ! να χαίρεσαι το παιδάκι σου και καλό αγώνα για το αδερφάκι του!

On 16/9/2022 at 4:04 ΜΜ, silvy22 είπε:

Συγχαρητήρια να σας ζήσει ο μπεμπάκος!μεγάλος ο αγώνας σου, αλλα ειναι κ ο γιατρός μας πεισματάρης, χαίρομαι τόσο πολύ που πήγαν όλα καλά!

όλοι μας πεισματάρηδες! όπως τα λες @silvy22. ευχαριστούμε πολύ πολύ! 

On 16/9/2022 at 4:21 ΜΜ, Angot είπε:

Γλυκιά μανούλα σε ευχαριστούμε.... Ελπίζω σύντομα να δημιουργήσουμε το φόρουμ των μαμαδων που πάλεψαν και τα κατάφεραν σαν εσένα, να φτιάξουμε όσες είμαστε εδώ φόρουμ με νέο όνομα .... Να είναι γερό το μπιζελακι σου, να το καμαρώνεις και να του πεις όταν μεγαλώσει  πόσο προσπάθησες για να το έχεις! :wub:

Όπως τα λες θα γίνει! Καθένας που προσπαθεί θα δικαιωθεί αργά ή γρήγορα, το πιστεύω. Σημασία εχει να μην αφήσουμε αυτές τις δυσκολίες να μας στιγματίσουν για πάντα και να κοιτάμε πάντα μπροστά. το λέω αυτο γιατί ακόμη φερω τα βαρίδια του δυσκολου αγώνα αλλα που θα παει, ο χρόνος θα κρατησει μόνο τα καλά :wub:

On 16/9/2022 at 4:30 ΜΜ, Troia είπε:

Μπαίνω σπάνια πια (θα καταλάβεις γιατί) και έπεσα πάνω στην ανάρτησή σου! Να σας ζήσει και καλή ανατροφή! Να είναι τυχερός κι ευτυχισμένος στη ζωή του κι εσείς μαζί του. Καλό κουράγιο με τα ξενύχτια κι όλα τα άλλα (ευχάριστα!) επακολουθήσουν.

χαχα Σε ευχαριστώ πολύ @Troia μου. προς το παρόν είμαστε στα πολλα ξενύχτια και στο φάγωμα της βρεφικής πατουσας, εμμονή. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Καλημέρα! Τελικά σήμερα έκανα το τεστ εγκυμοσύνης. Εχω τόσο πολλά καφέ υγρά που ήθελα απλά να επιβεβαιώσω το αρνητικό αποτέλεσμα. Το προηγούμενο Σάββατο έκανα εμβρυομεταφορα τις 2 βλαστοκυστες. Ενώ φαίνεται αρχικά αρνητικό... ίσα ίσα αγνο φαίνεται κ μια παααάρα πολύ άχνη γραμμή.. πρέπει δηλ κοιτάξεις πολύ προσεκτικα για να την δεις. Το τεστ είναι από αυτά που ανιχνεύουν την κύηση νωρίς. Το μυαλό μου πάει μήπως είναι παλινδρομη.. Ελπίζω απλα  να ειναι πολυ νωρις!!!! Αύριο πρωί έχω χοριακή.. 

Φίλη μου έκανε το πρωί τεστ και βγήκε αρνητικο και το απόγευμα η χοριακη ήταν κατά θετικότατη !! Όποτε η άχνη γραμμή μάλλον θετικό είναι ! Παρόλα αυτά ακόμη και στο αρνητικο σενάριο το σημαντικό είναι θεωρώ ότι κάτι πήγε να γίνει … λίγες ώρες έμειναν :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα happiness και σ ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου❤️Κοντεύω και εγώ,περιμένω πως και πως να γεννήσω. Εδώ και δύο εβδομάδες οι καούρες και οι εμετοί είναι κάτι το αφόρητο,πάλι άρχισα να κοιμάμαι καθιστή,αλλά λέω δεν πειράζει ,τόσους μήνες παιδευτηκα,λίγο ακόμα έμεινε,είμαι 34+1. Πήγα χθες για υπέρηχο και η μπεμπα είναι 2960, αφρατουλα ❤️ Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι??Πως πάει η εγκυμοσύνη? 

Ναι, το διάβασα που το έγραφες και παραπάνω, τρομερή ταλαιπωρία, χαρά στο κουράγιο σου! Σύντομα θα περάσουν όλα και θα κρατήσεις τον κόσμο όλο στα χέρια σου! ❤ Με το καλό!!! Εγώ πλέον έχω μια καλή κοιλούμπα που φαίνεται, διανύω αισίως την 26η εβδομάδα και από αύριο ξεκινάω γυμναστική για εγκύους στη Φαιναρέτη και μαζί με τον καλό μου μαθήματα, για να μπαίνουμε σιγά σιγά στο κλίμα! Για να δούμε...!!

18 ώρες πρίν, Giouli36 είπε:

Κορίτσι μου καλά ειμαι!Έχω μπει αισίως στην 36η εβδομάδα!!!

Αχ κορίτσι μου έχω τους προβληματισμούς όπως ακριβώς τους περιεγραψες!!Ξέρω ότι κάθε γυναικείος οργανισμός βιώνει διαφορετικά τον τοκετό, δηλαδή άλλες γυναίκες γεννούν πολύ γρήγορα και δεν καταλαβαίνουν τιποτα, άλλες κάνουν ώρες για να γεννήσουν και πονάνε πολύ και άλλες καθυστερούν επίσης να γεννήσουν  τρώνε όλους τους πόνους και πάνε με καισαρική!!!Απλά αυτό που θα ήθελα θα ήταν να έχω την επιλογή της επισκληριδιου που δυστυχως μπορώ να την έχω μόνο υπό πολύ συγκεκριμενες προϋποθέσεις, δηλαδή να πάνε όλα καλά, να γεννήσω προς το τέλος και με παρακολούθηση για το ποια μέρα θα μπω για να γεννήσω για να μην έχω κάνει ένεση την προηγούμενη!!!!

Τέλος πάντων θα το συζητήσω με το γιατρό μου την άλλη βδομάδα που έχω ραντεβού και θα πραξω αναλόγως!!

Εσυ πως μου είσαι?Πρέπει να είσαι γύρω στον 7ο μηνα αν θυμάμαι καλά??Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις και συ μια πολύ εύκολη γέννα!!!Πολλά χαιρετίσματα στον γιατρό μας!!

Ναι, καταλαβαίνω τους προβληματισμούς σου και φυσικό είναι να τα σκέφτεσαι όλα αυτά. Πιστεύω πως ο γιατρός σου θα σου δώσει μια κατεύθυνση και θα βοηθηθείς. Κι εγώ καλά είμαι, στην 26η εβδομάδα, νομίζω ότι αντιστοιχεί σε 6,5 μήνες (με μπερδεύει λίγο πώς υπολογίζουμε τους μήνες σε σχέση με τις βδομάδες, αλλά σε 2 βδομάδες μπαίνω στο 3ο τρίμηνο). Μέχρι στιγμής όλα καλά, ελπίζω να συνεχίσουν έτσι, θα κάνω καμπύλη ζαχάρου αυτή τη βδομάδα και έχω μια σχετική αγωνία για το αποτέλεσμα, θα δούμε! 

10 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Καλημέρα! Τελικά σήμερα έκανα το τεστ εγκυμοσύνης. Εχω τόσο πολλά καφέ υγρά που ήθελα απλά να επιβεβαιώσω το αρνητικό αποτέλεσμα. Το προηγούμενο Σάββατο έκανα εμβρυομεταφορα τις 2 βλαστοκυστες. Ενώ φαίνεται αρχικά αρνητικό... ίσα ίσα αγνο φαίνεται κ μια παααάρα πολύ άχνη γραμμή.. πρέπει δηλ κοιτάξεις πολύ προσεκτικα για να την δεις. Το τεστ είναι από αυτά που ανιχνεύουν την κύηση νωρίς. Το μυαλό μου πάει μήπως είναι παλινδρομη.. Ελπίζω απλα  να ειναι πολυ νωρις!!!! Αύριο πρωί έχω χοριακή.. 

Καλό μου ακούγεται εμένα αυτό!!! Εννοείται βέβαια ότι η χοριακή θα ξεκαθαρίσει το τοπίο, αλλά ένα αχνό θετικό τεστ, είναι ένα θετικό τεστ! Αυτό σκέψου και πήγαινε με αυτοπεποίθηση για την εξέταση αύριο και με πίστη! Εύχομαι ένα υψηλό ωραίο νούμερο!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα, να μαι παλι... αυτό το πρωτόκολλο δεν λέει να τελειώσει πάνε πολύ αργα τα ωαριάκια και χρειάζομαι και άλλες μονάδες,
περιοχή Αθήνα έχει κάποιο κορίτσι ανοιχτο ή καινούργιο φάρμακο 600 μονάδες? puregon, menopur, gonal κτλ ...ας μου στείλει ενα πμ
παω εγω να παραλάβω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Marlina είπε:

Καλημέρα και καλη εβδομάδα!!!!! Κορίτσια δεν το πιστεύω!!!! Βγήκε η χοριακη μου 185!!!! 

συγχαρητηρια εγκυούλα μας!!! ετσι να ξεκινησει καλά η βδομάδα! σε ποια μέρα είσαι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Marlina είπε:

Καλημέρα και καλη εβδομάδα!!!!! Κορίτσια δεν το πιστεύω!!!! Βγήκε η χοριακη μου 185!!!! 

Συγχαρητήρια κοριτσι μου ολα να πανε τελεια!!!! Είδες που εγραφες ότι αγχωθηκες! Αυτα να βλεπουμε οι υπόλοιπες να αποφεύγουμε τα τεστ καλύτερα... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Marlina είπε:

Καλημέρα και καλη εβδομάδα!!!!! Κορίτσια δεν το πιστεύω!!!! Βγήκε η χοριακη μου 185!!!! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, τα σημάδια ήταν με το μέρος σου. Όλα να πανε τέλεια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , Πεγκούλα! είπε:

Άντε με το καλό! Είδες που σου είπα, όπως είχε συμβεί κ σ' εμένα!:-D:-D

Εμένα σήμερα η χοριακη είναι 5400! Την Πέμπτη πρώτα ο Θεός έχω υπέρηχο!

Πω πω τι τεραστιο νούμερο. Τέλεια. Εγώ έχω χοριακη την Παρασκευή. Μακάρι να έχω και εγώ ένα μεγάλο νούμερο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Kallo είπε:

Πω πω τι τεραστιο νούμερο. Τέλεια. Εγώ έχω χοριακη την Παρασκευή. Μακάρι να έχω και εγώ ένα μεγάλο νούμερο 

Θα έχεις, να έχεις πίστη! Εμένα είναι 20η μέρα σήμερα από την εμβρυομεταφορά! Φαίνεται ότι εξελίσσεται καλά.....την Πέμπτη στον υπέροχο θα δούμε! Έχεις θετική ενέργεια από όλη την ομάδα :-):-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Πεγκούλα! είπε:

Θα έχεις, να έχεις πίστη! Εμένα είναι 20η μέρα σήμερα από την εμβρυομεταφορά! Φαίνεται ότι εξελίσσεται καλά.....την Πέμπτη στον υπέροχο θα δούμε! Έχεις θετική ενέργεια από όλη την ομάδα :-):-)

Μακαριιιι το θέλω τόσο πολύ. Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το πιστέψω ότι θα γίνει 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, silvy22 είπε:

συγχαρητηρια εγκυούλα μας!!! ετσι να ξεκινησει καλά η βδομάδα! σε ποια μέρα είσαι?

Ευχαριστω!!! Είμαι στην 9η μέρα από την εμβρυομεταφορα!!!

1 ώρα πρίν, Maria.28 είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσι μου ολα να πανε τελεια!!!! Είδες που εγραφες ότι αγχωθηκες! Αυτα να βλεπουμε οι υπόλοιπες να αποφεύγουμε τα τεστ καλύτερα... 

Ευχαριστώ!!! Ήμουν σίγουρη ότι θα αδιαθετησω!!! Μεγάλη η έκπληξη!! Ακομα και τώρα νιώθω ότι θα πάω τουαλέτα και θ δω αιμα..

1 hour ago, Πεγκούλα! είπε:

Άντε με το καλό! Είδες που σου είπα, όπως είχε συμβεί κ σ' εμένα!:-D:-D

Εμένα σήμερα η χοριακη είναι 5400! Την Πέμπτη πρώτα ο Θεός έχω υπέρηχο!

Συγχαρητήρια και σε σένα!! Ποσες μερες  μετα την εμβρυομεταφορα είσαι?? Έκανες πολλές φορές εξέταση χοριακης?? Εμένα μου είπαν από το κέντρο ότι δεν  χρειαζεται να κάνω άλλη κ σε 1 εβδομαδα υπερηχο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Marlina είπε:

Ευχαριστω!!! Είμαι στην 9η μέρα από την εμβρυομεταφορα!!!

Ευχαριστώ!!! Ήμουν σίγουρη ότι θα αδιαθετησω!!! Μεγάλη η έκπληξη!! Ακομα και τώρα νιώθω ότι θα πάω τουαλέτα και θ δω αιμα..

Συγχαρητήρια και σε σένα!! Ποσες μερες  μετα την εμβρυομεταφορα είσαι?? Έκανες πολλές φορές εξέταση χοριακης?? Εμένα μου είπαν από το κέντρο ότι δεν  χρειαζεται να κάνω άλλη κ σε 1 εβδομαδα υπερηχο.

Ευχαριστώ! Εμένα είναι η 20η μέρα από την εμβρυομεταφορά σήμερα κ η 5η χοριακη.Την Πέμπτη έχω υπέρηχο. Ότι σου είπανε..... Λίγες μέρες έχουμε διαφορά!Όλα καλά να εξελιχθούν κ στις δύο μας κ περιμένουμε και άλλες θετικές χοριακες από τα υπόλοιπα κορίτσια!:-)

1 hour ago, Kallo είπε:

Μακαριιιι το θέλω τόσο πολύ. Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το πιστέψω ότι θα γίνει 

Όσο το κυνηγάμε εμείς τόσο πιο κοντά μας έρχεται!Θα δεις θα έρθει κ σ' εσένα! Εμείς κ την κόρη μας που είναι 5χρονων με εξωσωματική την αποκτήσαμε κ τώρα πάλι εξωσωματική! Τίποτα δεν ήταν εύκολο! Έχει ο Θεός.....:smile::smile:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...