Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

On 30/9/2022 at 9:19 ΜΜ, kateriiina25 είπε:

Με femara και Ε2 γύρω στο 200 είχαμε πάρει 2 άριστες βλαστοκύστες. Στο λέω για εμψύχωση :) Καλή επιτυχία για την Δευτέρα 

Έπιασε η καλή σου επιτυχία!
Πήγαν όλα ιδανικά σήμερα, και τα 4 ωάρια ώριμα! Έχω χαζοχαρεί! :grin:

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Μακαριιιι το θέλω τόσο πολύ. Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το πιστέψω ότι θα γίνει 

Καλή επιτυχία και σε σένα!!!! Και εγώ δεν το πίστευα! Και ουτε ακομα το εχω συνειδητοποιήσει ..Και επειδή έχω περάσει αποβολή πριν 1 χρονο δεν πίστευα ότι θα ξαναμεινω έγκυος... ακομα ειμαι πολύ συγκρατημενη φοβάμαι να χαρω, φοβαμαι μηπως παλι δεν πανε καλα τα πράγματα!! Ελπίζω όλα να πάνε καλά για ολες μας!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Πεγκούλα! είπε:

Ευχαριστώ! Εμένα είναι η 20η μέρα από την εμβρυομεταφορά σήμερα κ η 5η χοριακη.Την Πέμπτη έχω υπέρηχο. Ότι σου είπανε..... Λίγες μέρες έχουμε διαφορά!Όλα καλά να εξελιχθούν κ στις δύο μας κ περιμένουμε και άλλες θετικές χοριακες από τα υπόλοιπα κορίτσια!:-)

Όσο το κυνηγάμε εμείς τόσο πιο κοντά μας έρχεται!Θα δεις θα έρθει κ σ' εσένα! Εμείς κ την κόρη μας που είναι 5χρονων με εξωσωματική την αποκτήσαμε κ τώρα πάλι εξωσωματική! Τίποτα δεν ήταν εύκολο! Έχει ο Θεός.....:smile::smile:

Εγώ το κυνηγάω είναι πάρα πολύ η αλήθεια και το θέλω πάρα πολύ. Οπότε ελπίζω να γίνει 

πρίν από 36 λεπτά , Marlina είπε:

Καλή επιτυχία και σε σένα!!!! Και εγώ δεν το πίστευα! Και ουτε ακομα το εχω συνειδητοποιήσει ..Και επειδή έχω περάσει αποβολή πριν 1 χρονο δεν πίστευα ότι θα ξαναμεινω έγκυος... ακομα ειμαι πολύ συγκρατημενη φοβάμαι να χαρω, φοβαμαι μηπως παλι δεν πανε καλα τα πράγματα!! Ελπίζω όλα να πάνε καλά για ολες μας!!

Σε ευχαριστώ πολύ. Μακάρι 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, marmaki said:

Έπιασε η καλή σου επιτυχία!
Πήγαν όλα ιδανικά σήμερα, και τα 4 ωάρια ώριμα! Έχω χαζοχαρεί! :grin:

Μπράβο ρε κορίτσι! Τα 4 ώριμα με femara είναι ανέλπιστα καλό ποσοστό. Εύχομαι να φτάσουν να γίνουν όλα άριστες βλαστοκύστες :) 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Καλημέρα και καλη εβδομάδα!!!!! Κορίτσια δεν το πιστεύω!!!! Βγήκε η χοριακη μου 185!!!! 

Πολλα συγχαρητήρια κοριτσακι μου!!! Καλους διπλασιασμους και καλη εγκυμοσύνη να εχεις... Κ εγω στην εγκυμοσύνη μου ειχα κανει τεστ στο σπίτι δυο μερες νωρίτερα και η γραμμή ισα που φαινοταν και δυο μερες μετα η χοριακη μου ηταν 910... Κ εσενα ηταν αχνη εχθες και σημερα το νούμερο τελειο.... 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Marlina said:

Καλημέρα και καλη εβδομάδα!!!!! Κορίτσια δεν το πιστεύω!!!! Βγήκε η χοριακη μου 185!!!! 

Συγχαρητήρια!! Και φαντάσου ότι οριακά έβλεπες την γραμμή και έχεις τόσο καλή χοριακή! Γι' αυτό εγώ λέω όχι τεστάκια :P  Να έχεις μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Συγχαρητήρια!! Και φαντάσου ότι οριακά έβλεπες την γραμμή και έχεις τόσο καλή χοριακή! Γι' αυτό εγώ λέω όχι τεστάκια :P  Να έχεις μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!

Ευχαριστώ!!! Έχεις δίκιο!!! Εντωμεταξύ είναι τεστ που λέει ανιχνεύει την κύηση από την 7η ημέρα επαφής. Οποτε περιμενα ένα ξεκάθαρο αποτέλεσμα... δεν περίμενα ποτέ ότι θα μπορούσε να βγει ένα αποτέλεσμα που να αναρωτιέμαι τι να σημαίνει!!!  

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι! Τα 4 ώριμα με femara είναι ανέλπιστα καλό ποσοστό. Εύχομαι να φτάσουν να γίνουν όλα άριστες βλαστοκύστες :) 

Όχι δεν πήγα τοοοσο καλά! Χαχα! Είχα πάρει και meriofert 150.
Αλλά πόνεσα πολύ λίγο (χωρίς μέθη) και δεν περίμενα να είναι και τα 4 γεμάτα και ώριμα μιας που ειχα την αποτυχία τον Ιούλιο με 2 άδεια (τότε ήταν μόνο με femara) κι έτσι είχα πολύ χαμηλά expectations!

Πάω για κατάψυξη ωαρίων εγώ, οπότε θα αργήσω αρκετά να μάθω αν θα γίνουν άριστες βλαστοκύστες, αλλά ευχαριστώ πολύυυ! Θα ξανακάνω τη διαδικασία να προσπαθήσω να μαζέψω γύρω στα 10.
Βγάζω συνέχεια κύστες στις οωθήκες και με καθυστερούν αυτές... 

edit: Μόλις μου τηλ ο γιατρός να πάω ξανά την επόμενη εβδομάδα για υπέρηχο, μάλλον για να δούμε αν τα πιο μικρά που είχα μεγάλωσαν και να τα πάρουμε κι αυτά υποθέτω!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, marmaki είπε:

Όχι δεν πήγα τοοοσο καλά! Χαχα! Είχα πάρει και meriofert 150.
Αλλά πόνεσα πολύ λίγο (χωρίς μέθη) και δεν περίμενα να είναι και τα 4 γεμάτα και ώριμα μιας που ειχα την αποτυχία τον Ιούλιο με 2 άδεια (τότε ήταν μόνο με femara) κι έτσι είχα πολύ χαμηλά expectations!

Πάω για κατάψυξη ωαρίων εγώ, οπότε θα αργήσω αρκετά να μάθω αν θα γίνουν άριστες βλαστοκύστες, αλλά ευχαριστώ πολύυυ! Θα ξανακάνω τη διαδικασία να προσπαθήσω να μαζέψω γύρω στα 10.
Βγάζω συνέχεια κύστες στις οωθήκες και με καθυστερούν αυτές... 

edit: Μόλις μου τηλ ο γιατρός να πάω ξανά την επόμενη εβδομάδα για υπέρηχο, μάλλον για να δούμε αν τα πιο μικρά που είχα μεγάλωσαν και να τα πάρουμε κι αυτά υποθέτω!

 

Πόσο είσαι; Μακάρι να ήξερα κι εγώ για αυτή τη διαδικασία προ πολλών ετών! 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Καλημέρα και καλη εβδομάδα!!!!! Κορίτσια δεν το πιστεύω!!!! Βγήκε η χοριακη μου 185!!!! 

Συγχαρητήρια!!!!!! Καλούς διπλασιασμούς και εύχομαι μια ομαλή, τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις! 

10 ώρες πρίν, Πεγκούλα! είπε:

Άντε με το καλό! Είδες που σου είπα, όπως είχε συμβεί κ σ' εμένα!:-D:-D

Εμένα σήμερα η χοριακη είναι 5400! Την Πέμπτη πρώτα ο Θεός έχω υπέρηχο!

Ουάου, τι εκπληκτικό νούμερο!!! Με το καλό ο πρώτος υπέρηχος καλή μου!!!

7 ώρες πρίν, marmaki είπε:

Έπιασε η καλή σου επιτυχία!
Πήγαν όλα ιδανικά σήμερα, και τα 4 ωάρια ώριμα! Έχω χαζοχαρεί! :grin:

Τι ωραία νέα!!! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

Πόσο είσαι; Μακάρι να ήξερα κι εγώ για αυτή τη διαδικασία προ πολλών ετών! 

33 είμαι, δεν με λες μικρή για κατάψυξη ωαρίων. Στα 30 που το είχα σκεφτεί αρχικά το είχα απορρίψει γιατί ήθελα να μείνω έγκυος φυσιολογικά κι όχι στο εργαστήριο, χαχαχα!
Αλλά είδε ο ενδοκρινολόγος μου υψηλή fsh κι έπεσα από το συννεφάκι μου και μπήκα στον χορό
Κάποιοι γιατροί τώρα μου λένε ότι έχω ορμονολογική εικόνα 45άρας...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, marmaki είπε:

33 είμαι, δεν με λες μικρή για κατάψυξη ωαρίων. Στα 30 που το είχα σκεφτεί αρχικά το είχα απορρίψει γιατί ήθελα να μείνω έγκυος φυσιολογικά κι όχι στο εργαστήριο, χαχαχα!
Αλλά είδε ο ενδοκρινολόγος μου υψηλή fsh κι έπεσα από το συννεφάκι μου και μπήκα στον χορό
Κάποιοι γιατροί τώρα μου λένε ότι έχω ορμονολογική εικόνα 45άρας...

Όταν λες υψηλή; Πόσο ήταν η fsh σου; Μικρή είσαι, μικρούλα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Visit a vis είπε:

Όταν λες υψηλή; Πόσο ήταν η fsh σου; Μικρή είσαι, μικρούλα!!

Καλημέρα!
Όταν την είχε δει ο ενδοκρινολόγος ήταν τη μια χρονιά 13, την άλλη 12 και μου χε πει να το παρακολουθώ, όχι πολύ ανησυχητικά.
Μετά έκανα μια ΑΜΗ κι ήταν 0,5 και η fsh την επόμενη χρονιά (τον Φεβρουάριο που μας πέρασε) ήταν 26. 
Αν ήμουν μικρή για κατάψυξη ωαρίων θα έβγαζα 10 ωάρια με την πρώτη, αυτό εννοώ...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...