Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Kallo είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Θα δω τίποτα ρε κορίτσια ή θα είναι πάλι νωρίς λέτε? 

Σιγουρα θα δεις κατι αλλα ειναι λιγο νωρις πιστευω για πολλα .. να εισαι ηρεμη με θετικη ενεργεια για να το μεταδιδεις και στο εμβρυακι σου.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Christin88 είπε:

Σιγουρα θα δεις κατι αλλα ειναι λιγο νωρις πιστευω για πολλα .. να εισαι ηρεμη με θετικη ενεργεια για να το μεταδιδεις και στο εμβρυακι σου.. 

Ναι ναι ηρέμησα τώρα που είδα ότι η χοριακη ανεβαίνει κανονικά. Θέλω να σκέφτομαι μόνο θετικά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μου έστειλε η γυναικολόγος μου. Θα μου κλείσει να πάω την Δευτέρα σε έναν στο Κολωνάκι να κάνω υπέρηχο. Αντε να δούμε 

Πολύ  ωραία που θα πας και σε άλλον γιατρό! Να τον ρωτήσεις όλα αυτά που σκέφτεσαι και σε απασχολούν για να μην σε πιάνει μετά άγχος!! Πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Marlina είπε:

Πολύ  ωραία που θα πας και σε άλλον γιατρό! Να τον ρωτήσεις όλα αυτά που σκέφτεσαι και σε απασχολούν για να μην σε πιάνει μετά άγχος!! Πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά :)

Ναι ναι. Για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ED83 είπε:

Μάλλον χρωμοσωμικες ανωμαλιες ήταν η αιτία. Αναρωτιέμαι αν από ένα κύκλο εξωσωματικής προκύψει βιοχημικη κύηση, αν και τα υπόλοιπα που είναι στην κατάψυξη από αυτόν τον κύκλο έχουν το ίδιο θέμα. Είναι πολύ πρόσφατο ακόμα δεν έχει μηδενίσει η χοριακη μου, όμως έχω απογοητευτεί πολύ. Ανοσολογικα ο γιατρός πιστεύει ότι ήμουν πλήρως καλυμμένη φαρμακευτικά.

Εύχομαι καλή δύναμη και η επόμενη προσπάθεια να σου γεμίσει την αγκαλιά!!! 

Όσον αφορά για την υπόλοιπη "παρτιδα" θα σου πω για την περίπτωση μου! Μια διέγερση, αρκετα έμβρυα... 1η μηδενική, 2η μηδενική όταν ήταν η ώρα για τη 3η θεωρούσα κι εγώ ότι απλά πάμε να τα βάλουμε να τελειώνουμε και να κάνουμε νέα προσπάθεια γιατί μάλλον δεν ήταν "καλα"... και τελικά αυτά τα τελευταία που είχαν κάτσει και 3 χρόνια στη κατάψυξη μου χάρισαν τον γιο μου!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Kallo είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Θα δω τίποτα ρε κορίτσια ή θα είναι πάλι νωρίς λέτε? 

Είμαι σίγουρη ότι θα δεις! Και δε λέω λόγια του αέρα, το βασίζω σ' αυτά που έχεις πει, ότι ο υπέρηχος που έκανες ως τώρα δεν είχε τόσο μεγάλη ευκρίνεια! Με τόσο καλές χοριακές φαίνεται ότι όλα προχωράνε όπως πρέπει!!! Και ακόμα κι αν το εμβρυάκι σου έχει λίιιιιγο πιο αργή ανάπτυξη, αυτό δεν σημαίνει τίποτα απολύτως, ο καθένας έχει τους ρυθμούς του! Εμπιστοσύνη στο μικρούλι σου και πάμε!!! Περιμένουμε τα νέα σου με ανυπομονησία!!! Τα φιλιά μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , happiness79 είπε:

Είμαι σίγουρη ότι θα δεις! Και δε λέω λόγια του αέρα, το βασίζω σ' αυτά που έχεις πει, ότι ο υπέρηχος που έκανες ως τώρα δεν είχε τόσο μεγάλη ευκρίνεια! Με τόσο καλές χοριακές φαίνεται ότι όλα προχωράνε όπως πρέπει!!! Και ακόμα κι αν το εμβρυάκι σου έχει λίιιιιγο πιο αργή ανάπτυξη, αυτό δεν σημαίνει τίποτα απολύτως, ο καθένας έχει τους ρυθμούς του! Εμπιστοσύνη στο μικρούλι σου και πάμε!!! Περιμένουμε τα νέα σου με ανυπομονησία!!! Τα φιλιά μου!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου. Μου δίνεται πολύ κουράγιο. Ναι θα σας στείλω όταν γυρίσω από τον γιατρό. Φιλιά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου. Μου δίνεται πολύ κουράγιο. Ναι θα σας στείλω όταν γυρίσω από τον γιατρό. Φιλιά 

Σα εμβρυομητρικο σε στέλνει;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ED83 said:

Μάλλον χρωμοσωμικες ανωμαλιες ήταν η αιτία. Αναρωτιέμαι αν από ένα κύκλο εξωσωματικής προκύψει βιοχημικη κύηση, αν και τα υπόλοιπα που είναι στην κατάψυξη από αυτόν τον κύκλο έχουν το ίδιο θέμα. Είναι πολύ πρόσφατο ακόμα δεν έχει μηδενίσει η χοριακη μου, όμως έχω απογοητευτεί πολύ. Ανοσολογικα ο γιατρός πιστεύει ότι ήμουν πλήρως καλυμμένη φαρμακευτικά.

Όχι μην αγχώνεσαι, κάθε έμβρυο είναι διαφορετικό,  είναι καθαρά θέμα τύχης! Ατυχίας βασικά, οπότε την επόμενη φορά θα είσαστε μια χαρά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Είμαι 7μερες από την εμβρυομεταφορα και χθες είχα χοριακη 14,6 ,κανονικά μου είπαν Τετάρτη να κάνω αλλα δεν κρατήθηκα!Θα κάνω τότε να δούμε πως ανεβαίνει!Ήθελα να ρωτήσω με τις μυρωδιές πως την παλεύετε??Με ενοχλούν όλα πολύ, κυρίως κολώνιες και φαγητά.Μετα σκέφτομαι μήπως είναι καλό σημάδι ότι προχωράει η εγκυμοσύνη για αυτό με ενοχλούν ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, dec-e είπε:

Όχι μην αγχώνεσαι, κάθε έμβρυο είναι διαφορετικό,  είναι καθαρά θέμα τύχης! Ατυχίας βασικά, οπότε την επόμενη φορά θα είσαστε μια χαρά!

Μακάρι!!! Για όλους μας να πανε όλα καλα!! Ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειμαι στην τέταρτη μέρα απο εμβρυομεταφορα. Δεν ξερω αν ειναι σύμπτωμα η οχι αλλά εχει αρχίσει εδω κ ώρες να με πονάει η μεση κ τωρα τι βραδυ χειροτερεύει. Και δεν ρώτησα και τον γιατρό για παυσίπονα.Εσας σας εχουν πει κατι για αυτο? Κανει ας πουμε μονο παρακεταμολη??Αν και αν συνεχιστει θα τον παρω αυριο τηλέφωνο να ρωτησω, γιατί για την μεση μονο αντιφλεγμονωδη με πιανουν..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οσες καπνιζατε πριν πως καταφέρατε κ το κόψατε? Το έχω περιορίσει πάρα πολύ και τις επόμενες μέρες θα το κόψω εντελώς,  όμως μάλλον ξεκίνησα να έχω στερητικα π,Χ ταχυκαρδία,  άγχος κλπ , υπάρχει κάποια που το πέρασε κ αυτή? Αγχώθηκα πάρα πολύ,  I qos κάνω μονο . Από τη μια φοβάμαι ογιατι ξέρω ότι δεν κάνει καλό κ από την άλλη φοβάμαι μήπως τα στερητικό επηρεάσουν την πορεία της χοριακης κλπ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...