Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

48 minutes ago, Angot said:

Ναι κατάλαβα τι εννοείς, στην ουσία κερδίζω 1 μηνα αν εχω εμβρυα στην κατάψυξη... Δεν έχω δλδ αυτό το περίμενε τον επόμενο κύκλο για να κάνεις ωοληψια και μετα τον μεθεπόμενο κύκλο για να κάνεις ετ.. Τα βάζω  κατεψυγμένα οπότε  είμαι πάντα 1 μηνα πίσω! Καλά τώρα έτσι θα προχωρήσω δεν υπάρχει περίπτωση να πω δεν κάνω ετ ώστε να μαζέψω εμβρυα, μια η αλλη θα μ ερθει χρονικά! Απλως είπα ότι αν χρειαστεί να κάνω πάλι διεγερση, θα κανω κανονική με ενέσεις, οχι μονο κλομιφεν! 

Όπως το είπες είναι, μια η άλλη. Άλλα εγώ έτσι κι αλλιώς πιστεύω ότι δεν θα χρειαστείς άλλη ;)

23 minutes ago, Ria_ said:

Καλησπέρα κοριτσια πήγαμε γιατρό σήμερα ,θα το αφήσουμε ένα μήνα ακόμα ,για τον επόμενο κύκλο τελικά την έμβρυομεταφορα η δεξιά ωοθήκη είναι ακόμα μεγαλουτσικη μου έδειξε 2 κυκλάκια περίπου 25χιλ το καθενα. Θα μπορούσα και τώρα  αλλά μου λέει καλύτερα ο επόμενος γιατί πιάνει χώρο θα πάρεις κ φάρμακα για καταστολή ωοθηκών οπότε ας τα έχουμε όλα όπως πρέπει. Πάντως μου φάνηκε ότι ειναι και αισιόδοξος αρκετά ... Στεναχωρέθηκα με την έννοια ότι το περίμενα είχα προετοιμαστεί ψυχολογικά αλλά ξέρω ότι κάθε εμπόδιο για καλό είναι !!

Σε καταλαβαίνω. Κι εγώ έτσι, δεν ήθελα να χάνω καθόλου χρόνο. Όμως είναι για καλύτερα όποτε υπομονή και προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι πολύ για να περάσει ο χρόνος πιο γρήγορα. Όπως είπες, κάθε εμπόδιο για καλο!

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 48 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Όπως το είπες είναι, μια η άλλη. Άλλα εγώ έτσι κι αλλιώς πιστεύω ότι δεν θα χρειαστείς άλλη ;)

Σε καταλαβαίνω. Κι εγώ έτσι, δεν ήθελα να χάνω καθόλου χρόνο. Όμως είναι για καλύτερα όποτε υπομονή και προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι πολύ για να περάσει ο χρόνος πιο γρήγορα. Όπως είπες, κάθε εμπόδιο για καλο!

Ναι και εγώ έτσι προσπαθώ να το σκέφτομαι , ξέρω ότι είναι για καλό σαφώς αλλά είναι αυτό που είπες το δε θέλω να χάνω χρόνο . Ήδη χάσαμε και  με το covid που κόλλησαμε αλλά ναι .. !! Το καλό πράγμα αργεί που λέει κ ο άντρας μου . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Εγω ειμαι 6 εβδομαδων και μιας μερας! Και εγω εχω κανει μονο εναν υπερηχο οπου ειδαμε σακο και λεκιθικο! Ποτε ξαναπας; Εγω την πεμπτη κ μου ειπε θα ακουσουμε καρδια!

Τρίτη θα πάμε... αλλά νομίζω ότι δεν θα ναι καλά τα πράγματα.. Τη μία μέρα είχα κάτι ροζ υγρά μου λέει ο γιατρος δεν είναι κάτι... Μετά έκανα την αντιπυκτικη ενεση σε σημείο που είχα κάποιες μελανιές.. πριστηκε ολο το σημείο αρχικά, μετά έκανα μια τεράστια μελανια πολλών εκατοστών.. και το οποίο τυχαίνει να είναι πάνω από το εμβρυο.. μου λέει δεν επιρεαζει το εμβρυο.. εγω όμως νιώθω ένα βάρος σε εκείνο το σημείο.. τώρα πήγα τουαλέτα πάλι βλέπω ροζ.. αλλά όχι μόνο στο χαρτι κ στην τουαλέτα..

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, minnie26 said:

Καλησπέρα κορίτσια ! Γύρισα απ υπέρηχο ..Δευτέρα έχω ωοληψια … η Ε2 είναι 2246.. όποτε, τι περιμένουμε ;;; Πως σας φαίνεται;;

Πολύ καλή! Ο γιατρός τι σου είπε, πόσα βλεπει; Εγώ πάντως προβλέπω 10-11 ώριμα :P

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Marlina είπε:

Τρίτη θα πάμε... αλλά νομίζω ότι δεν θα ναι καλά τα πράγματα.. Τη μία μέρα είχα κάτι ροζ υγρά μου λέει ο γιατρος δεν είναι κάτι... Μετά έκανα την αντιπυκτικη ενεση σε σημείο που είχα κάποιες μελανιές.. πριστηκε ολο το σημείο αρχικά, μετά έκανα μια τεράστια μελανια πολλών εκατοστών.. και το οποίο τυχαίνει να είναι πάνω από το εμβρυο.. μου λέει δεν επιρεαζει το εμβρυο.. εγω όμως νιώθω ένα βάρος σε εκείνο το σημείο.. τώρα πήγα τουαλέτα πάλι βλέπω ροζ.. αλλά όχι μόνο στο χαρτι κ στην τουαλέτα..

Κοιτα κ εμενα πλεον η κοιλια μου ειναι φουλ μελανιασμενη!Προσπαθω να αλλαζω σημειο καθε μερα και αν δω οτι εχω κανει γρομπαλακι δεν την κανω εκει( εγω κανω 2ενεσεις την ημερα) να εχεις κανει κακο στο εμβρυο με την ενεση δεν παιζει. Δεν υπαρχει καμια τετοια περιπτωση! Μηπως παιρνεις σαλοσπιρ; Το ροζ δεν μας φοβιζει παντως! Οι εντονοι πονοι περιοδου, η εντονο κοκκινο αιμα θα επρεπε να σε φοβιζουν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Κοιτα κ εμενα πλεον η κοιλια μου ειναι φουλ μελανιασμενη!Προσπαθω να αλλαζω σημειο καθε μερα και αν δω οτι εχω κανει γρομπαλακι δεν την κανω εκει( εγω κανω 2ενεσεις την ημερα) να εχεις κανει κακο στο εμβρυο με την ενεση δεν παιζει. Δεν υπαρχει καμια τετοια περιπτωση! Μηπως παιρνεις σαλοσπιρ; Το ροζ δεν μας φοβιζει παντως! Οι εντονοι πονοι περιοδου, η εντονο κοκκινο αιμα θα επρεπε να σε φοβιζουν!

Και εγώ 2 ενέσεις κάνω προγεστερονη κ αντιπυκτικη. Πριν από λίγες μέρες σταμάτησα το σαλοσπιρ..  εσύ εχεις συμπτώματα εγκυμοσύνης?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Πολύ καλή! Ο γιατρός τι σου είπε, πόσα βλεπει; Εγώ πάντως προβλέπω 10-11 ώριμα :P

Δεν μου είπε να σου πω την αλήθεια ! Γιατί την έκανα κ έφυγε και έχει κλείσει η μονάδα .. αυτό που μου είπε όσο ήμουν εκεί είναι ότι περιμένει να έχουμε 6-7 βλαστοκυστες σίγουρα ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Marlina είπε:

Και εγώ 2 ενέσεις κάνω προγεστερονη κ αντιπυκτικη. Πριν από λίγες μέρες σταμάτησα το σαλοσπιρ..  εσύ εχεις συμπτώματα εγκυμοσύνης?

Εγω ακομη το παιρνω! Εχθες ανακατευοταν το στομαχι μου αρκετα! Και σημερα λιγοτερο! Κατι αλλο δεν εχω! Ουτε καν πρησμενο στηθος,ουτε τιποτα! Εσυ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Εγω ακομη το παιρνω! Εχθες ανακατευοταν το στομαχι μου αρκετα! Και σημερα λιγοτερο! Κατι αλλο δεν εχω! Ουτε καν πρησμενο στηθος,ουτε τιποτα! Εσυ;

Νιωθω μονο ενα πρήξιμο κ πονο στο στήθος μου.. τίποτα άλλο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Να σε ρωτησω?? Αν θυμαμαι καλα περίπου προχθες εκανες την πρώτη σου χοριακη.. Η δυσκοιλιοτητα ποτε σου ξεκινησε θυμασαι?? 

Από την 7 η μέρα εμβρυομεταφορας περιπου 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Βγήκε η χοριακη. Είναι 14568 

Διαβαζω τα νεα ολων των κοριτσιων καθε μερα γτι εγω βρισκομαι σε αναμονη για να ξανα ξεκινησω αλλα ιδιαιτερα τα δικα σου νεα ανυπομωνω να ακουσω.. πανε πολυ καλα οι χοριακες σου μην πεφτεις ψυχολογικα! Εχει μεγαλη σημασια ο υπερηχος του γιατρου και εννοειτε μην περιμενεις αλλο και πηγαινε και καπου αλλου.. πιστευω μετα το σημερινο νουμερο να ηρεμησες! Ολα θα πανε καλα το νιωθω εντονα για εσσενα ..

Κοριτσια οσες εχετε κανει υστεροσκοπηση για ποσο καιρο βλεπατε αιματακι? Επισης μετα ο κυκλος ο επομενος ηρθε φυσιολογικα ? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Christin88 είπε:

Διαβαζω τα νεα ολων των κοριτσιων καθε μερα γτι εγω βρισκομαι σε αναμονη για να ξανα ξεκινησω αλλα ιδιαιτερα τα δικα σου νεα ανυπομωνω να ακουσω.. πανε πολυ καλα οι χοριακες σου μην πεφτεις ψυχολογικα! Εχει μεγαλη σημασια ο υπερηχος του γιατρου και εννοειτε μην περιμενεις αλλο και πηγαινε και καπου αλλου.. πιστευω μετα το σημερινο νουμερο να ηρεμησες! Ολα θα πανε καλα το νιωθω εντονα για εσσενα ..

Κοριτσια οσες εχετε κανει υστεροσκοπηση για ποσο καιρο βλεπατε αιματακι? Επισης μετα ο κυκλος ο επομενος ηρθε φυσιολογικα ? 

Εγώ έκανα υστεροσκοπηση στις 13/10 είχα ροζ μέχρι κ τις 20 που ξεκίνησαν τα καφέ κ τελικά αδιαθετησα...6 μέρες νωρίτερα από το αναμενόμενο.Εσυ έκανες η θα κάνεις?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Christin88 είπε:

Διαβαζω τα νεα ολων των κοριτσιων καθε μερα γτι εγω βρισκομαι σε αναμονη για να ξανα ξεκινησω αλλα ιδιαιτερα τα δικα σου νεα ανυπομωνω να ακουσω.. πανε πολυ καλα οι χοριακες σου μην πεφτεις ψυχολογικα! Εχει μεγαλη σημασια ο υπερηχος του γιατρου και εννοειτε μην περιμενεις αλλο και πηγαινε και καπου αλλου.. πιστευω μετα το σημερινο νουμερο να ηρεμησες! Ολα θα πανε καλα το νιωθω εντονα για εσσενα ..

Κοριτσια οσες εχετε κανει υστεροσκοπηση για ποσο καιρο βλεπατε αιματακι? Επισης μετα ο κυκλος ο επομενος ηρθε φυσιολογικα ? 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου που με σκέφτεσαι. Η αλήθεια είναι πως ηρέμησα κάπως και περιμένω πως και πως τον επόμενο υπέρηχο για να δω αν θα έχει δημιουργηθεί μωρό. Μακάρι όλα να πάνε καλά. Εύχομαι και σε σένα να σου πάνε όλα καλά και να πετύχεις με αυτήν την προσπάθεια σου 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Και εγώ στη θέση σου το ίδιο θα έκανα κ θα ενημέρωνα το γιατρό την επόμενη..

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Επικοινώνησα με τον γιατρό και μου είπε οκ και να συνεχίσω κανονικά την σταθερή μου ώρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...