Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

21 hours ago, ED83 said:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Έχουμε κάνει καρυοτυπο και πολλές πολλές άλλες εξετάσεις. Ο προβληματισμούς μας είναι ενώ έγινε η σύλληψη κ βγήκε θετική η χοριακη ότι έπεσε μέσα σε δύο μέρες. Αυτό έχει συμβεί και στη φυσική συλληψη και τώρα μετά την εμβρυομεταφορα. Και αυτή τη φορά είχα ένα αρκετά υποστηρικτο περιβάλλον λόγω των φαρμάκων.

Οκ άρα ήταν βιοχημικη. Αν έψαξες ήδη αιτίες αποβολής με εξετάσεις, σπέρμα κλπ ίσως ήσουν απλά άτυχη. Και εγώ είχα μια παλλινδρομη, μετα μια βιοχημικη και τρελάθηκα, ήθελα να ελέγξω τα πάντα, την τριτη φορά και τυχερή πήγαν όλα καλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, ´Ισιδα είπε:

Από την 7 η μέρα εμβρυομεταφορας περιπου 

Ρωταω γιατι εγω εκανα εμβρυομεταφορα την Πεμπτη κ απο τοτε δεν.... Κ σημερα το παλεψα αρκετα. Σορρυ να μην μπω σε λεπτομέρειες αλλα καταλαβες, δεν μπορουσα... Κ εγω δεν το ειχα ποτε αυτό το πραγμα. Εκοψα κ τον καφε πριν μερες κ παλι μια χαρα ημουν. Σκεφτομουν μηπως γινεται κατι με την εμβρυομεταφορα κ επηρεαζεται το συστημα ή τυχαιο...?Γιατι σε μενα τουλάχιστον δεν το θεωρω σύμπτωμα εγκυμοσύνης..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Maria.28 είπε:

Ρωταω γιατι εγω εκανα εμβρυομεταφορα την Πεμπτη κ απο τοτε δεν.... Κ σημερα το παλεψα αρκετα. Σορρυ να μην μπω σε λεπτομέρειες αλλα καταλαβες, δεν μπορουσα... Κ εγω δεν το ειχα ποτε αυτό το πραγμα. Εκοψα κ τον καφε πριν μερες κ παλι μια χαρα ημουν. Σκεφτομουν μηπως γινεται κατι με την εμβρυομεταφορα κ επηρεαζεται το συστημα ή τυχαιο...?Γιατι σε μενα τουλάχιστον δεν το θεωρω σύμπτωμα εγκυμοσύνης..

Κορίτσια εγώ για την δυσκοιλιότητα, δηλαδή όταν θέλω να πάω τουαλέτα αλλά δεν μπορώ......πίνω ένα κουταλάκι του γλυκού ελαιόλαδο κ μετά όλα καλά.Ειναι το άγχος μην πιεστουμε κ κάνουμε κακό στο έμβρυο!

Και στην μικρή μου όταν ζορίζεται με την τουαλέτα, μου ζητάει μόνη της λαδακι να πιεί!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Πεγκούλα! είπε:

Κορίτσια εγώ για την δυσκοιλιότητα, δηλαδή όταν θέλω να πάω τουαλέτα αλλά δεν μπορώ......πίνω ένα κουταλάκι του γλυκού ελαιόλαδο κ μετά όλα καλά.Ειναι το άγχος μην πιεστουμε κ κάνουμε κακό στο έμβρυο!

Και στην μικρή μου όταν ζορίζεται με την τουαλέτα, μου ζητάει μόνη της λαδακι να πιεί!

Σ ευχαριστω θα το κανω. Αν και τρωω ελαιόλαδο οπως πχ στη σαλατα, μπορει ομως να θελει ετσι οπως το λες κουταλια ολοκληρη. Το σκεφτομουν αυτο που λες για το εμβρυο μην πιεστω κλπ οπότε ναι ψυχολογικο ειναι εχεις δίκιο.. 

Να ρωτησω και κατι ακομα βρε κοριτσια γιατι πολλα χαζα σκεφτομαι γενικα, μην κανω το ενα μην κανω το αλλο και να δω πως θα περασουν οι μερες... Ο γιατρος μου ειπε αν θέλω καφε να πινω ντεκαφεϊνε. Εγω προς το παρον φοβηθηκα και αυτο κ ειπα μετα τις 3 μερες να πιω. Εσεις μετά την εμβρυομεταφορα πίνετε καθόλου καφε ή ντεκαφ??? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Maria.28 είπε:

Σ ευχαριστω θα το κανω. Αν και τρωω ελαιόλαδο οπως πχ στη σαλατα, μπορει ομως να θελει ετσι οπως το λες κουταλια ολοκληρη. Το σκεφτομουν αυτο που λες για το εμβρυο μην πιεστω κλπ οπότε ναι ψυχολογικο ειναι εχεις δίκιο.. 

Να ρωτησω και κατι ακομα βρε κοριτσια γιατι πολλα χαζα σκεφτομαι γενικα, μην κανω το ενα μην κανω το αλλο και να δω πως θα περασουν οι μερες... Ο γιατρος μου ειπε αν θέλω καφε να πινω ντεκαφεϊνε. Εγω προς το παρον φοβηθηκα και αυτο κ ειπα μετα τις 3 μερες να πιω. Εσεις μετά την εμβρυομεταφορα πίνετε καθόλου καφε ή ντεκαφ??? 

Ναι ντεκαφεϊνε μου είπε κ εμένα η μαία να πίνω αν θέλω. Θα ρωτήσω κ τον γιατρό μου την Πέμπτη που θα πάω για υπέρηχο για τον καφέ τι γνώμη έχει κ αυτός!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Maria.28 είπε:

Σ ευχαριστω θα το κανω. Αν και τρωω ελαιόλαδο οπως πχ στη σαλατα, μπορει ομως να θελει ετσι οπως το λες κουταλια ολοκληρη. Το σκεφτομουν αυτο που λες για το εμβρυο μην πιεστω κλπ οπότε ναι ψυχολογικο ειναι εχεις δίκιο.. 

Να ρωτησω και κατι ακομα βρε κοριτσια γιατι πολλα χαζα σκεφτομαι γενικα, μην κανω το ενα μην κανω το αλλο και να δω πως θα περασουν οι μερες... Ο γιατρος μου ειπε αν θέλω καφε να πινω ντεκαφεϊνε. Εγω προς το παρον φοβηθηκα και αυτο κ ειπα μετα τις 3 μερες να πιω. Εσεις μετά την εμβρυομεταφορα πίνετε καθόλου καφε ή ντεκαφ??? 

Αυτό με το ελαιόλαδο πιάνει. Το κάνω και εγώ. Και αν δεις ότι δυσκολεύεσαι πολύ να πας θα πίνεις μια κουταλιά το βράδυ και μια το πρωί. Εγώ καφέ πίνω κανονικά έναν την ημέρα. Και κατά την διάρκεια της αναμονης έπινα αλλά και τώρα. Δεν μου είπε κανείς να μην πίνω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Πεγκούλα! είπε:

Ναι ντεκαφεϊνε μου είπε κ εμένα η μαία να πίνω αν θέλω. Θα ρωτήσω κ τον γιατρό μου την Πέμπτη που θα πάω για υπέρηχο για τον καφέ τι γνώμη έχει κ αυτός!

Τα ιδια μας ειπαν δηλαδή.. Εγω για καποιον λογο και ντεκαφ φοβηθηκα να πιω. Υπερβολές απο τον φοβο μου μην κανω κακο στο εμβρυο,αλλα θα παω να πάρω δεν την παλεύω αλλο. Ολα να πανε τέλεια στον υπέρηχο σου ευχομαι κ σε ολη την εγκυμοσύνη σου!!! 

πρίν από 31 λεπτά , Kallo είπε:

Αυτό με το ελαιόλαδο πιάνει. Το κάνω και εγώ. Και αν δεις ότι δυσκολεύεσαι πολύ να πας θα πίνεις μια κουταλιά το βράδυ και μια το πρωί. Εγώ καφέ πίνω κανονικά έναν την ημέρα. Και κατά την διάρκεια της αναμονης έπινα αλλά και τώρα. Δεν μου είπε κανείς να μην πίνω 

Οπότε ισως ειναι και στη γνωμη του καθε γιατρου... Ασχετα με τον καφε, το εμβρυακι σου ειδα πάει μια χαρα με βαση τη χοριακη. Κανε εναν υπέρηχο αλλου οπως ειπαν κ τα κοριτσια που γνωρίζουν περισσότερα απο μενα σιγουρα, να σου φύγει το αγχος. Ολα θα πάνε καλα υπομονή! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

Εγώ έκανα υστεροσκοπηση στις 13/10 είχα ροζ μέχρι κ τις 20 που ξεκίνησαν τα καφέ κ τελικά αδιαθετησα...6 μέρες νωρίτερα από το αναμενόμενο.Εσυ έκανες η θα κάνεις?

Εγω εκανα 12/10 εχω καθημερινα λιγο λιγο αιμα καθαρο κοκκινο χωρις πονους..καφε δν εχω δει ακομα.. μου ειπαν ειναι καθαρισματα και οταν θα ερθει περιοδος θα το καταλαβω..

4 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου που με σκέφτεσαι. Η αλήθεια είναι πως ηρέμησα κάπως και περιμένω πως και πως τον επόμενο υπέρηχο για να δω αν θα έχει δημιουργηθεί μωρό. Μακάρι όλα να πάνε καλά. Εύχομαι και σε σένα να σου πάνε όλα καλά και να πετύχεις με αυτήν την προσπάθεια σου 

Οσο ανεβαινει η χοριακη μην φοβασαι..σε ευχαριστω παρα πολυ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Ρωταω γιατι εγω εκανα εμβρυομεταφορα την Πεμπτη κ απο τοτε δεν.... Κ σημερα το παλεψα αρκετα. Σορρυ να μην μπω σε λεπτομέρειες αλλα καταλαβες, δεν μπορουσα... Κ εγω δεν το ειχα ποτε αυτό το πραγμα. Εκοψα κ τον καφε πριν μερες κ παλι μια χαρα ημουν. Σκεφτομουν μηπως γινεται κατι με την εμβρυομεταφορα κ επηρεαζεται το συστημα ή τυχαιο...?Γιατι σε μενα τουλάχιστον δεν το θεωρω σύμπτωμα εγκυμοσύνης..

Ναι και εμένα από την εμβρυομεταφορα ξεκίνησε ενώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα …τι να πω , δεν ξέρω αλήθεια τι φταίει ίσως φταίνε και τα φάρμακα και οι ορμόνες κλπ . Θα προσπαθήσω να τρώω πιο πολλά λαχανικά μήπως και βελτιωθεί η κατάσταση , .

Με το καλό να έχεις όμορφα θετικά αποτελέσματα από την εμβρυομεταφορα σου :) 

2 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Σ ευχαριστω θα το κανω. Αν και τρωω ελαιόλαδο οπως πχ στη σαλατα, μπορει ομως να θελει ετσι οπως το λες κουταλια ολοκληρη. Το σκεφτομουν αυτο που λες για το εμβρυο μην πιεστω κλπ οπότε ναι ψυχολογικο ειναι εχεις δίκιο.. 

Να ρωτησω και κατι ακομα βρε κοριτσια γιατι πολλα χαζα σκεφτομαι γενικα, μην κανω το ενα μην κανω το αλλο και να δω πως θα περασουν οι μερες... Ο γιατρος μου ειπε αν θέλω καφε να πινω ντεκαφεϊνε. Εγω προς το παρον φοβηθηκα και αυτο κ ειπα μετα τις 3 μερες να πιω. Εσεις μετά την εμβρυομεταφορα πίνετε καθόλου καφε ή ντεκαφ??? 

Εγώ γενικά πίνω μόνο ντεκαφεινε καφέ εδώ και αρκετά χρόνια , όποτε κανονικά μετά την εμβρυομεταφορα έπινα δυο ντεκαφεινε καφέδες την μέρα . Το μόνο που άλλαξα είναι ότι αντί για κρύο καπουτσίνο  που έπινα ξεκίνησα να πίνω ζεστό καφέ , γιατί μου είπαν ότι βοηθάει πολύ να παραμένει η μήτρα ζέστη (ζεστά ροφήματα , σούπες , πικάντικα κλπ)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Ναι και εμένα από την εμβρυομεταφορα ξεκίνησε ενώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα …τι να πω , δεν ξέρω αλήθεια τι φταίει ίσως φταίνε και τα φάρμακα και οι ορμόνες κλπ . Θα προσπαθήσω να τρώω πιο πολλά λαχανικά μήπως και βελτιωθεί η κατάσταση , .

Με το καλό να έχεις όμορφα θετικά αποτελέσματα από την εμβρυομεταφορα σου :) 

Εγώ γενικά πίνω μόνο ντεκαφεινε καφέ εδώ και αρκετά χρόνια , όποτε κανονικά μετά την εμβρυομεταφορα έπινα δυο ντεκαφεινε καφέδες την μέρα . Το μόνο που άλλαξα είναι ότι αντί για κρύο καπουτσίνο  που έπινα ξεκίνησα να πίνω ζεστό καφέ , γιατί μου είπαν ότι βοηθάει πολύ να παραμένει η μήτρα ζέστη (ζεστά ροφήματα , σούπες , πικάντικα κλπ)

Μακαρι σ ευχαριστώ πολυ!! Το σαββατο εχω χοριακη και δεν βλεπω να μου έρχεται κ κανενα συμπτωματακι μεχρι τοτε μπας κ καταλαβω κατι... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, dec-e είπε:

Οκ άρα ήταν βιοχημικη. Αν έψαξες ήδη αιτίες αποβολής με εξετάσεις, σπέρμα κλπ ίσως ήσουν απλά άτυχη. Και εγώ είχα μια παλλινδρομη, μετα μια βιοχημικη και τρελάθηκα, ήθελα να ελέγξω τα πάντα, την τριτη φορά και τυχερή πήγαν όλα καλά 

Μάλλον χρωμοσωμικες ανωμαλιες ήταν η αιτία. Αναρωτιέμαι αν από ένα κύκλο εξωσωματικής προκύψει βιοχημικη κύηση, αν και τα υπόλοιπα που είναι στην κατάψυξη από αυτόν τον κύκλο έχουν το ίδιο θέμα. Είναι πολύ πρόσφατο ακόμα δεν έχει μηδενίσει η χοριακη μου, όμως έχω απογοητευτεί πολύ. Ανοσολογικα ο γιατρός πιστεύει ότι ήμουν πλήρως καλυμμένη φαρμακευτικά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μου έστειλε η γυναικολόγος μου. Θα μου κλείσει να πάω την Δευτέρα σε έναν στο Κολωνάκι να κάνω υπέρηχο. Αντε να δούμε 

Με το καλό! Όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Σ ευχαριστω θα το κανω. Αν και τρωω ελαιόλαδο οπως πχ στη σαλατα, μπορει ομως να θελει ετσι οπως το λες κουταλια ολοκληρη. Το σκεφτομουν αυτο που λες για το εμβρυο μην πιεστω κλπ οπότε ναι ψυχολογικο ειναι εχεις δίκιο.. 

Να ρωτησω και κατι ακομα βρε κοριτσια γιατι πολλα χαζα σκεφτομαι γενικα, μην κανω το ενα μην κανω το αλλο και να δω πως θα περασουν οι μερες... Ο γιατρος μου ειπε αν θέλω καφε να πινω ντεκαφεϊνε. Εγω προς το παρον φοβηθηκα και αυτο κ ειπα μετα τις 3 μερες να πιω. Εσεις μετά την εμβρυομεταφορα πίνετε καθόλου καφε ή ντεκαφ??? 

Εγω κοριτσια αν κ λατρευω τον καφε τον εκοψα εντελως διοτι ειναι πολυ νευροτοξικος για το εμβρυο!μπορει να πιω ενα ντεκαφεινε τυπου 1 φορα στις 10 μερες.κ υποφερωωω χωρις καφεε το πρωι χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...