Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, dec-e είπε:

Σε όλες τις εγκυμοσύνες, είτε μετά από εξωσωματική ή μετά από φυσική σύλληψη υπάρχει πιθανότητα κατά μέσο όρο 25% για χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Οπότε μπορεί να είναι εντελώς τυχαίο γεγονός και σίγουρα κάποια επόμενη φορά θα σας πανε όλα μια χαρά! 

Καλό είναι βέβαια αν δεν έχετε ήδη κάνει, να κάνετε ένα καρυοτυπο ζεύγους για να αποκλείσετε κληρονομικα θέματα 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Έχουμε κάνει καρυοτυπο και πολλές πολλές άλλες εξετάσεις. Ο προβληματισμούς μας είναι ενώ έγινε η σύλληψη κ βγήκε θετική η χοριακη ότι έπεσε μέσα σε δύο μέρες. Αυτό έχει συμβεί και στη φυσική συλληψη και τώρα μετά την εμβρυομεταφορα. Και αυτή τη φορά είχα ένα αρκετά υποστηρικτο περιβάλλον λόγω των φαρμάκων.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Jamie είπε:

Οκ φανταζομαι η γιατρος σου θα ξερει καλυτερα απο εμας οποτε μην αγχωνεσαι θα φανει και το εμβρυακι απο την αλλη εβδομαδα!

Αυτο τωρα συζητουσαμε με την kallo οι περισσοτεροι γιατροι πιανουν την πρωτη μερα της περιοδου ανεξαρτητα απο την εξωσωματικη για να υπολογιζουν.εμενα δηλαδη οταν πηγα ημουν περιπου 7 εβδομαδων κυησης(και ετσι θα συνεχισει να με μετραει απο την πρωτη μερα περιοδου)αλλα η πραγματικη ηλικια του εμβρυου ειναι 2 εβδομαδες μικροτερο δηλαδη ημουν 5 σαν ηλικια)

Αχχχχ μακάρι να εμφανιστεί την άλλη εβδομάδα. Θέλει να με παιδέψει αυτό το εμβρυακι. Θέλει να κάνει εντυπωσιακή είσοδο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ED83 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Έχουμε κάνει καρυοτυπο και πολλές πολλές άλλες εξετάσεις. Ο προβληματισμούς μας είναι ενώ έγινε η σύλληψη κ βγήκε θετική η χοριακη ότι έπεσε μέσα σε δύο μέρες. Αυτό έχει συμβεί και στη φυσική συλληψη και τώρα μετά την εμβρυομεταφορα. Και αυτή τη φορά είχα ένα αρκετά υποστηρικτο περιβάλλον λόγω των φαρμάκων.

Έχετε κάνει άλλες εξετάσεις? Να το συζητήσεις με το γιατρό σου να δείτε τι μπορεί να πήγε στραβά..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Marlina είπε:

Έχετε κάνει άλλες εξετάσεις? Να το συζητήσεις με το γιατρό σου να δείτε τι μπορεί να πήγε στραβά..

Αρκετές πιστεύω, βέβαια πάντα υπάρχουν και άλλες... το θέμα είναι ότι προβληματιστηκε και ο γιατρός μου γιατί πίστευε ότι θα πάει καλά και ότι μ έχει καλύψει φαρμακευτικά όσο καλύτερα γίνεται. 

πρίν από 34 λεπτά , Kallo είπε:

Αχχχχ μακάρι να εμφανιστεί την άλλη εβδομάδα. Θέλει να με παιδέψει αυτό το εμβρυακι. Θέλει να κάνει εντυπωσιακή είσοδο 

Σου εύχομαι ότι καλύτερο...

1 ώρα πρίν, Marlina είπε:

Δυστυχώς στους κύκλους εξωσωματικής απ ότι έχω καταλάβει ένα μεγάλο ποσοστό είναι με χρωμοσωμικες ανωμαλιες...λόγω φαρμάκων... και εγώ έχασα πέρσι 1 εμβρυακι και σε καρυοτυπο εμβρυο βρήκαμε πολλές χρωμοσ ανωμαλιες. Ο κατυοτυπος ζεύγους που κάναμε φυσιολογικός. Αυτός είναι και ο δικός μου φόβος.. να μην ξανασυμβει..Αν είναι αυτός ο λόγος που δεν προχωρισε να σκέφτεσαι καλυτερα που έγινε τώρα και όχι αργότερα... που είναι πιο δυσκολο

Λυπάμαι για το εμβρυακι σου που εχασες περυσι...απ ότι κατάλαβα εισαι σε αναμονή χοριακης τώρα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , ED83 είπε:

Αρκετές πιστεύω, βέβαια πάντα υπάρχουν και άλλες... το θέμα είναι ότι προβληματιστηκε και ο γιατρός μου γιατί πίστευε ότι θα πάει καλά και ότι μ έχει καλύψει φαρμακευτικά όσο καλύτερα γίνεται. 

Σου εύχομαι ότι καλύτερο...

Λυπάμαι για το εμβρυακι σου...

Σε ευχαριστώ πολύ. Και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα. Σύντομα να πετύχεις και να μείνεις έγκυος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ED83 είπε:

Αρκετές πιστεύω, βέβαια πάντα υπάρχουν και άλλες... το θέμα είναι ότι προβληματιστηκε και ο γιατρός μου γιατί πίστευε ότι θα πάει καλά και ότι μ έχει καλύψει φαρμακευτικά όσο καλύτερα γίνεται. 

Σου εύχομαι ότι καλύτερο...

Λυπάμαι για το εμβρυακι σου που εχασες περυσι...απ ότι κατάλαβα εισαι σε αναμονή χοριακης τώρα?

Είμαι εγκυος 6 εβδομάδων κ 2 ημερων.  :x:x ( και δεν το πιστεύω ακομα) Έχω κάνει μέχρι στιγμης 1 υπέρηχο όπου έχουμε δει μόνο σακο! Εύχομαι το επόμενο σου να είναι το τυχερο σου εμβρυακι!!:x

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ´Ισιδα said:

Κορίτσια με τη δυσκοιλιοτητα τη κάνετε ;;   :(

Εκτος απο υπομονη κ ηρεμια..θα ξερεις ισως κ θα σου πει ο γιατρος κ αλλα κοριτσια εδω ειδικη διατροφη,απαλο μασαζ κτλ..Εγω θα σου πω ενα κολπο που πιανει σε πολλες(κ πολλους) αλλα θα γελασεις..Θα καθησεις τουαλετα κ θα σηκωσεις λυγισμενο προς την κοιλια σου το δεξι σου ποδι..λιγη ωρα,μετα παλι κατω,μετα ξανα..αυτο τωρα κανει πιεση στη δεξια πλευρα μεσα μας που εκει τελειωνει το εντερο μας κ συνηθως βοηθαει αν εχει στουμπωσει..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Marlina είπε:

Είμαι εγκυος 6 εβδομάδων κ 2 ημερων.  :x:x ( και δεν το πιστεύω ακομα) Έχω κάνει μέχρι στιγμης 1 υπέρηχο όπου έχουμε δει μόνο σακο!

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!! Όλα καλά θα πάνε. Θα μαθαίνω νέα σας. Από εξωσωματική βλαστοκυστες?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Μαριευα είπε:

Εκτος απο υπομονη κ ηρεμια..θα ξερεις ισως κ θα σου πει ο γιατρος κ αλλα κοριτσια εδω ειδικη διατροφη,απαλο μασαζ κτλ..Εγω θα σου πω ενα κολπο που πιανει σε πολλες(κ πολλους) αλλα θα γελασεις..Θα καθησεις τουαλετα κ θα σηκωσεις λυγισμενο προς την κοιλια σου το δεξι σου ποδι..λιγη ωρα,μετα παλι κατω,μετα ξανα..αυτο τωρα κανει πιεση στη δεξια πλευρα μεσα μας που εκει τελειωνει το εντερο μας κ συνηθως βοηθαει αν εχει στουμπωσει..

Θα το δοκιμάσω τι να κάνω η καημένη κ αυτό θα κάνω :) έχει κάποια λογική αυτό που λες για να κινηθεί το έντερο 

θα προσπαθήσω να τρώω κ πιο πολλές φυτικές ίνες .. και άς ελπίσω ! Σευχαριστω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια έκανα υπερωρίες δουλεύοντας μέχρι αργά απτο σπίτι και ξέχασα να κανω την meriofert και την έκανα τωρα που τη θυμήθηκα (1 η ώρα) ενώ την κάνω περίπου στις 8+ το βράδυ. 

Έχει συμβεί σε καμία; Ξέρετε αν έκανα καλά;;;;

Στις οδηγίες είδα τώρα ότι λέει ότι αν ξεχαστεί μια δόση, να γίνει η επόμενη κανονικά κι όχι διπλή...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, marmaki είπε:

Κορίτσια έκανα υπερωρίες δουλεύοντας μέχρι αργά απτο σπίτι και ξέχασα να κανω την meriofert και την έκανα τωρα που τη θυμήθηκα (1 η ώρα) ενώ την κάνω περίπου στις 8+ το βράδυ. 

Έχει συμβεί σε καμία; Ξέρετε αν έκανα καλά;;;;

Στις οδηγίες είδα τώρα ότι λέει ότι αν ξεχαστεί μια δόση, να γίνει η επόμενη κανονικά κι όχι διπλή...

Και εγώ στη θέση σου το ίδιο θα έκανα κ θα ενημέρωνα το γιατρό την επόμενη..

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Κορίτσια με τη δυσκοιλιοτητα τη κάνετε ;;   :(

Να σε ρωτησω?? Αν θυμαμαι καλα περίπου προχθες εκανες την πρώτη σου χοριακη.. Η δυσκοιλιοτητα ποτε σου ξεκινησε θυμασαι?? 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Angot said:

Κορίτσια δεν σας είχα ενημερώσει ήμουν λίγο down έχω ξεκινήσει διεγερση ήδη και σήμερα φτάνω στο τέλος! 7η μέρα σήμερα ε2 284 και lh 8.5... Πάλι δε μου φαίνονται Καλές και αμα πάρω μόνο 1 εμβρυακι δε θα καταφέρω να βάλω κατάψυξη  μη τυχόν και χρειαστώ για επόμενη ετ...(έχω ακόμα 1 στην κατάψυξη για να κάνω ετ τον Νοέμβριο) αλλά μετά τπτ! Σημερα έκανα υπερηχο είδαμε 4 ωοθηλακια περίπου ίδιο μέγεθος .... Διεγερση σήμερα τελειώνω μόνο clomiphen πάλι έχω πάρει! 

Έχω κάνει 3 κύκλους τελείως διαφορετικόυς με τις ορμονικες... Και πάνω κάτω στον υπέρηχο βλέπουμε πάντα 4-5 ωοθηλακια... Εχω μπερδευτεί τλκ με το ποσό πρέπει να είναι οι τιμές! 

1ος κύκλος ε2 κάπου 800 τη 7η μέρα, πήραμε 4 ωάρια και έγινε γονιμοποίηση σε 2 (πολλή καλη ποιότητα) 

2ος κύκλος ε2  57 την 7η μέρα, πηραμε 2 ωαρια έγινε γονιμοποίηση σε 1 (εξαιρετική ποιότητα) 

3ος κύκλος ε2 284 την 7η μέρα....  Τι θα πάρουμε οεο (ας μη βρίσω) 

Η αλήθεια είναι πως το να πάρεις πάνω από 2 βλαστοκυστες μόνο με κλομιφαίνη είναι εξαιρετικά σπάνιο οπότε το να έχεις μεγαλύτερες προσδοκίες δεν σε βοηθάει. Όπως βλέπω τις τιμές σου εγώ πάντως πιστεύω θα πάρεις 2. Γιατί θες οπωσδήποτε να μαζέψεις και για 3η ετ για να προχωρήσεις στην 2η; Αλλάζει κάτι στο οικονομικό; Εννοώ αν είναι να χρειαστεί και 3η, γιατί δεν κανείς πάλι την ίδια διαδικασία; Αλλιώς, μία ήπια διέγερση με 150 μονάδες πχ την έχεις σκεφτεί;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...