Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Μαριευα είπε:

Γεια σου κοριτσι! Αυτο το 20αρακι ειναι σιγουρακι λογικα,οποτε ας ελπισουμε οτι θα γονιμοποιηθει! Τωρα,τα δυο μικρουλια λογικα δε θα προλαβουν να ωριμασουν..τα δυο 10αρακια που χεις παιζει αν φτασουν τα 15χιλ να στα παρει κ ισως να τ αφησουν στο εργαστηριο λιγο να ωριμασουν,να δειξουν αν εχουν καλο το ωαριο μεσα για να πανε για γονιμοποιηση!

Σου χει πει η γιατρος σου με ποσα θα σου κανει εμβρυομεταφορα; Συνηθως βαζουν δυο εμβρυακια στα 38 νομιζω; Οποτε μη σ απασχολει..αν τυχει κ ειναι μονο ενα καλο κανεις κ φυσικο κυκλο μετα να καταφερεις αλλο ενα εμβρυακι..Η κ αλλη διεγερση αργοτερα να χεις κ πιο πολλα για ενδεχομενο αδερφακι!

Προς εσενα αυτο που μολις εγραψα παραπανω

@Μαριευα Σ ευχαριστώ κορίτσι μου για το μήνυμα. Ένα θα μεταφέρουμε αν δούμε ότι η ποιότητα είναι καλή εάν έχουμε 2 μέτριες γονιμοποιήσεις είπε θα τις μεταφέρουμε και τις 2 για να αυξηθούν οι πιθανότητες τουλάχιστον ένα ωάριο να καταφέρει και να γίνει εμβρυάκι...η εμβρυομεταφορά θα γίνει την Πέμπτη μέρα οπότε μάλλον 1η Νοέμβρη αλλά πιο πολύ αγχώνομαι για το αν τουλάχιστον θα μπορέσω να έχω έστω 2 καλα γονιμοποιημένα ωάρια . ΑΧ ,τί περνάμε βρε κοριτσια...

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλή σου μέρα! Λογικά τα 2 που είναι 10 χιλ δεν θα προλάβουν να ωριμάσουν μέχρι την Τετάρτη αλλά μπορεί να στα αφήσει και να κάνετε 2η ωοληψια μετά. Από την άλλη, αν έχουν καταφέρει να φτάσουν έστω 14 ίσως και να τα πάρει και να γονιμοποιηθούνε κιόλας. Στο εύχομαι! Διαφορετικά όπως σου είπε και η Μαριευα από πάνω, μπορείς να κανεις μια ωοληψια ακόμα τον επόμενο μήνα. Είναι καλύτερα από το να βάλεις μόνο 1 εμβρυάκι πιστεύω. Είναι η πρώτη σου ωοληψία;

@kateriiina25 Καλημέρα κοριτσι μου!Δεν νομίζω να μου τα αφήσει τα μικρά για 2η ωοληψία ,τουλάχιστον δεν μου ανέφερε κάτι τέτοιο ότι μπορεί να γίνει.Το μόνο που μου είπε σήμερα ήταν να αγοράσω την Ovitrelle  για την  ωορηξία και βλέπω μάλλον αύριο να την κάνω(περιμένω να βγουν οι εξετάσεις αίματος και θα με ενημερώσουν πότε πρέπει να γίνει). Ενώ θέλω να σκέφτομαι θετικά με πιάνει μια μικρή στεναχώρια ότι μπορεί όλη η διαδικασία να μην δώσει το επιθυμητό αποτέλεσμα.Είναι η πρώτη φορά που κάνω ωοληψία και περίμενα λίγο καλύτερα αποτελέσματα .Ουφ ό,τι είναι να γίνει θα γίνει βέβαια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Κάλε άψογα τα πήγες! Ήταν 26 σύνολο ή 26 ώριμα; Κι εγώ τα ίδια με σένα είχα ;)

Είχα 26 στο σύνολο! Δεν ξέρω ποσα ήταν ώριμα … πιστεύω να πάει καλά κ στη πορεία!

Σας ευχαριστώ κορίτσια παρά πολύ !!! Μακάρι να πάνε όλα καλά και έπειτα στην εμβρυομεταφορα !! Σε όλες εύχομαι καλά αποτελέσματα !!! :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Nancouka είπε:

@Μαριευα Σ ευχαριστώ κορίτσι μου για το μήνυμα. Ένα θα μεταφέρουμε αν δούμε ότι η ποιότητα είναι καλή εάν έχουμε 2 μέτριες γονιμοποιήσεις είπε θα τις μεταφέρουμε και τις 2 για να αυξηθούν οι πιθανότητες τουλάχιστον ένα ωάριο να καταφέρει και να γίνει εμβρυάκι...η εμβρυομεταφορά θα γίνει την Πέμπτη μέρα οπότε μάλλον 1η Νοέμβρη αλλά πιο πολύ αγχώνομαι για το αν τουλάχιστον θα μπορέσω να έχω έστω 2 καλα γονιμοποιημένα ωάρια . ΑΧ ,τί περνάμε βρε κοριτσια...

@kateriiina25 Καλημέρα κοριτσι μου!Δεν νομίζω να μου τα αφήσει τα μικρά για 2η ωοληψία ,τουλάχιστον δεν μου ανέφερε κάτι τέτοιο ότι μπορεί να γίνει.Το μόνο που μου είπε σήμερα ήταν να αγοράσω την Ovitrelle  για την  ωορηξία και βλέπω μάλλον αύριο να την κάνω(περιμένω να βγουν οι εξετάσεις αίματος και θα με ενημερώσουν πότε πρέπει να γίνει). Ενώ θέλω να σκέφτομαι θετικά με πιάνει μια μικρή στεναχώρια ότι μπορεί όλη η διαδικασία να μην δώσει το επιθυμητό αποτέλεσμα.Είναι η πρώτη φορά που κάνω ωοληψία και περίμενα λίγο καλύτερα αποτελέσματα .Ουφ ό,τι είναι να γίνει θα γίνει βέβαια!

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλή επιτυχία. Αν πρόκειται να κανείς ετ δε αυτόν τον κύκλο δεν μπορεί να κάνει δεύτερη ωοληψια, θα μπορούσε αν προχωρούσες τον επόμενο μήνα. Αν κανείς αύριο οβιτρελ ωοληψια έχεις την Πέμπτη, πολύ πιθανό να έχουν ωριμάσει και τα 10αρια, θα δείξουν οι εξετάσεις σου. Πιστεύω ότι θα έχεις έμβρυο και πιθανόν έμβρυα. Λογικό να αγχώνεσαι, ειδικά την πρώτη φορά. Να πάνε όλα τέλεια!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλή επιτυχία. Αν πρόκειται να κανείς ετ δε αυτόν τον κύκλο δεν μπορεί να κάνει δεύτερη ωοληψια, θα μπορούσε αν προχωρούσες τον επόμενο μήνα. Αν κανείς αύριο οβιτρελ ωοληψια έχεις την Πέμπτη, πολύ πιθανό να έχουν ωριμάσει και τα 10αρια, θα δείξουν οι εξετάσεις σου. Πιστεύω ότι θα έχεις έμβρυο και πιθανόν έμβρυα. Λογικό να αγχώνεσαι, ειδικά την πρώτη φορά. Να πάνε όλα τέλεια!!!

@Σποράκι Σποράκι μου μακάρι να ωριμάσουν κι αυτά γρήγορα και τουλάχιστον να έχω λίγες περισσότερες πιθανότητες.Η γιατρός βέβαια μου είπε την Τετάρτη θα γίνει η ωοληψία οπότε μπορεί και να μου πούνε σήμερα αργά να κάνω την Ovitrelle,τί να πω μακάρι να μου πούνε για Πέμπτη βέβαια μπας και προλάβουν και μεγαλώσουν και τα άλλα!Όταν ξεκίνησα την διαδικασία ήμουνα πιο χαλαρή αλλά πλέον το άγχος ,που ξέρω δεν κάνει καθοοοοόλου καλό , αρχίζει και χτυπάει κόκκινα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Nancouka είπε:

@Σποράκι Σποράκι μου μακάρι να ωριμάσουν κι αυτά γρήγορα και τουλάχιστον να έχω λίγες περισσότερες πιθανότητες.Η γιατρός βέβαια μου είπε την Τετάρτη θα γίνει η ωοληψία οπότε μπορεί και να μου πούνε σήμερα αργά να κάνω την Ovitrelle,τί να πω μακάρι να μου πούνε για Πέμπτη βέβαια μπας και προλάβουν και μεγαλώσουν και τα άλλα!Όταν ξεκίνησα την διαδικασία ήμουνα πιο χαλαρή αλλά πλέον το άγχος ,που ξέρω δεν κάνει καθοοοοόλου καλό , αρχίζει και χτυπάει κόκκινα!

Το άγχος επηρεάζει μόνο την ψυχολογία μας και όλες εδώ μέσα ξέρουμε πολύ καλά ότι κάθε φορά χτυπάει κόκκινο. Μη φοβάσαι όμως, δεν επηρεάζει το αποτέλεσμα. Αν σου είπε Τετάρτη θα κανείς απόψε οβιτρελ. Περιμένουμε νέα σου!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Nancouka said:

@Μαριευα Σ ευχαριστώ κορίτσι μου για το μήνυμα. Ένα θα μεταφέρουμε αν δούμε ότι η ποιότητα είναι καλή εάν έχουμε 2 μέτριες γονιμοποιήσεις είπε θα τις μεταφέρουμε και τις 2 για να αυξηθούν οι πιθανότητες τουλάχιστον ένα ωάριο να καταφέρει και να γίνει εμβρυάκι...η εμβρυομεταφορά θα γίνει την Πέμπτη μέρα οπότε μάλλον 1η Νοέμβρη αλλά πιο πολύ αγχώνομαι για το αν τουλάχιστον θα μπορέσω να έχω έστω 2 καλα γονιμοποιημένα ωάρια . ΑΧ ,τί περνάμε βρε κοριτσια...

@kateriiina25 Καλημέρα κοριτσι μου!Δεν νομίζω να μου τα αφήσει τα μικρά για 2η ωοληψία ,τουλάχιστον δεν μου ανέφερε κάτι τέτοιο ότι μπορεί να γίνει.Το μόνο που μου είπε σήμερα ήταν να αγοράσω την Ovitrelle  για την  ωορηξία και βλέπω μάλλον αύριο να την κάνω(περιμένω να βγουν οι εξετάσεις αίματος και θα με ενημερώσουν πότε πρέπει να γίνει). Ενώ θέλω να σκέφτομαι θετικά με πιάνει μια μικρή στεναχώρια ότι μπορεί όλη η διαδικασία να μην δώσει το επιθυμητό αποτέλεσμα.Είναι η πρώτη φορά που κάνω ωοληψία και περίμενα λίγο καλύτερα αποτελέσματα .Ουφ ό,τι είναι να γίνει θα γίνει βέβαια!

Οσο γινεται θετικη σκεψη!! Κατσε πρωτα να να γινει η ωοληψια κ η εμβρυομεταφορα μετα... γιατι μπορει αδικα να αγχωνεσαι η να ανησυχεις..μην επηρρεαζεσαι μονο απο μερικες απο μας εδω που χουμε δυσκολιες η απανωτες αποτυχιες..ενα σωρο κοριτσια που μπορει να μη χρειαστηκε να γραφουν εδω συχνα εμειναν με με ενα καλο εμβρυο κ με την πρωτη!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι! Έχει δίκιο η Μαριεύα. Εξάλλου αν είχαμε πετύχει θα ήμαστε όλο και πιο αραιά εδώ. Κάποιες είμαστε χρόνιααα, γιατί είμαστε δύσκολες περιπτώσεις. Κάπως πιο άτυχες από άλλες. Μην πτοείστε!! Εννοείται υπάρχουν κι εκείνες που πετυχαίνουν με την πρώτη φορά. Μακάρι να είστε ανάμεσά τους!!! Εμείς οι υπόλοιπες θα συνεχίζουμε εδώ… :lol:

  • Μου αρέσει 6
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Μαριευα είπε:

Οσο γινεται θετικη σκεψη!! Κατσε πρωτα να να γινει η ωοληψια κ η εμβρυομεταφορα μετα... γιατι μπορει αδικα να αγχωνεσαι η να ανησυχεις..μην επηρρεαζεσαι μονο απο μερικες απο μας εδω που χουμε δυσκολιες η απανωτες αποτυχιες..ενα σωρο κοριτσια που μπορει να μη χρειαστηκε να γραφουν εδω συχνα εμειναν με με ενα καλο εμβρυο κ με την πρωτη!!

Κορίτσι μου σ ευχαριστώ πολύ για το θάρρος που δινεις και εσύ και όλα τα κοριτσια εδώ!Μακάρι για όλες μας να έρθουν τα επιθυμητά αποτελέσματα όσο το δυνατόν συντομότερα.Ειδικά σε εσάς που πραγματικά αγωνιζεστε για αρκετό καιρό πραγματικά σας το εύχομαι απ την καρδιά μου!Είστε πάρα πολύ δυνατές και σας θαυμάζω!Εγώ πρωτη φορά στη διαδικασία (και εύχομαι και τελευταία) και η ψυχολογία είναι σαν το γιο -γιο μία πάνω μία κάτω!Μπράβο σε όλες σας που έχετε τη δύναμη και δεν το βάζετε κάτω και πιστεύω για όλες μας θα έρθει η στιγμή μας,τί στο καλό!

πρίν από 47 λεπτά , Visit a vis είπε:

Ναι! Έχει δίκιο η Μαριεύα. Εξάλλου αν είχαμε πετύχει θα ήμαστε όλο και πιο αραιά εδώ. Κάποιες είμαστε χρόνιααα, γιατί είμαστε δύσκολες περιπτώσεις. Κάπως πιο άτυχες από άλλες. Μην πτοείστε!! Εννοείται υπάρχουν κι εκείνες που πετυχαίνουν με την πρώτη φορά. Μακάρι να είστε ανάμεσά τους!!! Εμείς οι υπόλοιπες θα συνεχίζουμε εδώ… :lol:

Κορίτσι μου μακάρι σύντομα να τελειώσει ο "αγώνας" σου και σου εύχομαι όση ταλαιπωρία μπορεί να τραβας και ή έχεις τραβήξει να σου έρθει διπλάσια χαρά και ευτυχία γρήγορα!Θα το πω ξανά,θαυμάζω όλες εσας που πραγματικά έχετε τόση δύναμη και το αντιμετωπίζετε με τόση ψυχραιμία και θετική σκέψη!Δίνετε και σε εμάς έτσι πολύ κουράγιο σε πολλές νέες σαν και εμένα που μπαίνουμε σε αυτόν τον αγώνα! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, κάτι περίεργο σε σχέση με τις άλλες φορές.

7η μέρα ε2 274 και lh 8.4.....κανω orgalutran χθες και σήμερα 10η μέρα πάλι εξετάσεις  ε2:284 και lh 5.7 δε θα έπρεπε να έχει πέσει η ε2;  

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Σήμερα είχα την ωοληψια και εν τέλη πήραμε 26 ! Αύριο θα με πάρει ο γιατρός να μου πει ποσα γονιμοποιήθηκαν ! 

Μπράβο σου!!!Νομίζω με τέτοιον αριθμό δεν θα πρέπει να ανησυχείς καθόλου!Έρχεται το μπεμπέ ή τα μπεμπέ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, κάτι περίεργο σε σχέση με τις άλλες φορές.

7η μέρα ε2 274 και lh 8.4.....κανω orgalutran χθες και σήμερα 10η μέρα πάλι εξετάσεις  ε2:284 και lh 5.7 δε θα έπρεπε να έχει πέσει η ε2;  

Όχι! Αυτή η ένεση γίνεται για να μην κανείς ωορρηξία, όπως και φαίνεται γιατί έπεσε η lh. Νομιζω πας πολύ καλά, 2-3 πιστεύω εγώ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Σποράκι είπε:

Όχι! Αυτή η ένεση γίνεται για να μην κανείς ωορρηξία, όπως και φαίνεται γιατί έπεσε η lh. Νομιζω πας πολύ καλά, 2-3 πιστεύω εγώ!

Απλως μου έκανε εντύπωση γιατί παντα μου μειώνεται η ε2 μετά την orgalutran... Σκεψου την προηγούμενη φορά η ε2 από 200+ πηγε 50 και ανέβηκε η lh μου... 

Και την πρώτη φορά επεσε πάλι στα μισά η ε2! Οταν έκανα την εξεταση προχθές είχα ακόμα 2 χαπάκια clomiphen να παρω, λες να έκανα κανα ωαριακια ακόμα; 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Angot said:

Καλησπέρα κορίτσια, κάτι περίεργο σε σχέση με τις άλλες φορές.

7η μέρα ε2 274 και lh 8.4.....κανω orgalutran χθες και σήμερα 10η μέρα πάλι εξετάσεις  ε2:284 και lh 5.7 δε θα έπρεπε να έχει πέσει η ε2;  

Δεν έχω μετρήσει ποτέ Ε2 μετά από ovitrelle αλλά γιατί να πέφτει; Δεν είναι λογικό να πέφτει πριν την ωορρηξία 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν έχω μετρήσει ποτέ Ε2 μετά από ovitrelle αλλά γιατί να πέφτει; Δεν είναι λογικό να πέφτει πριν την ωορρηξία 

Orgalutran.. Ανταγωνιστή έκανα. Σημερα είμαι 10η μέρα και την εκανα χθες.. Μίλησα με τη μαία τωρα, είπε ίσως από την παρασκευη που εκανα εξετάσεις ως και σήμερα να εβγαλα κανένα παραπάνω ωοθηλακιο γι αυτό δεν έπεσε... Καλό είναι αυτό!! Τα θέλουμε τα αβγάκια!!  Επίσης στην προηγούμενη ωοληψια η ε2 μια μέρα πριν την ωοληψία επεσε στο 32... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Angot είπε:

Απλως μου έκανε εντύπωση γιατί παντα μου μειώνεται η ε2 μετά την orgalutran... Σκεψου την προηγούμενη φορά η ε2 από 200+ πηγε 50 και ανέβηκε η lh μου... 

Και την πρώτη φορά επεσε πάλι στα μισά η ε2! Οταν έκανα την εξεταση προχθές είχα ακόμα 2 χαπάκια clomiphen να παρω, λες να έκανα κανα ωαριακια ακόμα; 

Νομιζω ότι απλά την προηγούμενη φορά όλα πήγαιναν κάπως περίεργα. Εμένα από μέρα σε μέρα η ε2 ανεβαίνει και όταν τσιμπήσει λίγο η lh μου δίνουν μισή οργκαλουτραν. Δεν θέλω να σου λέω βλακείες γιατί μετά την οργκαλουτραν το βράδυ έκανα οβιτρελ και δεν ξαναμετρούσα ε2. Απλά ξέρω ότι αυτή η ένεση καθυστερεί την ωορρηξία. Πάντως δεν αποκλείεται να έχεις και νέο ωοθυλάκιο :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...