Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 50 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Κοριτσια οσες καπνιζατε πριν πως καταφέρατε κ το κόψατε? Το έχω περιορίσει πάρα πολύ και τις επόμενες μέρες θα το κόψω εντελώς,  όμως μάλλον ξεκίνησα να έχω στερητικα π,Χ ταχυκαρδία,  άγχος κλπ , υπάρχει κάποια που το πέρασε κ αυτή? Αγχώθηκα πάρα πολύ,  I qos κάνω μονο . Από τη μια φοβάμαι ογιατι ξέρω ότι δεν κάνει καλό κ από την άλλη φοβάμαι μήπως τα στερητικό επηρεάσουν την πορεία της χοριακης κλπ 

Κ εγω iqos καπνιζα και το εκοψα δυο βδομαδες πριν την μεταφορα. Ειχα παρει αυτα τα καινουργια ναργιλεδακια τσεπης χωρις νικοτινη σκετος ατμος με γευσεις. Δεν εχει καμια σχεση με iqos ομως.. Εγω αυτο που επαθα ηταν μονο να τρωωω. Η χοριακη δεν προκειται να επηρεαστει απο κατι στερητικό που περιγραφεις παντως. Αν δεν νιωθεις παντως καλά για να σου φύγει απ το μυαλο πηγαινε κανε ενα τσεκ απ στον καρδιολογο για να πειστείς οτι δεν πρόκειται να παθεις τιποτα κ να ηρεμησεις κ αν μπορει να σε συμβουλεψει. Εμενα πάντως μου μειωθηκε το αγχος με την διακοπη του..Δεν ειναι ευκολο πραγμα να το κοψεις σε καταλαβαινω αλλα πρεπει να γινει, θα συνηθισεις με τον καιρο... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Maria.28 είπε:

Κ εγω iqos καπνιζα και το εκοψα δυο βδομαδες πριν την μεταφορα. Ειχα παρει αυτα τα καινουργια χαζο ναργιλεδακια τσεπης χωρις νικοτινη σκετος ατμος με γευσεις. Δεν εχει καμια σχεση με iqos ομως.. Εγω αυτο που επαθα ηταν μονο να τρωωω. Η χοριακη δεν προκειται να επηρεαστει απο κατι στερητικό που περιγραφεις παντως. Αν δεν νιωθεις παντως καλά για να σου φύγει απ το μυαλο πηγαινε κανε ενα τσεκ απ στον καρδιολογο για να πειστείς οτι δεν πρόκειται να παθεις τιποτα κ να ηρεμησεις κ αν μπορει να σε συμβουλεψει. Εμενα πάντως μου μειωθηκε το αγχος με την διακοπη του..Δεν ειναι ευκολο πραγμα να το κοψεις σε καταλαβαινω αλλα πρεπει να γινει, θα συνηθισεις με τον καιρο... 

Σευχαριστω παρά πολύ , συνεχίζεις με αυτό το ναργιλέδακι που είπες ; Μήπως το πάρω και εγώ να δω μήπως με βοηθήσει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Σευχαριστω παρά πολύ , συνεχίζεις με αυτό το ναργιλέδακι που είπες ; Μήπως το πάρω και εγώ να δω μήπως με βοηθήσει 

Οχι μου κράτησε μια μιση βδομάδα κ δεν πήρα αλλο. Αυτο τελειώνει κ το πετάς. Δεν πηρα αλλο γιατι ηταν πολυ φρουτωδες κ αρωματικο κ γλυκο και δεν με κάλυπτε καθολου... Ισα ισα στην αρχη να εχω να φυσαω εναν καπνο ελεγα... Το συνηθισα κιόλας οτι δεν καπνιζω σε δυο βδομαδες οποτε ακομα ειμαι καλα δεν ξαναπηρα τίποτα. Θα δείξει.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Maria.28 είπε:

Οχι μου κράτησε μια μιση βδομάδα κ δεν πήρα αλλο. Αυτο τελειώνει κ το πετάς. Δεν πηρα αλλο γιατι ηταν πολυ φρουτωδες κ αρωματικο κ γλυκο και δεν με κάλυπτε καθολου... Ισα ισα στην αρχη να εχω να φυσαω εναν καπνο ελεγα... Το συνηθισα κιόλας οτι δεν καπνιζω σε δυο βδομαδες οποτε ακομα ειμαι καλα δεν ξαναπηρα τίποτα. Θα δείξει.... 

Μου έδωσες κουράγιο κορίτσι με το παράδειγμα σου ! Σευχαριστω ! Σχετικά με την ερώτηση που έκανες , έχω την εντύπωση ότι μπορείς να πάρεις κανονικά παυσίπονα , αλλά δεν είμαι και σίγουρη , ρωτά καλύτερα αύριο τον γιατρό σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 21/10/2022 at 3:21 ΜΜ, Visit a vis είπε:

Στον ιστότοπο eleftheia έχει εργαλείο υπολογισμού εβδομάδων κύησης ανάλογα με την ηλικία των εμβρύων στην ετ.

Πάνω από 2000 στη χοριακή το έμβρυο κανονικά φαίνεται. Όσο κι αν ελπίζουμε, αν το έμβρυο έχει πρόβλημα σταματά την ανάπτυξή του. Ο σάκος μπορεί να μεγαλώνει και η χοριακή να ανεβαίνει. Αν είναι υγιές το έμβρυο προχωρά ακάθεκτο!!!! Θέλουμε υγιή παιδιά. Η φύση επιλέγει. Όσο σκληρό κι αν είναι, έτσι λειτουργεί η φύση… ανεξάρτητα από το πόσο επεμβαίνουμε σε αυτήν.

Μας μένει να ευχόμαστε και να προσευχόμαστε… μετά από τις καλές επιλογές και όλαααα αυτά που παλεύουμε!! 
 Καλή τύχη σε όλες μας!!

Σου στέλνω πμ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!Σήμερα είχα έλεγχο .Ο υπέρηχος έδειξε 5  ωοθυλάκια εκ των οποίων τα 2 είναι μικρά ,το ένα γύρω στα 20χιλιοστά ,και τα άλλα 2 στα 10χιλιοστά. Μάλλον Τετάρτη θα κάνουμε την ωοληψία....ευχόμουνα ότι τουλάχιστον θα ήταν 5-6 τα ώριμα γιατί η γιατρός μου είπε ότι μπορεί κάποια να μην έχουν ωάρια μέσα. Απογοητεύτηκα κάπως ... είχε καμία αντίστοιχη περιπτωση με μόνο 3 ωοθυλάκια σε τέτοια μεγέθη και να είχε επιτυχημένη μεταφορά και εγκυμοσύνη? Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Nancouka είπε:

Κορίτσια καλημέρα!Σήμερα είχα έλεγχο .Ο υπέρηχος έδειξε 5  ωοθυλάκια εκ των οποίων τα 2 είναι μικρά ,το ένα γύρω στα 20χιλιοστά ,και τα άλλα 2 στα 10χιλιοστά. Μάλλον Τετάρτη θα κάνουμε την ωοληψία....ευχόμουνα ότι τουλάχιστον θα ήταν 5-6 τα ώριμα γιατί η γιατρός μου είπε ότι μπορεί κάποια να μην έχουν ωάρια μέσα. Απογοητεύτηκα κάπως ... είχε καμία αντίστοιχη περιπτωση με μόνο 3 ωοθυλάκια σε τέτοια μεγέθη και να είχε επιτυχημένη μεταφορά και εγκυμοσύνη? Σας ευχαριστώ!

Αγαπη μου αν και δεν εκανα τετοιου τυπου διεγερση εγω εκανα 2 ωαρια το ενα γονιμοποοιηθηκε κ ειμαι εγκυος τωρα.το ξερω οτι οσο πιο πολλα τοσες πιο πολλες οι πιθανοτητες αλλα 1 καλο θελουμε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Jamie είπε:

Αγαπη μου αν και δεν εκανα τετοιου τυπου διεγερση εγω εκανα 2 ωαρια το ενα γονιμοποοιηθηκε κ ειμαι εγκυος τωρα.το ξερω οτι οσο πιο πολλα τοσες πιο πολλες οι πιθανοτητες αλλα 1 καλο θελουμε!

@Jamie  Μπράβο κοπέλα μου!Χαίρομαι πολύ για σένα!Με το καλό το μωρουλίνι σου ,να έχεις μία τελειόμηνη και ήρεμη εγκυμοσυνη!Οπότε υπάρχει ελπίδα!Μακάρι και στη δική μου περιπτωση τουλάχιστον αν δεν μπορούν να γονιμοποιηθούν και τα 3 έστω το ένα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κοριτσι! Αυτο το 20αρακι ειναι σιγουρακι λογικα,οποτε ας ελπισουμε οτι θα γονιμοποιηθει! Τωρα,τα δυο μικρουλια λογικα δε θα προλαβουν να ωριμασουν..τα δυο 10αρακια που χεις παιζει αν φτασουν τα 15χιλ να στα παρει κ ισως να τ αφησουν στο εργαστηριο λιγο να ωριμασουν,να δειξουν αν εχουν καλο το ωαριο μεσα για να πανε για γονιμοποιηση!

Σου χει πει η γιατρος σου με ποσα θα σου κανει εμβρυομεταφορα; Συνηθως βαζουν δυο εμβρυακια στα 38 νομιζω; Οποτε μη σ απασχολει..αν τυχει κ ειναι μονο ενα καλο κανεις κ φυσικο κυκλο μετα να καταφερεις αλλο ενα εμβρυακι..Η κ αλλη διεγερση αργοτερα να χεις κ πιο πολλα για ενδεχομενο αδερφακι!

57 minutes ago, Nancouka said:

Κορίτσια καλημέρα!Σήμερα είχα έλεγχο .Ο υπέρηχος έδειξε 5  ωοθυλάκια εκ των οποίων τα 2 είναι μικρά ,το ένα γύρω στα 20χιλιοστά ,και τα άλλα 2 στα 10χιλιοστά. Μάλλον Τετάρτη θα κάνουμε την ωοληψία....ευχόμουνα ότι τουλάχιστον θα ήταν 5-6 τα ώριμα γιατί η γιατρός μου είπε ότι μπορεί κάποια να μην έχουν ωάρια μέσα. Απογοητεύτηκα κάπως ... είχε καμία αντίστοιχη περιπτωση με μόνο 3 ωοθυλάκια σε τέτοια μεγέθη και να είχε επιτυχημένη μεταφορά και εγκυμοσύνη? Σας ευχαριστώ!

Προς εσενα αυτο που μολις εγραψα παραπανω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Nancouka said:

Κορίτσια καλημέρα!Σήμερα είχα έλεγχο .Ο υπέρηχος έδειξε 5  ωοθυλάκια εκ των οποίων τα 2 είναι μικρά ,το ένα γύρω στα 20χιλιοστά ,και τα άλλα 2 στα 10χιλιοστά. Μάλλον Τετάρτη θα κάνουμε την ωοληψία....ευχόμουνα ότι τουλάχιστον θα ήταν 5-6 τα ώριμα γιατί η γιατρός μου είπε ότι μπορεί κάποια να μην έχουν ωάρια μέσα. Απογοητεύτηκα κάπως ... είχε καμία αντίστοιχη περιπτωση με μόνο 3 ωοθυλάκια σε τέτοια μεγέθη και να είχε επιτυχημένη μεταφ ορά και εγκυμοσύνη? Σας ευχαριστώ!

Καλή σου μέρα! Λογικά τα 2 που είναι 10 χιλ δεν θα προλάβουν να ωριμάσουν μέχρι την Τετάρτη αλλά μπορεί να στα αφήσει και να κάνετε 2η ωοληψια μετά. Από την άλλη, αν έχουν καταφέρει να φτάσουν έστω 14 ίσως και να τα πάρει και να γονιμοποιηθούνε κιόλας. Στο εύχομαι! Διαφορετικά όπως σου είπε και η Μαριευα από πάνω, μπορείς να κανεις μια ωοληψια ακόμα τον επόμενο μήνα. Είναι καλύτερα από το να βάλεις μόνο 1 εμβρυάκι πιστεύω. Είναι η πρώτη σου ωοληψία;

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, minnie26 said:

Κορίτσια καλησπέρα ! Σήμερα είχα την ωοληψια και εν τέλη πήραμε 26 ! Αύριο θα με πάρει ο γιατρός να μου πει ποσα γονιμοποιήθηκαν ! 

Κάλε άψογα τα πήγες! Ήταν 26 σύνολο ή 26 ώριμα; Κι εγώ τα ίδια με σένα είχα ;)

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , minnie26 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Σήμερα είχα την ωοληψια και εν τέλη πήραμε 26 ! Αύριο θα με πάρει ο γιατρός να μου πει ποσα γονιμοποιήθηκαν ! 

Πω πω τέλεια. Τι μεγάλο νούμερο. Καλές γονιμοποιήσεις να έχεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , minnie26 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Σήμερα είχα την ωοληψια και εν τέλη πήραμε 26 ! Αύριο θα με πάρει ο γιατρός να μου πει ποσα γονιμοποιήθηκαν ! 

Πωπω τελειααα σιγουρα τα εμβρυακια σου ειναι εκει και σε περιμενουν σε λιγακι!!ενα υπεροχο ταξιδι ξεκινα για σενα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...