Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Κορίτσια τη βοήθεια σας, έκανα εμβρυομεταφορα βλαστοκυστη την Δευτέρα και Σήμερα ήμουν 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα,ο γιατρός μ είπε να κάνω χοριακη την Τεταρτη που θα ήμουν 10η μέρα, αλλά εγώ δεν κρατήθηκα και έκανα σήμερα και βγήκε 14 καλή δεν θεωρείται για τόσο νωρίς??Βοήθεια θα τρελαθω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Mimi87 είπε:

Κορίτσια τη βοήθεια σας, έκανα εμβρυομεταφορα βλαστοκυστη την Δευτέρα και Σήμερα ήμουν 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα,ο γιατρός μ είπε να κάνω χοριακη την Τεταρτη που θα ήμουν 10η μέρα, αλλά εγώ δεν κρατήθηκα και έκανα σήμερα και βγήκε 14 καλή δεν θεωρείται για τόσο νωρίς??Βοήθεια θα τρελαθω

 Έχεις κάνει ετ με κατεψυγμένα εμβρυα? 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Είμαι εγκυος 6 εβδομάδων κ 2 ημερων.  :x:x ( και δεν το πιστεύω ακομα) Έχω κάνει μέχρι στιγμης 1 υπέρηχο όπου έχουμε δει μόνο σακο! Εύχομαι το επόμενο σου να είναι το τυχερο σου εμβρυακι!!:x

Εγω ειμαι 6 εβδομαδων και μιας μερας! Και εγω εχω κανει μονο εναν υπερηχο οπου ειδαμε σακο και λεκιθικο! Ποτε ξαναπας; Εγω την πεμπτη κ μου ειπε θα ακουσουμε καρδια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Mimi87 said:

Κορίτσια τη βοήθεια σας, έκανα εμβρυομεταφορα βλαστοκυστη την Δευτέρα και Σήμερα ήμουν 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα,ο γιατρός μ είπε να κάνω χοριακη την Τεταρτη που θα ήμουν 10η μέρα, αλλά εγώ δεν κρατήθηκα και έκανα σήμερα και βγήκε 14 καλή δεν θεωρείται για τόσο νωρίς??Βοήθεια θα τρελαθω

Ναι, νομίζω ειναι καλή για 6η μερα. Γι αυτο δεν πρεπει να κάνουμε ρε κορίτσια τοσο νωρίς, ειναι πολύ το άγχος με τοσο χαμηλά νούμερα 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kateriiina25 said:

Ναι, νομίζω ειναι καλή για 6η μερα. Γι αυτο δεν πρεπει να κάνουμε ρε κορίτσια τοσο νωρίς, ειναι πολύ το άγχος με τοσο χαμηλά νούμερα 

Ναι ναι έχεις δίκιο αλλά και αυτό το άγχος μας τρελαίνει!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Βγήκε η χοριακη. Είναι 14568 

Νομίζω ηρθε η ώρα να πας αλλού για υπέρηχο θα σου βγάλει την ψυχή ο υπέρηχος της γυναικολόγου σου. Μια χαρά είναι η χοριακη αλλα νομιζω παλι με τον δικό της υπέρηχο θα δυσκολεύτητε να βγάλετε άκρη.  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

Νομίζω ηρθε η ώρα να πας αλλού για υπέρηχο θα σου βγάλει την ψυχή ο υπέρηχος της γυναικολόγου σου. Μια χαρά είναι η χοριακη αλλα νομιζω παλι με τον δικό της υπέρηχο θα δυσκολεύτητε να βγάλετε άκρη.  

Λες? Επειδή σήμερα γεννάει η γυναικολόγος μου. Μου είπε ότι αν είναι θα με πάρει τηλ να μου πει να πάω στο νοσοκομείο που θα είναι να κάνω εκεί υπέρηχο. Οπότε τώρα θα πάω σε ιδιωτικό νοσοκομείο για υπέρηχο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Kallo είπε:

Λες? Επειδή σήμερα γεννάει η γυναικολόγος μου. Μου είπε ότι αν είναι θα με πάρει τηλ να μου πει να πάω στο νοσοκομείο που θα είναι να κάνω εκεί υπέρηχο. Οπότε τώρα θα πάω σε ιδιωτικό νοσοκομείο για υπέρηχο 

Ααα μια χαρά ναι να πας κλεισε γρηγορα σε εφαγε το ανχος κ ειναι κρίμα.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

Ααα μια χαρά ναι να πας κλεισε γρηγορα σε εφαγε το ανχος κ ειναι κρίμα.  

Ναι ρε γαμωτο. Με όλα αυτά μέχρι τώρα δεν έχουμε μπορέσει να το χαρούμε καθόλου. Είμαστε όλο στο περίμενε και όλο στο άγχος 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Η αλήθεια είναι πως το να πάρεις πάνω από 2 βλαστοκυστες μόνο με κλομιφαίνη είναι εξαιρετικά σπάνιο οπότε το να έχεις μεγαλύτερες προσδοκίες δεν σε βοηθάει. Όπως βλέπω τις τιμές σου εγώ πάντως πιστεύω θα πάρεις 2. Γιατί θες οπωσδήποτε να μαζέψεις και για 3η ετ για να προχωρήσεις στην 2η; Αλλάζει κάτι στο οικονομικό; Εννοώ αν είναι να χρειαστεί και 3η, γιατί δεν κανείς πάλι την ίδια διαδικασία; Αλλιώς, μία ήπια διέγερση με 150 μονάδες πχ την έχεις σκεφτεί;

Βάζω 3ων ημερών.. Το δοκιμάσαμε την 1η φορά, έμεινα έγκυος οπότε είπε θα βάλουμε πάλι 3ων ημερών... Όσον αφορά τα 3 εμβρυα που θα ήθελα ιδανικά  είναι επειδή έχω ακόμα 1 ήδη κατάψυξη οπότε αν εχω σύνολο 4.... Θα έχω έμβρυα για 2 εμβρυομεταφορες σε περίπτωση που δεν πάει αυτή εδώ τον Νοέμβριο καλα... Το θέμα μου είναι ο χρόνος, δε θέλω να περνάνε οι μήνες.. Δόξα το θεό δεν είναι οικονομικό το πρόβλημα στην προκειμένη φάση που είμαι... Ο γιατρός θεωρεί πως αφού παίρνουμε αυτά που θέλουμε ώστε να μπορούμε να κάνουμε εμβρυομεταφορά, δεν χρειάζεται να κάνω ενεσεις!! 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Angot said:

Βάζω 3ων ημερών.. Το δοκιμάσαμε την 1η φορά, έμεινα έγκυος οπότε είπε θα βάλουμε πάλι 3ων ημερών... Όσον αφορά τα 3 εμβρυα που θα ήθελα ιδανικά  είναι επειδή έχω ακόμα 1 ήδη κατάψυξη οπότε αν εχω σύνολο 4.... Θα έχω έμβρυα για 2 εμβρυομεταφορες σε περίπτωση που δεν πάει αυτή εδώ τον Νοέμβριο καλα... Το θέμα μου είναι ο χρόνος, δε θέλω να περνάνε οι μήνες.. Δόξα το θεό δεν είναι οικονομικό το πρόβλημα στην προκειμένη φάση που είμαι... Ο γιατρός θεωρεί πως αφού παίρνουμε αυτά που θέλουμε ώστε να μπορούμε να κάνουμε εμβρυομεταφορά, δεν χρειάζεται να κάνω ενεσεις!! 

Εννοούσα ότι είτε κανείς τώρα άλλον έναν μήνα ωοληψια για να μαζέψεις το 4ο έμβρυο, ειτε κανεις την ετ τώρα και αν δεν πετύχει να κάνεις μετά την ωοληψια για το 4ο, τι διαφορά έχει για σένα; Πάλι ίδια διαδικασία και ίδιος χρόνος θα είναι. Άσε που δεν πιστεύω ότι θα χρειαστείς 3η ετ όποτε θα γλιτώσεις και την έξτρα ωοληψια.  

Έχεις 1 εμβρυάκι, καλώς εχόντων των πραγμάτων θα πάρεις σύντομα άλλο 1 τουλάχιστον, προχωρά την ετ σου και αν έχει μείνει κάβα έχει καλώς, αν όχι θα ξανά κανείς ωοληψια όταν και αν χρειαστεί αργότερα. Κατάλαβες τι λέω;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εννοούσα ότι είτε κανείς τώρα άλλον έναν μήνα ωοληψια για να μαζέψεις το 4ο έμβρυο, ειτε κανεις την ετ τώρα και αν δεν πετύχει να κάνεις μετά την ωοληψια για το 4ο, τι διαφορά έχει για σένα; Πάλι ίδια διαδικασία και ίδιος χρόνος θα είναι. Άσε που δεν πιστεύω ότι θα χρειαστείς 3η ετ όποτε θα γλιτώσεις και την έξτρα ωοληψια.  

Έχεις 1 εμβρυάκι, καλώς εχόντων των πραγμάτων θα πάρεις σύντομα άλλο 1 τουλάχιστον, προχωρά την ετ σου και αν έχει μείνει κάβα έχει καλώς, αν όχι θα ξανά κανείς ωοληψια όταν και αν χρειαστεί αργότερα. Κατάλαβες τι λέω;

Ναι κατάλαβα τι εννοείς, στην ουσία κερδίζω 1 μηνα αν εχω εμβρυα στην κατάψυξη... Δεν έχω δλδ αυτό το περίμενε τον επόμενο κύκλο για να κάνεις ωοληψια και μετα τον μεθεπόμενο κύκλο για να κάνεις ετ.. Τα βάζω  κατεψυγμένα οπότε  είμαι πάντα 1 μηνα πίσω! Καλά τώρα έτσι θα προχωρήσω δεν υπάρχει περίπτωση να πω δεν κάνω ετ ώστε να μαζέψω εμβρυα, μια η αλλη θα μ ερθει χρονικά! Απλως είπα ότι αν χρειαστεί να κάνω πάλι διεγερση, θα κανω κανονική με ενέσεις, οχι μονο κλομιφεν! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια πήγαμε γιατρό σήμερα ,θα το αφήσουμε ένα μήνα ακόμα ,για τον επόμενο κύκλο τελικά την έμβρυομεταφορα η δεξιά ωοθήκη είναι ακόμα μεγαλουτσικη μου έδειξε 2 κυκλάκια περίπου 25χιλ το καθενα. Θα μπορούσα και τώρα  αλλά μου λέει καλύτερα ο επόμενος γιατί πιάνει χώρο θα πάρεις κ φάρμακα για καταστολή ωοθηκών οπότε ας τα έχουμε όλα όπως πρέπει. Πάντως μου φάνηκε ότι ειναι και αισιόδοξος αρκετά ... Στεναχωρέθηκα με την έννοια ότι το περίμενα είχα προετοιμαστεί ψυχολογικά αλλά ξέρω ότι κάθε εμπόδιο για καλό είναι !!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...