Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Angot είπε:

Οχι εμενα μου είπε δεν έχουν σπάσει όλα μπορεί να πάρουμε και 2. Κάνε ε2 και σου λέω αν θα κάνεις οβιτρελ. Βγήκε τόσο, και μου είπε να κάνω οβιτρελ το βραδυ... Είμαι 21η μέρα κυκλου σήμερα 

καλη επιτυχια!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 37 λεπτά , Angot είπε:

Ναι αλλα ειναι 2ης φάσης. Είναι δυνατόν να τα πάμε καλύτερα απ οτι θα τα πηγαίναμε στην ωοληψια την κανονική; εγώ φοβάμαι μηπως είναι κύστες. Γτ έχω ένα βάρος και πονους λες έχω πάθει υπερδιέγερση... Που δεν νομίζω ότι γίνεται με τα χαπια 

Η τιμή σου είναι πολύ υψηλή, συνήθως τα κυστικά δίνουν μεγάλη ε2. Ίσως όμως αλλάζει γιατί είναι β φάσης και μπορεί να επηρεάζεται από την πρώτη ωορρηξία. Όλα θεωρίες είναι τα δικά μας, μόνο ο γιατρός σου ξέρει. Λίγο υπομονή!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Σποράκι είπε:

Η τιμή σου είναι πολύ υψηλή, συνήθως τα κυστικά δίνουν μεγάλη ε2. Ίσως όμως αλλάζει γιατί είναι β φάσης και μπορεί να επηρεάζεται από την πρώτη ωορρηξία. Όλα θεωρίες είναι τα δικά μας, μόνο ο γιατρός σου ξέρει. Λίγο υπομονή!!!

Αυτό φοβαμαι γτ έχω και πονους όπως είχα τότε μου μου έδωσε yasmin... Βέβαια τελείως άλλη μέρα κυκλου. Τότε ήμουν 2η μερα, τωρα είμαι 21η! Απλως πιστεύω θα τα είχε δει... Και περίμενε να δει ε2 ώστε να μου πει σίγουρα ότι θα πάμε για ωοληψια... Άρα σίγουρα θα είχε κ στο νου του τα κυστικά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Angot είπε:

Αυτό φοβαμαι γτ έχω και πονους όπως είχα τότε μου μου έδωσε yasmin... Βέβαια τελείως άλλη μέρα κυκλου. Τότε ήμουν 2η μερα, τωρα είμαι 21η! Απλως πιστεύω θα τα είχε δει... Και περίμενε να δει ε2 ώστε να μου πει σίγουρα ότι θα πάμε για ωοληψια... Άρα σίγουρα θα είχε κ στο νου του τα κυστικά! 

Όπως και να έχει καλύτερα να τα τραβήξει. Ευχομαι να πάνε όλα καλά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Οχι εμενα μου είπε δεν έχουν σπάσει όλα μπορεί να πάρουμε και 2. Κάνε ε2 και σου λέω αν θα κάνεις οβιτρελ. Βγήκε τόσο, και μου είπε να κάνω οβιτρελ το βραδυ... Είμαι 21η μέρα κυκλου σήμερα 

Κι εγώ είμαι 22η ημέρα κύκλου και θα πάω τη Δευτέρα για ωοληψία β φάσης για ένα ωάριο μόνο. Χτες 21η ημέρα είχα Ε2 490. Συνήθως κι εγώ έχω πολύ χαμηλότερη Ε2 αλλά κι εγώ το δικαιολόγησα ότι είναι ψηλότερη γιατί είναι στη 2η φάση.
Το οωθηλάκιο ήταν 14χιλιοστά χτες και γι αυτό φαντάζομαι μου είπε να πάω τη Δευτέρα για να έχει μεγαλώσει. Το αστείο είναι ότι περιμένω να αδιαθετήσω τη Δευτέρα-Τρίτη!
Καλή μας επιτυχία!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , marmaki είπε:

Κι εγώ είμαι 22η ημέρα κύκλου και θα πάω τη Δευτέρα για ωοληψία β φάσης για ένα ωάριο μόνο. Χτες 21η ημέρα είχα Ε2 490. Συνήθως κι εγώ έχω πολύ χαμηλότερη Ε2 αλλά κι εγώ το δικαιολόγησα ότι είναι ψηλότερη γιατί είναι στη 2η φάση.
Το οωθηλάκιο ήταν 14χιλιοστά χτες και γι αυτό φαντάζομαι μου είπε να πάω τη Δευτέρα για να έχει μεγαλώσει. Το αστείο είναι ότι περιμένω να αδιαθετήσω τη Δευτέρα-Τρίτη!
Καλή μας επιτυχία!!

Εγω περιμένω Τετάρτη Πέμπτη... Δεν μου εχει τυχει και μενα τόσο μεγάλη. Σκεψου στην 1η που πήρα 4 ωάρια είχα 800κατι....  Πάντως και η Μαια όταν της είπα την ε2 μου έδειξε να χάρηκε γτ μου είπε να ξέρεις ότι θα πάμε για ωοληψια αλλά θα ενημερώσω και τον γιατρό.. Ενώ χθες λέγαμε θα δούμε πρώτα την ε2 και μετα θα αποφασίσει αν θα την κάνω.... 

Εσένα τι σ ειπε ο γιατρός σου για την ε2 σου; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Μαρία τζορμπατζακη είπε:

Μόλις πήγα τουαλέτα και είδα αρκετή ποσότητα καφέ αίματος σαν αυτό στην αρχή της περιόδου. Κακό σημάδι έτσι? Είμαι στην έκτη ημέρα ετ. Εδώ και 2 μέρες έχω έντονους πόνους περιόδου. Λέτε να πάρω τον γιατρό ή ότι είναι θα γίνει και δεν μπορεί και αυτός να μου κάνει κάτι?

Εύχομαι να πάνε όλα καλα!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Εγω περιμένω Τετάρτη Πέμπτη... Δεν μου εχει τυχει και μενα τόσο μεγάλη. Σκεψου στην 1η που πήρα 4 ωάρια είχα 800κατι....  Πάντως και η Μαια όταν της είπα την ε2 μου έδειξε να χάρηκε γτ μου είπε να ξέρεις ότι θα πάμε για ωοληψια αλλά θα ενημερώσω και τον γιατρό.. Ενώ χθες λέγαμε θα δούμε πρώτα την ε2 και μετα θα αποφασίσει αν θα την κάνω.... 

Εσένα τι σ ειπε ο γιατρός σου για την ε2 σου; 

Στον υπέρηχο μου είπε ο γιατρός να κάνω την ε2 και μετά θα μου πει αν θα πάμε για ωοληψία τη Δευτέρα ή όχι. Και με πήρε η μαία μετά την ε2 και μου είπε ότι πάμε για ωοληψία.
Δεν μου τη σχολίασε την ε2, αλλά για να πάμε για ωοληψία φαντάζομαι την είδαν καλή!
Μην σε αγχώνει η ε2! Πιστεύω θα πας καλά και θα πάρεις τουλάχιστον 2 ωαριάκια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , marmaki είπε:

Στον υπέρηχο μου είπε ο γιατρός να κάνω την ε2 και μετά θα μου πει αν θα πάμε για ωοληψία τη Δευτέρα ή όχι. Και με πήρε η μαία μετά την ε2 και μου είπε ότι πάμε για ωοληψία.
Δεν μου τη σχολίασε την ε2, αλλά για να πάμε για ωοληψία φαντάζομαι την είδαν καλή!
Μην σε αγχώνει η ε2! Πιστεύω θα πας καλά και θα πάρεις τουλάχιστον 2 ωαριάκια!

Ο γιατρός ειπε αυτά ακριβώς, οτι Θ δούμε την ε2 και βλέπουμε αν θα πάμε για ωοληψια.. Και όταν την είδαν είπε πάμε... Μάλιστα στον υπέρηχο είπε πως πιστεύει ότι θα πάρουμε πάνω από 1.  Τι να πω, ίσως στη 2η φάση τη θέλουν ανεβασμένη την ε2

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angot said:

Εχθές είδαμε 3 σε μια ωοθήκη,στην άλλη δεν ξέρω, δε θυμάμαι! Μου ειπε θα κάνουμε την Κυριακή. Απλως και μενα μ κανει εντύπωση γτ ειναι η υψηλότερη οιστραδιολη που είχα ποτέ.. Σκεψου την προηγούμενη φορά είχα 32 πρίν την ωοληψια και πηραμε 2 ωαρια και κάναμε 1 έμβρυο.. Δεν ξερω ρε γμτ 

 

1 hour ago, Angot said:

Ο γιατρός ειπε αυτά ακριβώς, οτι Θ δούμε την ε2 και βλέπουμε αν θα πάμε για ωοληψια.. Και όταν την είδαν είπε πάμε... Μάλιστα στον υπέρηχο είπε πως πιστεύει ότι θα πάρουμε πάνω από 1.  Τι να πω, ίσως στη 2η φάση τη θέλουν ανεβασμένη την ε2

Από όλα αυτά, το περίεργο είναι ότι πήρατε 2 ωάρια με Ε2 32 και όχι ότι θα πάρετε 3 με Ε2 1440 :lol:.

Σίγουρα πάντως θα παίζει ρόλο ότι είναι 2η φάση κύκλου. Όμως μπράβο ρε παιδί μου, με σκέτη κλομιφαίνη και είναι λες και έχεις κάνει κανονική διέγερση. 4 στην 1η φάση και 3 στην 2η. 

Καλή επιτυχία για μεθαύριο! Περιμένουμε με αγωνία μαζί σου να δούμε :wub:

  • Χαχα 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , kateriiina25 είπε:

 

Από όλα αυτά, το περίεργο είναι ότι πήρατε 2 ωάρια με Ε2 32 και όχι ότι θα πάρετε 3 με Ε2 1440 :lol:.

Σίγουρα πάντως θα παίζει ρόλο ότι είναι 2η φάση κύκλου. Όμως μπράβο ρε παιδί μου, με σκέτη κλομιφαίνη και είναι λες και έχεις κάνει κανονική διέγερση. 4 στην 1η φάση και 3 στην 2η. 

Καλή επιτυχία για μεθαύριο! Περιμένουμε με αγωνία μαζί σου να δούμε :wub:

Η κλομιφαίνη τι είναι; Χρησιμοποιείται σε διέγερση ήπια;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

Ναι αλλα ειναι 2ης φάσης. Είναι δυνατόν να τα πάμε καλύτερα απ οτι θα τα πηγαίναμε στην ωοληψια την κανονική; εγώ φοβάμαι μηπως είναι κύστες. Γτ έχω ένα βάρος και πονους λες έχω πάθει υπερδιέγερση... Που δεν νομίζω ότι γίνεται με τα χαπια 

Θα σ τα πάρει να ξαλαφρώσεις. Καλή επιτυχίαα

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

Ο γιατρός ειπε αυτά ακριβώς, οτι Θ δούμε την ε2 και βλέπουμε αν θα πάμε για ωοληψια.. Και όταν την είδαν είπε πάμε... Μάλιστα στον υπέρηχο είπε πως πιστεύει ότι θα πάρουμε πάνω από 1.  Τι να πω, ίσως στη 2η φάση τη θέλουν ανεβασμένη την ε2

Σκέψου ότι εμένα δεν μέτρησαν καν τις ορμόνες μου, αφού δεν θα ήταν φυσιολογικές. Μη δίνεις σημασία. Στη λήψη θα φανεί…

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ele@n είπε:

Η κλομιφαίνη τι είναι; Χρησιμοποιείται σε διέγερση ήπια;

Είναι χαπάκια κοριτσι που τα παίρνω από την 3η μερα έως την 7η.. Θεωρείται ήπια διεγερση, δεν κάνεις όμως πολλά ωάρια. Εγω μέχρι 4 έχω καταφέρει να παρω και να γονιμοποιηθουν τα 2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ele@n said:

Η κλομιφαίνη τι είναι; Χρησιμοποιείται σε διέγερση ήπια;

Είναι αντιοιστρογόνα χάπια για πρόκληση ωορρηξίας. Καμία σχέση με τις ενέσεις διέγερσης, είναι ένα φτηνό χαπάκι που βρίσκεις στο φαρμακείο (serpafar λέγεται). Δίνεται και εκτός εξωσωματικής κυρίως σε γυναίκες με ΣΠΩ που έχουν άστατους ή ανωορρηκτικούς κύκλους για φυσιολογικές, ελεγχόμενες επαφές. Στην εξωσωματική το χρησιμοποιούν σαν έξτρα σε φυσικούς κύκλους για να δώσει 1-2 παραπάνω ώαρια. Είναι εξαιρετικά σπάνιο να δώσει τόσα όσα στην @Angot  


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Είναι αντιοιστρογόνα χάπια για πρόκληση ωορρηξίας. Καμία σχέση με τις ενέσεις διέγερσης, είναι ένα φτηνό χαπάκι που βρίσκεις στο φαρμακείο (serpafar λέγεται). Δίνεται και εκτός εξωσωματικής κυρίως σε γυναίκες με ΣΠΩ που έχουν άστατους ή ανωορρηκτικούς κύκλους για φυσιολογικές, ελεγχόμενες επαφές. Στην εξωσωματική το χρησιμοποιούν σαν έξτρα σε φυσικούς κύκλους για να δώσει 1-2 παραπάνω ώαρια. Είναι εξαιρετικά σπάνιο να δώσει τόσα όσα στην @Angot  

Καλέ εσυ όλο το ηθικό μου ανεβάζεις... Χαχαχ πες κ αλλα!!! :wub: εγω παντως τωρα δεν νιωθω τόσο βάρος Λες να έσπασαν πρίν την οβιτρελ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...