Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

13 minutes ago, linaa said:

Κοιμήσου όπως θες παιδι μου. Τι να επηρεάσει αφού δεν ακουμπάει πουθενα η μήτρα σου είναι μικρούλα ακομα δεν φτάνει να ακουμπησει πουθενα για να επηρεαστεί 

Χαχα λέω μήπως αν κοιμηθώ στον καναπέ και σηκωθώ σαν σίγμα τελικό η πιαστώ επηρεάσω αρνητικά … τι να κάνω και εγώ η καψερη που μετά από τις αποτυχίες κάθομαι και σκευτομαι τι λάθη έκανα και την παραμικρή μου κίνηση αν έπαιξε ρόλο στην αποτυχία ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

57 minutes ago, Texas said:

Καλησπέρα κορίτσια ! Θέλω τις γνώμες σας για το ανέβασμα - κατέβασμα ορόφου , σκάλες , στις δυο προηγούμενες αποτυχημένες ετ μέναμε σε διαμέρισμα ενώ τώρα σε μεζονέτα και η κρεβατοκάμαρα είναι πάνω ( έχει μπάνιο και στους δυο ορόφους  ) 

Ξεκινάω προετημασια την Δευτέρα για την 3η ετ και πρέπει να τα κάνω όλα σωστά ότι περνάει από το χέρι μου 

τι προτείνεται εσείς τι θα κάνατε ; 
ο γιατρός είπε καλύτερα να αποφύγω τις σκάλες αλλα ο καναπές είναι αβολος για ύπνο … και πάνω η κρεβατοκάμαρα βαρετή και στενάχωρη για μεγάλη παραμονή , κάτω έχω πρόσβαση σε κουζίνα αυλή σαλονι 

ειναι λίγο χαζό το ποστ αλλα αν θέλετε πείτε την γνώμη σας μήπως μπορέσω να αποφασίσω το καλύτερο δυνατό για να βοηθήσω να πετύχει ή να μην κάνω κακό τέλος πάντων ! 

Εγω αν ήμουν στην θεση σου θα εκανα ενα κατέβασμα το πρωί και ενα ανέβασμα το βραδυ. Σιγά σιγά, ενα ενα τα σκαλιά σαν να κανεις απλα βήματα, χωρίς να τραντάζεσαι. Το βρίσκω παραπάνω απο υπερβολικό να μείνεις στον εναν όροφο 3 μέρες. Κανε ενα σκαλί ανα 20" στην ανάγκη αν ειναι να νιώσεις καλυτερα. Αυτο έλειπε να εξαρτάται απο αυτο η εμφύτευση του εμβρύου 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Texas είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Θέλω τις γνώμες σας για το ανέβασμα - κατέβασμα ορόφου , σκάλες , στις δυο προηγούμενες αποτυχημένες ετ μέναμε σε διαμέρισμα ενώ τώρα σε μεζονέτα και η κρεβατοκάμαρα είναι πάνω ( έχει μπάνιο και στους δυο ορόφους  ) 

Ξεκινάω προετημασια την Δευτέρα για την 3η ετ και πρέπει να τα κάνω όλα σωστά ότι περνάει από το χέρι μου 

τι προτείνεται εσείς τι θα κάνατε ; 
ο γιατρός είπε καλύτερα να αποφύγω τις σκάλες αλλα ο καναπές είναι αβολος για ύπνο … και πάνω η κρεβατοκάμαρα βαρετή και στενάχωρη για μεγάλη παραμονή , κάτω έχω πρόσβαση σε κουζίνα αυλή σαλονι 

ειναι λίγο χαζό το ποστ αλλα αν θέλετε πείτε την γνώμη σας μήπως μπορέσω να αποφασίσω το καλύτερο δυνατό για να βοηθήσω να πετύχει ή να μην κάνω κακό τέλος πάντων ! 

Καλησπερα κοριτσι μου, εγω ειμαι καινουρια στο χωρο της εξωσωματικης και προηγουμενη εμπειρια δεν εχω, πρωτη ετ εκανα την Τεταρτη...η γιατρος μου ειπε γιατι ειχα παρομοιες αποριες...οτι οι νεες ερευνες λενε οτι η ακινησια τις πρωτες μερες δεν εχει αποδειχθει πως βοηθαει, κ επειδη κ εγω σε οροφο μενω...μου ειπε μπορω κανονικα να ανεβαινω τις σκαλες...να βγω για εναν καφε...μια βολτα...μονο οχι βαρος και δουλειες... σωστο ή λαθος δεν ξερω τι ειναι...θα δειξει! Απλα μεταφερω τι μου ειπε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Kallo είπε:

Οκ σε ευχαριστώ. Για να μην έχω τύψεις ότι κάνω κάτι κακό 

Ε τι κακό να κάνεις τώρα αφού δεν έχεις κοιλιά βρε παιδί μου τι να ενοχλήσει. Είναι βάθος κηπος ακομα 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ´Ισιδα said:

Δες μήπως αν μπορείς να βάλεις απλά ένα στρώμα για 4 μέρες στο κάτω όροφο και μετά ανεβαίνεις κανονικά στο υπνοδωμάτιο 

Στρώμα εννοείς πάνω στον καναπέ Ε; Και εγώ αυτό σκευτομαι μήπως βάλω κανένα πάπλωμα για στρώμα και ενίσχυση γιατί και πολύ χαμηλά δεν θέλω να είμαι να ζορίζομαι να σηκωθώ …

σορυ για την υπεραναλυση  του θέματος σήμερα είναι αυτό το πρόβλημα μου …

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Texas είπε:

Στρώμα εννοείς πάνω στον καναπέ Ε; Και εγώ αυτό σκευτομαι μήπως βάλω κανένα πάπλωμα για στρώμα και ενίσχυση γιατί και πολύ χαμηλά δεν θέλω να είμαι να ζορίζομαι να σηκωθώ …

σορυ για την υπεραναλυση  του θέματος σήμερα είναι αυτό το πρόβλημα μου …

Καλό θα είναι να κοιμηθείς κάπου που ειναι άνετα για να ξεκουραστείς. Τωρα επειδή μένεις σε όροφο τι σημασία έχει αρκεί να μην ανεβοκατεβαινεις ολη μερα . Αν ανέβεις μονο για ύπνο δεν θα χαλάσει ο κόσμος αν πιάσεις κ ανεβοκατεβεις 10 φορες Ε τότε καταλαβαίνεις ότι είναι λάθος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kateriiina25 said:

Εγω αν ήμουν στην θεση σου θα εκανα ενα κατέβασμα το πρωί και ενα ανέβασμα το βραδυ. Σιγά σιγά, ενα ενα τα σκαλιά σαν να κανεις απλα βήματα, χωρίς να τραντάζεσαι. Το βρίσκω παραπάνω απο υπερβολικό να μείνεις στον εναν όροφο 3 μέρες. Κανε ενα σκαλί ανα 20" στην ανάγκη αν ειναι να νιώσεις καλυτερα. Αυτο έλειπε να εξαρτάται απο αυτο η εμφύτευση του εμβρύου 

Κατερίνα δεν έχεις αδικο αυτό έλλειπε .. στην αρχή το είχα δεδομένο πως απλά θα πηγαίνω σαν κότα … σήμερα ο γιατρός με προβλημάτισε που είπε καλύτερα να το αποφύγω αλλά αν πηγαίνω τοοοσο αργά τόσο κακό μπορώ να κάνω ; Μόνο μην έχω τίποτα ενοχές μετά ότι δεν έκανα το καλύτερο για την προσπάθεια 

Αυτά  έχουν οι εξως σωματικές να πνιγόμαστε σε μια κουτάλια νερό αυτό διαπιστώνω 1,5 χρόνο τώρα   

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Texas είπε:

Στρώμα εννοείς πάνω στον καναπέ Ε; Και εγώ αυτό σκευτομαι μήπως βάλω κανένα πάπλωμα για στρώμα και ενίσχυση γιατί και πολύ χαμηλά δεν θέλω να είμαι να ζορίζομαι να σηκωθώ …

σορυ για την υπεραναλυση  του θέματος σήμερα είναι αυτό το πρόβλημα μου …

Έλεγα απλά ένα καλό στρώμα στο πάτωμα για 2-3 βραδύς , δεν νομίζω ότι παίζει αρνητικο ρόλο το να σηκώνεσαι αργά αργά από το πάτωμα … αλλά να έχεις καλή ποιότητα ύπνου το θεωρώ πολύ σημαντικό γενικά στη ζωή μας ποσο μάλλον την περίοδο της ετ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, vasoula88 said:

Καλησπερα κοριτσι μου, εγω ειμαι καινουρια στο χωρο της εξωσωματικης και προηγουμενη εμπειρια δεν εχω, πρωτη ετ εκανα την Τεταρτη...η γιατρος μου ειπε γιατι ειχα παρομοιες αποριες...οτι οι νεες ερευνες λενε οτι η ακινησια τις πρωτες μερες δεν εχει αποδειχθει πως βοηθαει, κ επειδη κ εγω σε οροφο μενω...μου ειπε μπορω κανονικα να ανεβαινω τις σκαλες...να βγω για εναν καφε...μια βολτα...μονο οχι βαρος και δουλειες... σωστο ή λαθος δεν ξερω τι ειναι...θα δειξει! Απλα μεταφερω τι μου ειπε!

Ναι μωρέ τα έχω χιλιοδιαβασει και εγώ όλα αυτά σε ευχαριστω και καλή επιτυχία σου εύχομαι! είπα όμως να κάνω γκάλοπ εδώ μήπως πάρω κακό ιδέα και κάνω το καλύτερο για να μην σκευτομαι μετά πως έφταιξα ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 minutes ago, Texas said:

Κατερίνα δεν έχεις αδικο αυτό έλλειπε .. στην αρχή το είχα δεδομένο πως απλά θα πηγαίνω σαν κότα … σήμερα ο γιατρός με προβλημάτισε που είπε καλύτερα να το αποφύγω αλλά αν πηγαίνω τοοοσο αργά τόσο κακό μπορώ να κάνω ; Μόνο μην έχω τίποτα ενοχές μετά ότι δεν έκανα το καλύτερο για την προσπάθεια 

μαύρα έχουν οι εξως σωματικές να πνιγόμαστε σε μια κουτάλια νερό αυτό διαπιστώνω 1,5 χρόνο τώρα   

Άντε καλε που θα εχεις ενοχές. Πες του άντρα σου να σου ετοιμάσει καφεδακι, παρτο στο χέρι και κατέβαινε ένα σκαλί ανα 2λεπτο. Μήπως θα περιμένει κανεις στην ουρά;

  • Χαχα 4

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, kateriiina25 said:

Και μένα το σπίτι μου εχει 38 σκαλιά να ανεβω χωρίς ασανσέρ. Να μείνω στον δρόμο μετα την ετ; :lol:

38; Πωπω μπράβο χαρά στην δύναμη σου φαντάζομαι πόση ώρα κανεις να ανέβεις μετα από ετ :-P 

11 minutes ago, kateriiina25 said:

Άντε καλε που θα εχεις ενοχές. Πες του άντρα σου να σου ετοιμάσει καφεδακι, παρτο στο χέρι και κατέβαινε ένα σκαλί ανα 2λεπτο. Μήπως θα περιμένει κανεις στην ουρά;

Είναι και λίγα τα σκαλοπάτια χαχα μόνο 12 θα καίει ακόμα ο καφές μέχρι να φτάσω κάτω 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Texas είπε:

Ναι μωρέ τα έχω χιλιοδιαβασει και εγώ όλα αυτά σε ευχαριστω και καλή επιτυχία σου εύχομαι! είπα όμως να κάνω γκάλοπ εδώ μήπως πάρω κακό ιδέα και κάνω το καλύτερο για να μην σκευτομαι μετά πως έφταιξα ..

Σε καταλαβαινω απολυτα...και εγω μολις κανω κατι,αναρωτιεμαι αν επρεπε...αλλα προσπαθω να σκεφτομαι λογικα...μετα βεβαια!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Και μένα το σπίτι μου εχει 38 σκαλιά να ανεβω χωρίς ασανσέρ. Να μείνω στον δρόμο μετα την ετ; :lol:

Και εγώ έχω ρωτήσει τον γιατρό μου: μένω σε 22 σκαλιά τι κάνουμε?? Χάχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...