Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Κορίτσια ένοιωσα λίγο υγρή από κάτω και πήγα τουαλέτα και είδα ροζ αίμα. Έχω πάθει εγκεφαλικό. Πήρα την γυναικολόγο μου αλλά δεν το σήκωσε. Είναι και μεσημέρι βέβαια. Έχω τρομάξει πολύ 

Ψυχραιμία κορίτσι μου. Λένε πως το ροζ δε μας ανησυχεί (πιθανόν να είναι από μικρά αγγειάκια που σπάνε καθώς μεγαλώνει η μήτρα), το κόκκινο είναι συνήθως ανησυχητικό όταν συνοδεύεται από πόνο. Ολα καλά να είναι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 26 λεπτά , linaa είπε:

Το περπάτημα δημιουργεί συσπάσεις στην μήτρα . Γενικα αν πονας δεν είναι καλό προσπάθησε να το περιορίσεις. 

Να κάνεις αυτό που θα σε ξεανχωσει. Αν σε ηρεμήσει φυσικα να πας να κάνεις υπέρηχο.  Ο υπέρηχος σε αυτή την φάση είναι μόνο για εσένα για να ξέρεις τωρα τόσο νωρίς γενικα λιγα πραγματα μπορείς να κάνεις κ το σημαντικότερο η ξάπλα. 

Θα κάτσω κρεβάτι καλύτερα να μην κουνηθω. Και θα κάνω υπομονή μέχρι την Πέμπτη που έχω ραντεβού με την γιατρό να με δει 

πρίν από 17 λεπτά , happiness79 είπε:

Ψυχραιμία κορίτσι μου. Λένε πως το ροζ δε μας ανησυχεί (πιθανόν να είναι από μικρά αγγειάκια που σπάνε καθώς μεγαλώνει η μήτρα), το κόκκινο είναι συνήθως ανησυχητικό όταν συνοδεύεται από πόνο. Ολα καλά να είναι!

Μίλησα με την γυναικολόγο μου και με καθησυχασε. Μου είπε ότι μπορεί να είναι και από την εμφύτευση του εμβρυου. Μου είπε κρεβάτι. Πολύ νερό και πολλά και μικρά γεύματα. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Kallo είπε:

Θα κάτσω κρεβάτι καλύτερα να μην κουνηθω. Και θα κάνω υπομονή μέχρι την Πέμπτη που έχω ραντεβού με την γιατρό να με δει 

Μίλησα με την γυναικολόγο μου και με καθησυχασε. Μου είπε ότι μπορεί να είναι και από την εμφύτευση του εμβρυου. Μου είπε κρεβάτι. Πολύ νερό και πολλά και μικρά γεύματα. 

Τέλεια κορίτσι! Να σκέφτεσαι θετικά! Μια νέα ζωή ξεκινάει μέσα σου!!! ❤

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kallo είπε:

Ειμαι 7 εβδομάδων και 4 ημερών. Όχι δεν κάνω ένεση. Παίρνω 3 utrogestan. Θα κάτσω κρεβάτι και ελπίζω όλα να πάνε καλά 

Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι  μου , όλη η θετική μου  σκέψη μου είναι μαζί σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, happiness79 είπε:

Τέλεια κορίτσι! Να σκέφτεσαι θετικά! Μια νέα ζωή ξεκινάει μέσα σου!!! ❤

Ναι προσπαθώ να είμαι ήρεμη και να σκέφτομαι θετικά για να βοηθήσω την κατάσταση. Προσπαθώ να μην αγχώνομαι 

πρίν από 47 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι  μου , όλη η θετική μου  σκέψη μου είναι μαζί σου 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Να είσαι καλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Kallo είπε:

Ναι προσπαθώ να είμαι ήρεμη και να σκέφτομαι θετικά για να βοηθήσω την κατάσταση. Προσπαθώ να μην αγχώνομαι 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Να είσαι καλά 

Για να βοηθάς τον εαυτό σου βασικά. Το μωρό σου θα κάνει αυτό που είναι να κάνει έτσι κι αλλιώς! ;) 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Θέλω τις γνώμες σας για το ανέβασμα - κατέβασμα ορόφου , σκάλες , στις δυο προηγούμενες αποτυχημένες ετ μέναμε σε διαμέρισμα ενώ τώρα σε μεζονέτα και η κρεβατοκάμαρα είναι πάνω ( έχει μπάνιο και στους δυο ορόφους  ) 

Ξεκινάω προετημασια την Δευτέρα για την 3η ετ και πρέπει να τα κάνω όλα σωστά ότι περνάει από το χέρι μου 

τι προτείνεται εσείς τι θα κάνατε ; 
ο γιατρός είπε καλύτερα να αποφύγω τις σκάλες αλλα ο καναπές είναι αβολος για ύπνο … και πάνω η κρεβατοκάμαρα βαρετή και στενάχωρη για μεγάλη παραμονή , κάτω έχω πρόσβαση σε κουζίνα αυλή σαλονι 

ειναι λίγο χαζό το ποστ αλλα αν θέλετε πείτε την γνώμη σας μήπως μπορέσω να αποφασίσω το καλύτερο δυνατό για να βοηθήσω να πετύχει ή να μην κάνω κακό τέλος πάντων ! 

Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2022 at 10:23 ΜΜ, Mimi87 είπε:

Ρε κορίτσια μη με κραξετε αλλα θέλω να ρωτήσω όσες είχατε θετική χοριακη και προχώρησε,σας έδωσε ο γιατρός από την αρχή και μαγνήσιο??Όχι ότι με πειράζει να πάρω και αυτά τα χάπια έτσι κ αλλιώς 13 την ημέρα κουμπωνω απλά αναρρωτιεμαι γτ από τωρα να μου δώσει κ αυτά!!

Κανονικά τα δίνουν πολυ αργότερα, εχεις ενδείξεις οτι κανει συσπάσεις ή μήτρα σου ή κατι που τον ανησυχεί; Απο την αλλη καθε γιατρος εχει ρο δικο του πρωτόκολλο , σε καθε περιπτωση το μαγνήσιο τον οργανισμό στηρίζει.

πρίν από 16 λεπτά , Texas είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Θέλω τις γνώμες σας για το ανέβασμα - κατέβασμα ορόφου , σκάλες , στις δυο προηγούμενες αποτυχημένες ετ μέναμε σε διαμέρισμα ενώ τώρα σε μεζονέτα και η κρεβατοκάμαρα είναι πάνω ( έχει μπάνιο και στους δυο ορόφους  ) 

Ξεκινάω προετημασια την Δευτέρα για την 3η ετ και πρέπει να τα κάνω όλα σωστά ότι περνάει από το χέρι μου 

τι προτείνεται εσείς τι θα κάνατε ; 
ο γιατρός είπε καλύτερα να αποφύγω τις σκάλες αλλα ο καναπές είναι αβολος για ύπνο … και πάνω η κρεβατοκάμαρα βαρετή και στενάχωρη για μεγάλη παραμονή , κάτω έχω πρόσβαση σε κουζίνα αυλή σαλονι 

ειναι λίγο χαζό το ποστ αλλα αν θέλετε πείτε την γνώμη σας μήπως μπορέσω να αποφασίσω το καλύτερο δυνατό για να βοηθήσω να πετύχει ή να μην κάνω κακό τέλος πάντων ! 

Αν βάλεις βλαστοκυστες τις τρεις πρώτες μερες που ειναι να γινει η εμφυτευση μεινε στον κάτω όροφο. Αν ειναι τριών ημερών μεινε 5 μερες κάτω. Οι σκαλες οπως και να σηκώνεις βάρος δεν ειναι οτι καλύτερο αυτές τις μερες.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Καντι said:

Κανονικά τα δίνουν πολυ αργότερα, εχεις ενδείξεις οτι κανει συσπάσεις ή μήτρα σου ή κατι που τον ανησυχεί; Απο την αλλη καθε γιατρος εχει ρο δικο του πρωτόκολλο , σε καθε περιπτωση το μαγνήσιο τον οργανισμό στηρίζει.

Αν βάλεις βλαστοκυστες τις τρεις πρώτες μερες που ειναι να γινει η εμφυτευση μεινε στον κάτω όροφο. Αν ειναι τριών ημερών μεινε 5 μερες κάτω. Οι σκαλες οπως και να σηκώνεις βάρος δεν ειναι οτι καλύτερο αυτές τις μερες.

Μάλιστα … 5 ημερών θα βάλω το ότι θα κοιμηθώ σε καναπέ που δεν είναι και ότι καλύτερο σε άνεση ( παίζει και να πιαστώ δηλαδή ) πειράζει ; 
ευχαριστω για την απάντηση 

ΜΕ βλέπω τελευταία στιγμή να ψανχω κρεβάτι μόνο και να το βάζω στο σαλονι μόνο για την ετ ….. αυτο μας έλειπε τώρα και αλλα έξοδα …

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και μια χαζή ερώτηση. Ολο το απόγευμα καθόμουν ανάσκελα. Τώρα δεν μπορώ άλλο, πιάστηκα και γύρισα πλάγια να κάτσω. Λέτε να ενοχλεί? Δεν νομίζω ε. Έχω συνηθίσει να κοιμάμαι πλάγια ή μπρούμυτα. Ανάσκελα δεν μπορώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , Texas είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Θέλω τις γνώμες σας για το ανέβασμα - κατέβασμα ορόφου , σκάλες , στις δυο προηγούμενες αποτυχημένες ετ μέναμε σε διαμέρισμα ενώ τώρα σε μεζονέτα και η κρεβατοκάμαρα είναι πάνω ( έχει μπάνιο και στους δυο ορόφους  ) 

Ξεκινάω προετημασια την Δευτέρα για την 3η ετ και πρέπει να τα κάνω όλα σωστά ότι περνάει από το χέρι μου 

τι προτείνεται εσείς τι θα κάνατε ; 
ο γιατρός είπε καλύτερα να αποφύγω τις σκάλες αλλα ο καναπές είναι αβολος για ύπνο … και πάνω η κρεβατοκάμαρα βαρετή και στενάχωρη για μεγάλη παραμονή , κάτω έχω πρόσβαση σε κουζίνα αυλή σαλονι 

ειναι λίγο χαζό το ποστ αλλα αν θέλετε πείτε την γνώμη σας μήπως μπορέσω να αποφασίσω το καλύτερο δυνατό για να βοηθήσω να πετύχει ή να μην κάνω κακό τέλος πάντων ! 

Καλησπέρα!Εγώ και στις 3 ετ που έκανα καθομουν τις πρώτες 4-5 μέρες στον κάτω όροφο και κοιμόμουν σε ραντζο!!Βέβαια καμία από αυτές δεν πέτυχε αλλά τουλάχιστον ψυχολογικά νιώθεις ότι κάνεις ότι περνάει από το χέρι σου!!

Βέβαια να σου πω ότι όταν με το καλό μείνεις έγκυος τις σκάλες αναγκαστικά δε θα τις αποφύγεις!!Οπότε θα τις ανεβοκατεβαινεις με προσοχή!!Εγώ ακόμα και το πρώτο τρίμηνο τις ανεβοκατεβαινα αρκετές φορές μέσα στη μέρα απλά φρόντιζα να έχω ότι χρειάζομαι τη μέρα στον κάτω όροφο και να ανεβαίνω στον πάνω μόνο για ύπνο!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Giouli36 said:

Καλησπέρα!Εγώ και στις 3 ετ που έκανα καθομουν τις πρώτες 4-5 μέρες στον κάτω όροφο και κοιμόμουν σε ραντζο!!Βέβαια καμία από αυτές δεν πέτυχε αλλά τουλάχιστον ψυχολογικά νιώθεις ότι κάνεις ότι περνάει από το χέρι σου!!

Βέβαια να σου πω ότι όταν με το καλό μείνεις έγκυος τις σκάλες αναγκαστικά δε θα τις αποφύγεις!!Οπότε θα τις ανεβοκατεβαινεις με προσοχή!!Εγώ ακόμα και το πρώτο τρίμηνο τις ανεβοκατεβαινα αρκετές φορές μέσα στη μέρα απλά φρόντιζα να έχω ότι χρειάζομαι τη μέρα στον κάτω όροφο και να ανεβαίνω στον πάνω μόνο για ύπνο!!

Α μάλιστα … σήμερα κοιτούσαμε για κανένα ράντζο .. αναρωτιέμαι τι είναι καλύτερο καναπές κρεβάτι που νιώθεις το σίδερο στην πλάτη … ή ράντζο γιατί το πρώτο το έχουμε … γίνεται κρεβάτι ο καναπές αλλά δεν είναι και σαν το κανονικό κρεβάτι καμία σχέση .. πάνω γενικά μόνο για ύπνο πάω και τώρα που δεν είμαι έγκυος εκτός αν καθαρίζω ή κάνω δουλειές ρούχα κλπ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Kallo είπε:

Κορίτσια και μια χαζή ερώτηση. Ολο το απόγευμα καθόμουν ανάσκελα. Τώρα δεν μπορώ άλλο, πιάστηκα και γύρισα πλάγια να κάτσω. Λέτε να ενοχλεί? Δεν νομίζω ε. Έχω συνηθίσει να κοιμάμαι πλάγια ή μπρούμυτα. Ανάσκελα δεν μπορώ 

Κοιμήσου όπως θες παιδι μου. Τι να επηρεάσει αφού δεν ακουμπάει πουθενα η μήτρα σου είναι μικρούλα ακομα δεν φτάνει να ακουμπησει πουθενα για να επηρεαστεί 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , linaa είπε:

Κοιμήσου όπως θες παιδι μου. Τι να επηρεάσει αφού δεν ακουμπάει πουθενα η μήτρα σου είναι μικρούλα ακομα δεν φτάνει να ακουμπησει πουθενα για να επηρεαστεί 

Οκ σε ευχαριστώ. Για να μην έχω τύψεις ότι κάνω κάτι κακό 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Texas είπε:

Μάλιστα … 5 ημερών θα βάλω το ότι θα κοιμηθώ σε καναπέ που δεν είναι και ότι καλύτερο σε άνεση ( παίζει και να πιαστώ δηλαδή ) πειράζει ; 
ευχαριστω για την απάντηση 

ΜΕ βλέπω τελευταία στιγμή να ψανχω κρεβάτι μόνο και να το βάζω στο σαλονι μόνο για την ετ ….. αυτο μας έλειπε τώρα και αλλα έξοδα …

Δες μήπως αν μπορείς να βάλεις απλά ένα στρώμα για 4 μέρες στο κάτω όροφο και μετά ανεβαίνεις κανονικά στο υπνοδωμάτιο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...