Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , silvy22 είπε:

Μαρια ααα  μεταφορά είχα κάνει Σάββατο και το επόμενο Σάββατο πήρα θετικό !!! Αρα θα πω συγχαρητήρια !!!! Γιουπι

Ημέρα τριτη είχα χοριακη 215… Αναμενουμε τη χοριακη της Δευτέρας !!!❤️❤️❤️❤️❤️

Ευχαριστώ Μακάρι για δούμε. Εχω αρκετό άγχος μέχρι την Δευτέρα υπομονή δεν υπάρχει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , Μαρία τζορμπατζακη είπε:

Ευχαριστώ Μακάρι για δούμε. Εχω αρκετό άγχος μέχρι την Δευτέρα υπομονή δεν υπάρχει. 

Μπράβο! Αν δεν είχες κάνει πρόσφατα ένεση ovitrelle (που είναι η ορμόνη της χοριακής) τότε είσαι σε τέλειο δρόμο!!

Να σας πω κι εγώ τον πόνο μου.. Είμαι 4η μέρα από την εμβρυομεταφορά (1/11) και παρότι ξέρω ότι δεν έχει καμία λογική ψάχνομαι για συμπτώματα. Βασικά για το πρήξιμο-πόνο στο στήθος. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη (παλίνδρομη) με εξωσωματική ένιωθα το στήθος ασήκωτο και με πόνο στις θηλές, αλλά δεν θυμάμαι από ποιά ημέρα. Στην δεύτερη εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη (που έληξε στον 6ο μήνα) είχα και πάλι πόνο στις θηλές, αλλά νομίζω μετά το θετικό τεστ. Ε τώρα που δεν πονάω, νιώθω βέβαια ένα πρήξιμο, με έχει φάει το άγχος. Το ξέρω ότι δεν έχει κανένα νόημα, αλλά δεν με βλέπω να ησυχάζω..

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Μαρία τζορμπατζακη είπε:

Ευχαριστώ Μακάρι για δούμε. Εχω αρκετό άγχος μέχρι την Δευτέρα υπομονή δεν υπάρχει. 

Σίγουρα θα εχεις μια μεγάλη χοριακή!! Όλα καλά θα πάνε λίγο υπομονή ακόμα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Πεγκούλα! είπε:

Τα utrogestan έπαιρνα 3 την ημέρα κ μου τα μείωσαν σε 1 την ημέρα.Χθες το απόγευμα είχα καφέ υγρά, πήγα για υπέρηχο....όλα καλά με το μωράκι κ μου είπε να βάλω άλλο ένα το βράδυ utrogestan. Θεώρησε ο γυναικολόγος μου ότι ήταν απότομη η μείωση από 3 σε 1.Τι να πω ..... αγωνία κάθε μέρα!Αχ περιμένω να μου πεις την Πέμπτη τι θα σου πει ο γιατρός σου! 

Εγω ακομα 3 utrogestan παιρνω δεν μου τα εχουν κοψει ακομα.εννοειται οτι μου πουνε σου στελνω!!

2 ώρες πρίν, Μαρία τζορμπατζακη είπε:

Μην με βρίσετε και εσείς σαν τον σύζυγό μου. Εγώ έκανα ένα τέστ και βγήκε αμέσως θετικό αλλά ίσως φταίνε και τα χάπια? Ξέρει κάποια κοπέλα ποια χάπια μπορεί να επηρεάσουν το τέστ και να δείξει θετικό? Παίρνω cyclacur, utrogestan και τις ενέσεις τις ξεχασα. 

Κοριτσι μου μακαρι να εχουν παει ολα καλα!το μονο που επηρεαζει το αποτελεσμα ειναι η ovitrelle καλο ειναι να κανεις ενα τεστ μετα απο 10 μερερ απο τη χρηση της.δεν σε βριζει κανενας κ εγω τεστ εκανα πριν τη χοριακη γιατι ημουν ανυπομονη!!

1 hour ago, agg83 είπε:

Μπράβο! Αν δεν είχες κάνει πρόσφατα ένεση ovitrelle (που είναι η ορμόνη της χοριακής) τότε είσαι σε τέλειο δρόμο!!

Να σας πω κι εγώ τον πόνο μου.. Είμαι 4η μέρα από την εμβρυομεταφορά (1/11) και παρότι ξέρω ότι δεν έχει καμία λογική ψάχνομαι για συμπτώματα. Βασικά για το πρήξιμο-πόνο στο στήθος. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη (παλίνδρομη) με εξωσωματική ένιωθα το στήθος ασήκωτο και με πόνο στις θηλές, αλλά δεν θυμάμαι από ποιά ημέρα. Στην δεύτερη εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη (που έληξε στον 6ο μήνα) είχα και πάλι πόνο στις θηλές, αλλά νομίζω μετά το θετικό τεστ. Ε τώρα που δεν πονάω, νιώθω βέβαια ένα πρήξιμο, με έχει φάει το άγχος. Το ξέρω ότι δεν έχει κανένα νόημα, αλλά δεν με βλέπω να ησυχάζω..

 

Κοριτσι μου καλησπερα εγω δεν ειχα καθολου πρησμενο στηθος κ καθολου πονο μου εμφανιστηκαν 1 εβδομαδα μετα τη χοριακη!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ένοιωσα λίγο υγρή από κάτω και πήγα τουαλέτα και είδα ροζ αίμα. Έχω πάθει εγκεφαλικό. Πήρα την γυναικολόγο μου αλλά δεν το σήκωσε. Είναι και μεσημέρι βέβαια. Έχω τρομάξει πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Kallo είπε:

Κορίτσια ένοιωσα λίγο υγρή από κάτω και πήγα τουαλέτα και είδα ροζ αίμα. Έχω πάθει εγκεφαλικό. Πήρα την γυναικολόγο μου αλλά δεν το σήκωσε. Είναι και μεσημέρι βέβαια. Έχω τρομάξει πολύ 

Μείνει ξαπλωμένη μην πανικοβάλλεται παίρνεις προγεστερονη ; Ποσο εβδ είσαι ; Θα τον βρεις το γιατρό στείλε κ ένα sms

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Kallo είπε:

Κορίτσια ένοιωσα λίγο υγρή από κάτω και πήγα τουαλέτα και είδα ροζ αίμα. Έχω πάθει εγκεφαλικό. Πήρα την γυναικολόγο μου αλλά δεν το σήκωσε. Είναι και μεσημέρι βέβαια. Έχω τρομάξει πολύ 

Μείνε ξαπλωμένη κοριτσι μου, θα σου αυξήσει λογικά την προγεστερονη! Νομιζω όμως ότι αν ήταν κάτι επικίνδυνο θα έβλεπες κατακόκκινο αιμα και θα πονουσες. Όπως και να χει βέβαια παθαίνεις σοκ.. Να τον ξαναπάρεις...  Εμενα με είχε προειδοποίησει τότε ότι μπορεί να έβλεπα ροζ αλλά να μην πάθαινα πανικό, δε σημαίνει ότι είναι κάτι.. Και μου είχε δώσει για ασφάλεια ενεσεις προγεστερονης

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , silvy22 είπε:

Μείνει ξαπλωμένη μην πανικοβάλλεται παίρνεις προγεστερονη ; Ποσο εβδ είσαι ; Θα τον βρεις το γιατρό στείλε κ ένα sms

Ναι παίρνω utrogestan 3 την ημέρα. Είμαι 7 εβδομάδων και 4 ημερες

πρίν από 17 λεπτά , Angot είπε:

Μείνε ξαπλωμένη κοριτσι μου, θα σου αυξήσει λογικά την προγεστερονη! Νομιζω όμως ότι αν ήταν κάτι επικίνδυνο θα έβλεπες κατακόκκινο αιμα και θα πονουσες. Όπως και να χει βέβαια παθαίνεις σοκ.. Να τον ξαναπάρεις...  Εμενα με είχε προειδοποίησει τότε ότι μπορεί να έβλεπα ροζ αλλά να μην πάθαινα πανικό, δε σημαίνει ότι είναι κάτι.. Και μου είχε δώσει για ασφάλεια ενεσεις προγεστερονης

Εγώ παίρνω 3 utrogestan. Μίλησα με τον εξωσωματικο και μου είπε να μείνω ξάπλα για 3 μέρες. Δεν μου είπε να αυξήσω κανένα χάπι. Έπρεπε λέτε? Θα πάρω και την γυναικολόγο μου το απόγευμα γιατί τώρα δεν το σήκωσε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Kallo είπε:

Ναι παίρνω utrogestan 3 την ημέρα. Είμαι 7 εβδομάδων και 4 ημερες

Εγώ παίρνω 3 utrogestan. Μίλησα με τον εξωσωματικο και μου είπε να μείνω ξάπλα για 3 μέρες. Δεν μου είπε να αυξήσω κανένα χάπι. Έπρεπε λέτε? Θα πάρω και την γυναικολόγο μου το απόγευμα γιατί τώρα δεν το σήκωσε 

Ε αν δε σου το είπε δε θα το έκρινε απαραίτητο... Έκανες κάτι που μπορεί πχ να προκάλεσε το αιματακι; κάποια κίνηση; ταραχή; εγώ πχ είχα δει μια φορά 1 ροζ κηλίδα επειδή ταραχτηκα ξαφνικα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

Ε αν δε σου το είπε δε θα το έκρινε απαραίτητο... Έκανες κάτι που μπορεί πχ να προκάλεσε το αιματακι; κάποια κίνηση; ταραχή; εγώ πχ είχα δει μια φορά 1 ροζ κηλίδα επειδή ταραχτηκα ξαφνικα! 

Δουλειές στο σπίτι εκανα. Και μάλλον κουράστηκα. Γιατί αυτές τις μέρες με έχει πιάσει η μέση μου και με πονάει. Έχω τρομάξει πάρα πολύ. Δεν θέλω να το χάσω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Kallo είπε:

Δουλειές στο σπίτι εκανα. Και μάλλον κουράστηκα. Γιατί αυτές τις μέρες με έχει πιάσει η μέση μου και με πονάει 

Αρα χρειάζεσαι ξεκούραση... Δουλεύεις κ ολας;  επίσης γιατί να το χάσεις; 8 στιε 10 εγκυμοσυνες που βλεοω έχουν κάποια στιγμή αιμα και εξελίσσονται μια χαρά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Angot είπε:

Αρα χρειάζεσαι ξεκούραση... Δουλεύεις κ ολας;  επίσης γιατί να το χάσεις; 8 στιε 10 εγκυμοσυνες που βλεοω έχουν κάποια στιγμή αιμα και εξελίσσονται μια χαρά! 

Όχι ευτυχώς δεν δουλεύω. Είμαι σπίτι 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Avocando86 είπε:

Δυστυχώς η χοριακή μου ήταν ένα ωραιότατο μηδέν.. 

Κορίτσι μου καλό λυπαμαι παρα πολύ ... σε συμπονώ κ όπως η πλειοψηφία των κοριτσιών εδώ μέσα έχουμε ζήσει αυτή την απογοήτευση κ ξέρουμε ποσό δύσκολη είναι αυτή η στιγμή. Λόγια παρηγοριάς δεν έχω γιατί η σημερινή μέρα είναι μια άσχημη μέρα κ σε νιώθω... Αλλά να ξερεις θα περάσει κ σε λίγες μέρες που ο πόνος θα απαλύνει θα ανασυγκροτηθείς κ με νέες δυνάμεις κ νέες ελπίδες θα ξανάμπεις στον αγώνα κ εύχομαι σύντομα κ εσυ όπως κ όλες μας που περνάμε αυτό το γολγοθά να έχουμε  τα νέα που ποθούμε. Πιστευω από την καρδιά μου ότι αυτή η μέρα θα έρθει για όλες μας αργά ή γρήγορα :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kallo είπε:

Κορίτσια ένοιωσα λίγο υγρή από κάτω και πήγα τουαλέτα και είδα ροζ αίμα. Έχω πάθει εγκεφαλικό. Πήρα την γυναικολόγο μου αλλά δεν το σήκωσε. Είναι και μεσημέρι βέβαια. Έχω τρομάξει πολύ 

Μην ανησυχείς!Κ εγώ το είχα πάθει στην βδομάδα που είσαι κι εσύ! Μου είπαν να κάνω κ μια ένεση προγεστερόνης. Στον υπέροχο είδαμε είχα μια μικρή αποκόλληση..... οπότε έμεινα ξάπλα για κάποιες μέρες!Σταματησε το αίμα? 

Α μου είχαν κόψει κ το σαλοσπιρ για τρεις μέρες.Εσυ παίρνεις σαλοσπιρ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...