Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , Avocando86 είπε:

Δυστυχώς η χοριακή μου ήταν ένα ωραιότατο μηδέν.. 

Κοριτσάκι, σε κάνουμε μια αγκαλιά..

πρίν από 41 λεπτά , foza είπε:

Και στις 2 φορές που έχω κάνει ειχα πονάκια από τα φάρμακα μου είπαν είναι 

Εξετάσεις εμένα μου είπαν για το καφέ που είδα πρώτη φορά πριν 2 μέρες  οι οποίες βγήκαν καλές και τώρα πάλι που είδα αίμα 

Μην απογοητεύεσαι..ξέρω πως είναι η αποτυχία και πως γκρεμίζονται τα πάντα μέσα σε ένα δευτερόλεπτο..Πάρε το χρόνο σου,μάζεψε  τα κομμάτια σου ,σήκωσε  κεφάλι και συνέχισε..!!
Καλή τύχη και γρήγορα θετικά τεστ και αυξημένες χωριακές σε όλες τις γυναίκες..

@Μαρία τζορμπατζακη τι να πω θα δούμε τι θα γίνει. Εμένα το μεσημέρι θα βγουν τα αποτελέσματα και θα ξαναμιλήσω 

Θα σας γράφω ότι μαθαίνω 

Καλή δύναμη κορίτσια! Πολλές είναι οι περιπτώσεις που το αίμα δείχνει εμφύτευση. Εξάλλου όσο παίρνετε τα φάρμακα, περίοδος δεν μπορεί να έρθει. Σας εύχομαι το επιθυμητό κοριτσάρες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 26 λεπτά , Jamie είπε:

 

Πεγκουλα εγω την πεμπτη κλεινω την 10 εβδομαδα κ θα παω στο κεντρο φανταζομαι θα τα κοψουν κ σε μενα .τα utrogestan τα παιρνεις;

Τα utrogestan έπαιρνα 3 την ημέρα κ μου τα μείωσαν σε 1 την ημέρα.Χθες το απόγευμα είχα καφέ υγρά, πήγα για υπέρηχο....όλα καλά με το μωράκι κ μου είπε να βάλω άλλο ένα το βράδυ utrogestan. Θεώρησε ο γυναικολόγος μου ότι ήταν απότομη η μείωση από 3 σε 1.Τι να πω ..... αγωνία κάθε μέρα!Αχ περιμένω να μου πεις την Πέμπτη τι θα σου πει ο γιατρός σου! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , vasoula88 είπε:

Καλημερα...Ολα καλα να πανε ευχομαι ολοψυχα! Περιμενουμε νεα..μολις θα σας ρωτουσα βρε κοριτσια, εγω εκανα ετ την Τεταρτη,σημερα εχω σαν ελαφριους πονους περιοδους...ειναι φυσιολογικο,απο τα φαρμακα ή να ανησυχω?κατι αλλο δεν εχω,μονο το βραδυ της ετ ειχα λιγο πιο σκουρα υγρα στο εσωρουχο,μια φορα,(οχι κατι το ιδιαιτερο) Εξετασεις αλλες δεν μου ειπαν να κανω... 

Το λίγο αιματακι τη μέρα της εμβρυομεταφοράς είναι πιθανότερο να οφείλεται στους χειρισμούς του γιατρού με τον κολποδιαστολέα. Τα πονάκια όλες οι κοπέλες λένε ότι είναι από τα φάρμακα. Δεν ξέρω τι να σου πω. Υπομονή. Χοριακή έχεις μαζί μου νομίζω στις 12/11 ε? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vasoula88 said:

Καλημερα...Ολα καλα να πανε ευχομαι ολοψυχα! Περιμενουμε νεα..μολις θα σας ρωτουσα βρε κοριτσια, εγω εκανα ετ την Τεταρτη,σημερα εχω σαν ελαφριους πονους περιοδους...ειναι φυσιολογικο,απο τα φαρμακα ή να ανησυχω?κατι αλλο δεν εχω,μονο το βραδυ της ετ ειχα λιγο πιο σκουρα υγρα στο εσωρουχο,μια φορα,(οχι κατι το ιδιαιτερο) Εξετασεις αλλες δεν μου ειπαν να κανω... 

Θα σου πω το εξής. Αυτή τη στιγμή κάνω την ίδια διαδικασία με μία ετ αλλά χωρίς να έχω βάλει έμβρυα. Έχω τα ίδια ακριβώς συμπτώματα που είχα σε κάθε ετ. Κάτι πονάκια περιόδου που και που, υπνηλία, ορέξεις :P, αρκετά υγρά κτλ. Γι αυτό σου λεω μην δίνεις σημασία στα συμπτώματα. Το μόνο που μπορεί να κάνει την διαφορά είναι το αίμα εμφύτευσης το οποίο δεν είναι και απαραίτητο να συμβεί σε όλες. 

57 minutes ago, Avocando86 said:

Δυστυχώς η χοριακή μου ήταν ένα ωραιότατο μηδέν.. 

Λυπάμαι πολύ. Ήταν η πρώτη σου προσπάθεια, ε; Κουράγιο... η 1η αρνητική θεωρώ ότι είναι και η πιο δύσκολη απ όλες. Όμως πίστεψε με, από αύριο θα είσαι πολύ καλύτερα 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Margeau είπε:

Κοριτσάκι, σε κάνουμε μια αγκαλιά..

Καλή δύναμη κορίτσια! Πολλές είναι οι περιπτώσεις που το αίμα δείχνει εμφύτευση. Εξάλλου όσο παίρνετε τα φάρμακα, περίοδος δεν μπορεί να έρθει. Σας εύχομαι το επιθυμητό κοριτσάρες!

Ευχαριστώ πολυυυυυ!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Margeau είπε:

Το λίγο αιματακι τη μέρα της εμβρυομεταφοράς είναι πιθανότερο να οφείλεται στους χειρισμούς του γιατρού με τον κολποδιαστολέα. Τα πονάκια όλες οι κοπέλες λένε ότι είναι από τα φάρμακα. Δεν ξέρω τι να σου πω. Υπομονή. Χοριακή έχεις μαζί μου νομίζω στις 12/11 ε? 

Δεν ηταν καν τοσο σκουρο σαν αιματακι,απλα λιγο πιο σκουρο απο τα κλασικα υγρα που εχω με τα utrogestan (κολπικα τα παιρνω) για αυτο κ δεν εδωσα σημασια,ετ εκανα με μεθη λογω στενοτητας του τραχηλου,οποτε ισως κ απο κει να ηταν...ναι μαζι ειμαστε κοπελα μου,στις 11 εχω εγω!

πρίν από 19 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Θα σου πω το εξής. Αυτή τη στιγμή κάνω την ίδια διαδικασία με μία ετ αλλά χωρίς να έχω βάλει έμβρυα. Έχω τα ίδια ακριβώς συμπτώματα που είχα σε κάθε ετ. Κάτι πονάκια περιόδου που και που, υπνηλία, ορέξεις :P, αρκετά υγρά κτλ. Γι αυτό σου λεω μην δίνεις σημασία στα συμπτώματα. Το μόνο που μπορεί να κάνει την διαφορά είναι το αίμα εμφύτευσης το οποίο δεν είναι και απαραίτητο να συμβεί σε όλες. 

Λυπάμαι πολύ. Ήταν η πρώτη σου προσπάθεια, ε; Κουράγιο... η 1η αρνητική θεωρώ ότι είναι και η πιο δύσκολη απ όλες. Όμως πίστεψε με, από αύριο θα είσαι πολύ καλύτερα 

Σε ευχαριστω πολυ! Προς στιγμην που κ που μονο αυτα τα πονακια...αλλα τπτ ιδιαιτερο! Το αιματακι εμφυτευσης,αν εμφανιστει...ποια μερα αναμενεται?ή δεν ειναι στανταρ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , vasoula88 είπε:

Δεν ηταν καν τοσο σκουρο σαν αιματακι,απλα λιγο πιο σκουρο απο τα κλασικα υγρα που εχω με τα utrogestan (κολπικα τα παιρνω) για αυτο κ δεν εδωσα σημασια,ετ εκανα με μεθη λογω στενοτητας του τραχηλου,οποτε ισως κ απο κει να ηταν...ναι μαζι ειμαστε κοπελα μου,στις 11 εχω εγω!

Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Μια βδομάδα ακόμα... Υπομονή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μην με βρίσετε και εσείς σαν τον σύζυγό μου. Εγώ έκανα ένα τέστ και βγήκε αμέσως θετικό αλλά ίσως φταίνε και τα χάπια? Ξέρει κάποια κοπέλα ποια χάπια μπορεί να επηρεάσουν το τέστ και να δείξει θετικό? Παίρνω cyclacur, utrogestan και τις ενέσεις τις ξεχασα. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Μαρία τζορμπατζακη είπε:

Μην με βρίσετε και εσείς σαν τον σύζυγό μου. Εγώ έκανα ένα τέστ και βγήκε αμέσως θετικό αλλά ίσως φταίνε και τα χάπια? Ξέρει κάποια κοπέλα ποια χάπια μπορεί να επηρεάσουν το τέστ και να δείξει θετικό? Παίρνω cyclacur, utrogestan και τις ενέσεις τις ξεχασα. 

Η ovitrelle επηρεάζει το αποτέλεσμα μέχρι και 10 μέρες μετά την εφαρμογή της.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Μαρία τζορμπατζακη είπε:

Μην με βρίσετε και εσείς σαν τον σύζυγό μου. Εγώ έκανα ένα τέστ και βγήκε αμέσως θετικό αλλά ίσως φταίνε και τα χάπια? Ξέρει κάποια κοπέλα ποια χάπια μπορεί να επηρεάσουν το τέστ και να δείξει θετικό? Παίρνω cyclacur, utrogestan και τις ενέσεις τις ξεχασα. 

Τα φάρμακα δεν επηρεάζουν το τεστ, μόνο αν έχεις κάνει σύντομα οβιτρελ, μέχρι και 10 μέρες περίπου δείχνει. Αν έχουν περάσει αρκετές μέρες από την ένεση είσαι έγκυος κορίτσι μου! Συγχαρητήρια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν έκανα καθόλου τελευταία οβιτρελ. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Είναι όμως νωρίς είμαι στην έβδομη ημέρα. Κανονικά ήταν να κάνω χοριακη τρίτη αλλά μου είπε ο γιατρός λόγο αίματος να κάνω Δευτέρα. Θα δείξει την Δευτέρα λοιπόν με σιγουριά 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Μαρία τζορμπατζακη είπε:

Δεν έκανα καθόλου τελευταία οβιτρελ. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Είναι όμως νωρίς είμαι στην έβδομη ημέρα. Κανονικά ήταν να κάνω χοριακη τρίτη αλλά μου είπε ο γιατρός λόγο αίματος να κάνω Δευτέρα. Θα δείξει την Δευτέρα λοιπόν με σιγουριά 

Συγχαρητήρια!! Με το καλό ένα ωραίο νούμερο τη Δευτέρα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Μαρία τζορμπατζακη είπε:

Δεν έκανα καθόλου τελευταία οβιτρελ. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Είναι όμως νωρίς είμαι στην έβδομη ημέρα. Κανονικά ήταν να κάνω χοριακη τρίτη αλλά μου είπε ο γιατρός λόγο αίματος να κάνω Δευτέρα. Θα δείξει την Δευτέρα λοιπόν με σιγουριά 

Μαρια ααα  μεταφορά είχα κάνει Σάββατο και το επόμενο Σάββατο πήρα θετικό !!! Αρα θα πω συγχαρητήρια !!!! Γιουπι

Ημέρα τριτη είχα χοριακη 215… Αναμενουμε τη χοριακη της Δευτέρας !!!❤️❤️❤️❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@MargeauΕυχαριστω πολυ!!Επισης!!!

πρίν από 29 λεπτά , Μαρία τζορμπατζακη είπε:

Δεν έκανα καθόλου τελευταία οβιτρελ. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Είναι όμως νωρίς είμαι στην έβδομη ημέρα. Κανονικά ήταν να κάνω χοριακη τρίτη αλλά μου είπε ο γιατρός λόγο αίματος να κάνω Δευτέρα. Θα δείξει την Δευτέρα λοιπόν με σιγουριά 

Κοριτσι μου συγχαρητηρια!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρία τζορμπατζακη είπε:

Μην με βρίσετε και εσείς σαν τον σύζυγό μου. Εγώ έκανα ένα τέστ και βγήκε αμέσως θετικό αλλά ίσως φταίνε και τα χάπια? Ξέρει κάποια κοπέλα ποια χάπια μπορεί να επηρεάσουν το τέστ και να δείξει θετικό? Παίρνω cyclacur, utrogestan και τις ενέσεις τις ξεχασα. 

Συγχαρητήρια! Με το καλό η χοριακή σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...