Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Πεγκούλα! είπε:

Μην ανησυχείς!Κ εγώ το είχα πάθει στην βδομάδα που είσαι κι εσύ! Μου είπαν να κάνω κ μια ένεση προγεστερόνης. Στον υπέροχο είδαμε είχα μια μικρή αποκόλληση..... οπότε έμεινα ξάπλα για κάποιες μέρες!Σταματησε το αίμα? 

Α μου είχαν κόψει κ το σαλοσπιρ για τρεις μέρες.Εσυ παίρνεις σαλοσπιρ?

Πηγές αμέσως για υπέρηχο? Ναι παίρνω σαλοσπιρ. Βασικά είναι η τελευταία μέρα σήμερα. Οπότε καλύτερα δεν θα το πάρω. Παίρνω 3 utrogestan  την ημέρα. Λέτε μα πρέπει να πάρω κι άλλη προγεστερονη? Θα τον ξαναπάρω τον γιατρό το απόγευμα να τον ρωτήσω. Τώρα είμαι ξάπλα κρεβάτι. Πόσες μέρες έμεινες ξάπλα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , Kallo είπε:

Πηγές αμέσως για υπέρηχο? Ναι παίρνω σαλοσπιρ. Βασικά είναι η τελευταία μέρα σήμερα. Οπότε καλύτερα δεν θα το πάρω. Παίρνω 3 utrogestan  την ημέρα. Λέτε μα πρέπει να πάρω κι άλλη προγεστερονη? Θα τον ξαναπάρω τον γιατρό το απόγευμα να τον ρωτήσω. Τώρα είμαι ξάπλα κρεβάτι. Πόσες μέρες έμεινες ξάπλα? 

Ναι πήγα αμέσως για υπέρηχο γιατί ήταν καθημερινή. Κ εγώ τρία υπόθετα προγεστερόνης έπαιρνα. Αυτό έγινε Δευτέρα κ Παρασκευή πήγα να με ξαναδεί, οπότε αυτές τις μέρες ήμουν ξάπλα, αν κ το αίμα κ μετά τα καφέ υγρά την Τετάρτη είχαν σταματήσει. Υπομονή.....αν κ το ξέρω είναι δύσκολο!

Κ τον δικό μου τον εξωσωματικο ένα Σάββατο που τον χρειαστηκα δεν μου το είχε σηκώσει το τηλ. Επέμενε εσύ......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Πεγκούλα! είπε:

Ναι πήγα αμέσως για υπέρηχο γιατί ήταν καθημερινή. Κ εγώ τρία υπόθετα προγεστερόνης έπαιρνα. Αυτό έγινε Δευτέρα κ Παρασκευή πήγα να με ξαναδεί, οπότε αυτές τις μέρες ήμουν ξάπλα, αν κ το αίμα κ μετά τα καφέ υγρά την Τετάρτη είχαν σταματήσει. Υπομονή.....αν κ το ξέρω είναι δύσκολο!

Κ τον δικό μου τον εξωσωματικο ένα Σάββατο που τον χρειαστηκα δεν μου το είχε σηκώσει το τηλ. Επέμενε εσύ......

Αρα το αίμα μπορεί να συνεχίσει ε? Τώρα που πήγα τουαλέτα είχα πολύ λίγο στο σκούπισμα. Στο σεβιετακι τίποτα. Εγώ έπεσα σε Σάββατο ρε γαμωτο. Μακάρι να πάνε όλα καλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, foza είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα σήμερα 7η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα  στο σκούπισμα είδα αιμα πηρα τηλεφωνο την Μαια μου είπε πάλι εξέταση προγεστερονη και οιστραδιολη 

πολυ αγχώθηκα-στεναχωρήθηκα 

περιμένω τα αποτελέσματα να δω τι θα μου πουν 

Κρατά μας ενήμερους ! Μπορεί να είναι το αίμα από την εμφύτευση και άδικα  να αγχώνεσαι , 

7 ώρες πρίν, vasoula88 είπε:

Καλημερα...Ολα καλα να πανε ευχομαι ολοψυχα! Περιμενουμε νεα..μολις θα σας ρωτουσα βρε κοριτσια, εγω εκανα ετ την Τεταρτη,σημερα εχω σαν ελαφριους πονους περιοδους...ειναι φυσιολογικο,απο τα φαρμακα ή να ανησυχω?κατι αλλο δεν εχω,μονο το βραδυ της ετ ειχα λιγο πιο σκουρα υγρα στο εσωρουχο,μια φορα,(οχι κατι το ιδιαιτερο) Εξετασεις αλλες δεν μου ειπαν να κανω... 

Καλή επιτυχία ! Εγώ είχα κάθε μέρα από την εμβρυομεταφορα και μετά πονακια περιόδου και ήμουν έγκυος ! (Ακόμη τα έχω βέβαια αυτά πονακια δεν έφυγαν ) 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Kallo είπε:

Αρα το αίμα μπορεί να συνεχίσει ε? Τώρα που πήγα τουαλέτα είχα πολύ λίγο στο σκούπισμα. Στο σεβιετακι τίποτα. Εγώ έπεσα σε Σάββατο ρε γαμωτο. Μακάρι να πάνε όλα καλά 

 

Όλα καλά θα πάνε.Το αίμα σταματάει,αφου το βλέπεις κι εσύ, λίγα καφέ υγρά στο σκούπισμα θα έχεις για 2,3 μέρες! Δε σε πήρε ο γιατρός σου?

πρίν από 15 λεπτά , Πεγκούλα! είπε:

 

Όλα καλά θα πάνε.Το αίμα σταματάει,αφου το βλέπεις κι εσύ, λίγα καφέ υγρά στο σκούπισμα θα έχεις για 2,3 μέρες! Δε σε πήρε ο γιατρός σου?

Και αποκόλληση μικρή που λέει ο λόγος να είναι, ξάπλα θα σου πει να είσαι. Μόνο έτσι "κολλάει".

Η αλήθεια είναι ότι ξεθαρευουμε, άντε να κάνουμε κ καμιά δουλειά αλλά είναι νωρίς ακόμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , Kallo είπε:

Αρα το αίμα μπορεί να συνεχίσει ε? Τώρα που πήγα τουαλέτα είχα πολύ λίγο στο σκούπισμα. Στο σεβιετακι τίποτα. Εγώ έπεσα σε Σάββατο ρε γαμωτο. Μακάρι να πάνε όλα καλά 

Το σαλοσπιρ κανει αιμορραγίας γιαυτο πολυ δεν το δινουν κ προτιμούν τις αντιπικτικες μονο. Γενικα οτι μερα να είναι σου υπενθυμίζω πας σε οποιο μαιευτηριο θέλεις κ κανεις υπέρηχο. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Πεγκούλα! είπε:

 

Όλα καλά θα πάνε.Το αίμα σταματάει,αφου το βλέπεις κι εσύ, λίγα καφέ υγρά στο σκούπισμα θα έχεις για 2,3 μέρες! Δε σε πήρε ο γιατρός σου?

Και αποκόλληση μικρή που λέει ο λόγος να είναι, ξάπλα θα σου πει να είσαι. Μόνο έτσι "κολλάει".

Η αλήθεια είναι ότι ξεθαρευουμε, άντε να κάνουμε κ καμιά δουλειά αλλά είναι νωρίς ακόμα!

Όχι την πήρα τώρα πάλι αλλά δεν το σήκωσε. Της έστειλα και μήνυμα. Ναι ναι τωρα θα είμαι ξάπλα για κάποιες μέρες. Έτσι ακριβώς όπως το είπες. Ξεθαρευουμε. Αλλά τελικά θέλει πολύ προσοχή! 

πρίν από 41 λεπτά , linaa είπε:

Το σαλοσπιρ κανει αιμορραγίας γιαυτο πολυ δεν το δινουν κ προτιμούν τις αντιπικτικες μονο. Γενικα οτι μερα να είναι σου υπενθυμίζω πας σε οποιο μαιευτηριο θέλεις κ κανεις υπέρηχο. 

Θα ξαναπάρω τον εξωσωματικο να τον ρωτήσω για το σαλοσπιρ και μήπως πρέπει να πάρω προγεστερονη κι άλλη. Λέτε να παω για υπέρηχο? 

Link to comment
Share on other sites

@Kalloαυτό παρατήρησα και εγώ κορίτσια. Επειδή εργάζομαι και δεν υπάρχει άλλος τρόπος πέρα από το να χρησιμοποιώ τα μέσα για να πάω στην δουλειά μου και περπατάω αρκετά βλέπω ότι κουράζομαι και αμέσως πονάω. Όταν έρχομαι σπίτι και ηρεμώ λιγάκι και ξαπλώνω νιώθω καλά. Όσο μπορούμε να ξεκουραζόμαστε και οι δουλειές θα γίνουν. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, vasoula88 said:

Δεν ηταν καν τοσο σκουρο σαν αιματακι,απλα λιγο πιο σκουρο απο τα κλασικα υγρα που εχω με τα utrogestan (κολπικα τα παιρνω) για αυτο κ δεν εδωσα σημασια,ετ εκανα με μεθη λογω στενοτητας του τραχηλου,οποτε ισως κ απο κει να ηταν...ναι μαζι ειμαστε κοπελα μου,στις 11 εχω εγω!

Σε ευχαριστω πολυ! Προς στιγμην που κ που μονο αυτα τα πονακια...αλλα τπτ ιδιαιτερο! Το αιματακι εμφυτευσης,αν εμφανιστει...ποια μερα αναμενεται?ή δεν ειναι στανταρ?

Δεν ειναι στάνταρ ούτε ποια μέρα θα εχεις αιμα εμφύτευσης ούτε και οτι θα έχεις γενικα. 

7 hours ago, Μαρία τζορμπατζακη said:

Μην με βρίσετε και εσείς σαν τον σύζυγό μου. Εγώ έκανα ένα τέστ και βγήκε αμέσως θετικό αλλά ίσως φταίνε και τα χάπια? Ξέρει κάποια κοπέλα ποια χάπια μπορεί να επηρεάσουν το τέστ και να δείξει θετικό? Παίρνω cyclacur, utrogestan και τις ενέσεις τις ξεχασα. 

Κοπέλα μου δεν υπάρχει καμία αμφιβολία απο την στιγμή που δεν εχεις κανει οβιτρελ. Αυτή την στιγμή εισαι έγκυος 100%. Ελπίζω να πάνε ολα καλα 

3 hours ago, Kallo said:

Κορίτσια ένοιωσα λίγο υγρή από κάτω και πήγα τουαλέτα και είδα ροζ αίμα. Έχω πάθει εγκεφαλικό. Πήρα την γυναικολόγο μου αλλά δεν το σήκωσε. Είναι και μεσημέρι βέβαια. Έχω τρομάξει πολύ 

Μην πανικοβαλλεσαι. Πραγματικά 8 στις 10 εγκυμοσύνες εδώ μεσα έχουν αναφέρει αιματάκι στις αρχές της κύησης. Ξεκουράσου, θα εισαι και σε επικοινωνία με τον γιατρό και ολα θα πάνε καλά


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Μαρία τζορμπατζακη είπε:

@Kalloαυτό παρατήρησα και εγώ κορίτσια. Επειδή εργάζομαι και δεν υπάρχει άλλος τρόπος πέρα από το να χρησιμοποιώ τα μέσα για να πάω στην δουλειά μου και περπατάω αρκετά βλέπω ότι κουράζομαι και αμέσως πονάω. Όταν έρχομαι σπίτι και ηρεμώ λιγάκι και ξαπλώνω νιώθω καλά. Όσο μπορούμε να ξεκουραζόμαστε και οι δουλειές θα γίνουν. 

Ναι τελικά θέλει πολύ ξεκούραση. Δεν πρέπει να ξεχνιόμαστε 

πρίν από 16 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν ειναι στάνταρ ούτε ποια μέρα θα εχεις αιμα εμφύτευσης ούτε και οτι θα έχεις γενικα. 

Κοπέλα μου δεν υπάρχει καμία αμφιβολία απο την στιγμή που δεν εχεις κανει οβιτρελ. Αυτή την στιγμή εισαι έγκυος 100%. Ελπίζω να πάνε ολα καλα 

Μην πανικοβαλλεσαι. Πραγματικά 8 στις 10 εγκυμοσύνες εδώ μεσα έχουν αναφέρει αιματάκι στις αρχές της κύησης. Ξεκουράσου, θα εισαι και σε επικοινωνία με τον γιατρό και ολα θα πάνε καλά

Μακάρι να πάνε όλα καλά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Kallo ξεκουράσου και όλα θα πάνε καλά ! Είναι πολύ συχνό το αίματα κι και απλά θέλει πολύ ξεκούραση και μετα όλα καλά ! Σε ποια εβδομάδα είσαι τωρα; 
επίσης κανείς ενέσεις προγεστερονης ; 

Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2022 at 8:10 ΜΜ, Angot είπε:

Κορίτσια θυμάστε είχα κοβιντ και ακυρώθηκε την πεμπτη η ωοληψια μου.  Σημερα ήρθα στο γιατρό γτ είχα κάτι πονακια και κάνω 2πλη ωορρηξία, μάλλον πάμε για ωοληψια την Κυριακή!! Θα κανω αύριο ε2 να δούμε και θα μ πει να κανω οβιτρελ.. Εχει συμβεί σε καμία; 

Τι ωραία ανατροπή!!! :)

On 4/11/2022 at 5:38 ΠΜ, Μαρία τζορμπατζακη είπε:

Μόλις πήγα τουαλέτα και είδα αρκετή ποσότητα καφέ αίματος σαν αυτό στην αρχή της περιόδου. Κακό σημάδι έτσι? Είμαι στην έκτη ημέρα ετ. Εδώ και 2 μέρες έχω έντονους πόνους περιόδου. Λέτε να πάρω τον γιατρό ή ότι είναι θα γίνει και δεν μπορεί και αυτός να μου κάνει κάτι?

Εννοείται να πάρεις το γιατρό σου (αν δεν τον έχεις πάρει ήδη δηλαδή) να τον ενημερώσεις. Μπορεί να σου αυξήσει την προγεστερόνη ή ακόμα και να σου κόψει τα αντιπηκτικά (αν παίρνεις), εκείνος θα το κρίνει. Το αίμα δεν είναι κακό σημάδι, κάθε άλλο! Εσύ βέβαια λες ότι πονάς κι όλας, οπότε τι να πω, ο γιατρός θα σου πει. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

On 4/11/2022 at 10:47 ΠΜ, Angot είπε:

Κορίτσια καλημέρα, μπορει κάποια να μ πει γτ ποναω και έχω πρηστεί λες και έχει τουμπανιασει το μέσα μου; μέχρι και χθες μετά τον υπερηχο σκουπιστηκα ροζακι!! Άλλες φορές που έχω ωαρια δεν νιωθω έτσι? 

Γιατί πλησιάζει η ωορρηξία σου λογικά. Ετσι ένιωθα εγώ όλες σχεδόν τις φορές, ακόμα και σε φυσικούς κύκλους, ακόμα και πριν τις εξωσωματικές. Μου φαίνεται πολύ φυσικό.

22 ώρες πρίν, Angot είπε:

Καλέ εσυ όλο το ηθικό μου ανεβάζεις... Χαχαχ πες κ αλλα!!! :wub: εγω παντως τωρα δεν νιωθω τόσο βάρος Λες να έσπασαν πρίν την οβιτρελ;

Αχ, κι εμένα τα πονάκια σταματούσαν πριν την ωοληψία και κάθε φορά φοβόμουν ότι πάει τα χάσαμε κι όμως τελικά ήταν ακόμα εκεί! Θα πάρετε, θα πάρετε, θα δεις!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρία τζορμπατζακη είπε:

@Kalloαυτό παρατήρησα και εγώ κορίτσια. Επειδή εργάζομαι και δεν υπάρχει άλλος τρόπος πέρα από το να χρησιμοποιώ τα μέσα για να πάω στην δουλειά μου και περπατάω αρκετά βλέπω ότι κουράζομαι και αμέσως πονάω. Όταν έρχομαι σπίτι και ηρεμώ λιγάκι και ξαπλώνω νιώθω καλά. Όσο μπορούμε να ξεκουραζόμαστε και οι δουλειές θα γίνουν. 

Το περπάτημα δημιουργεί συσπάσεις στην μήτρα . Γενικα αν πονας δεν είναι καλό προσπάθησε να το περιορίσεις. 

1 hour ago, Kallo είπε:

Όχι την πήρα τώρα πάλι αλλά δεν το σήκωσε. Της έστειλα και μήνυμα. Ναι ναι τωρα θα είμαι ξάπλα για κάποιες μέρες. Έτσι ακριβώς όπως το είπες. Ξεθαρευουμε. Αλλά τελικά θέλει πολύ προσοχή! 

Θα ξαναπάρω τον εξωσωματικο να τον ρωτήσω για το σαλοσπιρ και μήπως πρέπει να πάρω προγεστερονη κι άλλη. Λέτε να παω για υπέρηχο? 

Να κάνεις αυτό που θα σε ξεανχωσει. Αν σε ηρεμήσει φυσικα να πας να κάνεις υπέρηχο.  Ο υπέρηχος σε αυτή την φάση είναι μόνο για εσένα για να ξέρεις τωρα τόσο νωρίς γενικα λιγα πραγματα μπορείς να κάνεις κ το σημαντικότερο η ξάπλα. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Μαρία τζορμπατζακη είπε:

Δεν έκανα καθόλου τελευταία οβιτρελ. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Είναι όμως νωρίς είμαι στην έβδομη ημέρα. Κανονικά ήταν να κάνω χοριακη τρίτη αλλά μου είπε ο γιατρός λόγο αίματος να κάνω Δευτέρα. Θα δείξει την Δευτέρα λοιπόν με σιγουριά 

Ε τότε είσαι έγκυος!!! Με το καλό μια τεράστια χοριακή να το επισημοποιήσει!!! ❤

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ´Ισιδα είπε:

@Kallo ξεκουράσου και όλα θα πάνε καλά ! Είναι πολύ συχνό το αίματα κι και απλά θέλει πολύ ξεκούραση και μετα όλα καλά ! Σε ποια εβδομάδα είσαι τωρα; 
επίσης κανείς ενέσεις προγεστερονης ; 

Ειμαι 7 εβδομάδων και 4 ημερών. Όχι δεν κάνω ένεση. Παίρνω 3 utrogestan. Θα κάτσω κρεβάτι και ελπίζω όλα να πάνε καλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...