Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, Angot είπε:

Κορτισα πήραμε 5!! :D μακαρι να γονιμοποιηθουν τα 2 έστω αλλά τα πήγαμε πολύ καλά! 

Μπράβοοοοο τέλεια τα πήγατε!!! Θα γονιμοποιηθουν τα δύο τυχερά σου!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια μου, στάθηκα τυχερή μέσα στη ατυχία μου... Με 3 κύκλους κλομιφαινη 11 ωαρια είναι καλός αριθμός μου είπε! Άσχετα με το πόσα γονιμοποιουνται! 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Angot είπε:

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια μου, στάθηκα τυχερή μέσα στη ατυχία μου... Με 3 κύκλους κλομιφαινη 11 ωαρια είναι καλός αριθμός μου είπε! Άσχετα με το πόσα γονιμοποιουνται! 

Μπράβο Angot, καλύτερα δεν μπορούσες να πας. Καλές γονιμοποιησεις τώρα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Angot είπε:

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια μου, στάθηκα τυχερή μέσα στη ατυχία μου... Με 3 κύκλους κλομιφαινη 11 ωαρια είναι καλός αριθμός μου είπε! Άσχετα με το πόσα γονιμοποιουνται! 

Πω πω υπεροχα νεα!! Μπορει να ειχες τις ατυχιες σου αλλα να τωρα που σταθηκες παρα πολυ τυχερη!! Μπραβο καλες γονιμοποιησεις τωρα αν και ειμαι σιγουρη!! :x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια μου, στάθηκα τυχερή μέσα στη ατυχία μου... Με 3 κύκλους κλομιφαινη 11 ωαρια είναι καλός αριθμός μου είπε! Άσχετα με το πόσα γονιμοποιουνται! 

Θηρίο είσαι ρε Angot ! Σε λίγο θα μείνεις έγκυος κορίτσι μου,είναι θέμα χρόνου!Πιες όσο προλαβαίνεις τις μπυριτσες σου,γιατί σε λίγο θα αρχίσεις τις χωρίς αλκοόλ :wub: Φιλιά πολλά ❤️❤️❤️

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε @Angot έχεις σπάσει ρεκόρ ρε κούκλα μου! Τι είναι αυτά τα νούμερα;; 9 ωάρια σε ένα κύκλο μόνο με κλομιφαίνη!! Μιλάμε έχω πάθει πλάκα! Χαλάλι η ατυχία με τα προηγούμενα, τώρα πήρατε πιο πολλά B)  Και εχω το feeling ότι θα γονιμοποιηθούν απο 3 και πάνω ^_^

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για τα καλά νέα! Κορίτσια, έχω έναν προβληματισμό....Θα πρέπει να αφαιρέσω ένα τεράστιο υπορογόνιο ινομύωμα πρίν την εμβρυομεταφορά....Ο εξωσωματικός μου μου πρότεινε να το αφαιρέσω σε αυτόν...Η αλήθεια είναι πως θα ήθελα να έχει αυτός τον πρώτο λόγο μιας και θα κάνουμε μαζί την ετ. Όμως, ο προβληματισμός μου είναι αν θα πρέπει να διαλέξω κάποιον άλλον, πιο εξειδικευμένο σε ενδοσκοπικές επεμβάσεις;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , froufrou80 είπε:

Συγχαρητήρια για τα καλά νέα! Κορίτσια, έχω έναν προβληματισμό....Θα πρέπει να αφαιρέσω ένα τεράστιο υπορογόνιο ινομύωμα πρίν την εμβρυομεταφορά....Ο εξωσωματικός μου μου πρότεινε να το αφαιρέσω σε αυτόν...Η αλήθεια είναι πως θα ήθελα να έχει αυτός τον πρώτο λόγο μιας και θα κάνουμε μαζί την ετ. Όμως, ο προβληματισμός μου είναι αν θα πρέπει να διαλέξω κάποιον άλλον, πιο εξειδικευμένο σε ενδοσκοπικές επεμβάσεις;;;

Το ότι είναι εξωσωματικος δεν αποκλείει να εχει εμπειρία σε επεμβάσεις.  Γυναικολογος ειναι κ αυτός.  Αυτο εξαρταται απο εσένα καθαρά ποσο τον εμπιστεύεσε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορτισα πήραμε 5!! :D μακαρι να γονιμοποιηθουν τα 2 έστω αλλά τα πήγαμε πολύ καλά! 

Μπράβο είσαι μπόμπα!!! Εγω ειπα 3-4 αλλά εκανες την έκπληξη καλές γονιμοποιησεις !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπερα κορίτσια. Να σας κάνω μια ερώτηση μήπως ξέρει κάποια? 

Στις εξετάσεις ορμονών,, σας είπε ποτέ κάποιος γιατρός ότι το ιδανικό είναι να έχουμε FSH/LH =1? 

Κάπου το διάβασα στο ίντερνετ και εμένα δεν βγαίνει τόσο. 

Ωστόσο και η γυναικολόγος μου αλλά και η ενδοκρινολόγος μου, είδαν τις εξετάσεις μου και μου είπαν ότι ήταν μια χαρά..

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Mariam23 είπε:

Kαλησπερα κορίτσια. Να σας κάνω μια ερώτηση μήπως ξέρει κάποια? 

Στις εξετάσεις ορμονών,, σας είπε ποτέ κάποιος γιατρός ότι το ιδανικό είναι να έχουμε FSH/LH =1? 

Κάπου το διάβασα στο ίντερνετ και εμένα δεν βγαίνει τόσο. 

Ωστόσο και η γυναικολόγος μου αλλά και η ενδοκρινολόγος μου, είδαν τις εξετάσεις μου και μου είπαν ότι ήταν μια χαρά..

 

Περίπου τόσο πρέπει να είναι ναι για αν λειτουργούν όλα ρολόι.  Περίπου ομως δεν σημαίνει ότι αν υπάρχει κάποια μικρή διαφορά υπάρχει πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Mariam23 said:

Kαλησπερα κορίτσια. Να σας κάνω μια ερώτηση μήπως ξέρει κάποια? 

Στις εξετάσεις ορμονών,, σας είπε ποτέ κάποιος γιατρός ότι το ιδανικό είναι να έχουμε FSH/LH =1? 

Κάπου το διάβασα στο ίντερνετ και εμένα δεν βγαίνει τόσο. 

Ωστόσο και η γυναικολόγος μου αλλά και η ενδοκρινολόγος μου, είδαν τις εξετάσεις μου και μου είπαν ότι ήταν μια χαρά..

 

Αυτο είναι το ιδανικό αλλά δεν σημαίνει ότι υπάρχει πρόβλημα αν δεν είναι 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , linaa είπε:

Περίπου τόσο πρέπει να είναι ναι για αν λειτουργούν όλα ρολόι.  Περίπου ομως δεν σημαίνει ότι αν υπάρχει κάποια μικρή διαφορά υπάρχει πρόβλημα 

Eγω έχω

 FSH : 6,69 mUI/mL. (2,5-12,5)
E2 : 37,6 pg/mL (12,5-160)
LH 2,95 mUI/mL (1,9-12,6)

άρα είναι κακό? Οι γιατροί δεν μου είπαν κάτι 

επίσης έχω σταθερό κύκλο που διαρκεί 6-7 ημέρες . Δεν έχω πολυκυστικες 'η κάποιο άλλο πρόβλημα. 

την πρώτη φορά έμεινα έγκυος μια μια προσπάθεια (χρωμοσωμικη ανωμαλία όμως μας έτυχε)και δεύτερη εγκυμοσύνη μετά από 2 μήνες προσπαθειών βιοχημική 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Τέλεια ! Υπέροχα νέα !! Εγώ εύχομαι να γονιμοποιήθουν και τα 5!!

@Kallo πως είσαι σήμερα , έχεις ροζ σήμερα ;

Ενώ από χθες το απόγευμα είχε σταματήσει. Τώρα που πήγα τουαλέτα είδα λίγο ροζ στο χαρτί. Αγχώθηκα πάλι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...