Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα,χθες εκανα τη πρώτη μου ωολληψια! Μετά από αρκετές εξετάσεις καταλήξαμε ότι η μια και εναπομείνουσα σάλπιγγά μου είναι κλειστη...θελω να στείλετε θετικη ενέργεια!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα !!! Ειμαι 8η μέρα από την εμβρυομεταφορά με 2 εμβρυακια κατεψυγμένα 3 ημερων. Είχα την φαεινή ιδεα να κάνω σήμερα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε πολύ αχνό θετικό και τωρα εχω αγχωθει πιο πολυ απο πριν;):-?. Λέτε να είναι λάθος?? 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Ninaki- είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,χθες εκανα τη πρώτη μου ωολληψια! Μετά από αρκετές εξετάσεις καταλήξαμε ότι η μια και εναπομείνουσα σάλπιγγά μου είναι κλειστη...θελω να στείλετε θετικη ενέργεια!

Εισαι στη καταλληλη ομαδα! Πως πηγε η ωοληψια? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Christin88 είπε:

Εισαι στη καταλληλη ομαδα! Πως πηγε η ωοληψια? 

Πολύ καλα,12 ωαρια,όλα απο τη μοα ωοθηκη η αλκη δεν ανταποκρίθηκε αλλα μ ειπε ο γιατρος οτι δεν πειραζει αφου η μια μας εβγαλε ασπροπροσωπους

πρίν από 28 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Αυτά είναι νέα!!! Καλή συνέχεια να έχει η χοριακή με όμορφους διπλασιασμούς!!!

Έχεις όλη τη θετική μου ενέργεια

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, foza said:

Σας ευχαριστώ κορίτσια!!!

330 βγήκε 

 

Πόνοι περιόδου και στην 7η μέρα αιμα όχι πολύ κόκκινο προς το ροζ 

 

Και εγώ ειχα κάνει την 9η μέρα και είχε βγει αρνητικό για αυτό και μόνο σου λέω να μην κανεις !!

Λόγο του τεστ που ειχα κάνει περίμενα να ακούσω 0 πάλι και μόλις άκουσα συγχαρητήρια είναι 330 ήθελα να ουρλιάζω από τη χαρά μου δεν το περίμενα να σας πω την αλήθεια!! 

330 και αρνητικό τεστ πριν 2 μέρες. Τα λέω εγώ να μην κάνετε τεστ αλλά δεν με ακούτε <_<

57 minutes ago, Sonne said:

Κορίτσια καλησπέρα !!! Ειμαι 8η μέρα από την εμβρυομεταφορά με 2 εμβρυακια κατεψυγμένα 3 ημερων. Είχα την φαεινή ιδεα να κάνω σήμερα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε πολύ αχνό θετικό και τωρα εχω αγχωθει πιο πολυ απο πριν;):-?. Λέτε να είναι λάθος?? 

Δεν γίνεται ψευδώς θετικό, μόνο ψευδώς αρνητικό. Εκτός κ αν έχεις κάνει πρόσφατα ovitrelle

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ninaki- είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,χθες εκανα τη πρώτη μου ωολληψια! Μετά από αρκετές εξετάσεις καταλήξαμε ότι η μια και εναπομείνουσα σάλπιγγά μου είναι κλειστη...θελω να στείλετε θετικη ενέργεια!

Καλή αρχή κορίτσι μου, πρώτη και τελευταία να είναι. Όλα να πάνε τέλεια. Έμαθες πόσα γονιμοποιήθηκαν;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, kateriiina25 said:

330 και αρνητικό τεστ πριν 2 μέρες. Τα λέω εγώ να μην κάνετε τεστ αλλά δεν με ακούτε <_<

Δεν γίνεται ψευδώς θετικό, μόνο ψευδώς αρνητικό. Εκτός κ αν έχεις κάνει πρόσφατα ovitrelle

Όχι... Ovitrelle έκανα στην ωοληψια η οποία έγινε 23 Αυγούστου και Averkap έκανα 22 Σεπτεμβρίου.  Μακάρι να είναι σωστό.  

2 hours ago, Angot said:

Κοριτδια να ρωτησω, απο ποια ηλικια επιτρεπεται να μπουν 3 εμβρυα; 

Εγώ γνωρίζω πάνω από 40. Θεωρώ έχει να κάνει και με την κλινική, δεν είμαι σίγουρη.  

4 hours ago, foza said:

Καλησπέρα κορίτσια επιτέλους θετική η χοριακη !!!

Συγχαρητήρια!!!!!! Καλούς διπλασιασμους!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sonne είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !!! Ειμαι 8η μέρα από την εμβρυομεταφορά με 2 εμβρυακια κατεψυγμένα 3 ημερων. Είχα την φαεινή ιδεα να κάνω σήμερα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε πολύ αχνό θετικό και τωρα εχω αγχωθει πιο πολυ απο πριν;):-?. Λέτε να είναι λάθος?? 

Κοριτσι μου το θετικο ειναι θετικο μπορεις να χαμογελασεις!!αν θελεις βαλτο φωτο να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα χοριακη την Δευτέρα και ήταν 277 και σήμερα 466 καλό είναι? Δεν έχω ιδέα. Θα πάρω και τον γιατρό μου. Τόσο άγχος σήμερα δεν έχω το κουράγιο ούτε να γράψω μήνυμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


23 minutes ago, Jamie said:

Κοριτσι μου το θετικο ειναι θετικο μπορεις να χαμογελασεις!!αν θελεις βαλτο φωτο να δουμε

Jamie το έβαλα προφίλ..   είναι πολύ αχνο εύχομαι να το βλέπεις και εσύ και να μην βλέπουν τα ματάκια μου απλά αυτά που θέλω να δω. :rolleyes:

13 minutes ago, Sonne said:

Jamie το έβαλα προφίλ..   είναι πολύ αχνο εύχομαι να το βλέπεις και εσύ και να μην βλέπουν τα ματάκια μου απλά αυτά που θέλω να δω. :rolleyes:

Βασικά ούτε ξέρω που την ανέβασα... ω Θεέ μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Sonne είπε:

Jamie το έβαλα προφίλ..   είναι πολύ αχνο εύχομαι να το βλέπεις και εσύ και να μην βλέπουν τα ματάκια μου απλά αυτά που θέλω να δω. :rolleyes:

Δε νομιζω οτι φαινεται κατι ετςι οπως το εβαλες κοριτσι μου!

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Visit a vis said:

Να ρωτήσω: ποιες κοπέλες έχετε κάνει την εξέταση για το παράθυρο εμφύτευσης; 
Χρειάζεται κανονική προετοιμασία για ετ για να την κάνω, σωστά θυμάμαι; 
Έπαιξε ρόλο σε εσάς; 

Εγώ έκανα και βρέθηκε μετατοπισμενο παράθυρο τώρα θα κάνω ετ για να ξέρω αν βοήθησε η εξέταση τελικά 

προετημασια έκανα παίρνοντας μόνο προσγεστερονη λίγες μέρες πριν την βιοψία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Μαρία τζορμπατζακη said:

Εγώ έκανα χοριακη την Δευτέρα και ήταν 277 και σήμερα 466 καλό είναι? Δεν έχω ιδέα. Θα πάρω και τον γιατρό μου. Τόσο άγχος σήμερα δεν έχω το κουράγιο ούτε να γράψω μήνυμα. 

Διπλασιασμός περιμένουν ανά 2με 3 μέρες οπότε ναι καλό είναι!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...