Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 35 λεπτά , Natassou85 είπε:

Στο λεω κοριτσι μ γτ ειναι θαυματουργη η Αγια Ειρηνη η Χρυσοβαλλαντου κ ειναι προστατιδα μ μαζι με την Παναγια .. κ παω συχνα στο μοναστηρι της ❤️

Και γω πάω πολύ συχνά με τον αντρα .. Μου αρέσει και σαν μοναστήρι!   Το φόρεσα το κορδόνι της, ειχα φαιε και το μήλο, έμεινα έγκυος αλλά δεν κράτησε. Εμενα προστάτης μου είναι ο Αρχάγγελος Μιχαήλ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, MarGe2022 said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Έτσι λέει το πρωτόκολλο που μου έχουν δώσει "από 18η μέρα του κύκλου θα ξεκινήσετε cyclacur για 7 μέρες". Μετά μόλις έρθει περίοδος, την 2η μέρα ξεκινάω gonal λέει. 

Γιατί συνήθως πότε τα ξεκινάνε;;;;; :shock:

Λογικά τα καφέ χαπάκια σου έδωσε που είναι προγεστερόνη για να έχει έλεγχο στις μέρες που θα σου έρθει η περίοδος. Τα σικλακουρ που λένε τα κορίτσια ότι παίρνουμε από 2η-3η μέρα είναι τα λευκά. Κάτι θα ξέρει ο γιατρός σου, μην αγχώνεσαι  

2 hours ago, Christin88 said:

Κ εγω την εβαλα απο τωρα γιατι νιωθω καλυτερα!

 

Κοριτσια περιμενω περιοδο για να ξεκινησω διεγερση παλι αλλα ειμαι στις 38 μερες χωρις παλι(βεβαια εκανα κ υστεροσκοπηση στις 12/10) αλλα μ ειπαν θα αδιαθετησω κανονικα..λετε να τους παρω για να μου δωσουν ντουφαστον η να περιμενω να ερθει φυσιολογικα?

Αν γενικά δεν έχεις θέματα με την περίοδο σου τότε είναι κρίμα να ζορίσεις τον κύκλο σου με χάπια. Τώρα απλώς αποσυντονίστηκε λόγω υστεροσκόπησης μάλλον. Θα έρθει


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μακάρι όλα να πάνε καλά και να έχουμε ένα μωράκι σε λίγους μήνες. Και μακάρι όλες όσες γυναίκες αυτό λαχταραμε σύντομα να έρθει. Όσο πιο γρήγορα και πιο ανώδυνα γίνεται.  

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Μαρία τζορμπατζακη said:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μακάρι όλα να πάνε καλά και να έχουμε ένα μωράκι σε λίγους μήνες. Και μακάρι όλες όσες γυναίκες αυτό λαχταραμε σύντομα να έρθει. Όσο πιο γρήγορα και πιο ανώδυνα γίνεται.  

Συγχαρητήρια για την χοριακή σου! Εύχομαι να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη <3 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, foza είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μακάρι τι να πω γιατί και στην 1η αν και δεν ήταν βλαστοκυστες εκανα ήταν αρνητικό και είχε βγει και η χοριακη 0 
απογοητευτηκα είναι η αλήθεια γιατί αυτήν τη φορά το πίστευα τοοοοόσο ποκυ ότι πέτυχε και μου ήρθε κάπως το αρνητικό ας ελπίσουμε να αλλάξει!!! 

Καλησπέρα! Την επομενη ημέρα από τη χοριακη που ήμουν έγκυος στο γιο μου έκανα και ένα τεστ φαρμακείου για να το κρατήσω ενθύμιο και ήταν αρνητικό. Οπότε μην απελπίζεσαι όσο δύσκολο και αν είναι 

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Mary1976 είπε:

Καλημερα κορίτσια, ευχομαι θετικές χοριακές σε αυτές που είναι σε αναμονη. Εχω κλείσει ραντεβου με την Οικονομοπουλου στο Ελενα για την 1η Δεκεμβριου στις 9:00 αλλά δυστυχώς δεν μπορω να πάω, μήπως κάποια κοπέλα εχει ραντεβου για μεταγενεστερη ημερομηνία και θέλει να αλλάξουμε; Αν όχι θα ενημερωσω εδω οτι θα το ακυρωσω ώστε αν θέλει να το κλείσει κάποια. Επίσης μήπως γνωρίζετε καθε πότε "ανεβαζουν" τα νεα ραντεβού στο site 1535 για την Οικονομοπουλου; Εχω κουραστει να μπαίνω και να τσεκαρω αλλά δεν βρίσκω κανένα διαθέσιμο.

Πάντως τώρα που μπήκα βγάζει ένα σωρό ραντεβού στο τμήμα ελεχου αποβολων από 7 Δεκέμβρη και μετα

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Angot είπε:

Πρίν μεινω εγκυος είχα δει μια τεράστια χρυση εικόνα της Παναγίας με ροζ λουλουδάκια και πίσω μια μικρότερη με την Αγία Αικατερίνη (Κατερίνα έχω ταξει να βγάλω το παιδί μου αν κάνω κοριτσι/ και επίσης της Αγίας Αικατερίνης εκανε και η μαμά μου την μαστεκτομη της γτ είχε καρκίνο )... Δεν ξερω πως να το εξηγήσω, σκέφτομαι πως η το μωρο ήταν κοριτσι και το προσέχει η Παναγία, ή ότι ήταν αγορι και ήθελε να μου δείξει ότι θα κάνω κοριτσι....  

Πρίν κάνω την εξωσωματική είδα ότι πήγαινα σε ένα μοναστήρι με καλόγερους και ήθελα να πάρω κάτι κ συγκεκριμένα τη ζώνη , τότε με κοιτάζει ένας καλόγερος στα μάτια και μου λέει γτ έχεις τόση θλιψη μέσα σου; αυτό που θες θα στο δώσω... Και φεύγοντας κοίταξα αριστερά και είδα 3 γυναίκες αγκαλιασμενες να κλαίνε...  Ίσως να ήταν το μωράκι που έχασα...  Πηγα λοιπόν τότε και πήρα τη ζώνη της Οσιας Ειρήνης της χρυσοβαλαντου... Να όμως που τότε κάποιος μου είπε που του έλεγα το όνειρο ότι το μοναστήρι της Οσιας Ειρήνης  της χρυσοβαλαντου είναι με καλόγριες... Το άγιο όρος είναι με καλόγερους όπως είδα στον ύπνο μου, και εκεί βρίσκεται η ζώνη της παναγίας... 

 

Το ονειρο σου ειναι απιστευτο , τωρα πιστεψε το και θα ερθει το μωρακι σου @Angot μου! Ειμαι βεβαιη!

4 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Λογικά τα καφέ χαπάκια σου έδωσε που είναι προγεστερόνη για να έχει έλεγχο στις μέρες που θα σου έρθει η περίοδος. Τα σικλακουρ που λένε τα κορίτσια ότι παίρνουμε από 2η-3η μέρα είναι τα λευκά. Κάτι θα ξέρει ο γιατρός σου, μην αγχώνεσαι  

Αν γενικά δεν έχεις θέματα με την περίοδο σου τότε είναι κρίμα να ζορίσεις τον κύκλο σου με χάπια. Τώρα απλώς αποσυντονίστηκε λόγω υστεροσκόπησης μάλλον. Θα έρθει

Οχι εχω σπω ποτε δεν αδιαθετω φυσιολογικα! Μετα την αποξεση του ιουλιου ειχα 2 περιοδους στις 31 ημερες και δεν το πιστευα, τωρα οπως ξεφυγα και δεν ξερω τι να κανω.. απλα δεν θελω να με πιασει η διεγερση Δεκεμβρη λογω δουλειας..κ μ ληγει κ μια ενεση ,αυτα! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Έτσι λέει το πρωτόκολλο που μου έχουν δώσει "από 18η μέρα του κύκλου θα ξεκινήσετε cyclacur για 7 μέρες". Μετά μόλις έρθει περίοδος, την 2η μέρα ξεκινάω gonal λέει. 

Γιατί συνήθως πότε τα ξεκινάνε;;;;; :shock:

Καλημέρα!
Ένας γιατρός που είχα επισκεφτεί αλλά δεν συνέχισα μαζί του μου είχε πει να πάρω cyclacur(τα άσπρα) την 18η ημέρα πριν τον κύκλο που θα ξεκινήσω και μου το είπε αυτό γιατί είδε ότι έβγαζα κύστες στις ωοθήκες.
Άρα με αυτόν τον τρόπο φαντάζομαι θα αποφεύγονταν/καταστέλλονταν οι κύστες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!Χρονια πολλα σε οσες γιορταζετε ή εχετε καποιον δικο σας που γιορταζει! Εκτη μερα σημερα απο την ετ και μεσα στη νυχτα ξεκινησαν πονοι περιοδου κ διαρκουν μεχρι και τωρα... απο τα φαρμακα ειναι λετε? Να ανησυχησω?? Κανενα αλλο συμπτωμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , vasoula88 είπε:

Καλημερα κοριτσια!Χρονια πολλα σε οσες γιορταζετε ή εχετε καποιον δικο σας που γιορταζει! Εκτη μερα σημερα απο την ετ και μεσα στη νυχτα ξεκινησαν πονοι περιοδου κ διαρκουν μεχρι και τωρα... απο τα φαρμακα ειναι λετε? Να ανησυχησω?? Κανενα αλλο συμπτωμα!

Μια απ' τα ίδια. Τις πρώτες μέρες είχα κράμπες. Ήταν κάτι που δεν είχα ξανανιώσει, οπότε δεν ξέρω αν οφείλονταν στα φάρμακα. Τις ένιωθα και στον κόλπο. Περίεργο αίσθημα και με έκανε αισιόδοξη μέχρι την τέταρτη μέρα το βράδυ που με έπιασε ένας πόνος σαν κάποιος να μου εσφιγγε όλη την κοιλιά. Μετά τίποτα για μια μέρα και από την πέμπτη μέρα κι εγώ πόνους περιόδου. Είναι τόσο σαν περίοδος που με έπιασαν τα κλάματα το πρωί σκεπτόμενη ότι θα δω 0 πάλι. Τόσα έχουμε κάνει κορίτσια, τόσα αντέχουμε, αλλά αυτή η αναμονή πραγματικά σε τρελαίνει... Και όχι τίποτα άλλο αλλά μετά νιώθω και τύψεις ότι από το άγχος μου ή τη στεναχώρια δεν πετυχαίνει... Τι να πω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Texas said:

Θα τις τα δίνουν σαν αντισυλληπτικά εγώ αυτό καταλαβαίνω γιατί αλλιώς 18 μέρα δεν κολλάει για προετημασια ετ 

Καλημέρα και χρόνια πολλά στις εορτάζουσες!

Δεν είμαι για εμβρυομεταφορά. Τώρα θα ξεκινήσω διέγερση.

14 hours ago, Σποράκι said:

Συνήθως τα παίρνουμε από την δεύτερη μέρα του κύκλου για να μπουν σε καταστολή οι ωοθήκες. Εκτός αν σου δίνει τα καφέ χάπια για να προγραμματίσει τον κύκλο. Σίγουρα κάτι ξερει παραπάνω από εμάς, καλή επιτυχία να έχεις!!!

όχι τα καφέ. Τα λευκά μου γράφει να πάρω.  

14 hours ago, Μαρία τζορμπατζακη said:

Κορίτσιαααα βγήκε η χοριακη. 277 και θα επαναλάβω την Τετάρτη. Είχατε δίκιο για όσα είπατε...

Με το καλό!!!!!!!!!!!!!!!! Τι υπέροχα νέα!

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MarGe2022 said:

Καλημέρα και χρόνια πολλά στις εορτάζουσες!

Δεν είμαι για εμβρυομεταφορά. Τώρα θα ξεκινήσω διέγερση.

όχι τα καφέ. Τα λευκά μου γράφει να πάρω.  

Με το καλό!!!!!!!!!!!!!!!! Τι υπέροχα νέα!

 

14 minutes ago, MarGe2022 said:

Καλημέρα και χρόνια πολλά στις εορτάζουσες!

Δεν είμαι για εμβρυομεταφορά. Τώρα θα ξεκινήσω διέγερση.

όχι τα καφέ. Τα λευκά μου γράφει να πάρω.  

Με το καλό!!!!!!!!!!!!!!!! Τι υπέροχα νέα!

Καλημερα! Μας εχεις προβληματισει με τα χαπακια...και μενα μιας φιλης μου της τα εδωσαν πριν απο περιοδο γιατι ειχε κυστουλες,για να φυγουν,μη χαθει ο κυκλος διεγερσης...εσενα σου πε ο γιατρος αν ειχες κυστες;

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, kateriiina25 said:

Λογικά τα καφέ χαπάκια σου έδωσε που είναι προγεστερόνη για να έχει έλεγχο στις μέρες που θα σου έρθει η περίοδος. Τα σικλακουρ που λένε τα κορίτσια ότι παίρνουμε από 2η-3η μέρα είναι τα λευκά. Κάτι θα ξέρει ο γιατρός σου, μην αγχώνεσαι  

Αν γενικά δεν έχεις θέματα με την περίοδο σου τότε είναι κρίμα να ζορίσεις τον κύκλο σου με χάπια. Τώρα απλώς αποσυντονίστηκε λόγω υστεροσκόπησης μάλλον. Θα έρθει

Γεια σου, σε ευχαριστώ για την απάντηση. Τα λευκά μου γράφει. Μόνο τα λευκά. Μωρέ αυτοί ξέρουν, προφανώς κάτι έχει να κάνει με την συνολική μου εικόνα, δεν ξέρω. 

Το θέμα μου όμως είναι άλλο. Δεν ξέρω αν πρέπει να ξεκινήσω ή να περιμένω, λογικά θα προφτάσω για τα χριστούγεννα να έχω κάνει την ωοληψία, αλλά να έχω και αυτό το άγχος πέρα από τα υπόλοιπα αν κάτι καθυστερήσει;;; Θα μιλήσω μαζί τους μόλις αδιαθετήσω, και ότι πουν. 

2 hours ago, marmaki said:

Καλημέρα!
Ένας γιατρός που είχα επισκεφτεί αλλά δεν συνέχισα μαζί του μου είχε πει να πάρω cyclacur(τα άσπρα) την 18η ημέρα πριν τον κύκλο που θα ξεκινήσω και μου το είπε αυτό γιατί είδε ότι έβγαζα κύστες στις ωοθήκες.
Άρα με αυτόν τον τρόπο φαντάζομαι θα αποφεύγονταν/καταστέλλονταν οι κύστες.

αααααα! σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την πληροφορία!

13 minutes ago, Μαριευα said:

 

Καλημερα! Μας εχεις προβληματισει με τα χαπακια...και μενα μιας φιλης μου της τα εδωσαν πριν απο περιοδο γιατι ειχε κυστουλες,για να φυγουν,μη χαθει ο κυκλος διεγερσης...εσενα σου πε ο γιατρος αν ειχες κυστες;

Ναι, νομίζω είχε δει μια στον τελευταίο υπέρηχο - μάλλον γι'αυτό λες ε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...