Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 hours ago, foza said:

Σας ευχαριστώ κορίτσια!!!

330 βγήκε 

 

Πόνοι περιόδου και στην 7η μέρα αιμα όχι πολύ κόκκινο προς το ροζ 

 

Και εγώ ειχα κάνει την 9η μέρα και είχε βγει αρνητικό για αυτό και μόνο σου λέω να μην κανεις !!

Λόγο του τεστ που ειχα κάνει περίμενα να ακούσω 0 πάλι και μόλις άκουσα συγχαρητήρια είναι 330 ήθελα να ουρλιάζω από τη χαρά μου δεν το περίμενα να σας πω την αλήθεια!! 

Συγχαρητήρια ποια μέρα είσαι και βγηκε τόσο τέλεια η χοριακη σου ; 
πραγματι καταλήγω πως ακόμα και να έχει αναιβει η χοριακη στο αίμα για να φανεί στα ουρα είναι νωρίς γιαυτο βγαίνουν αρνητικά στο σπίτι …

21 minutes ago, Στελλα33 said:

Δε νομιζω οτι φαινεται κατι ετςι οπως το εβαλες κοριτσι μου!

Αν κατεβάσεις την εικόνα φαίνεται , βέβαια είναι υπερβολικά αχνό … το λέω γιατί είχα δει και εγώ αχνό και δεν ανέβηκε παρα μόνο πήγε γύρω στο 10 και μετά στεναχωρέθηκα περισσότερο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 35 λεπτά , Texas είπε:

Συγχαρητήρια ποια μέρα είσαι και βγηκε τόσο τέλεια η χοριακη σου ; 
πραγματι καταλήγω πως ακόμα και να έχει αναιβει η χοριακη στο αίμα για να φανεί στα ουρα είναι νωρίς γιαυτο βγαίνουν αρνητικά στο σπίτι …

Αν κατεβάσεις την εικόνα φαίνεται , βέβαια είναι υπερβολικά αχνό … το λέω γιατί είχα δει και εγώ αχνό και δεν ανέβηκε παρα μόνο πήγε γύρω στο 10 και μετά στεναχωρέθηκα περισσότερο 

11η μέρα σήμερα μου είπαν το Σάββατο να ξανακάνω 

9η μέρα ειχα κάνει τεστ και ειχα απογοητευτεί να σου πω την αλήθεια και σήμερα περίμενα να μου πουν 0 πάλι και μόλις μου είπαν 330 τρελάθηκα 

2 ώρες πρίν, Sonne είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !!! Ειμαι 8η μέρα από την εμβρυομεταφορά με 2 εμβρυακια κατεψυγμένα 3 ημερων. Είχα την φαεινή ιδεα να κάνω σήμερα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε πολύ αχνό θετικό και τωρα εχω αγχωθει πιο πολυ απο πριν;):-?. Λέτε να είναι λάθος?? 

Πάρε παράδειγμα  από εμένα 9η μέρα αρνητικό τεστ και 11η χοριακη 330 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Texas said:

Συγχαρητήρια ποια μέρα είσαι και βγηκε τόσο τέλεια η χοριακη σου ; 
πραγματι καταλήγω πως ακόμα και να έχει αναιβει η χοριακη στο αίμα για να φανεί στα ουρα είναι νωρίς γιαυτο βγαίνουν αρνητικά στο σπίτι …

Αν κατεβάσεις την εικόνα φαίνεται , βέβαια είναι υπερβολικά αχνό … το λέω γιατί είχα δει και εγώ αχνό και δεν ανέβηκε παρα μόνο πήγε γύρω στο 10 και μετά στεναχωρέθηκα περισσότερο 

Άρα να είμαι συγκρατημένη λες ε... είμαι όμως και στην 8η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά με εμβρυα 3 ημερων. Δεν είναι πολύ νωρίς? Ουφ θα σκάσω μέχρι την χοριακη.  

13 minutes ago, foza said:

11η μέρα σήμερα μου είπαν το Σάββατο να ξανακάνω 

9η μέρα ειχα κάνει τεστ και ειχα απογοητευτεί να σου πω την αλήθεια και σήμερα περίμενα να μου πουν 0 πάλι και μόλις μου είπαν 330 τρελάθηκα 

Πάρε παράπηγμα από εμένα 9η μέρα αρνητικό τεστ και 11η χοριακη 330 

Ναι έχεις δίκιο... δε θα ασχοληθώ άλλο με το τεστ και θα περιμένω να κάνω χοριακη!! Υπομονή μέχρι Δευτέρα λοιπόν!!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Αύριο ειναι τριτη μερα. Νομιζω πριν λίγες σελίδες αναρωτιωσουν αν θα μαζέψει κι αλλο έμβρυο για ετ. Η άποψη μου ειναι οτι για να κανεις ετ θα πρεπει ποιοτικά να εχεις τουλαχιστον ενα πολυ καλο ή άριστο έμβρυο για να εχεις καλές πιθανότητες. Αν πχ ειναι ολα μέτρια συνέχισε να μαζεύεις.

@καντι μου 3ης ημέρας τα αξιολογούν ,πολύ καλά,άριστα ,η πχ 8-10 διαιρεσεων η ξεπέρασαν τις διαιρέσεις σωστά ; Αυτά που έχω είναι όλα 3ης και έτσι μου τα αξιολογούν όταν τα καταψυχουμε, έτσι μου τα εκφράζουν 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

41 minutes ago, Sonne said:

Άρα να είμαι συγκρατημένη λες ε... είμαι όμως και στην 8η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά με εμβρυα 3 ημερων. Δεν είναι πολύ νωρίς? Ουφ θα σκάσω μέχρι την χοριακη.  

Ναι έχεις δίκιο... δε θα ασχοληθώ άλλο με το τεστ και θα περιμένω να κάνω χοριακη!! Υπομονή μέχρι Δευτέρα λοιπόν!!!!! 

Είναι νωρίς πράγματι μην απογοητεύεσαι αλλά μην υπερ ενθουσιάζεται κ ολας για να προστατεύσεις τον εαυτό σου αν χρειαστεί .

εγω με το αχνό θετικό που είχα πέρασε όλη η ταλαιπωρία και η επιθυμία μπροστά από τα μάτια μου και συγκινήθηκα κ όλα πανάθεμά με …. 
ελπιζω να σου πάνε όλα καλά και να έχεις μια καλή χοριακη μόνο έτσι θα ξέρεις τι γίνεται 

μετα έμαθα να χειρίζομαι αλλιώς τα τεστ τα έκανα κοντά στην χοριακη για να μην μου έρθει κατακέφαλα το αρνητικό εκεί κάπως με βοήθησε με αυτή την λογική 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Maroxmarox είπε:

@καντι μου 3ης ημέρας τα αξιολογούν ,πολύ καλά,άριστα ,η πχ 8-10 διαιρεσεων η ξεπέρασαν τις διαιρέσεις σωστά ; Αυτά που έχω είναι όλα 3ης και έτσι μου τα αξιολογούν όταν τα καταψυχουμε, έτσι μου τα εκφράζουν 

Σαν πιο παλαια που είσαι στα τριτης μέρας ποια είναι τα μέτρια ;

3 ώρες πρίν, foza είπε:

Ευχαριστώ πολυυ!!! Εύχομαι σε όλες σας να το ζήσετε αυτό και γρήγορα !!!

Μπραβο κορίτσι μου!!!! Καλή εγκυμοσύνη να εχεις ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Σαν πιο παλαια που είσαι στα τριτης μέρας ποια είναι τα μέτρια ;

Καλησπέρα και από Εμενα. 
Από τις λιγακι παλιές και εγώ…

Εμενα τα 3ης μέρας μπυ τα αξιολογούν με grades, από 1-4, ανάλογα με τις διαιρέσεις και με τον θρυμματισμό που έχουν. 
Τα grade 1 έχουν πολύ χαμηλό θρυματισμο και είναι τα άριστα, τα 2 πολύ καλά με λίγο περισσότερο θρυμματισμό κλπ κλπ.

Νομιζω 3-4 ίσως έχουν και λιγότερα διαιρέσεις απο τις 8, χωρίς να ειμαι σίγουρη. Μεταφέρουν μέχρι και grade 4

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Σαν πιο παλαια που είσαι στα τριτης μέρας ποια είναι τα μέτρια ;

Μπραβο κορίτσι μου!!!! Καλή εγκυμοσύνη να εχεις ❤️

Εγω στην 1η μου εγκυμοσυνη εβαλα 2 εμβρυα 3ων ημερων grade 2 το ενα 7 κυττάρων και το αλλο 8 κυτταρων... Θεωτειται πολλη καλη ποιότητα! Εσυ τι εμβρυα εχεις;  νομιζω τα μετρια ειναι grade 3-4. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Texas said:

Είναι νωρίς πράγματι μην απογοητεύεσαι αλλά μην υπερ ενθουσιάζεται κ ολας για να προστατεύσεις τον εαυτό σου αν χρειαστεί .

εγω με το αχνό θετικό που είχα πέρασε όλη η ταλαιπωρία και η επιθυμία μπροστά από τα μάτια μου και συγκινήθηκα κ όλα πανάθεμά με …. 
ελπιζω να σου πάνε όλα καλά και να έχεις μια καλή χοριακη μόνο έτσι θα ξέρεις τι γίνεται 

μετα έμαθα να χειρίζομαι αλλιώς τα τεστ τα έκανα κοντά στην χοριακη για να μην μου έρθει κατακέφαλα το αρνητικό εκεί κάπως με βοήθησε με αυτή την λογική 

Από απογοητευσεις άλλο τίποτα..   άστα... σε ευχαριστώ πολύ όμως και θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου (όσο μπορω) !!! 

Σου εύχομαι τα καλύτερα και καλή τύχη με την ετ σου!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!!! Πολλά συγχαρητήρια για τα θετικά αποτελέσματα... η επόμενη χρονιά να γεμίσει όλες τις αγκαλιές!!!

Έκανα σήμερα την εμβρυομεταφορα μου με 2 βλαστοκυστες ΒΒ και ΒΑ και περιμένω να περάσουν οι μέρες... Τα συναισθήματα ανάμεικτα! Πιο ήρεμη γιατί με την 3η μου προσπάθεια έχω απόκτησει το γιο μου, με την ελπίδα και τη προσδοκία να ξαναβιωσω αυτό το θαύμα και του χαρίσουμε ένα αδερφακι αλλά παράλληλα κρατωντας μικρο καλαθι για να μην απογοητευτουμε μιας και δεν νομίζω ότι έχουμε ούτε οικονομικά, ούτε ψυχολογικά, ούτε ηλικιακά πολλά περιθώρια...

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Sisheido είπε:

Καλησπέρα!!! Πολλά συγχαρητήρια για τα θετικά αποτελέσματα... η επόμενη χρονιά να γεμίσει όλες τις αγκαλιές!!!

Έκανα σήμερα την εμβρυομεταφορα μου με 2 βλαστοκυστες ΒΒ και ΒΑ και περιμένω να περάσουν οι μέρες... Τα συναισθήματα ανάμεικτα! Πιο ήρεμη γιατί με την 3η μου προσπάθεια έχω απόκτησει το γιο μου, με την ελπίδα και τη προσδοκία να ξαναβιωσω αυτό το θαύμα και του χαρίσουμε ένα αδερφακι αλλά παράλληλα κρατωντας μικρο καλαθι για να μην απογοητευτουμε μιας και δεν νομίζω ότι έχουμε ούτε οικονομικά, ούτε ψυχολογικά, ούτε ηλικιακά πολλά περιθώρια...

Να πάνε όλα καλά και να βιώσεις ξανά αυτό το θαυματακι. Μια τεράστια χοριακή!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Δωρίζω βιταμινες αν θέλετε. Μου έχουν μείνει πολύ λίγες Ovamax και Fertilimax 10-15 χάπια) και σχεδόν όλο το κουτί inofert plus και 1 κουτί inofert. Μένω στην Ηλιουπολη όποια θέλει να βρεθούμε κάπου προς τα εδώ να της τα δωσω.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Καλησπέρα και από Εμενα. 
Από τις λιγακι παλιές και εγώ…

Εμενα τα 3ης μέρας μπυ τα αξιολογούν με grades, από 1-4, ανάλογα με τις διαιρέσεις και με τον θρυμματισμό που έχουν. 
Τα grade 1 έχουν πολύ χαμηλό θρυματισμο και είναι τα άριστα, τα 2 πολύ καλά με λίγο περισσότερο θρυμματισμό κλπ κλπ.

Νομιζω 3-4 ίσως έχουν και λιγότερα διαιρέσεις απο τις 8, χωρίς να ειμαι σίγουρη. Μεταφέρουν μέχρι και grade 4

Δεν μου τα έχουν ποτέ αξιολογήσει grade 1 κτλ ,ίσως επειδή δεν έχουμε προβεί ακομη σε εμβρυομετ; Τα καταψυχουμε και μου λένε ,ότι είναι άριστα ,καλά ,8 10 διαιρεσεων κτλ ,πότε δε μου έχουν εκφραστεί με grade..

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

Εγω στην 1η μου εγκυμοσυνη εβαλα 2 εμβρυα 3ων ημερων grade 2 το ενα 7 κυττάρων και το αλλο 8 κυτταρων... Θεωτειται πολλη καλη ποιότητα! Εσυ τι εμβρυα εχεις;  νομιζω τα μετρια ειναι grade 3-4. 

Δεν μου έχουν πει ,μου λένε 8-10 διαιρεσεων πολύ καλά η άριστα έτσι μου τα έχουν ονομάσει ,δε μου αναφέρουν κάτι άλλο ,δηλαδή μπορεί ένα 8-10 διαιρεσεων και να είναι χάλια ,grade 4? Πρέπει να ρωτήσω. .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Δεν μου τα έχουν ποτέ αξιολογήσει grade 1 κτλ ,ίσως επειδή δεν έχουμε προβεί ακομη σε εμβρυομετ; Τα καταψυχουμε και μου λένε ,ότι είναι άριστα ,καλά ,8 10 διαιρεσεων κτλ ,πότε δε μου έχουν εκφραστεί με grade..

Δεν μου έχουν πει ,μου λένε 8-10 διαιρεσεων πολύ καλά η άριστα έτσι μου τα έχουν ονομάσει ,δε μου αναφέρουν κάτι άλλο ,δηλαδή μπορεί ένα 8-10 διαιρεσεων και να είναι χάλια ,grade 4? Πρέπει να ρωτήσω. .

 Πριν την μεταφορά τα λενε άριστα, καλα κλπ.  Οταν μπαινεις για ετ ο εμβρυολογος σε ρωταει ονομα  δικο σου,-του αντρα σου, και σου λεει εχω δυο εμβρυα πχ grαde 2 και τα κυτταρα...  Και σου δίνουν χαρτι που τα γράφει. Εμένα τουλάχιστον ετσι εγινε!  Το grade αφορα τα θραύσματα που εχει ενα εμβρυο οχι τα κύτταρα, αυτο εχω καταλαβει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...