Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Το utro που έβαλα σήμερα ενδοκολπικά βγήκε σχεδόν ολόκληρο 2 ώρες μετά που πήγα στην τουαλέτα. 1η φορά συμβαίνει. Να πάρω λέτε άλλο ένα; Ξέρω οτι αν μειωσεις την δόση μπορεί να έρθει περίοδος και δεν θα ήθελα.

Αν το είχες βάλει σωστά και δεν σε ενοχλούσε, έχει κάνει τη δουλειά του. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 minutes ago, vasoula88 said:

Καλημερα κοριτσι μου!Μου ετυχε κ εμενα την προηγουμενη βδομαδα,πηρα τηλ κ ρωτησα κ μου ειπε να μην παρω αλλο,να συνεχισω το προγραμμα κανονικα...

Ok σε ευχαριστώ! 

19 minutes ago, Ele@n said:

Αν το είχες βάλει σωστά και δεν σε ενοχλούσε, έχει κάνει τη δουλειά του. 

Οχι, δεν με ενοχλούσε καθολου. Εντωμεταξύ τόσες φορές εχω βάλει, 1η φορα συνέβη. Και εμεινα και αρκετή ωρα ξαπλωμένη. 

Εγω ιδανικά θα ήθελα να τα παίρνω και τα δυο απο το στόμα γιατί μετα ειμαι λες και εχω πιει 3 κρασάκια :P 

  • Χαχα 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ok σε ευχαριστώ! 

Οχι, δεν με ενοχλούσε καθολου. Εντωμεταξύ τόσες φορές εχω βάλει, 1η φορα συνέβη. Και εμεινα και αρκετή ωρα ξαπλωμένη. 

Εγω ιδανικά θα ήθελα να τα παίρνω και τα δυο απο το στόμα γιατί μετα ειμαι λες και εχω πιει 3 κρασάκια :P 

3 κρασακια εεε???δεν τα εχω παρει ποτε απο το στομα...με δελεαζεις!!! Κοριτσια αυριο εχω χοριακη...κ δεν περναει η μερα...κ εκτος απο πονους περιοδου που ειχα την 7η μερα...δεν εχω τπτ αλλο...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Το utro που έβαλα σήμερα ενδοκολπικά βγήκε σχεδόν ολόκληρο 2 ώρες μετά που πήγα στην τουαλέτα. 1η φορά συμβαίνει. Να πάρω λέτε άλλο ένα; Ξέρω οτι αν μειωσεις την δόση μπορεί να έρθει περίοδος και δεν θα ήθελα.

Επειδή μου είχε τύχει κι εμένα δύο φορές στην πρώτη προσπάθεια που τα έβαζα ενδοκολπικά, η μαία μου είχε πει να βάλω ένα παραπάνω το βράδυ. Είχε βγει ατόφιο και τις δυο φορές. 

1 hour ago, vasoula88 είπε:

3 κρασακια εεε???δεν τα εχω παρει ποτε απο το στομα...με δελεαζεις!!! Κοριτσια αυριο εχω χοριακη...κ δεν περναει η μερα...κ εκτος απο πονους περιοδου που ειχα την 7η μερα...δεν εχω τπτ αλλο...

Κορίτσι μου υπομονή! Μία μέρα έμεινε! Τα λέω να τα ακούω κι εγώ... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Το utro που έβαλα σήμερα ενδοκολπικά βγήκε σχεδόν ολόκληρο 2 ώρες μετά που πήγα στην τουαλέτα. 1η φορά συμβαίνει. Να πάρω λέτε άλλο ένα; Ξέρω οτι αν μειωσεις την δόση μπορεί να έρθει περίοδος και δεν θα ήθελα.

Εγώ που είχα ρωτήσει την μαία πως θα το βάζω το πρωί που πάω για δουλειά στις έξι μου είπε και ένα τέταρτο να κάτσεις στο κρεβάτι είσαι οκ

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Ok σε ευχαριστώ! 

Οχι, δεν με ενοχλούσε καθολου. Εντωμεταξύ τόσες φορές εχω βάλει, 1η φορα συνέβη. Και εμεινα και αρκετή ωρα ξαπλωμένη. 

Εγω ιδανικά θα ήθελα να τα παίρνω και τα δυο απο το στόμα γιατί μετα ειμαι λες και εχω πιει 3 κρασάκια :P 

Χαχαχα και γω ετσι νιωθω αλλα κραταει μονο 1 μισαωρο! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Να ρωτήσω κι εγώ: Έχει τύχει σε κάποια την περίοδο της διέγερσης να πάει διακοπές; Πώς μεταφέρατε τη gonal ή άλλα φάρμακα;

Και δεύτερη απορία: Τη μαστογραφία σε ποια φάση του κύκλου την κάνουμε; Έχει κάνει κάποια πρόσφατα που θυμάται;

 

Γειά σου Elen έκανα πρόσφατα μαστογραφια από την 8η μέρα του κύκλου μέχρι τη 12η μου είπανε!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Angot said:

Χαχαχα και γω ετσι νιωθω αλλα κραταει μονο 1 μισαωρο! 

Με το 1 από το στόμα είναι σαν 2 κρασάκια και κρατάει κάνα μισάωρο. Με 2 από το στόμα είναι σαν 3 κρασάκια και κρατάει κοντά μία ωρίτσα  :P :lol:

  • Χαχα 4

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Χαχαχα και γω ετσι νιωθω αλλα κραταει μονο 1 μισαωρο! 

 

Καλησπέρα, κορίτσια μου..Έχω ξαναγράψει στο παρελθόν αλλά οι περισσότερες δε θα με θυμάστε. Μετά από 5 αποτυχημενες ( πλην μιας βιοχημικης) εμβρυομεταφορες  7 βλαστοκυστεων, αλλάξαμε και γιατρό και κέντρο. Με τον τωρινό γιατρό αποφασισαμε να δοκιμάσουμε και παράθυρο εμφύτευσης και PRP ενδομητρίου. Έχει κάνει κάποια κοπέλα; Και αν ναι, είχε αποτελέσματα; Κάθε εμπειρία χρήσιμη..Σας ευχαριστω ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Ana21 είπε:

 

Καλησπέρα, κορίτσια μου..Έχω ξαναγράψει στο παρελθόν αλλά οι περισσότερες δε θα με θυμάστε. Μετά από 5 αποτυχημενες ( πλην μιας βιοχημικης) εμβρυομεταφορες  7 βλαστοκυστεων, αλλάξαμε και γιατρό και κέντρο. Με τον τωρινό γιατρό αποφασισαμε να δοκιμάσουμε και παράθυρο εμφύτευσης και PRP ενδομητρίου. Έχει κάνει κάποια κοπέλα; Και αν ναι, είχε αποτελέσματα; Κάθε εμπειρία χρήσιμη..Σας ευχαριστω ..

Καλησπέρα, ευχομαι να τελειώσει συντομα η ταλαιπωρία και να πάνε όλα καλά. Μετά από τόσες αποτυχημένες ετ έπρεπε να έχεις κάνει ΕΡΑ. Εγώ έχω κάνει από την 1η και έχω μετατόπιση αλλά δεν έχω προχωρήσει ακόμα σε ετ για να ξέρω αν βοήθησε, αν και έχω μόνο μια μέρα. Έχεις θέμα με το ενδομήτριο; Γιατί να κανείς prp; ngs έχεις κάνει; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 59 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Με το 1 από το στόμα είναι σαν 2 κρασάκια και κρατάει κάνα μισάωρο. Με 2 από το στόμα είναι σαν 3 κρασάκια και κρατάει κοντά μία ωρίτσα  :P :lol:

Progesterojunky μας βλεπω. Χαχαχαχ

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Ana21 είπε:

 

Καλησπέρα, κορίτσια μου..Έχω ξαναγράψει στο παρελθόν αλλά οι περισσότερες δε θα με θυμάστε. Μετά από 5 αποτυχημενες ( πλην μιας βιοχημικης) εμβρυομεταφορες  7 βλαστοκυστεων, αλλάξαμε και γιατρό και κέντρο. Με τον τωρινό γιατρό αποφασισαμε να δοκιμάσουμε και παράθυρο εμφύτευσης και PRP ενδομητρίου. Έχει κάνει κάποια κοπέλα; Και αν ναι, είχε αποτελέσματα; Κάθε εμπειρία χρήσιμη..Σας ευχαριστω ..

Prp έχω κάνει για ενίσχυση του ενδομητρίου, γιατί είναι λεπτό το δικό μου. Επέδρασε πολύ θετικά. Έφτασε το 9! Επετεύχθη εγκυμοσύνη ασχέτως βέβαια που υπήρχε τρισωμία. Και στην επόμενη που κατέληξε βιοχημική το prp σίγουρα βοήθησε το ενδομήτριό μου. Για το παράθυρο θα κάνω και εγώ αλλά πιο μετά… θα ήθελα να μάθω κατά πόσο βοηθά!

 

Καλό κουράγιο!! Καλή τύχη! Σε ποιον είστε τώρα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Visit a vis είπε:

Prp έχω κάνει για ενίσχυση του ενδομητρίου, γιατί είναι λεπτό το δικό μου. Επέδρασε πολύ θετικά. Έφτασε το 9! Επετεύχθη εγκυμοσύνη ασχέτως βέβαια που υπήρχε τρισωμία. Και στην επόμενη που κατέληξε βιοχημική το prp σίγουρα βοήθησε το ενδομήτριό μου. Για το παράθυρο θα κάνω και εγώ αλλά πιο μετά… θα ήθελα να μάθω κατά πόσο βοηθά!

 

Καλό κουράγιο!! Καλή τύχη! Σε ποιον είστε τώρα;

Καλησπέρα, κορίτσια μου..Έχω ξαναγράψει στο παρελθόν αλλά οι περισσότερες δε θα με θυμάστε. Μετά από 5 αποτυχημενες ( πλην μιας βιοχημικης) εμβρυομεταφορες  7 βλαστοκυστεων, αλλάξαμε και γιατρό και κέντρο. Με τον τωρινό γιατρό αποφασισαμε να δοκιμάσουμε και παράθυρο εμφύτευσης και PRP ενδομητρίου. Έχει κάνει κάποια κοπέλα; Και αν ναι, είχε αποτελέσματα; Κάθε εμπειρία χρήσιμη..Σας ευχαριστω ..

πρίν από 27 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλησπέρα, ευχομαι να τελειώσει συντομα η ταλαιπωρία και να πάνε όλα καλά. Μετά από τόσες αποτυχημένες ετ έπρεπε να έχεις κάνει ΕΡΑ. Εγώ έχω κάνει από την 1η και έχω μετατόπιση αλλά δεν έχω προχωρήσει ακόμα σε ετ για να ξέρω αν βοήθησε, αν και έχω μόνο μια μέρα. Έχεις θέμα με το ενδομήτριο; Γιατί να κανείς prp; ngs έχεις κάνει; 

Ναι, έχω θεμα και με το ενδομήτριο...Όχι ngs δεν έχω κάνει ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Μετά την ετ 1/11 μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακή σήμερα (9η μέρα;) η οποία βγήκε αρνητική. Μου είπε να την επαναλάβω το σάββατο αλλά δεν ελπίζω.. Δυστυχώς..

  • Λυπημένη/-ος 20
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, agg83 said:

Καλησπέρα κι από εμένα. Μετά την ετ 1/11 μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακή σήμερα (9η μέρα;) η οποία βγήκε αρνητική. Μου είπε να την επαναλάβω το σάββατο αλλά δεν ελπίζω.. Δυστυχώς..

Αν δεν κανω λαθος συχνα λενε τα κοριτσια εδω οτι η 9η μερα ισως ειναι νωρις..σιγουρα για το τεστ ουρων αλλα κ νομιζω και για τη χοριακη..μηπως να μη χανεις ακομα ελπιδα;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...