Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

57 minutes ago, Margeau said:

Μια απ' τα ίδια. Τις πρώτες μέρες είχα κράμπες. Ήταν κάτι που δεν είχα ξανανιώσει, οπότε δεν ξέρω αν οφείλονταν στα φάρμακα. Τις ένιωθα και στον κόλπο. Περίεργο αίσθημα και με έκανε αισιόδοξη μέχρι την τέταρτη μέρα το βράδυ που με έπιασε ένας πόνος σαν κάποιος να μου εσφιγγε όλη την κοιλιά. Μετά τίποτα για μια μέρα και από την πέμπτη μέρα κι εγώ πόνους περιόδου. Είναι τόσο σαν περίοδος που με έπιασαν τα κλάματα το πρωί σκεπτόμενη ότι θα δω 0 πάλι. Τόσα έχουμε κάνει κορίτσια, τόσα αντέχουμε, αλλά αυτή η αναμονή πραγματικά σε τρελαίνει... Και όχι τίποτα άλλο αλλά μετά νιώθω και τύψεις ότι από το άγχος μου ή τη στεναχώρια δεν πετυχαίνει... Τι να πω. 

Αχ κοριτσι..ειναι τοσο ανθρωπινο κ φυσικο να χεις στενοχωρια,αγχος,αγωνια...οχι ομως και τυψεις! Που φερνουν περισσοτερο αγχος..στοπ στην αλυσιδα..οχι αγχος επειδη εχεις αγχος....καθε συναισθημα ειναι υγιες να υπαρχει κ κυριως να εκφραζεται..για να μη μεινει μεσα μας,να «γραψει» κ να εμποδισει μια εγκυμοσυνη..Κατι τετοια πραγματα ειναι περα απ τον ελεγχο μας..αν ειναι να γινουν θα γινουν! Κ απλα να ειμαστε πεισματαρες,αισιοδοξες κ θετικες! Οι πολλες αποτυχιες φερνουν εξτρα απογοητευση..δε σημαινει ομως οτι ποτε δε θα πετυχει καποτε..αυτο να σκεφτομαστε!!

17 minutes ago, MarGe2022 said:

Γεια σου, σε ευχαριστώ για την απάντηση. Τα λευκά μου γράφει. Μόνο τα λευκά. Μωρέ αυτοί ξέρουν, προφανώς κάτι έχει να κάνει με την συνολική μου εικόνα, δεν ξέρω. 

Το θέμα μου όμως είναι άλλο. Δεν ξέρω αν πρέπει να ξεκινήσω ή να περιμένω, λογικά θα προφτάσω για τα χριστούγεννα να έχω κάνει την ωοληψία, αλλά να έχω και αυτό το άγχος πέρα από τα υπόλοιπα αν κάτι καθυστερήσει;;; Θα μιλήσω μαζί τους μόλις αδιαθετήσω, και ότι πουν. 

αααααα! σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την πληροφορία!

Ναι, νομίζω είχε δει μια στον τελευταίο υπέρηχο - μάλλον γι'αυτό λες ε;

Ναι γι αυτο,,,να σου κερδισει τον κυκλο μη φτασουν Χριστουγεννα...Ισως λιγακι ρισκο αλλα κατι θα ξερει...σιγουρα θα σου ζητησει να σε δει πριν η στην αρχη των ενεσεων να σιγουρευτει οτι ολα οκ κ θα συνεχισεις..Καλη αρχη!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

Καλημέρα κοριτσια, εχω κ αλλη σοβαρη απορια. Απο τιΣ δικες μου... Ξερετε!!  Η 3η μερα των εμβρυων μου ειναι σημερα η αυτιο; κυρικαη πρωι εγινε ωοληψια! 

Αύριο είναι. Πρώτη  μέρα μετράει η επόμενη της ωοληψιας :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

Καλημέρα κοριτσια, εχω κ αλλη σοβαρη απορια. Απο τιΣ δικες μου... Ξερετε!!  Η 3η μερα των εμβρυων μου ειναι σημερα η αυτιο; κυρικαη πρωι εγινε ωοληψια! 

Αύριο !!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Margeau είπε:

Μια απ' τα ίδια. Τις πρώτες μέρες είχα κράμπες. Ήταν κάτι που δεν είχα ξανανιώσει, οπότε δεν ξέρω αν οφείλονταν στα φάρμακα. Τις ένιωθα και στον κόλπο. Περίεργο αίσθημα και με έκανε αισιόδοξη μέχρι την τέταρτη μέρα το βράδυ που με έπιασε ένας πόνος σαν κάποιος να μου εσφιγγε όλη την κοιλιά. Μετά τίποτα για μια μέρα και από την πέμπτη μέρα κι εγώ πόνους περιόδου. Είναι τόσο σαν περίοδος που με έπιασαν τα κλάματα το πρωί σκεπτόμενη ότι θα δω 0 πάλι. Τόσα έχουμε κάνει κορίτσια, τόσα αντέχουμε, αλλά αυτή η αναμονή πραγματικά σε τρελαίνει... Και όχι τίποτα άλλο αλλά μετά νιώθω και τύψεις ότι από το άγχος μου ή τη στεναχώρια δεν πετυχαίνει... Τι να πω. 

Να νιώθεις όσα χρειάζεσαι αλλά όχι τύψεις.. Κάποια πράγματα απλως γίνονται ή δε γίνονται. Οταν είδα το δικό μου 0 το περασμένο Σάββατο, απογοητευτηκα, έκλαιγα αλλά έλεγα συνέχεια στον εαυτό μου "δεν έκανες κανένα λάθος, τα έκανες όλα σωστά". Το μόνο που με τρέλαινε είναι πως θα περάσω ξανά αυτές τις μέρες αναμονής μέχρι χοριακή. Κάθε φορά αυτές οι μέρες είναι ο εφιάλτης μου. Δε με μοιάζουν εξετάσεις, ναρκωσεις, ενέσεις, φάρμακα. Αυτές οι μέρες που ο χρόνος δεν περνάει και το σώμα μας ξεγελάει είναι που με αρρωσταινουν κάθε φορά. Τώρα δεν είχα κανένα σύμπτωμα, κανένα σφίξιμο κανένα πόνο, κανένα αίμα. Είχα όμως μηδέν αποτέλεσμα. 

Το ότι εσύ έχεις σφιξιματα, πονακια, ενοχλήσεις δε σημαίνει μη ένδειξη εγκυμοσύνης. Μπορεί να είναι οτιδήποτε. Να λες στον εαυτό σου ότι είναι από τα φάρμακα και μόνο η εξέταση θα σου δείξει. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

Καλημέρα κοριτσια, εχω κ αλλη σοβαρη απορια. Απο τιΣ δικες μου... Ξερετε!!  Η 3η μερα των εμβρυων μου ειναι σημερα η αυτιο; κυρικαη πρωι εγινε ωοληψια! 

Νομίζω ότι η ημέρα της ωοληψίας είναι μέρα 0. Άρα, αύριο;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 hours ago, Christin88 said:

Το ονειρο σου ειναι απιστευτο , τωρα πιστεψε το και θα ερθει το μωρακι σου @Angot μου! Ειμαι βεβαιη!

Οχι εχω σπω ποτε δεν αδιαθετω φυσιολογικα! Μετα την αποξεση του ιουλιου ειχα 2 περιοδους στις 31 ημερες και δεν το πιστευα, τωρα οπως ξεφυγα και δεν ξερω τι να κανω.. απλα δεν θελω να με πιασει η διεγερση Δεκεμβρη λογω δουλειας..κ μ ληγει κ μια ενεση ,αυτα! 

Ε αν έχεις ΣΠΩ τότε ζήτα να σου γράψουν duphaston να σου έρθει η περίοδος. Κι εγώ έτσι κάνω. Αν περιμένω να μου έρθει μόνη της μπορεί να κάνει και 6 μήνες.

4 hours ago, MarGe2022 said:

Γεια σου, σε ευχαριστώ για την απάντηση. Τα λευκά μου γράφει. Μόνο τα λευκά. Μωρέ αυτοί ξέρουν, προφανώς κάτι έχει να κάνει με την συνολική μου εικόνα, δεν ξέρω. 

Το θέμα μου όμως είναι άλλο. Δεν ξέρω αν πρέπει να ξεκινήσω ή να περιμένω, λογικά θα προφτάσω για τα χριστούγεννα να έχω κάνει την ωοληψία, αλλά να έχω και αυτό το άγχος πέρα από τα υπόλοιπα αν κάτι καθυστερήσει;;; Θα μιλήσω μαζί τους μόλις αδιαθετήσω, και ότι πουν. 

αααααα! σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την πληροφορία!

Ναι, νομίζω είχε δει μια στον τελευταίο υπέρηχο - μάλλον γι'αυτό λες ε;

Να κάνεις ακριβώς αυτό που σου έχουν πει να κάνεις. 

4 hours ago, Angot said:

Καλημέρα κοριτσια, εχω κ αλλη σοβαρη απορια. Απο τιΣ δικες μου... Ξερετε!!  Η 3η μερα των εμβρυων μου ειναι σημερα η αυτιο; κυρικαη πρωι εγινε ωοληψια! 

Αύριο 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κορίτσια φοράω και την ζώνη της Παναγίας και την ζώνη της Αγίας Ειρήνης της χρυσοβαλαντου. Να ξέρετε ότι όσα κορίτσια θέλετε να πάρετε την ζώνη της Παναγίας στέλνετε email στο Άγιο όρος και σας στην στέλνουν εντελώς δωρεάν διαβασμένη στο σπίτι σας. Συγχαρητήρια @Μαρία τζορμπατζακη

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Texas said:

Καλησπέρα ήθελα να μου πείτε σε επιτυχημένες προσπάθειες με τι tsh ξεκινήσατε  

Είχα 1,7 tsh μετά από 1βδομαδα αγωγή cyclacur πήγε στο 2,6 αυξησαμε το χάπι και πήγε 1,8 την ημέρα πριν την εμβρυομεταφορα!Την ημέρα που έκανα χοριακη έκανα και tsh και είχε φτάσει 6,5 και ξανά αυξησαμε το χάπι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 minutes ago, Mimi87 said:

Είχα 1,7 tsh μετά από 1βδομαδα αγωγή cyclacur πήγε στο 2,6 αυξησαμε το χάπι και πήγε 1,8 την ημέρα πριν την εμβρυομεταφορα!Την ημέρα που έκανα χοριακη έκανα και tsh και είχε φτάσει 6,5 και ξανά αυξησαμε το χάπι!

Και εμένα έτσι είχε ανεβεί παρα πολύ αν και είχα αρνητική χοριακη άρα μετά δεν έπαιξε ρόλο …

Τώρα είναι 1,4 καη μόλις άρχισα σικλακουρ 

απλα την τελευταία φορά όταν έκανα ετ είχε πάει 0.14 και δεν θέλω να αρχίσω από τόσο χαμηλά πάλι 

ευχαριστω για την απάντηση 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Texas said:

Και εμένα έτσι είχε ανεβεί παρα πολύ αν και είχα αρνητική χοριακη άρα μετά δεν έπαιξε ρόλο …

Τώρα είναι 1,4 καη μόλις άρχισα σικλακουρ 

απλα την τελευταία φορά όταν έκανα ετ είχε πάει 0.14 και δεν θέλω να αρχίσω από τόσο χαμηλά πάλι 

ευχαριστω για την απάντηση 

Παίρνεις χάπι τώρα και είναι 1,4??Ίσως να την κοιτούσες μια βδομάδα μετά από τα cyclacur Να ξέρετε που βρίσκεσαι!Δεν ξέρω αν η τόσο χαμηλή tsh είναι κακή για την ετ!!Σε παρακολουθεί ενδοκρινολογος???

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Mimi87 είπε:

Κορίτσια πήγα σημερα για τον πρώτο υπέρηχο, αύριο θα είμαι 6βδομαδων και είδαμε το έμβρυο και την καρδούλα να πάλλεται,,δεν την ακούσαμε μου είπε ότι είναι νωρίς και που είδαμε τον παλμό τυχεροί είμαστε!Τωρα την άλλη βδομάδα ξανά υπέρηχο για να την ακούσουμε κιολας!!Καλά δεν είναι??

Μια χαρα ειναι! Τελεια!Εγω αυριο εχω τον πρωτο υπέρηχο, 5 εβδομαδων κ 4 ημερων και μου ειπε ο γιατρός οτι μαλλον μόνο σάκο θα δούμε. Και απόρησα μετα, γιατι το εμβρυο δεν θα φαινεται???Είναι τοσο νωρις???

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Maria.28 said:

Μια χαρα ειναι! Τελεια!Εγω αυριο εχω τον πρωτο υπέρηχο, 5 εβδομαδων κ 4 ημερων και μου ειπε ο γιατρός οτι μαλλον μόνο σάκο θα δούμε. Και απόρησα μετα, γιατι το εμβρυο δεν θα φαινεται???Είναι τοσο νωρις???

Αχ κορίτσι μου δεν ξέρω νομίζω ότι εκεί στις 6βδ μέσα στον σάκο ίσως δεις και εμβρυακα στοιχεια,παίζει ρόλο ποτέ έγινε η εμφύτευση.Εγω είχα δει λίγο ροζ 2μερες μετά την ετ και μάλλον ήταν της εμφύτευση και εγινε νωρις γι αυτο μπορέσαμε και το είδαμε από τωρα!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mimi87 said:

Παίρνεις χάπι τώρα και είναι 1,4??Ίσως να την κοιτούσες μια βδομάδα μετά από τα cyclacur Να ξέρετε που βρίσκεσαι!Δεν ξέρω αν η τόσο χαμηλή tsh είναι κακή για την ετ!!Σε παρακολουθεί ενδοκρινολογος???

Παίρνω χάπι από τότε  που άρχισα τις εξωσωματικές 

εχω ενδοκρινολόγο αλλά και πάλι την πρώτη φορά είχε εκτοξευθεί όπως η δικη σου 

την δεύτερη από την άλλη είχε πάει 0,14 ο ενδοκρινολόγος επέμενε πως είναι οκ αλλά εμένα δεν μου άρεσε που ήταν τόσο χαμηλή προτιμώ να κάνω ετ με λίγο υψηλότερη γιατί γνωρίζω πως και η πολύ χαμηλή δεν είναι καλό  

12 minutes ago, Texas said:

Παίρνω χάπι από τότε  που άρχισα τις εξωσωματικές 

εχω ενδοκρινολόγο αλλά και πάλι την πρώτη φορά είχε εκτοξευθεί όπως η δικη σου 

την δεύτερη από την άλλη είχε πάει 0,14 ο ενδοκρινολόγος επέμενε πως είναι οκ αλλά εμένα δεν μου άρεσε που ήταν τόσο χαμηλή προτιμώ να κάνω ετ με λίγο υψηλότερη γιατί γνωρίζω πως και η πολύ χαμηλή δεν είναι καλό  

Θα την δω ξανά σε μια εβδομάδα σικλακουρ να ξέρω τι μου γίνεται 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...