Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

@καντι μου 3ης ημέρας τα αξιολογούν ,πολύ καλά,άριστα ,η πχ 8-10 διαιρεσεων η ξεπέρασαν τις διαιρέσεις σωστά ; Αυτά που έχω είναι όλα 3ης και έτσι μου τα αξιολογούν όταν τα καταψυχουμε, έτσι μου τα εκφράζουν 

Πολυ καλα ειναι τα 8&9 διεραισεων και 10 & 12 τα άριστα. Απο εκεί και πέρα σου λένε ξεχωριστά αν είχαν θραύσματα ή όχι.

 Επισης να πω οτι κανουν ετ και με 5, 6, 7 διαιρέσεων και φυσικα δίνουν εγκυμοσυνη, αλλα ιδανικα ειναι να τα κανεις μιξ πχ 10 και 6 κυττάρων.

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, Maroxmarox said:

Δεν μου τα έχουν ποτέ αξιολογήσει grade 1 κτλ ,ίσως επειδή δεν έχουμε προβεί ακομη σε εμβρυομετ; Τα καταψυχουμε και μου λένε ,ότι είναι άριστα ,καλά ,8 10 διαιρεσεων κτλ ,πότε δε μου έχουν εκφραστεί με grade..

Δεν μου έχουν πει ,μου λένε 8-10 διαιρεσεων πολύ καλά η άριστα έτσι μου τα έχουν ονομάσει ,δε μου αναφέρουν κάτι άλλο ,δηλαδή μπορεί ένα 8-10 διαιρεσεων και να είναι χάλια ,grade 4? Πρέπει να ρωτήσω. .

 

2 hours ago, Angot said:

 Πριν την μεταφορά τα λενε άριστα, καλα κλπ.  Οταν μπαινεις για ετ ο εμβρυολογος σε ρωταει ονομα  δικο σου,-του αντρα σου, και σου λεει εχω δυο εμβρυα πχ grαde 2 και τα κυτταρα...  Και σου δίνουν χαρτι που τα γράφει. Εμένα τουλάχιστον ετσι εγινε!  Το grade αφορα τα θραύσματα που εχει ενα εμβρυο οχι τα κύτταρα, αυτο εχω καταλαβει. 

Εμένα στα πρώτα 3 μου είχαν πει μόνο τις διαιρέσεις (8-10) και ότι είναι άριστα κτλ. Grade δεν έμαθα ποτέ αλλά τα αφήσαμε και για βλαστοκύστες μετά, μπορεί γι αυτό. Στα 20 τώρα μου είπαν ότι τα 19 έχουν φτάσει ήδη σε στάδιο 4ης μέρας που δεν μετράνε πια τις διαιρέσεις και ότι η επιλογή για την ετ ήταν τυχαία γιατί και τα 19 ήταν το ίδιο καλά. Οπότε πάλι δεν μπορούσα να μάθω grade μαλλον. Ίσως είναι και ανάλογα την κλινική το τι πληροφορίες δίνουν 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 
Παραθέτω τον χαρακτηρισμό εμβρύων 3ων ημερών από Ευγονία.

Δεν είναι το δικό μου κεντρο αλλά και εκεί στα 2 που εχω δοκιμάσει μέχρι τώρα κόλουρους το ίδιο. Παρακάτω μέσα στο κείμενο έχει και τον χαρακτηρισμό των βλαστοκυστεων (δυστυχώς δεν με αφήνει να βάλω το λινκ)

Αξιολόγηση εμβρύων 2ης – 3ης ημέρας

Η αξιολόγηση και επιλογή των εμβρύων την 2η και 3η ημέρα μετά την ωοληψία γίνεται με βάση δύο μορφολογικά κριτήρια: αφ’ ενός τη διαίρεση των εμβρύων σε κύτταρα (βλαστομερίδια) και αφ’ ετέρου τη μορφολογική εμφάνιση των κυττάρων αυτών.

Διαίρεση

Τη δεύτερη ημέρα μετά την ωοληψία τα έμβρυα θα πρέπει να έχουν διαιρεθεί σε 2-4 βλαστομερίδια. Καλύτερα θεωρούνται τα έμβρυα των 4 κυττάρων, ενώ αυτά των 2 κυττάρων θεωρούνται «αργά αναπτυσσόμενα» έμβρυα. Την τρίτη ημέρα καλλιέργειας, τα έμβρυα πρέπει να έχουν διαιρεθεί σε 5-8 κύτταρα. Καλύτερα θεωρούνται τα έμβρυα με 8 βλαστομερίδια και οριακά αυτά των 5 κυττάρων.

Μορφολογία – Θρυμματισμός

Τα έμβρυα κατατάσσονται σε τέσσερις κατηγορίες (grade I-IV) με βάση το σχήμα των βλαστομεριδίων και την έλλειψη ή παρουσία θρυμματισμού. Στην κατηγορία Ι (grade I) κατατάσσονται έμβρυα χωρίς θρυμματισμό, με κανονικό σχήμα (σφαιρικό ή ελλειψοειδές) και ομοιομορφία των βλαστομεριδίων. Αντιθέτως, η κατηγορία ΙV (grade IV) περιλαμβάνει τα έμβρυα με έντονο θρυμματισμό, ανισομεγέθη και κατεστραμμένα βλαστομερίδια, ή βλαστομερίδια με ανώμαλο σχήμα, πολλαπλούς πυρήνες κ.λπ., ενώ ενδιάμεσα (κατηγορίες ΙΙ και ΙΙΙ) κατατάσσονται τα υπόλοιπα έμβρυα. Τα αργοπορούντα έμβρυα, όπως και εκείνα με πολύ μεγάλο ποσοστό θρυμματισμού έχουν σημαντικά μειωμένες πιθανότητες επιτυχίας κυήσεως. Ιδανικά έμβρυα για εμβρυομεταφορά θεωρούνται τα έμβρυα με 4 κύτταρα κατηγορίας Ι-ΙΙ. Αντίστοιχα στις 72 ώρες μετά την ωοληψία ιδανικά θεωρούνται τα έμβρυα 8 κυττάρων κατηγορίας Ι – ΙΙ.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Sonne είπε:

Jamie το έβαλα προφίλ..   είναι πολύ αχνο εύχομαι να το βλέπεις και εσύ και να μην βλέπουν τα ματάκια μου απλά αυτά που θέλω να δω. :rolleyes:

Βασικά ούτε ξέρω που την ανέβασα... ω Θεέ μου

Δεν φαινεται η φωτο κοριτσι μου αλλα για να βλεπεις εσυ κατι λογικα ειναι θετικο!

2 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 
Παραθέτω τον χαρακτηρισμό εμβρύων 3ων ημερών από Ευγονία.

Δεν είναι το δικό μου κεντρο αλλά και εκεί στα 2 που εχω δοκιμάσει μέχρι τώρα κόλουρους το ίδιο. Παρακάτω μέσα στο κείμενο έχει και τον χαρακτηρισμό των βλαστοκυστεων (δυστυχώς δεν με αφήνει να βάλω το λινκ)

Αξιολόγηση εμβρύων 2ης – 3ης ημέρας

Η αξιολόγηση και επιλογή των εμβρύων την 2η και 3η ημέρα μετά την ωοληψία γίνεται με βάση δύο μορφολογικά κριτήρια: αφ’ ενός τη διαίρεση των εμβρύων σε κύτταρα (βλαστομερίδια) και αφ’ ετέρου τη μορφολογική εμφάνιση των κυττάρων αυτών.

Διαίρεση

Τη δεύτερη ημέρα μετά την ωοληψία τα έμβρυα θα πρέπει να έχουν διαιρεθεί σε 2-4 βλαστομερίδια. Καλύτερα θεωρούνται τα έμβρυα των 4 κυττάρων, ενώ αυτά των 2 κυττάρων θεωρούνται «αργά αναπτυσσόμενα» έμβρυα. Την τρίτη ημέρα καλλιέργειας, τα έμβρυα πρέπει να έχουν διαιρεθεί σε 5-8 κύτταρα. Καλύτερα θεωρούνται τα έμβρυα με 8 βλαστομερίδια και οριακά αυτά των 5 κυττάρων.

Μορφολογία – Θρυμματισμός

Τα έμβρυα κατατάσσονται σε τέσσερις κατηγορίες (grade I-IV) με βάση το σχήμα των βλαστομεριδίων και την έλλειψη ή παρουσία θρυμματισμού. Στην κατηγορία Ι (grade I) κατατάσσονται έμβρυα χωρίς θρυμματισμό, με κανονικό σχήμα (σφαιρικό ή ελλειψοειδές) και ομοιομορφία των βλαστομεριδίων. Αντιθέτως, η κατηγορία ΙV (grade IV) περιλαμβάνει τα έμβρυα με έντονο θρυμματισμό, ανισομεγέθη και κατεστραμμένα βλαστομερίδια, ή βλαστομερίδια με ανώμαλο σχήμα, πολλαπλούς πυρήνες κ.λπ., ενώ ενδιάμεσα (κατηγορίες ΙΙ και ΙΙΙ) κατατάσσονται τα υπόλοιπα έμβρυα. Τα αργοπορούντα έμβρυα, όπως και εκείνα με πολύ μεγάλο ποσοστό θρυμματισμού έχουν σημαντικά μειωμένες πιθανότητες επιτυχίας κυήσεως. Ιδανικά έμβρυα για εμβρυομεταφορά θεωρούνται τα έμβρυα με 4 κύτταρα κατηγορίας Ι-ΙΙ. Αντίστοιχα στις 72 ώρες μετά την ωοληψία ιδανικά θεωρούνται τα έμβρυα 8 κυττάρων κατηγορίας Ι – ΙΙ.

Παντως κοριτσια μου εμενα 3 μερας ηταν 6 διαιρεσεων κ ειχα ενα προβληματισμο επειδη δεν ηταν αριστο αλλα τελιλα εδωσε εγκυμοσυνη.ισως μετα μεσα στον φυσικο του περιβαλλον παιρνει τα πανω του ..γενικα μην απογοητευεστε εαν δεν ειμαι το αριστο κ τα μετρια πολλες φορες ειναι επιτυχημενα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chris_V said:

Καλημέρα κορίτσια! 
Παραθέτω τον χαρακτηρισμό εμβρύων 3ων ημερών από Ευγονία.

Δεν είναι το δικό μου κεντρο αλλά και εκεί στα 2 που εχω δοκιμάσει μέχρι τώρα κόλουρους το ίδιο. Παρακάτω μέσα στο κείμενο έχει και τον χαρακτηρισμό των βλαστοκυστεων (δυστυχώς δεν με αφήνει να βάλω το λινκ)

Αξιολόγηση εμβρύων 2ης – 3ης ημέρας

Η αξιολόγηση και επιλογή των εμβρύων την 2η και 3η ημέρα μετά την ωοληψία γίνεται με βάση δύο μορφολογικά κριτήρια: αφ’ ενός τη διαίρεση των εμβρύων σε κύτταρα (βλαστομερίδια) και αφ’ ετέρου τη μορφολογική εμφάνιση των κυττάρων αυτών.

Διαίρεση

Τη δεύτερη ημέρα μετά την ωοληψία τα έμβρυα θα πρέπει να έχουν διαιρεθεί σε 2-4 βλαστομερίδια. Καλύτερα θεωρούνται τα έμβρυα των 4 κυττάρων, ενώ αυτά των 2 κυττάρων θεωρούνται «αργά αναπτυσσόμενα» έμβρυα. Την τρίτη ημέρα καλλιέργειας, τα έμβρυα πρέπει να έχουν διαιρεθεί σε 5-8 κύτταρα. Καλύτερα θεωρούνται τα έμβρυα με 8 βλαστομερίδια και οριακά αυτά των 5 κυττάρων.

Μορφολογία – Θρυμματισμός

Τα έμβρυα κατατάσσονται σε τέσσερις κατηγορίες (grade I-IV) με βάση το σχήμα των βλαστομεριδίων και την έλλειψη ή παρουσία θρυμματισμού. Στην κατηγορία Ι (grade I) κατατάσσονται έμβρυα χωρίς θρυμματισμό, με κανονικό σχήμα (σφαιρικό ή ελλειψοειδές) και ομοιομορφία των βλαστομεριδίων. Αντιθέτως, η κατηγορία ΙV (grade IV) περιλαμβάνει τα έμβρυα με έντονο θρυμματισμό, ανισομεγέθη και κατεστραμμένα βλαστομερίδια, ή βλαστομερίδια με ανώμαλο σχήμα, πολλαπλούς πυρήνες κ.λπ., ενώ ενδιάμεσα (κατηγορίες ΙΙ και ΙΙΙ) κατατάσσονται τα υπόλοιπα έμβρυα. Τα αργοπορούντα έμβρυα, όπως και εκείνα με πολύ μεγάλο ποσοστό θρυμματισμού έχουν σημαντικά μειωμένες πιθανότητες επιτυχίας κυήσεως. Ιδανικά έμβρυα για εμβρυομεταφορά θεωρούνται τα έμβρυα με 4 κύτταρα κατηγορίας Ι-ΙΙ. Αντίστοιχα στις 72 ώρες μετά την ωοληψία ιδανικά θεωρούνται τα έμβρυα 8 κυττάρων κατηγορίας Ι – ΙΙ.

Σ ευχαριστω κοριτσι! Γιατι πρωτη φορα πετυχαμε χθες στην ωοληψια μου δυο ωαρια καλα για να πανε για γονιμοποιηση..κ περιμενω τηλ απο κλινικη κ δεν εχω ιδεα να καταλαβω οταν θα μου λεγαν πως τα πανε οι διαιρεσεις..διαβαζα κ αυτα που γραφουν τα κοριτσια κ ψιλομπερδευομουν..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Μαριευα είπε:

Σ ευχαριστω κοριτσι! Γιατι πρωτη φορα πετυχαμε χθες στην ωοληψια μου δυο ωαρια καλα για να πανε για γονιμοποιηση..κ περιμενω τηλ απο κλινικη κ δεν εχω ιδεα να καταλαβω οταν θα μου λεγαν πως τα πανε οι διαιρεσεις..διαβαζα κ αυτα που γραφουν τα κοριτσια κ ψιλομπερδευομουν..

Με το καλό!!!! Όλα καλά θα πάνε, ξέρω είναι δύσκολη αυτή η αναμονή μέχρι το τηλεφώνημα το μεσημέρι, ομως υπομονή και θετική σκέψη! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Πολυ καλα ειναι τα 8&9 διεραισεων και 10 & 12 τα άριστα. Απο εκεί και πέρα σου λένε ξεχωριστά αν είχαν θραύσματα ή όχι.

 Επισης να πω οτι κανουν ετ και με 5, 6, 7 διαιρέσεων και φυσικα δίνουν εγκυμοσυνη, αλλα ιδανικα ειναι να τα κανεις μιξ πχ 10 και 6 κυττάρων.

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες ,θα πρέπει να ρωτήσω λοιπόν αν έχουν θραύσματα γιατί ποτέ δε μου το έχουν αναφέρει, γιατί από ότι κατάλαβα εάν πχ είναι grade 4 είναι μέτρια και μπορεί αυτά να είναι 8-10 διαιρεσεων ,άλλο τα θραύσματα και άλλο οι διαιρέσεις ,αυτό καταλαβαίνω 

3 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 
Παραθέτω τον χαρακτηρισμό εμβρύων 3ων ημερών από Ευγονία.

Δεν είναι το δικό μου κεντρο αλλά και εκεί στα 2 που εχω δοκιμάσει μέχρι τώρα κόλουρους το ίδιο. Παρακάτω μέσα στο κείμενο έχει και τον χαρακτηρισμό των βλαστοκυστεων (δυστυχώς δεν με αφήνει να βάλω το λινκ)

Αξιολόγηση εμβρύων 2ης – 3ης ημέρας

Η αξιολόγηση και επιλογή των εμβρύων την 2η και 3η ημέρα μετά την ωοληψία γίνεται με βάση δύο μορφολογικά κριτήρια: αφ’ ενός τη διαίρεση των εμβρύων σε κύτταρα (βλαστομερίδια) και αφ’ ετέρου τη μορφολογική εμφάνιση των κυττάρων αυτών.

Διαίρεση

Τη δεύτερη ημέρα μετά την ωοληψία τα έμβρυα θα πρέπει να έχουν διαιρεθεί σε 2-4 βλαστομερίδια. Καλύτερα θεωρούνται τα έμβρυα των 4 κυττάρων, ενώ αυτά των 2 κυττάρων θεωρούνται «αργά αναπτυσσόμενα» έμβρυα. Την τρίτη ημέρα καλλιέργειας, τα έμβρυα πρέπει να έχουν διαιρεθεί σε 5-8 κύτταρα. Καλύτερα θεωρούνται τα έμβρυα με 8 βλαστομερίδια και οριακά αυτά των 5 κυττάρων.

Μορφολογία – Θρυμματισμός

Τα έμβρυα κατατάσσονται σε τέσσερις κατηγορίες (grade I-IV) με βάση το σχήμα των βλαστομεριδίων και την έλλειψη ή παρουσία θρυμματισμού. Στην κατηγορία Ι (grade I) κατατάσσονται έμβρυα χωρίς θρυμματισμό, με κανονικό σχήμα (σφαιρικό ή ελλειψοειδές) και ομοιομορφία των βλαστομεριδίων. Αντιθέτως, η κατηγορία ΙV (grade IV) περιλαμβάνει τα έμβρυα με έντονο θρυμματισμό, ανισομεγέθη και κατεστραμμένα βλαστομερίδια, ή βλαστομερίδια με ανώμαλο σχήμα, πολλαπλούς πυρήνες κ.λπ., ενώ ενδιάμεσα (κατηγορίες ΙΙ και ΙΙΙ) κατατάσσονται τα υπόλοιπα έμβρυα. Τα αργοπορούντα έμβρυα, όπως και εκείνα με πολύ μεγάλο ποσοστό θρυμματισμού έχουν σημαντικά μειωμένες πιθανότητες επιτυχίας κυήσεως. Ιδανικά έμβρυα για εμβρυομεταφορά θεωρούνται τα έμβρυα με 4 κύτταρα κατηγορίας Ι-ΙΙ. Αντίστοιχα στις 72 ώρες μετά την ωοληψία ιδανικά θεωρούνται τα έμβρυα 8 κυττάρων κατηγορίας Ι – ΙΙ.

Καλημέρα Chris! Ευχαριστώ πολύ πολύ,

πρίν από 42 λεπτά , Μαριευα είπε:

Σ ευχαριστω κοριτσι! Γιατι πρωτη φορα πετυχαμε χθες στην ωοληψια μου δυο ωαρια καλα για να πανε για γονιμοποιηση..κ περιμενω τηλ απο κλινικη κ δεν εχω ιδεα να καταλαβω οταν θα μου λεγαν πως τα πανε οι διαιρεσεις..διαβαζα κ αυτα που γραφουν τα κοριτσια κ ψιλομπερδευομουν..

Καλή επιτυχία να έχεις κορίτσι μου!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ξέρετε μηπως μια ανοιχτή πένα gonal ποσό καιρό μετά μπορεί να χρησιμοποιηθεί; 
Εχω μια που ανοίχτηκε 3/10 και έχουν περισσέψει 500μοναδες. 
Αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί τη δίνω με χαρά.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Chris_V said:

Κορίτσια ξέρετε μηπως μια ανοιχτή πένα gonal ποσό καιρό μετά μπορεί να χρησιμοποιηθεί; 
Εχω μια που ανοίχτηκε 3/10 και έχουν περισσέψει 500μοναδες. 
Αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί τη δίνω με χαρά.

Κοριτσι πριν/μετα που εκανες την ενεση ηταν/ειναι στο ψυγειο;; Αν ναι τοτε ανετα τη χαριζεις,δεν εχει αλλοιωθει..μεταφεροντας τη με παγοκυστη παντα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Μαριευα είπε:

Κοριτσι πριν/μετα που εκανες την ενεση ηταν/ειναι στο ψυγειο;; Αν ναι τοτε ανετα τη χαριζεις,δεν εχει αλλοιωθει..μεταφεροντας τη με παγοκυστη παντα..

Ναι ναι ψυγείο από την ώρα που την πήρε μέχρι και τώρα. 
Αν κάποια κοπέλα ενδιαφέρεται είμαι κέντρο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Μαριευα είπε:

Κοριτσι πριν/μετα που εκανες την ενεση ηταν/ειναι στο ψυγειο;; Αν ναι τοτε ανετα τη χαριζεις,δεν εχει αλλοιωθει..μεταφεροντας τη με παγοκυστη παντα..

Να ρωτήσω κι εγώ: Έχει τύχει σε κάποια την περίοδο της διέγερσης να πάει διακοπές; Πώς μεταφέρατε τη gonal ή άλλα φάρμακα;

Και δεύτερη απορία: Τη μαστογραφία σε ποια φάση του κύκλου την κάνουμε; Έχει κάνει κάποια πρόσφατα που θυμάται;

 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Ele@n said:

Να ρωτήσω κι εγώ: Έχει τύχει σε κάποια την περίοδο της διέγερσης να πάει διακοπές; Πώς μεταφέρατε τη gonal ή άλλα φάρμακα;

Και δεύτερη απορία: Τη μαστογραφία σε ποια φάση του κύκλου την κάνουμε; Έχει κάνει κάποια πρόσφατα που θυμάται;

 

Εγω πηρα παγοκυστες κ σακουλα συντηρησης για τροφιμα ψυγειου(σουπερμαρκετ)..τρεις ωρες μετα,τα πιασα να τα βαλω ψυγειο κ ηταν παγωμενα μια χαρα..

Μαστογραφια οταν ξεαδιαθετεις κ πριν την ωορρηξια..ιδανικες οι δυο,τρεις μερες μετα που τελειωνει η περιοδος..κ υπερηχος ιδιες μερες(ιδανικα μολις παρεις αποτελεσμα μαστογραφιας το πας μαζι να το χουν εκει που σου κανουν υπερηχο..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Το utro που έβαλα σήμερα ενδοκολπικά βγήκε σχεδόν ολόκληρο 2 ώρες μετά που πήγα στην τουαλέτα. 1η φορά συμβαίνει. Να πάρω λέτε άλλο ένα; Ξέρω οτι αν μειωσεις την δόση μπορεί να έρθει περίοδος και δεν θα ήθελα.


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Το utro που έβαλα σήμερα ενδοκολπικά βγήκε σχεδόν ολόκληρο 2 ώρες μετά που πήγα στην τουαλέτα. 1η φορά συμβαίνει. Να πάρω λέτε άλλο ένα; Ξέρω οτι αν μειωσεις την δόση μπορεί να έρθει περίοδος και δεν θα ήθελα.

Καλημερα κοριτσι μου!Μου ετυχε κ εμενα την προηγουμενη βδομαδα,πηρα τηλ κ ρωτησα κ μου ειπε να μην παρω αλλο,να συνεχισω το προγραμμα κανονικα...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chris_V είπε:

Ναι ναι ψυγείο από την ώρα που την πήρε μέχρι και τώρα. 
Αν κάποια κοπέλα ενδιαφέρεται είμαι κέντρο. 

Ενδιαφερομαι εγω ναι!! Βεβαια δεν εχω ξανα χρησιμοποιησει gonal ,απο καποια κοπελα ειχα ακουσει οτι αν ανοιχτει διαρκει 1 μηνα αλλα επειδη αυριο πρωι εχω υπερηχο θα ρωτησω..σου στελνω πμ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...