Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Σας ειχα ρωτήσει πριν λιγες μέρες για την πολύ χαμηλή Fsh που ειχα 2η μέρα του κύκλου... Ο γιατρός με καθυσηχασε πως δεν υπάρχει κανένα προβλημα. Ανεβασμένη δεν τη θέλουμε. Τελικά ο κυκλος είναι διαφορετικός... Πρωτη φορα που θα παμε για ωοληψια 11η μερα. Σημερα 9η εχω 177 οιστραδιόλη και σχεδόν 16αρι ωυθηλακιο...και θα κανω οβιτρελ αποψε... Καλη συνέχεια σε ολα τα κορίτσια 

  • Μου αρέσει 13

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , winspert είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Σας ειχα ρωτήσει πριν λιγες μέρες για την πολύ χαμηλή Fsh που ειχα 2η μέρα του κύκλου... Ο γιατρός με καθυσηχασε πως δεν υπάρχει κανένα προβλημα. Ανεβασμένη δεν τη θέλουμε. Τελικά ο κυκλος είναι διαφορετικός... Πρωτη φορα που θα παμε για ωοληψια 11η μερα. Σημερα 9η εχω 177 οιστραδιόλη και σχεδόν 16αρι ωυθηλακιο...και θα κανω οβιτρελ αποψε... Καλη συνέχεια σε ολα τα κορίτσια 

Με το καλό η ωοληψια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Faith22 said:

Το βράδυ ξύπνησα από έναν οξύ πόνο κ λέω εντάξει πάει.Ειχα πόνους περιόδου μέχρι την ώρα της ωοληψιας.Το λέω στο κέντρο ότι πονάω κ με πήραν άμεσως,μου κάνουν υπέρηχο λέει ο γιατρός "ωορρηξία κ τα 3" σοκ εγώ κ αμέσως μετά λέει στον αναισθησιολογο κοιμησε την.Ξυπναω κ μου λέει είχαν σπάσει τα ωοθυλάκια κατάφεραμε κ πήραμε 2 ωάρια το τρίτο το χάσαμε.Δεν έχω κ πολλές ελπίδες για ετ το Σάββατο.

Εσύ πόσα ωάρια έχεις?Με τι πρωτόκολλο?Εύχομαι να είσαι πιο τυχερή από μένα!

Πω πω! Και το λεγες εσυ χθες βραδυ..Τυχερη ομως μες στην ατυχια σου που σου καταφερε τα δυο εστω...Εντωμεταξυ σου ειχε πει οτι παραηταν μεγαλα την τελευταια φορα που σε ειδε; Γιατι συνηθως ξερουν να προβλεψουν αν ειναι οριακο το να τα προλαβουν...Και την ovitrelle μπας κ μπερδευτηκαν κ στην εβαλαν νωριτερα το βραδυ; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, minnie26 είπε:

Είχες θετική χοριακη στο τέλος τουλάχιστον ;; Λέω μήπως είναι τίποτα συμπτώματα ότι θέλει να έρθει περίοδος τελικά ..ξέρω πως δεν θα έρθει όσο παίρνω τ χάπια αλλά ανησύχησα .. έχει πάρει κάποια κοπέλα θετική χοριακη με τέτοια συμπτώματα ; 

Εγώ ναι . Πονούσα όλες τις ημέρες μέχρι να κάνω την πρώτη χοριακη σαν να μου ερχόταν από ώρα σε ώρα η περίοδος είχα και αίμα αρκετό σκούρο βέβαια και ένα βάρος χαμηλά σαν κάτι να με τραβούσε. Βγήκε θετική τελικά. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Christin88 είπε:

Κοριτσια γυρισα απο το ραντεβου με την οικονομοπουλου στο ελενα.. καταπληκτικη γιατρος δεν αφηνει τιποτα στη τυχη του! Εκανα αρκετες εξετασεις χωρις κανενα κοστος.. Σημερα ξεκιναω κ τη 3η διεγερση εχω τη πρωτη ενεση σημερα .. 

Να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα πανε καλα!! Λιγες μερες εμειναν..

Μακάρι!!! Σε ευχαριστώ πολύ !!

πρίν από 15 λεπτά , Μαρία τζορμπατζακη είπε:

Εγώ ναι . Πονούσα όλες τις ημέρες μέχρι να κάνω την πρώτη χοριακη σαν να μου ερχόταν από ώρα σε ώρα η περίοδος είχα και αίμα αρκετό σκούρο βέβαια και ένα βάρος χαμηλά σαν κάτι να με τραβούσε. Βγήκε θετική τελικά. 

Καθόλου συμπτώματα δεν είχα , μόνο αυτά που σας περιέγραψα τα οποία σταμάτησαν! Θα δούμε τι έγινε τελικά την Πέμπτη….. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά ! Με πονάει μ η μέση λίγο που γενικά δεν έχω πόνο εκεί ούτε όταν περιμένω περίοδο! Ας ελπίσουμε ότι θα έχω μια θετική χοριακη την Πέμπτη !

Κοριτσι μου εμενα με ενοχλουσε λιγο η μεση που δεν με ποναει γενικα κ ειχα λιγα τσιμπηματακια 3 μερες πριν τη χοριακη τιποτα αλλο.καλα μου ακουγονται!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Jamie είπε:

Κοριτσι μου εμενα με ενοχλουσε λιγο η μεση που δεν με ποναει γενικα κ ειχα λιγα τσιμπηματακια 3 μερες πριν τη χοριακη τιποτα αλλο.καλα μου ακουγονται!

 

πρίν από 13 λεπτά , minnie26 είπε:
πρίν από 14 λεπτά , Jamie είπε:

Κοριτσι μου εμενα με ενοχλουσε λιγο η μεση που δεν με ποναει γενικα κ ειχα λιγα τσιμπηματακια 3 μερες πριν τη χοριακη τιποτα αλλο.καλα μου ακουγονται!

 

Βρε τι άγχος και αυτό ! Άντε να περάσουν οι μέρες να ξέρω αν τελικά πέτυχε η όχι … ευελπιστώ να βγει αληθινή η σκέψη!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Ele@n είπε:

Δεύτερη μέρα περιόδου έκανα τις εξετάσεις tsh :1,42, e2:45,1, fsh:6,82, lh: 5,97 prl:15,7 prg: 0,33. Μπορείτε να καταλάβετε ποιο πρωτόκολλο θα προτείνει;

Πολυ καλες οι εξετασεις σου . Τι εννοείς πιο πρωτοκολο? Βραχυ ή μακρυ? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

Το βράδυ ξύπνησα από έναν οξύ πόνο κ λέω εντάξει πάει.Ειχα πόνους περιόδου μέχρι την ώρα της ωοληψιας.Το λέω στο κέντρο ότι πονάω κ με πήραν άμεσως,μου κάνουν υπέρηχο λέει ο γιατρός "ωορρηξία κ τα 3" σοκ εγώ κ αμέσως μετά λέει στον αναισθησιολογο κοιμησε την.Ξυπναω κ μου λέει είχαν σπάσει τα ωοθυλάκια κατάφεραμε κ πήραμε 2 ωάρια το τρίτο το χάσαμε.Δεν έχω κ πολλές ελπίδες για ετ το Σάββατο.

Εσύ πόσα ωάρια έχεις?Με τι πρωτόκολλο?Εύχομαι να είσαι πιο τυχερή από μένα!

Εγω τέσσερα εχω μαλλον.

Ενα περίεργο πραγμα, μου ειπε να κανω ovitrelle σημερα και Τετάρτη πρωί πρωι ωοληψία.  Εγω πως νόμισα οτι την Ovitrelle την κανουμε το προηγούμενο βράδυ.  

Menopur εκανα. 300 μοναδες. Και μονο για 7 ημερες.Σημερα να μην κανω λεει .Δεν εχω καταλαβει τι γίνεται, γιατι μενω εξωτερικο και δεν μιλησα με τον γιατρο μονο με τη μαία. Εκανα ολες τις εξετάσεις εδω και αύριο πεταω για Ελλάδα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, winspert said:

Κορίτσια καλησπέρα. Σας ειχα ρωτήσει πριν λιγες μέρες για την πολύ χαμηλή Fsh που ειχα 2η μέρα του κύκλου... Ο γιατρός με καθυσηχασε πως δεν υπάρχει κανένα προβλημα. Ανεβασμένη δεν τη θέλουμε. Τελικά ο κυκλος είναι διαφορετικός... Πρωτη φορα που θα παμε για ωοληψια 11η μερα. Σημερα 9η εχω 177 οιστραδιόλη και σχεδόν 16αρι ωυθηλακιο...και θα κανω οβιτρελ αποψε... Καλη συνέχεια σε ολα τα κορίτσια 

Με το καλό η ωοληψία. Μπορεί γι αυτό να μην έβρισκα και κάτι για πολυ χαμηλή Fsh που έψαχνα. Μονο για την ανεβασμένη έλεγαν. Καλή επιτυχία ευχομαι!! 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Αγγελική2021 είπε:

Να σαι καλα γλυκιά μου ! Σε ευχαριστώ από καρδιάς !! Καταλαβαίνω τους φόβους σου και το άγχος σου τωρα που είσαι έγκυος. Εγώ είχα σταματήσει να σας διαβάζω όταν ήμουν εγκυος γιατί δεν ήθελα τίποτα στενάχωρο, Ασε που με έπαιρναν τα ζουμιά συνέχεια (οι ορμόνες βλέπεις). Να προσέχεις λοιπόν τον εαυτό σου όσο περισσοτερο μπορείς και δε θα σου πω να μην αγχώνεσαι ειναι αδύνατο θα σου έλεγα όμως να παίρνεις θάρρος μέρα τη μέρα. Ο χρόνος στην εγκυμοσύνη κατά κανόνα μετράει υπέρ μας. Ζεστές αγκαλιές !!

Λίνα μου το πιστεύω πως ίσως συνέβη έτσι, ωστόσο δε θα επρεπε να υπάρχει ο εντεροκοκκος και στη μήτρα; Δεν είναι το ιδιο αναπαραγωγικό σύστημα τα ίδια αιμοφόρα αγγεία; Η σαλπιγγογραφια έγινε Γενάρη του 22 και οι σάλπιγγες δεν άνοιξαν αν και όπως μου είχε πει τότε ο ακτινολόγος προσπαθησε πολλές φορές με την ελπίδα να τις ανοίξει. Και ο έλεγχος ενδομητριου έγινε Μάρτιο του 22 που ο εντεροκκοκος δεν υπήρχε καθόλου ( μη ανιχνεύσιμος). Τώρα αν πάσχω από σαλπιγγιτιδα ή φλεγμονή δεν θα πρέπει να θεραπευτεί; Τα μικρόβια προκαλούν  ανιούσες λοιμώξεις. Προχωρουν στα νεφρά και προκαλούν πυελονεφρίτιδα. Είμαι πολύ προβληματισμένη και έχω κλείσει ραντεβού και σε λοιμωξιολογο. Μέχρι τότε απολυμαίνω τα πάντα. Έχω προειδοποιήσει τον άντρα μου ότι στην επόμενη εγκυμοσύνη θα μπω σε κλίβανο και θα βγω μόνο όταν είναι να γεννήσω. Λύσεις υπάρχουν !!!

Σ ευχαριστώ για τα καλά σου λογια @Αγγελική2021. Η αληθεια ειναι οτι συγκριτικά με το αγχος που πέρασα ολη τη χρονια, τώρα ειμαι πολυ πιο χαλαρη. Εννοείται αυτο που ειπες ο φόβος υπάρχει, εσυ το ξερεις καλυτερα αλλα βδομαδα με βδομαδα νιωθω ενα τσακ καλυτερα.. Κ εγω οταν εψαχνα γιατι εχω υδροσαλπιγγες μου ελεγαν μπορει να εχω φλεγμονή η μικροβια που το προκαλεσαν και στη μητρα αλλά σαφή απαντηση δεν βρηκα ποτέ. Ευχομαι να βρεις τη λυση στους επόμενους γιατρους που θα δεις και σύντομα μανουλα! 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, anna.k said:

Εγω τέσσερα εχω μαλλον.

Ενα περίεργο πραγμα, μου ειπε να κανω ovitrelle σημερα και Τετάρτη πρωί πρωι ωοληψία.  Εγω πως νόμισα οτι την Ovitrelle την κανουμε το προηγούμενο βράδυ.  

Menopur εκανα. 300 μοναδες. Και μονο για 7 ημερες.Σημερα να μην κανω λεει .Δεν εχω καταλαβει τι γίνεται, γιατι μενω εξωτερικο και δεν μιλησα με τον γιατρο μονο με τη μαία. Εκανα ολες τις εξετάσεις εδω και αύριο πεταω για Ελλάδα. 

Την ovitrelle πάντα 36 ωρες πριν την ωοληψια την κάνουμε. Καλή επιτυχία! 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , anna.k είπε:

Εγω τέσσερα εχω μαλλον.

Ενα περίεργο πραγμα, μου ειπε να κανω ovitrelle σημερα και Τετάρτη πρωί πρωι ωοληψία.  Εγω πως νόμισα οτι την Ovitrelle την κανουμε το προηγούμενο βράδυ.  

Menopur εκανα. 300 μοναδες. Και μονο για 7 ημερες.Σημερα να μην κανω λεει .Δεν εχω καταλαβει τι γίνεται, γιατι μενω εξωτερικο και δεν μιλησα με τον γιατρο μονο με τη μαία. Εκανα ολες τις εξετάσεις εδω και αύριο πεταω για Ελλάδα. 

Μια χαρά στα είπε. Δυο βραδιά πριν γίνεται και στην πραγματικότητα αυτή η ένεση τερματίζει και την διέγερση. Καλή επιτυχία!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Σας ειχα ρωτήσει πριν λιγες μέρες για την πολύ χαμηλή Fsh που ειχα 2η μέρα του κύκλου... Ο γιατρός με καθυσηχασε πως δεν υπάρχει κανένα προβλημα. Ανεβασμένη δεν τη θέλουμε. Τελικά ο κυκλος είναι διαφορετικός... Πρωτη φορα που θα παμε για ωοληψια 11η μερα. Σημερα 9η εχω 177 οιστραδιόλη και σχεδόν 16αρι ωυθηλακιο...και θα κανω οβιτρελ αποψε... Καλη συνέχεια σε ολα τα κορίτσια 

Καλή επιτυχία!! 

Κι εμενα ο κύκλος μου περίεργος αυτη τη φορα. 10 μερα για μένα σημερα, με μονο 7 μέρες  διεγερση, Menopur 300 και μονο 2 μερες Orgalutran. Δεν εχω και πολλα ωαρια βεβαια. Μου ειπε να σταματήσω τις ενέσεις, να κανω μονο την Ovitrelle σημερα και Τετάρτη πρωί να παω για την ωοληψία. Οιστραδιόλη  1128 σημερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...