Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

On 18/11/2022 at 2:40 ΜΜ, eleonora85 είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια! Καλη επιτυχια σε ολες! Εχουν μπει πολλα νεα κοριτσια στην ομαδα!
Τελευταια δεν εγραφα αλλα δεν επαψα ποτε να σας διαβαζω...
Εγω μετα απο πετυχημενη εμβρυομεταφορα τον ιουλη, απεβαλα την προηγουμενη βδομαδα (μολις εκλεισα την 1η βδομαδα του 5ου μηνα). Ξεκινησε με συσπασεις, ανοιξε ο τραχηλος κ τελικα δε σωζοταν.. καναμε προκληση τοκετου. Εχουν σταλει ολα για βιοψια (αυχενικη κ νιπτ ηταν φυσιολογικα).
Ειμαι ακομη σε κατασταση σοκ αλλα παραλληλα θελω να μαθω τι εγινε. Το εμβρυο ηταν ζωντανο μεχρι τελευταια στιγμη. δεν προκειται για ενδομητριο θανατο.
Μου ειπαν να ζητησω μοριακο για αλλα συνδρομα. Υπαρχει καποια εδω που ξερει τα επομενα βηματα ;; 

Καλησπέρα Ελεονώρα! Δυστυχώς κι εγω είχα παρόμοια εμπειρία πρόσφατα αλλά εμένα κατέληξε σε ενδομήτριο θάνατο την 24η εβδομάδα, η ιστολογική έδειξε μικρόβιο εντεροκοκκο! Ο γιατρος μου όταν το έχασα μου είπε πως συνήθως ευθύνονται ανοσολογικοι παράγοντες. Μπορείς να πας σε αιματολόγο να το ψάξεις.Έκανα κι εγώ αλλά ήταν όλα φυσιολογικά. Ωστόσο αν η ιστολογική δείξει θρόμβους ή πήγματα σημαίνει πως χρειάζεσαι αντιπηκτική αγωγή.Εύχομαι τα καλύτερα. Την επόμενη φορά να τα καταφέρεις !

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Mariam23 είπε:

Απόλυτα κατανοητό . Ιδίως για όσες έχουν πονέσει 'η  δυσκολευτεί για μια εγκυμοσύνη (η κάθε μία με την εμπειρία της). 

Αδιανόητο και απερίγραπτο από τον περίγυρο να μην κατανοούν το ποσό νωρίς είναι ακόμα για όλα αυτά. 

Φαντάζομαι βέβαια την χαρά τους αλλά θα έπρεπε τουλάχιστον μέχρι την αυχενική να περιμένουν. Έχω βιώσει απώλεια κύησης αλλα διαβάζω και εδώ για το πόσα πράγματα μπορεί να πάνε στραβα .

Δεν το λέω για να σε αγχωσω, εξάλλου κ εμείς στις προσπάθειες είμαστε. Αλλά είναι κάτι που προσπαθώ να το χωνέψω και εγω 

Θέτεις τα όρια σου όμως εξαρχής με πολύ αυστηρό τρόπο!! Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να το καταλάβουν. 

Κοριτσια, @Kallo σας ευχαριστω πολυ για την απαντηση, ηδη με κανατε και ενιωσα καλυτερα. Οτι δεν ειμαι η μονη μου που αισθανομαι ετσι και να μην νιωθω τυψεις κυριως για λιγο. Ετσι ειναι αμα δεν ανοιγεις το στομα σου να μιλησεις απ το φοβο να σε παρεξηγησουν. Αλλα πρεπει να  προσέχουν ολοι τι λενε, απλως δεν μπορουν να καταλαβουν. Αλλα είμαστε σε κατασταση πολυ ευαισθητη και θελει προσοχη. Ευτυχως ειστε κ εσεις που καταλαβαινομαστε γιατι ειχα αρχισει να πιστευω οτι εγω το εχω το προβλημα. Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας κοριτσια!!! Κουραγιο! 

1 hour ago, Αγγελική2021 είπε:

Καλησπέρα Ελεονώρα! Δυστυχώς κι εγω είχα παρόμοια εμπειρία πρόσφατα αλλά εμένα κατέληξε σε ενδομήτριο θάνατο την 24η εβδομάδα, η ιστολογική έδειξε μικρόβιο εντεροκοκκο! Ο γιατρος μου όταν το έχασα μου είπε πως συνήθως ευθύνονται ανοσολογικοι παράγοντες. Μπορείς να πας σε αιματολόγο να το ψάξεις.Έκανα κι εγώ αλλά ήταν όλα φυσιολογικά. Ωστόσο αν η ιστολογική δείξει θρόμβους ή πήγματα σημαίνει πως χρειάζεσαι αντιπηκτική αγωγή.Εύχομαι τα καλύτερα. Την επόμενη φορά να τα καταφέρεις !

Κοριτσια δεν μπορω να φανταστώ πως ειναι να βιωνεις μια τετοια εμπειρια. Ποναει η καρδια μου και μονο που τα διαβαζω. Δεν υπάρχουν λογια.. Η ψυχολογικη υποστηριξη πιστευω πως ειναι απαραιτητη... Να μην κλειστειτε στον εαυτο σας. Ο Θεός να σας δωσει δυναμη και η οικογένεια σας να είναι διπλά σας ευχομαι να σας δινει κουραγιο και συντομα να ζησετε στιγμες χαρας οπως σας αξίζει! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Maria.28 είπε:

Κοριτσια δεν μπορω να φανταστώ πως ειναι να βιωνεις μια τετοια εμπειρια. Ποναει η καρδια μου και μονο που τα διαβαζω. Δεν υπάρχουν λογια.. Η ψυχολογικη υποστηριξη πιστευω πως ειναι απαραιτητη... Να μην κλειστειτε στον εαυτο σας. Ο Θεός να σας δωσει δυναμη και η οικογένεια σας να είναι διπλά σας ευχομαι να σας δινει κουραγιο και συντομα να ζησετε στιγμες χαρας οπως σας αξίζει! 

Σε ευχαριστώ από καρδιας Μαρία !Αντευχομαι τα πιο ομορφα και σε σένανε!!! Γραφω  πρώτη φορά εδώ αλλά σας διαβάζω καμπόσο καιρό. Ήταν η 3η εγκυμοσύνη μου αυτή αλλα δεν έχω παιδάκι. Πέρυσι έμεινα 2 φορές έγκυος τον Μάρτιο και τον Οκτώβριο(που ήταν δίδυμη) αλλα τα έχασα στην 5η και την 9η εβδομάδα αντίστοιχα . Μετά τη 2ρη αποβολή  που είχαμε ακούσει καρδιά και στα 2 έμβρυα κάναμε όλες τις εξετασεις καθ’εξιν αποβολών. Είχα κάνει έλεγχο μικροβιωματος ενδομητρίου και είχε βρεθεί το μικρόβιο Gardnerella πήρα αγωγή κάναμε επανέλεγχο και είχε φύγει. Έμεινα αμέσως έγκυος με φυσική σύλληψη και ενώ κάναμε κάθε μήνα εξετασεις ούρων ήταν όλες καθαρές. Ο γιατρος μου δεν το πίστευε πως εχω μικρόβιο. Το θέμα είναι ότι αφενός τώρα βρέθηκε διαφορετικό μικρόβιο (εντεροκοκκος) και όχι αυτό που είχα πριν (Gardnerella). Και αφετέρου ο γιατρος τώρα πιστεύει πως πρέπει να προχωρήσουμε σε εξωσωματική για να έχουμε περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας.Ωστόσο το παιδί που χάσαμε ήταν υγιές καθ’όλα, έχουμε κάνει εξετασεις για την ποιότητα ωαρίων(ΑΜΗ, FSH, E2)  και σπερματοζωαρίων, καρυωτυπου, εύθραυστου χ και ήταν όλα φυσιολογικά. Έχουμε κλείσει ραντεβού με το σύζυγο σε άλλο γιατρό να πάρουμε 2ρη γνώμη αλλά πραγματικά δεν ξέρουμε πως να πορευτούμε ….

On 13/11/2022 at 11:27 ΜΜ, Kate33 είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Διαβάζω διαφορά για την βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων και του σπέρματος αλλά και την πάχυνση του ενδομητρίου.

επεσα πάνω σε κάποιες μελέτες για το infrared light, μια δανέζικη και μια ιαπωνική. 
επισης βλέπω κάποιους γιατρούς αλλά και βελονιστες στο ινσταγκραμ να το χρησιμοποιούν.

εγω παρηγγειλα μια λάμπα και την χρησιμοποιώ περίπου μια εβδομάδα. 
ήθελα να το μοιραστώ και να δω εάν κάποια άλλη κοπέλα το έχει δει η χρησιμοποιήσει. 

Προσωπικά δεν έχω χρησιμοποιήσει το Infrared έχω όμως πάρει της AMS το OvaMax + FertilMax. Για πάχυνση του ενδομητρίου έχω διαβάσει το Serrapeptase και για το σύζυγο της AMS το MFS Plus. Είδαμε διαφορά με προσεγμένη διατροφή + βασιλικό πολτό και γύρη. Ειχα διαβάσει τότε κριτικές και ειδικά για εμένα που έχω μικροπολυκυστικες ωοθήκες πιστεύω έκανε  διαφορά. Έχουν πάρα πολλά ωφέλιμα συστατικά.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι.ποσα χάπια προγεστερόνης και φυλλικό οξύ παίρνετε εσείς; Εμένα μου έδωσε ο Γιατρός ένα χάπι την ημέρα φυλλικό και μια ένεση prolutex.Δεν είναι λίγα;;; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Anna G είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι.ποσα χάπια προγεστερόνης και φυλλικό οξύ παίρνετε εσείς; Εμένα μου έδωσε ο Γιατρός ένα χάπι την ημέρα φυλλικό και μια ένεση prolutex.Δεν είναι λίγα;;; 

Καλημέρα! Σε ποια φάση είσαι; Εγώ ας πούμε μετά την εμβρυομεταφορα που ξεκίνησα την prolutex, έκανα μια ένεση prolutex, 1 filicine ,3 utrogestan και 3 cyclacur.. πριν την εμβρυομεταφορα δεν έκανα καν prolutex.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, LeneL είπε:

Καλημέρα! Σε ποια φάση είσαι; Εγώ ας πούμε μετά την εμβρυομεταφορα που ξεκίνησα την prolutex, έκανα μια ένεση prolutex, 1 filicine ,3 utrogestan και 3 cyclacur.. πριν την εμβρυομεταφορα δεν έκανα καν prolutex.

Καλημέρα.μετα την εβρυομεταφορα είμαι.και μου έχει δώσει μόνο prolutex και  felicine. Cyclacur δεν πήρα αφήσαμε να παχύνει φυσικά το ενδομήτριο.ουτε εγώ πριν την εβρυομεταφορα δεν έκανα prolutex. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Αγγελική2021 είπε:

Σε ευχαριστώ από καρδιας Μαρία !Αντευχομαι τα πιο ομορφα και σε σένανε!!! Γραφω  πρώτη φορά εδώ αλλά σας διαβάζω καμπόσο καιρό. Ήταν η 3η εγκυμοσύνη μου αυτή αλλα δεν έχω παιδάκι. Πέρυσι έμεινα 2 φορές έγκυος τον Μάρτιο και τον Οκτώβριο(που ήταν δίδυμη) αλλα τα έχασα στην 5η και την 9η εβδομάδα αντίστοιχα . Μετά τη 2ρη αποβολή  που είχαμε ακούσει καρδιά και στα 2 έμβρυα κάναμε όλες τις εξετασεις καθ’εξιν αποβολών. Είχα κάνει έλεγχο μικροβιωματος ενδομητρίου και είχε βρεθεί το μικρόβιο Gardnerella πήρα αγωγή κάναμε επανέλεγχο και είχε φύγει. Έμεινα αμέσως έγκυος με φυσική σύλληψη και ενώ κάναμε κάθε μήνα εξετασεις ούρων ήταν όλες καθαρές. Ο γιατρος μου δεν το πίστευε πως εχω μικρόβιο. Το θέμα είναι ότι αφενός τώρα βρέθηκε διαφορετικό μικρόβιο (εντεροκοκκος) και όχι αυτό που είχα πριν (Gardnerella). Και αφετέρου ο γιατρος τώρα πιστεύει πως πρέπει να προχωρήσουμε σε εξωσωματική για να έχουμε περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας.Ωστόσο το παιδί που χάσαμε ήταν υγιές καθ’όλα, έχουμε κάνει εξετασεις για την ποιότητα ωαρίων(ΑΜΗ, FSH, E2)  και σπερματοζωαρίων, καρυωτυπου, εύθραυστου χ και ήταν όλα φυσιολογικά. Έχουμε κλείσει ραντεβού με το σύζυγο σε άλλο γιατρό να πάρουμε 2ρη γνώμη αλλά πραγματικά δεν ξέρουμε πως να πορευτούμε ….

Προσωπικά δεν έχω χρησιμοποιήσει το Infrared έχω όμως πάρει της AMS το OvaMax + FertilMax. Για πάχυνση του ενδομητρίου έχω διαβάσει το Serrapeptase και για το σύζυγο της AMS το MFS Plus. Είδαμε διαφορά με προσεγμένη διατροφή + βασιλικό πολτό και γύρη. Ειχα διαβάσει τότε κριτικές και ειδικά για εμένα που έχω μικροπολυκυστικες ωοθήκες πιστεύω έκανε  διαφορά. Έχουν πάρα πολλά ωφέλιμα συστατικά.

Αφού μένεις φυσικά έγκυος, σε τι θα βοηθήσει η εξωσωματική; Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό του γιατρού σου. Κυρίως αφού το έμβρυο ή και όλα τα έμβρυα ήταν υγιή.

Ορμόνες έχετε ελέγξει στη φάση της σύλληψης και μετά; Το περιβάλλον της μήτρας είναι το κατάλληλο για μία κύηση; 
Λυπάμαι πολύ για τος δυσκολίες… καθεμία εδώ μέσα έχει βιώσει τόσες μα τόσες δυσκολίες! Ας έχουμε την υγεία μας…! Στην επόμενη σας εύχομαι να είστε τυχεροί!

12 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Κοριτσια καλησπερα,ελπιζω να ειστε ολες καλα... Καπου θελω να πω τι νιωθω γιατι κατι δεν παει καλα με την κατάσταση μου η έτσι νομιζω.. Ενω ηθελα και θελω ενα μωρο και προσπάθησα πολυ ενα χρονο με χειρουργια, εξετάσεις κτλπ ξερετε εσεις... Τωρα που εμεινα εγκυος δεν ειμαι κ πολυ καλα ψυχολογικα. Ειμαι με έναν φοβο πια... Κλεινω την 7η εβδομαδα κύησης και πριν λιγες μερες που ακουσαμε καρδια το ειπαμε στους δικους μας και χαιρονται παρα πολυ και το λενε σε γιαγιαδες κ παππούδες.. Ειχα και μια αιμορραγία μεσα στη βδομαδα κ επεσα πολυ κ απο αυτο αν και ο γιατρος δεν ειδε τίποτα ανησυχητικό στον υπερηχο, αλλα και παλι ξερετε πως ερχονται τα απρόοπτα...Οταν μου μιλανε για αυτο και λενε ηδη ουαου δεν μπορω να το πιστεψω κ ολα αυτα λες κ εχω ηδη γεννησει, η πεθερά μου ηδη ειπε για τον άντρα μου την λεξη χαζομπαμπας κ διαφορα αλλα.Η κολλητη μου κοιταει ηδη καροτσια. Εγω με το που ακουω ολα αυτα ειναι λες και μου αναβουν τα λαμπακια. Εκνευριζομαι πολυ. Κ το μονο που σκεφτομαι ειναι κ αμα γινει κατι κακο... Χαιρομαι για την εγκυμοσυνη εννοείται αλλα ειμαι πολυ συγκρατημενη δεν μπορω να χαρω τοσο πολυ και να λεω κ εγω τέτοια, απλα δεν μπορω, μόνο φοβάμαι και αποφευγω πια να μου μιλανε για αυτό γιατι πεφτω ψυχολογικα...Αφηστε που νιωθω πια οτι κουραστηκα με τοσα φαρμακα ακομα, η κοιλια μου ποναει παντου απ τις ενεσεις. Πειτε μου την γνώμη σας γιατί σκέφτομαι διαφορα δεν ξερω... Εχω κλειστει κ σπιτι μετα την αιμορραγία και ειμαι χειρότερα.. 

Μαράκι, μια ζωή στο εξής αγχωμένη θα είσαι! Είτε πάει καλά είτε όχι… από άγχος άλλο τίποταααα… 

Μην αισθάνεσαι άσχημα που δεν μπορείς να χαρείς όπως φαίνεται να χαίρονται οι άλλοι. Στο δικό σου σώμα γίνεται ο πανικός όχι στων άλλων. Να χαίρεσαι την κάθε μέρα όμως, θα έλεγα εγώ, που είσαι καλά. Και η Φύση θα κάνει τη δουλειά της. Είτε αγχωθείς είτε όχι. 
 

Να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου εύχομαι και να φτάσει η ώρα που θα το απολαύσεις!! Όσο να πεις είναι μια σημαντική νίκη σε όλο αυτό που ζούμε…

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Anna G είπε:

Καλημέρα.μετα την εβρυομεταφορα είμαι.και μου έχει δώσει μόνο prolutex και  felicine. Cyclacur δεν πήρα αφήσαμε να παχύνει φυσικά το ενδομήτριο.ουτε εγώ πριν την εβρυομεταφορα δεν έκανα prolutex. 

Απ ο,τι έχω καταλάβει ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του, δεν υπάρχει κάποιο πρωτόκολλο σε αυτά. Εμένα μάλιστα ο γιατρός μου, μου είπε ότι δεν είναι καν σίγουροι ότι όλα αυτά που δίνουν βοηθούν κάπου.. είναι σίγουροι ότι δεν βλάπτουν και από εκεί και πέρα τα δίνουν μπας και βοηθήσουν κι όλας.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Κοριτσια, @Kallo σας ευχαριστω πολυ για την απαντηση, ηδη με κανατε και ενιωσα καλυτερα. Οτι δεν ειμαι η μονη μου που αισθανομαι ετσι και να μην νιωθω τυψεις κυριως για λιγο. Ετσι ειναι αμα δεν ανοιγεις το στομα σου να μιλησεις απ το φοβο να σε παρεξηγησουν. Αλλα πρεπει να  προσέχουν ολοι τι λενε, απλως δεν μπορουν να καταλαβουν. Αλλα είμαστε σε κατασταση πολυ ευαισθητη και θελει προσοχη. Ευτυχως ειστε κ εσεις που καταλαβαινομαστε γιατι ειχα αρχισει να πιστευω οτι εγω το εχω το προβλημα. Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας κοριτσια!!! Κουραγιο! 

Κοριτσια δεν μπορω να φανταστώ πως ειναι να βιωνεις μια τετοια εμπειρια. Ποναει η καρδια μου και μονο που τα διαβαζω. Δεν υπάρχουν λογια.. Η ψυχολογικη υποστηριξη πιστευω πως ειναι απαραιτητη... Να μην κλειστειτε στον εαυτο σας. Ο Θεός να σας δωσει δυναμη και η οικογένεια σας να είναι διπλά σας ευχομαι να σας δινει κουραγιο και συντομα να ζησετε στιγμες χαρας οπως σας αξίζει! 

Διαβάζοντας όλες τις εμπειρίες, πραγματικά σας νιώθω απόλυτα κ σκέφτομαι ποσο Χτυπάνε μέσα μου..εδώ και 4 χρόνια εχώ 3αποτυγχημενες εγκυμοσύνες ..2αποβολες ούτε καν καρδιά δεν άκουσα ,και μια έκτρωση γτ ενώ πήγαιναν καλά ,είδα πως είχα παρασιτο κ το βρέφος κινδύνευε ..οι συγγενείς του άντρα μου ,μου φερθηκαν με το χειρότερο τρόπο .απο τοτε και μετά βρίσκομαι σε μόνιμο στρες , πανικό  και έχω ξεκινήσει ψυχοθεραπεία ..ακούω μωράκι να κλαίει και ταράζομαι γτ σκέφτομαι πως δε θα τα καταφέρω ποτε να ακούσω του δικού μου το κλαμα..έχω αλλάξει άπειρους γιατρούς κ τώρα βρίσκομαι κάποια διαστήματα  μακριά από τον σύντροφό μου, λόγω εργασίας  ,καθως κ σε νέα προσπάθεια  ,με νέο γιατρό . Ο νέος γιατρός μου, στη πρώτη  θεραπεία π κάνω με κλομιφαινη ,μου ανέφερε  για τη νόσο ασερμαν ,γτ έχω πλ αδύναμο ενδομήτριο, όπως έχω προαναφέρει  ..ωστόσο είχα κάνει πριν 2μηνες υστεροσκόπηση (σε άλλο γιατρό όντας καθαρή ) ...επομένως ,μόνο και μόνο ότι μου έβαλε κ αυτη τη σκέψη σαν φόβο με αποτελείωσε ..κλαιω κάθε μέρα ,ωστόσο αυτό ξέρω πως δε βγάζει καπου...κλείνοντας λοιπόν , το μακροσκελές κειμενο ,θέλω να πω σε όλες τις κοπέλες εδώ ,ψυχή βαθιά !σύντομα θέλω να πραγματοποιηθούν τα όνειρα μας

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα σήμερα το πρωί πόνο χαμηλα και αιμα μέχρι και σαν πηχτό πάνω στο χαρτί μου είπαν πάλι ένεση να κάνω 

ολοι μου λένε να μην αγχώνομαι και να μην στεναχωριέμαι αλλά λόγο χαπιών να το πω λόγο ‘’ εγκυμοσύνης ‘’ ;;; κλαίω με το που δω αιμα 

Για να δούμε τι θα γίνει  

Αύριο πάω πάλι για υπερηχο να δούμε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , foza είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα σήμερα το πρωί πόνο χαμηλα και αιμα μέχρι και σαν πηχτό πάνω στο χαρτί μου είπαν πάλι ένεση να κάνω 

ολοι μου λένε να μην αγχώνομαι και να μην στεναχωριέμαι αλλά λόγο χαπιών να το πω λόγο ‘’ εγκυμοσύνης ‘’ ;;; κλαίω με το που δω αιμα 

Για να δούμε τι θα γίνει  

Αύριο πάω πάλι για υπερηχο να δούμε 

Κορίτσι μου κάτσε ξάπλα καλύτερα και όλα θα πάνε καλά. Κόκκινο αίμα είδες? Όλα θα πάνε καλά. Μην αγχώνεσαι 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LeneL είπε:

Απ ο,τι έχω καταλάβει ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του, δεν υπάρχει κάποιο πρωτόκολλο σε αυτά. Εμένα μάλιστα ο γιατρός μου, μου είπε ότι δεν είναι καν σίγουροι ότι όλα αυτά που δίνουν βοηθούν κάπου.. είναι σίγουροι ότι δεν βλάπτουν και από εκεί και πέρα τα δίνουν μπας και βοηθήσουν κι όλας.  

Το βλέπω και γω ότι κάθε Γιατρός έχει τα δικά του,αυτό είναι που με βάζει  πολλά ερωτηματικά,δεν ξέρω τι να πιστέψω πια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Kallo είπε:

Μίλησες με τον γιατρό σου? Τι σου είπε? 

Μίλησα μου είπε να κάνω ένεση lentogest   
Την ειχα κάνει και την Πέμπτη γιατί ειχα ξαναδεί αιμα 

και αύριο πρωί υπερηχο να δούμε και χοριακη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...