Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , anna.k είπε:

Καλή επιτυχία!! 

Κι εμενα ο κύκλος μου περίεργος αυτη τη φορα. 10 μερα για μένα σημερα, με μονο 7 μέρες  διεγερση, Menopur 300 και μονο 2 μερες Orgalutran. Δεν εχω και πολλα ωαρια βεβαια. Μου ειπε να σταματήσω τις ενέσεις, να κανω μονο την Ovitrelle σημερα και Τετάρτη πρωί να παω για την ωοληψία. Οιστραδιόλη  1128 σημερα.

Καλή επιτυχία κοπελα μου και σε σενα... Σε ποιο κέντρο εισαι; Λεω μήπως συναντηθούμε :D


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά ! Με πονάει μ η μέση λίγο που γενικά δεν έχω πόνο εκεί ούτε όταν περιμένω περίοδο! Ας ελπίσουμε ότι θα έχω μια θετική χοριακη την Πέμπτη !

Σκέψου θετικά! Μην ψάχνεις για συμπτώματα γιατί δεν υπάρχουν τόσο νωρίς και απλά μας τρώει το άγχος.. εγώ από την ημερα που πήρα θετική χοριακή, έχω ακόμα λιγότερα συμπτώματα απ' όσα καταλάβαινα όσο ήμουν στην αναμονή και όμως η χοριακή μου ανεβαίνει όπως πρέπει για την ώρα. Σου εύχομαι να έχεις τα καλύτερα νέα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Την ovitrelle πάντα 36 ωρες πριν την ωοληψια την κάνουμε. Καλή επιτυχία! 

Μαλλον μπερδεύτηκα! Ευχαριστώ πολύ!! 

πρίν από 31 λεπτά , Σποράκι είπε:

Μια χαρά στα είπε. Δυο βραδιά πριν γίνεται και στην πραγματικότητα αυτή η ένεση τερματίζει και την διέγερση. Καλή επιτυχία!!!!

Ευχαριστώ Σποράκι μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , LeneL είπε:

Σκέψου θετικά! Μην ψάχνεις για συμπτώματα γιατί δεν υπάρχουν τόσο νωρίς και απλά μας τρώει το άγχος.. εγώ από την ημερα που πήρα θετική χοριακή, έχω ακόμα λιγότερα συμπτώματα απ' όσα καταλάβαινα όσο ήμουν στην αναμονή και όμως η χοριακή μου ανεβαίνει όπως πρέπει για την ώρα. Σου εύχομαι να έχεις τα καλύτερα νέα!

Δεν είναι ότι τα ψάχνω προς το θετικό, απλά φοβήθηκα ότι μάλλον κάτι πήγε λάθος γιατί δεν είχα τίποτα τόσες μέρες … είμαι 3 μέρες πριν της χοριακη και έχω σουβλιες ανά 2 ωρο! Και διαρκούν μόλις 2-3 δευτερόλεπτα ! Όπως και να έχει, θα δείξει .. παίρνουν κ χάπια κ επιβαρύνετε κ ο οργανισμός μας ! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!! :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , minnie26 είπε:

Δεν είναι ότι τα ψάχνω προς το θετικό, απλά φοβήθηκα ότι μάλλον κάτι πήγε λάθος γιατί δεν είχα τίποτα τόσες μέρες … είμαι 3 μέρες πριν της χοριακη και έχω σουβλιες ανά 2 ωρο! Και διαρκούν μόλις 2-3 δευτερόλεπτα ! Όπως και να έχει, θα δείξει .. παίρνουν κ χάπια κ επιβαρύνετε κ ο οργανισμός μας ! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!! :)

Ναι έχεις δίκιο. Να σου πω κι εγώ όταν είχα κάνει την εμβρυομεταφορα έψαχνα ενδείξεις ότι δεν έπιασε. Εγώ είχα και κρυφή ατζέντα μέσα μου, επειδή έχω κόψει το κάπνισμα, έλεγα ότι αν δω ότι δεν έπιασε θα κάνω τουλάχιστον κάνα τσιγάρο..ο,τι να ναι! Τι τραβάμε.. τέλος πάντων, όλα καλά θα πάνε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , LeneL είπε:

Ναι έχεις δίκιο. Να σου πω κι εγώ όταν είχα κάνει την εμβρυομεταφορα έψαχνα ενδείξεις ότι δεν έπιασε. Εγώ είχα και κρυφή ατζέντα μέσα μου, επειδή έχω κόψει το κάπνισμα, έλεγα ότι αν δω ότι δεν έπιασε θα κάνω τουλάχιστον κάνα τσιγάρο..ο,τι να ναι! Τι τραβάμε.. τέλος πάντων, όλα καλά θα πάνε!

Ααα όχι, εγώ δεν καπνίζω όποτε δεν τ σκέφτομαι χαχα! Απλά ξέρεις επειδή τόσες μέρες ημκυν χωρίς κανένα σύμπτωμα και γενικά είμαι θετική μ όλη τη διαδικασία με έπιασε κια απογοήτευση! Απ αυτές τις σουβλιες .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , minnie26 είπε:

Ααα όχι, εγώ δεν καπνίζω όποτε δεν τ σκέφτομαι χαχα! Απλά ξέρεις επειδή τόσες μέρες ημκυν χωρίς κανένα σύμπτωμα και γενικά είμαι θετική μ όλη τη διαδικασία με έπιασε κια απογοήτευση! Απ αυτές τις σουβλιες .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, linaa είπε:

Πολυ καλες οι εξετασεις σου . Τι εννοείς πιο πρωτοκολο? Βραχυ ή μακρυ? 

Ναι, μπορεί να το καταλάβουμε από τα αποτελέσματα;

3 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Σας ειχα ρωτήσει πριν λιγες μέρες για την πολύ χαμηλή Fsh που ειχα 2η μέρα του κύκλου... Ο γιατρός με καθυσηχασε πως δεν υπάρχει κανένα προβλημα. Ανεβασμένη δεν τη θέλουμε. Τελικά ο κυκλος είναι διαφορετικός... Πρωτη φορα που θα παμε για ωοληψια 11η μερα. Σημερα 9η εχω 177 οιστραδιόλη και σχεδόν 16αρι ωυθηλακιο...και θα κανω οβιτρελ αποψε... Καλη συνέχεια σε ολα τα κορίτσια 

Υπάρχει περίπτωση με χαμηλή fsh στον επόμενο κύκλο να είναι πχ διπλάσια;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , minnie26 είπε:

Ααα όχι, εγώ δεν καπνίζω όποτε δεν τ σκέφτομαι χαχα! Απλά ξέρεις επειδή τόσες μέρες ημκυν χωρίς κανένα σύμπτωμα και γενικά είμαι θετική μ όλη τη διαδικασία με έπιασε κια απογοήτευση! Απ αυτές τις σουβλιες .

Αστα, εγώ και κάπνισμα έκοψα, και διατροφή ξεκίνησα με διαιτολόγο γιατί είχα πάρει κάτι κιλά και δεν πρόλαβα να τα χάσω και δε θέλω να πολύ ξεφύγω... Μέσα στα νεύρα είμαι. Κρύβω τα κλειδιά από το σύζυγό γιατί λέω θα φύγει ο χριστιανός και θα έχει και δίκιο!!! Όποτε αν πας να απογοητευτείς μέχρι την Πέμπτη σκέψου την πεινασμένη συναγωνιστρια (εμένα!)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας, μετά απο δεύτερη έμβρυο μεταφορά κ με πρωτη χοριακη 155 η δεύτερη είναι 199.. Το εχω πάρει απόφαση οτι δεν θα πάμε πουθενά.. Γνωρίζει καμια μετά απο ποσο καιρό μπορω να ξανακανω μεταφορά;

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , LeneL είπε:

Αστα, εγώ και κάπνισμα έκοψα, και διατροφή ξεκίνησα με διαιτολόγο γιατί είχα πάρει κάτι κιλά και δεν πρόλαβα να τα χάσω και δε θέλω να πολύ ξεφύγω... Μέσα στα νεύρα είμαι. Κρύβω τα κλειδιά από το σύζυγό γιατί λέω θα φύγει ο χριστιανός και θα έχει και δίκιο!!! Όποτε αν πας να απογοητευτείς μέχρι την Πέμπτη σκέψου την πεινασμένη συναγωνιστρια (εμένα!)

Χαχαχα! Εγώ η καημένη που είμαι χωρίς άντρα; Τον περιμένω να έρθει σε 3 εβδομάδες ! Υπομονή, σκέψου πως γίνεται για καλό σκοπό! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , minnie26 είπε:

Χαχαχα! Εγώ η καημένη που είμαι χωρίς άντρα; Τον περιμένω να έρθει σε 3 εβδομάδες ! Υπομονή, σκέψου πως γίνεται για καλό σκοπό! 

✌️ Υπομονή λοιπόν!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...