Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , Kallo είπε:

Να σου ζήσει. Μπορείς να μας πεις σε ποιο νοσοκομειο και με ποιον γιατρό? 

Σ ευχαριστώ με το καλό και εσύ. Στο Δουρουτη στα Γιάννενα με τον κύριο Ζηκοπουλο. Έχει απ όλη την Ελλάδα γυναίκες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Επειδη το στο σκουπισμα ειναι λες και εχω περιοδο εμενα μου ακουγεται για αρκετο αιμα μηπως θα επρεπε να κανεις σημερα εναν υπερηχο;

Αύριο πρωί πρωί πάω για υπερηχο και χοριακη μένω σε δυσπρόσιτη περιοχή για υπερηχο θέλω δρόμο 1 ώρας τουλάχιστον και για να μην ταλαιπωριέμαι 2 φορές θα πάω αύριο πρωί πρωί έχω μιλήσει με τον γιατρό μου και είπε αύριο καλύτερα 

Τι να πω και εγώ δεν ξέρω έχω κατααγχωθει 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!Χθες βράδυ έκανα ovitrelle κ αύριο πάω για ωοληψια.3 μόνο έχω βέβαια...αλλά τι να κάνουμε.

Το θέμα μου είναι ότι τώρα νιώθω κάτι πονακια όπως ακριβώς στην ωορρηξία.Υπαρχει περίπτωση λέτε να χάσω κ τα 3?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Faith22 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Χθες βράδυ έκανα ovitrelle κ αύριο πάω για ωοληψια.3 μόνο έχω βέβαια...αλλά τι να κάνουμε.

Το θέμα μου είναι ότι τώρα νιώθω κάτι πονακια όπως ακριβώς στην ωορρηξία.Υπαρχει περίπτωση λέτε να χάσω κ τα 3?

Καλησπέρα. Μην ανχωνεσαι κορίτσι μου πονας απ όλη την διαδικασία, από τα φάρμακα και από τον κόπο που κάνει το σώμα σου να παράξει αρων αρων ωάρια. Δεν θα χάνεις τόσο εύκολα. Καλή επιτυχία να έχεις!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , foza είπε:

Αύριο πρωί πρωί πάω για υπερηχο και χοριακη μένω σε δυσπρόσιτη περιοχή για υπερηχο θέλω δρόμο 1 ώρας τουλάχιστον και για να μην ταλαιπωριέμαι 2 φορές θα πάω αύριο πρωί πρωί έχω μιλήσει με τον γιατρό μου και είπε αύριο καλύτερα 

Τι να πω και εγώ δεν ξέρω έχω κατααγχωθει 

Σου εύχομαι πραγματικά όλα να πάνε καλα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Lotos είπε:

Διαβάζοντας όλες τις εμπειρίες, πραγματικά σας νιώθω απόλυτα κ σκέφτομαι ποσο Χτυπάνε μέσα μου..εδώ και 4 χρόνια εχώ 3αποτυγχημενες εγκυμοσύνες ..2αποβολες ούτε καν καρδιά δεν άκουσα ,και μια έκτρωση γτ ενώ πήγαιναν καλά ,είδα πως είχα παρασιτο κ το βρέφος κινδύνευε ..οι συγγενείς του άντρα μου ,μου φερθηκαν με το χειρότερο τρόπο .απο τοτε και μετά βρίσκομαι σε μόνιμο στρες , πανικό  και έχω ξεκινήσει ψυχοθεραπεία ..ακούω μωράκι να κλαίει και ταράζομαι γτ σκέφτομαι πως δε θα τα καταφέρω ποτε να ακούσω του δικού μου το κλαμα..έχω αλλάξει άπειρους γιατρούς κ τώρα βρίσκομαι κάποια διαστήματα  μακριά από τον σύντροφό μου, λόγω εργασίας  ,καθως κ σε νέα προσπάθεια  ,με νέο γιατρό . Ο νέος γιατρός μου, στη πρώτη  θεραπεία π κάνω με κλομιφαινη ,μου ανέφερε  για τη νόσο ασερμαν ,γτ έχω πλ αδύναμο ενδομήτριο, όπως έχω προαναφέρει  ..ωστόσο είχα κάνει πριν 2μηνες υστεροσκόπηση (σε άλλο γιατρό όντας καθαρή ) ...επομένως ,μόνο και μόνο ότι μου έβαλε κ αυτη τη σκέψη σαν φόβο με αποτελείωσε ..κλαιω κάθε μέρα ,ωστόσο αυτό ξέρω πως δε βγάζει καπου...κλείνοντας λοιπόν , το μακροσκελές κειμενο ,θέλω να πω σε όλες τις κοπέλες εδώ ,ψυχή βαθιά !σύντομα θέλω να πραγματοποιηθούν τα όνειρα μας

Γεια σου Lotos !!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα , κι όλα τα κορίτσια εδω πιστευω πως ολες έχουμε ταλαιπωρηθεί, στεναχωρηθεί, θυμώσει , κουραστεί κι απογοητευτεί. Αυτό που λεω συνέχεια στον εαυτό μου μετά από κάθε αποτυχία είναι πως δε θα σταθώ στα εμπόδια, δε θα με πτοήσουν, δε θα με νικήσουν. Σκεφτομαι συνέχεια το στόχο μου, το παιδάκι μου και μόλις τα καταφέρουμε ότι κι αν έχουμε περάσει θα αξίζει τον κόπο. Δεν είμαι η κοπέλα που ήθελε να κάνει παιδί δεν τα κατάφερνε και τα παράτησε. Είμαι η κοπέλα που πάρα τις κακοτυχίες δεν τα παράτησε ποτέ και θελω να πιστεύω πως θα τα καταφέρω κάποια στιγμή. Όπως κι εσυ, κι εσυ και όλες μας.. 

1 hour ago, linaa είπε:

Κοριτσι μου λυπάμαι για την απώλεια σου είναι απτις πιο τραγικές νομιζω. Να σε ρωτήσω μετα την αυχενική είχατε μετρησει τραχηλο? 

Γεια σου Λίνα μου!! Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου. Το παλεύω. Στη β επιπέδου 8/9 είχα τράχηλο 4  μπήκα στο νοσοκομείο στις 15/9 με αιμμοραγια και τράχηλο 2,5 στις 16/9 τράχηλος 1,5. Είχε αρχίσει η διαδικασία αποβολής λόγω του μικροβιου δεν μπορούσαν να μου κάνουν τίποτα. Οι γιατροί δεν μπορούσαν να με βοηθήσουν…Τους φώναζα να με βοηθήσουν  επειδη έβλεπα πως η αμμοραγια χειροτερευε και με ακουμπούσαν στον ώμο για να μου δίνουν κουράγιο. Μου είχαν βάλει buscopan για τις συσπάσεις μου έδιναν και μαγνήσιο αλλά εμένα δεν έσπασαν τα νερά δεν είχα πρόωρη ρήξη υμενών, το μικρόβιο είχε προχωρήσει στον εμβρυικο σάκο και για αυτό κι η ακατάσχετη αιμμοραγια. Η απόλυτη απελπισία. Ο Θεός να μη δίνει…

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 9
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Faith22 said:

Κορίτσια καλησπέρα!Χθες βράδυ έκανα ovitrelle κ αύριο πάω για ωοληψια.3 μόνο έχω βέβαια...αλλά τι να κάνουμε.

Το θέμα μου είναι ότι τώρα νιώθω κάτι πονακια όπως ακριβώς στην ωορρηξία.Υπαρχει περίπτωση λέτε να χάσω κ τα 3?

Aφου εκανες χθες οβιτρελ ολα μια χαρα θα ειναι! Και γω ειχα πονακια πριν τις ωοληψιες μου κ τη φορα που χα τρια..Πρηζονται οι ωοθηκες,ζοριζεται το συστημα,γι αυτο..Να εισαι ηρεμη και ευχομαι καλες γονιμοποιησεις!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Faith22 said:

Κορίτσια καλησπέρα!Χθες βράδυ έκανα ovitrelle κ αύριο πάω για ωοληψια.3 μόνο έχω βέβαια...αλλά τι να κάνουμε.

Το θέμα μου είναι ότι τώρα νιώθω κάτι πονακια όπως ακριβώς στην ωορρηξία.Υπαρχει περίπτωση λέτε να χάσω κ τα 3?

Εκει θα είναι αύριο. Μην ανησυχείς 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, foza είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα σήμερα το πρωί πόνο χαμηλα και αιμα μέχρι και σαν πηχτό πάνω στο χαρτί μου είπαν πάλι ένεση να κάνω 

ολοι μου λένε να μην αγχώνομαι και να μην στεναχωριέμαι αλλά λόγο χαπιών να το πω λόγο ‘’ εγκυμοσύνης ‘’ ;;; κλαίω με το που δω αιμα 

Για να δούμε τι θα γίνει  

Αύριο πάω πάλι για υπερηχο να δούμε 

Υπομονή και κουράγιο. Το πιθανότερο να είναι το αδυνατούλη που σου είπε ο γιατρός ότι μάλλον δεν θα προχωρήσει. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Χθες βράδυ έκανα ovitrelle κ αύριο πάω για ωοληψια.3 μόνο έχω βέβαια...αλλά τι να κάνουμε.

Το θέμα μου είναι ότι τώρα νιώθω κάτι πονακια όπως ακριβώς στην ωορρηξία.Υπαρχει περίπτωση λέτε να χάσω κ τα 3?

Νομιζω πως ειναι φυσιολογικο κ εγω ειχα πονακια και ειχα 2 μια χαρα στη θεση τους!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Xrisa26 είπε:

Καλησπέρα. Μην ανχωνεσαι κορίτσι μου πονας απ όλη την διαδικασία, από τα φάρμακα και από τον κόπο που κάνει το σώμα σου να παράξει αρων αρων ωάρια. Δεν θα χάνεις τόσο εύκολα. Καλή επιτυχία να έχεις!!! 

 

2 ώρες πρίν, Μαριευα είπε:

Aφου εκανες χθες οβιτρελ ολα μια χαρα θα ειναι! Και γω ειχα πονακια πριν τις ωοληψιες μου κ τη φορα που χα τρια..Πρηζονται οι ωοθηκες,ζοριζεται το συστημα,γι αυτο..Να εισαι ηρεμη και ευχομαι καλες γονιμοποιησεις!!

 

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Εκει θα είναι αύριο. Μην ανησυχείς 

 

1 hour ago, Jamie είπε:

Νομιζω πως ειναι φυσιολογικο κ εγω ειχα πονακια και ειχα 2 μια χαρα στη θεση τους!!

Στην προηγούμενη ωοληψια δεν τα είχα αυτά τα πονακια,για αυτό κ αγχώθηκα.Αφηστε που αν δεν πάει καλά αύριο χάνω κ 2 κύκλους λόγω γιορτών!Τεσπα.Οτι είναι να γίνει...

Σας ευχαριστω πολύ κοριτσια!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Faith22 είπε:

 

 

 

Στην προηγούμενη ωοληψια δεν τα είχα αυτά τα πονακια,για αυτό κ αγχώθηκα.Αφηστε που αν δεν πάει καλά αύριο χάνω κ 2 κύκλους λόγω γιορτών!Τεσπα.Οτι είναι να γίνει...

Σας ευχαριστω πολύ κοριτσια!

Δεν αντιδράει πάντα ίδια ο οργανισμός.Χαλαρωσε και ξεκουράσου και σου εύχομαι να πάνε όλα όπως τα επιθυμείς!!!!

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Αγγελική2021 είπε:

Σε ευχαριστώ από καρδιας Μαρία !Αντευχομαι τα πιο ομορφα και σε σένανε!!! Γραφω  πρώτη φορά εδώ αλλά σας διαβάζω καμπόσο καιρό. Ήταν η 3η εγκυμοσύνη μου αυτή αλλα δεν έχω παιδάκι. Πέρυσι έμεινα 2 φορές έγκυος τον Μάρτιο και τον Οκτώβριο(που ήταν δίδυμη) αλλα τα έχασα στην 5η και την 9η εβδομάδα αντίστοιχα . Μετά τη 2ρη αποβολή  που είχαμε ακούσει καρδιά και στα 2 έμβρυα κάναμε όλες τις εξετασεις καθ’εξιν αποβολών. Είχα κάνει έλεγχο μικροβιωματος ενδομητρίου και είχε βρεθεί το μικρόβιο Gardnerella πήρα αγωγή κάναμε επανέλεγχο και είχε φύγει. Έμεινα αμέσως έγκυος με φυσική σύλληψη και ενώ κάναμε κάθε μήνα εξετασεις ούρων ήταν όλες καθαρές. Ο γιατρος μου δεν το πίστευε πως εχω μικρόβιο. Το θέμα είναι ότι αφενός τώρα βρέθηκε διαφορετικό μικρόβιο (εντεροκοκκος) και όχι αυτό που είχα πριν (Gardnerella). Και αφετέρου ο γιατρος τώρα πιστεύει πως πρέπει να προχωρήσουμε σε εξωσωματική για να έχουμε περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας.Ωστόσο το παιδί που χάσαμε ήταν υγιές καθ’όλα, έχουμε κάνει εξετασεις για την ποιότητα ωαρίων(ΑΜΗ, FSH, E2)  και σπερματοζωαρίων, καρυωτυπου, εύθραυστου χ και ήταν όλα φυσιολογικά. Έχουμε κλείσει ραντεβού με το σύζυγο σε άλλο γιατρό να πάρουμε 2ρη γνώμη αλλά πραγματικά δεν ξέρουμε πως να πορευτούμε ….

Προσωπικά δεν έχω χρησιμοποιήσει το Infrared έχω όμως πάρει της AMS το OvaMax + FertilMax. Για πάχυνση του ενδομητρίου έχω διαβάσει το Serrapeptase και για το σύζυγο της AMS το MFS Plus. Είδαμε διαφορά με προσεγμένη διατροφή + βασιλικό πολτό και γύρη. Ειχα διαβάσει τότε κριτικές και ειδικά για εμένα που έχω μικροπολυκυστικες ωοθήκες πιστεύω έκανε  διαφορά. Έχουν πάρα πολλά ωφέλιμα συστατικά.

Μακαρι να ξεπεραστει το θέμα του μικροβιου κοπελα μου συντομα. Καλα κανατε και πηρατε κ αλλη γνωμη. Εννοείται οσο μπορεις θα το ψαξεις, γιατί εχεις και υγιή εμβρυα οπως ειπες. Απο δω και περα να μην ζησεις αλλη στεναχώρια κοπελα μου ευχομαι.. 

13 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

Αφού μένεις φυσικά έγκυος, σε τι θα βοηθήσει η εξωσωματική; Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό του γιατρού σου. Κυρίως αφού το έμβρυο ή και όλα τα έμβρυα ήταν υγιή.

Ορμόνες έχετε ελέγξει στη φάση της σύλληψης και μετά; Το περιβάλλον της μήτρας είναι το κατάλληλο για μία κύηση; 
Λυπάμαι πολύ για τος δυσκολίες… καθεμία εδώ μέσα έχει βιώσει τόσες μα τόσες δυσκολίες! Ας έχουμε την υγεία μας…! Στην επόμενη σας εύχομαι να είστε τυχεροί!

Μαράκι, μια ζωή στο εξής αγχωμένη θα είσαι! Είτε πάει καλά είτε όχι… από άγχος άλλο τίποταααα… 

Μην αισθάνεσαι άσχημα που δεν μπορείς να χαρείς όπως φαίνεται να χαίρονται οι άλλοι. Στο δικό σου σώμα γίνεται ο πανικός όχι στων άλλων. Να χαίρεσαι την κάθε μέρα όμως, θα έλεγα εγώ, που είσαι καλά. Και η Φύση θα κάνει τη δουλειά της. Είτε αγχωθείς είτε όχι. 
 

Να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου εύχομαι και να φτάσει η ώρα που θα το απολαύσεις!! Όσο να πεις είναι μια σημαντική νίκη σε όλο αυτό που ζούμε…

Σ ευχαριστώ παρα πολυ. Για ολες το ίδιο ευχομαι να κρατήσουμε ενα υγιες μωρο στην αγκαλια μας στο τέλος! 

12 ώρες πρίν, Lotos είπε:

Διαβάζοντας όλες τις εμπειρίες, πραγματικά σας νιώθω απόλυτα κ σκέφτομαι ποσο Χτυπάνε μέσα μου..εδώ και 4 χρόνια εχώ 3αποτυγχημενες εγκυμοσύνες ..2αποβολες ούτε καν καρδιά δεν άκουσα ,και μια έκτρωση γτ ενώ πήγαιναν καλά ,είδα πως είχα παρασιτο κ το βρέφος κινδύνευε ..οι συγγενείς του άντρα μου ,μου φερθηκαν με το χειρότερο τρόπο .απο τοτε και μετά βρίσκομαι σε μόνιμο στρες , πανικό  και έχω ξεκινήσει ψυχοθεραπεία ..ακούω μωράκι να κλαίει και ταράζομαι γτ σκέφτομαι πως δε θα τα καταφέρω ποτε να ακούσω του δικού μου το κλαμα..έχω αλλάξει άπειρους γιατρούς κ τώρα βρίσκομαι κάποια διαστήματα  μακριά από τον σύντροφό μου, λόγω εργασίας  ,καθως κ σε νέα προσπάθεια  ,με νέο γιατρό . Ο νέος γιατρός μου, στη πρώτη  θεραπεία π κάνω με κλομιφαινη ,μου ανέφερε  για τη νόσο ασερμαν ,γτ έχω πλ αδύναμο ενδομήτριο, όπως έχω προαναφέρει  ..ωστόσο είχα κάνει πριν 2μηνες υστεροσκόπηση (σε άλλο γιατρό όντας καθαρή ) ...επομένως ,μόνο και μόνο ότι μου έβαλε κ αυτη τη σκέψη σαν φόβο με αποτελείωσε ..κλαιω κάθε μέρα ,ωστόσο αυτό ξέρω πως δε βγάζει καπου...κλείνοντας λοιπόν , το μακροσκελές κειμενο ,θέλω να πω σε όλες τις κοπέλες εδώ ,ψυχή βαθιά !σύντομα θέλω να πραγματοποιηθούν τα όνειρα μας

Λυπάμαι πολυ για τις απωλειες σου και την ταλαιπωρία που εχεις περάσει και εσυ. Ειναι πολυ δυσκολο. Και πολυ καλα εκανες που ξεκινησες ψυχοθεραπεια, δεν γινεται να τα ξεπερναμε ολα αυτα χωρις βοήθεια ειναι η αληθεια..Ευχομαι με το νεο γιατρο να τα τσεκαρετε ολα οσο γινεται και να σε βοηθησει κοπελα μου μεσα απ την καρδια μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Αγγελική2021 είπε:

Ο γιατρος λέει πως πιθανόν υπήρχε το μικρόβιο (εντεροκοκκος) μες στη σάλπιγγα ( για αυτό και δε φάνηκε στον έλεγχο μικροβιωματος ενδομητριου) και πως αν κάνουμε εξωσωματική θα τοποθετήσει το έμβρυο στο κέντρο της μήτρας κι όχι πάνω δεξιά ή αριστερά στις σάλπιγγες που γίνεται με τη φυσιολογική σύλληψη. Δεν ξέρουμε κατά πόσο έχει δικιο είμαστε από Ηρακλειο Κρήτης κι ο γιατρος θεωρείται από τους καλύτερους. Προσωπικα όμως πιστεύω πως το κανει για οικονομικό όφελος. Να σκεφτείς πως αρχές του έτους είχα κανει σάλπιγγογραφία και μου είχαν βρει και τις 2 σάλπιγγες μη διαβατές, και 3 μήνες μετά έμεινα έγκυος με τον πρώτο μήνα που είχαμε  ελεύθερες επαφές.Τότε ο συζυγος μου χτυπιόταν πως ειναι ψυχολογικό γιατί ήμουν 1 μήνα μετά απο την αποβολή σε δίδυμη κυηση και του έλεγα πως δεν αντέχω πια να μενω εγκυος και να σκοτωνω τα παιδιά μας. Τότε στη δίδυμη κυηση είχα ακολουθήσει μια διατροφή απο ενα βιβλίο που ειχα αγοράσει μέσω internet. Απαγόρευε τα γαλακτοκομικά, το αλκοόλ την καφεΐνη, το κάπνισμα και τα κρεατικά που δεν είναι βιολογικά. Ουσιαστικά έτρωγα ξηρούς καρπούς, φρούτα φρέσκα και  αποξηραμένα, λαχανικά και όσπρια . Είχε και κάποια τιπς για εξειδικευμενες καταστασεις οπως οι πολυκυστικες, η ενδομητρίοση κλπ Δεν την ξαναέκανα φυσικά  φοβάμαι πως θα μείνω πάλι έγκυος σε δίδυμα , εδώ το ένα και δεν καταφέρνω να το γεννήσω…

Να σου πω επειδή οι σάλπιγγες βρέθηκαν μη διαβάτες μπορει κ να ισχύει αυτό που λέει ο γιατρος σου ίσως με την σαλπιγγογραφια άνοιξαν αλλα όταν οι σάλπιγγες κλεινουν κλεινουν λογο μικροβίων.  Ίσως λοιπόν με την σαλπιγγογραφια κάποια σάλπιγγα να ανοιξε αλλα κάποιο μικρόβιο να υπάρχει. Δεν ξέρω αν η εξωσωματικη ειναι λύση παντως σιγουρα στην επόμενη εγκυμοσυνη θα περνεις αντιβιωση για τακτά χρονικά διαστήματα. Σίγουρα σύντομα θα τα καταφέρετε να έχετε υπομονή κ κουράγιο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...