Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Arriel_83 είπε:

Γνώστης γιατί είναι νεαρός και όλη του η ειδίκευση είναι πάνω σε αυτό! 

Έπαιρνε το BIO-DH της Nature Plus. 

Καλημέρα! Ήταν αντισώματα θυρεοειδή, αντισώματα επινεφριδίων, καμπύλη ζαχάρου (μέτρηση σε 4 χρόνους και όχι σε 3 που συνηθίζεται) και εύθραυστο Χ. 

Και εγώ τα έχω πάρει τα συγκεκριμένα dhea..Είναι αρκετά καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Και έχουμε τη χοριακη … επιτέλους 474 !!! 
🎉🎉🎉🙏🏻🙏🏻🙏🏻🧿🧿🧿❤️💙💚

Πωπω κορίτσια μας τρελάνατε!!! Πολλά συγχαρητήρια, καλούς διπλασιασμούς ❣️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Και έχουμε τη χοριακη … επιτέλους 474 !!! 
🎉🎉🎉🙏🏻🙏🏻🙏🏻🧿🧿🧿❤️💙💚

Ωωωω....υπεροχα νεα!!!! Συγχαρητήρια κοπελα μου. Σου εύχομαι μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!🥰

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Και έχουμε τη χοριακη … επιτέλους 474 !!! 
🎉🎉🎉🙏🏻🙏🏻🙏🏻🧿🧿🧿❤️💙💚

Έλα το ανθρακούχο να ρέει να ρέει να άφθονο!!! Μπράβο κορίτσι!!! Πάμε γερά!!!

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Και έχουμε τη χοριακη … επιτέλους 474 !!! 
🎉🎉🎉🙏🏻🙏🏻🙏🏻🧿🧿🧿❤️💙💚

Καλε τι νεα ειναι αυτα!!!!! Μπραβο κοριτσάκι μου!!! Ειναι η πρώτη;

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Καντι είπε:

Καλε τι νεα ειναι αυτα!!!!! Μπραβο κοριτσάκι μου!!! Ειναι η πρώτη;

Ναιιι !!! Πρωτη ναι 12η μέρα με ετ βλαστοκυστες 5 ημερών 

μαζί κορίτσια μου σας ευχαριστώ 

μου τελείωσαν οι φατσούλες 

πρίν από 31 λεπτά , Neli83 είπε:

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!! Ποσο χαρηκα!!!

❤️❤️❤️❤️ Αντε να μας πάει καλά το 2023 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Arriel_83 είπε:

Σε εμένα έκαναν θαύματα ομολογουμένως..!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Πολλά μπράβο για τις θετικές χοριακές και περιμένουμε κι άλλα αποτελέσματα εντός των ημερών αν δεν κάνω λάθος! Μακάρι να είναι θετικά!

 

@Arriel_83 για τα DHEA , τι είδους παρακολούθηση σου έκανε ο γιατρός. Σε έβαζε να κάνεις για παράδειγμα κάποιες εξετάσεις? Και για πόσο χρονικό διάστημα είναι επιτρεπτό να τις πάρεις?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2023 at 9:53 ΜΜ, Troia είπε:

Ok, θα της στείλω ένα μήνυμα να τη ρωτήσω.

Ναι, πριν την εμβρυομεταφορά μιλάς με την αιματολόγο σου και σου λέει αν χρειάζεσαι αντιπηκτική αγωγή ή κορτιζόνη. Αν υπάρχει διχογνωμία, καλό είναι να μιλήσουν μεταξύ τους, αλλά γι΄αυτά τα 2 εγώ θα άκουγα την αιματολόγο.

Μα κι εγώ τώρα που το σκέφτομαι από παιδί μου μάτωνε συνέχεια η μύτη και κάποια στιγμή για να σταματήσει έκανα καυτηριασμό. Και φυσικά δεν έχω θρομβοφιλία, αυτό φάνηκε από τις εξετάσεις μου. Στάθηκα δε τυχερή που είχα πάει στο τμ. αποβολών και είχα κάνει όλες τις εξετάσεις, αλλά και που ο εξωσωματιστής μου δε δίνει αντιπηκτική αγωγή σε καμία γυναίκα, παρά μόνο αν προκύψει εγκυμοσύνη σε βάζεις να κάνεις έλεγχο θρομβοφιλίας στο α' τρίμηνο. Που εγώ τα είχα κάνει όλα από πριν και αισθανόμουν τόσο σίγουρη. Το ίδιο και τώρα. Και πήγαν όλα πάρα πολύ καλά, άλλες 10 εγκυμοσύνες σαν κι αυτήν θα πέρναγα κυριολεκτικά!

Οι τροφές που βοηθάνε στην πάχυνση του ενδομητρίου είναι αυτές που κάνουν καλό στο αίμα, δηλαδή όλα τα κόκκινα: κόκκινο κρέας, κόκκινα φρούτα, χυμός ρόδι, γλυκοπατάτες, παντζάρια.

Για τα συμπληρώματα διατροφής καλύτερα να διαβάσεις το αντίστοιχο κεφάλαιο από το βιβλίο it starts with the egg. Είναι η λ-αργινίνη, η βιτ. Ε και το CoQ10, αλλά δε θυμάμαι δοσολογίες, γι' αυτό καλύτερα να ανατρέξεις στο βιβλίο.

@Troia μου ευχαριστώ πολύ!! It starts with an egg δε το βρίσκω να το κατεβάσω ,οπότε μπορείς μου το στέλνεις ; Εννοείται ότι με παρακολουθεί η Οικονομ απλά επειδή καθυστερεί η ετ ακόμη δεν έχουμε φθάσει ως εκεί και πραγματικά όπως είπες νιώθω πολύ ασφαλής που θα με παρακολουθεί και σε συνενόηση με τον εξωσωμ θα τα δούμε όλα.. Σου εύχομαι γρήγορα η επόμενη θετική σου χοριακη!!!Όλα να πάνε κατ'ευχην ❤️

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Ναιιι !!! Πρωτη ναι 12η μέρα με ετ βλαστοκυστες 5 ημερών 

μαζί κορίτσια μου σας ευχαριστώ 

μου τελείωσαν οι φατσούλες 

❤️❤️❤️❤️ Αντε να μας πάει καλά το 2023 

Πως είχα την εντύπωση ότι είχες κανει κι  αλλη εμβρυομεταφορα ; ή απλά μαζεύει εμβρυα;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2023 at 6:19 ΜΜ, kateriiina25 είπε:

Ελα κορίτσι μου μην κλαις. Μπορει αυτα τα 4 να ειναι καλά και να προχωρήσουν όλα. Αν τα καταψύχατε και μάζευες άλλον εναν μηνα για τον προεμφυτευτικο; Γίνεται κατι τετοιο ή μονο απο φρέσκα μπορείτε;

Εγώ παντως που κατάφερα το ενδομήτριο να παρει 2,5χιλ σε 2 μέρες έπινα κάθε μερα χυμό ρόδι, χυμό παντζάρι-μήλο-πορτοκάλι, γυμναστική cardio 20’ την μέρα, περπάτημα, Q10 και 2 οργασμούς την μέρα 😬

Ναι, η D σου θέλει σίγουρα βελτίωση

Παχαινει με οργασμό;;;;;🤣 Βουρ τότε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...