Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Πως είχα την εντύπωση ότι είχες κανει κι  αλλη εμβρυομεταφορα ; ή απλά μαζεύει εμβρυα;

καλημέρα Νίκη, πρώτη χοριακή εννοούσα, μεταφορά ήταν η 4η
κορίτσια έδωσε συνέντευξη η Φουρέιρα μετά απο 1,5 χρόνο αποτυχημένων
εξωσωματικών πέτυχε φυσικά και μάλιστα λέει άλλαξε πολλούς γιατρούς

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 20/1/2023 at 6:47 ΜΜ, kateriiina25 είπε:

Κι εγώ απο μόνη μου έπαιρνα αυτή την φορα. Βασικά δεν την σταμάτησα ποτε εντελώς και κατάφερα τωρα στις εξετάσεις της ετ πρώτη φορα να ειναι στο 40. Και λίγες μέρες πριν την ετ πήρα απο 6000 iu την ημέρα για 4 μέρες. Μου το πρότεινε η βελονιστρια. Και μετα την σταμάτησα εντελώς. Τωρα δεν παίρνω δλδ

Πάντως μου είχε πει ο ενδοκρινολόγος εγώ παίρνω 2000 iu την ημέρα ,ότι εφόσον είναι μέσα στα φυσιολογικά όρια να μη τη σταματώ,εκτός από Ιούλιο Αύγουστο,έχω χασιμοτο ως σημειωση

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Maroxmarox είπε:

@Troia μου ευχαριστώ πολύ!! It starts with an egg δε το βρίσκω να το κατεβάσω ,οπότε μπορείς μου το στέλνεις ; Εννοείται ότι με παρακολουθεί η Οικονομ απλά επειδή καθυστερεί η ετ ακόμη δεν έχουμε φθάσει ως εκεί και πραγματικά όπως είπες νιώθω πολύ ασφαλής που θα με παρακολουθεί και σε συνενόηση με τον εξωσωμ θα τα δούμε όλα.. Σου εύχομαι γρήγορα η επόμενη θετική σου χοριακη!!!Όλα να πάνε κατ'ευχην ❤️

σου προωθώ το λινκ...

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2023 at 7:01 ΜΜ, Xristina96 είπε:

Είμαι καλύτερα!!

Με έχει τσακίσει ένα φούσκωμα στην κοιλιά που από το τέντωμα νιώθω και πίεση χαμηλά εκεί που σταματάει η κοιλιά και ξεκινάει το αιδοίο. Μάλλον είναι το έντερο; Πολύ φούσκωμα, σαν να έχω φάει γίγαντες και δεν περνάει με τίποτα. 1 εβδομάδα τώρα αλλες μέρες είμαι καλύτερα και άλλες χειρότερα. Με το αίμα προς το παρόν είμαι καλά. Έχω να δω αιμορραγία 2 εβδομάδες!!! Μην το ματιασω!! Λίγα πράγματα μόνο και βλέπω φως στο τούνελ. Ελπίζω να μην κάνει πάλι κανένα απότομο!! 

Μπράβο κορίτσι μου ,έτσι με το καλό όλα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

53 minutes ago, Angel* said:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Πολλά μπράβο για τις θετικές χοριακές και περιμένουμε κι άλλα αποτελέσματα εντός των ημερών αν δεν κάνω λάθος! Μακάρι να είναι θετικά!

 

@Arriel_83 για τα DHEA , τι είδους παρακολούθηση σου έκανε ο γιατρός. Σε έβαζε να κάνεις για παράδειγμα κάποιες εξετάσεις? Και για πόσο χρονικό διάστημα είναι επιτρεπτό να τις πάρεις?

Παρακολουθούσε τις ωορηξίες και το πάχος του ενδομητρίου. Ευτυχώς καμία άλλη εξέταση γιατί είχα τρελαθεί με τις διάφορες ορμονικές που έδειχναν μονίμως χάλια. 

Για πόσο διάστημα είναι επιτρεπτό να τα πάρεις δεν το γνωρίζω.. Εγώ τα ξεκίνησα με στόχο την αποκατάσταση της ωορηξίας και την επίτευξη εγκυμοσύνης. Έμεινα έγκυος στους 9 μήνες λήψης των χαπιών οπότε και τώρα τα σταμάτησα. Δεν ξέρω αν θα πρέπει να τα αρχίσω και πάλι μετά..  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Και έχουμε τη χοριακη … επιτέλους 474 !!! 
🎉🎉🎉🙏🏻🙏🏻🙏🏻🧿🧿🧿❤️💙💚

Κοριτσάρα μου ήμουν βέβαιη !!!!! Μια καλή υπέροχη εγκυμοσύνη να έχεις !!!!Μεγάλες Χαρές λέμε!!!!

23 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Αν κάνω εικόνες με το ανύπαρκτο μωρό μου, έφυγα για τρελάδικο κατευθείαν 😄

Να κάνεις ,είσαι η επόμενη Κατερινάκι μου🙏🙏🙏❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Κοριτσάρα μου ήμουν βέβαιη !!!!! Μια καλή υπέροχη εγκυμοσύνη να έχεις !!!!Μεγάλες Χαρές λέμε!!!!

σε ευχαριστώ για όλα!!! 🤗 και στα δικά σου σύντομα! είναι φαρίνα ο γιατρός 😅

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , silvy22 είπε:

σε ευχαριστώ για όλα!!! 🤗 και στα δικά σου σύντομα! είναι φαρίνα ο γιατρός 😅

Σου το είπα παρα τη στεναχώρια σου ,σε πήγε τέλεια και εσένα και το Κατερινάκι που αναμένω τα καλά της νέα επισης !!!!! Είχα προαίσθημα στο είπα !!!!!!! Ψαράκι εδώ !!!

πρίν από 11 λεπτά , silvy22 είπε:

σε ευχαριστώ για όλα!!! 🤗 και στα δικά σου σύντομα! είναι φαρίνα ο γιατρός 😅

Merci!!!! Άντε κοριτσάρες μου να παίρνουμε σειρά😂😂

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , Arriel_83 είπε:

Παρακολουθούσε τις ωορηξίες και το πάχος του ενδομητρίου. Ευτυχώς καμία άλλη εξέταση γιατί είχα τρελαθεί με τις διάφορες ορμονικές που έδειχναν μονίμως χάλια. 

Για πόσο διάστημα είναι επιτρεπτό να τα πάρεις δεν το γνωρίζω.. Εγώ τα ξεκίνησα με στόχο την αποκατάσταση της ωορηξίας και την επίτευξη εγκυμοσύνης. Έμεινα έγκυος στους 9 μήνες λήψης των χαπιών οπότε και τώρα τα σταμάτησα. Δεν ξέρω αν θα πρέπει να τα αρχίσω και πάλι μετά..  

Η απορία μου είναι τι γίνεται αν μία γυναίκα έχει θέματα σαν και τα δικά σου, αλλά δεν ενδιαφέρεται να τεκνοποιήσει, θέλει μόνο να αποκαταστήσει τις ορμόνες και τον κύκλο της...Άραγε είναι εντάξει να παίρνει dhea γι' αυτό το σκοπό, ενδεχομένως όχι μόνο για 9 μήνες όπως πήρες εσύ, αλλά για περισσότερο...Αυτή είναι η απορία μίας φίλης μου με ορμονικό πρόβλημα που όμως έχει ολοκληρώσει τη διαδικασία της τεκνοποίησης και δεν ενδιαφέρεται να μείνει έγκυος. Εγώ της σύστησα να απευθυνθεί σε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής, ενδεχομένως όμως κι ένας γυναικολόγος που ειδικεύεται σε τέτοια να μπορέσει να τη βοηθήσει. Ο δικός της απλός γυναικολόγος δεν μπόρεσε...

πρίν από 22 λεπτά , Χαμογέλα είπε:

Κοριτσια καλημερα, εγραφα παλαιοτερα στο φορουμ, διαβαζα παρα πολυ, ισως καποιες να με θυμαστε που μιλουσαμε κ με pm, καιρο τωρα θελω να γραψω κ να ευχαριστησω ολα τα κοριτσια που με βοηθησαν, με στηριξαν, δακρυσα με τις ιστοριες τους, χαρηκα με τη χαρα τους αυτα τα χρονια που το φορουμ ηταν κατι περισσοτερο απο φιλη μου, οικογενεια θα ελεγα. Εμεις πλεον τρεχουμε πισω απο μια μπουμπου ολη μερα κ θελω να πω σε ολα τα νεοτερα κοριτσια να μην το βαλουν κατω κ να συνεχισουν τον αγωνα για οσο κρινει η καθεμια οτι αντεχει! Ολη μου τη θετικη ενεργεια στις κοπελες που ειναι εγκυες για μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κ σε οσες προσπαθουν να ακουσουν γρηγορα τα καλα νεα μιας 3ψηφιας χοριακης!! 🥰🥰

Καλησπέρα! Εγώ σε θυμάμαι, είχαμε μιλήσει, νομίζω και με προσωπικό μήνυμα. Να χαίρεστε τη μπουμπόυ σας! Πόσο είναι; Σας γυμνάζει κι εσάς; Εμείς έχουμε χάσει και οι 2 κιλά κυνηγώντας τη δικιά μας..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, silvy22 είπε:

καλημέρα Νίκη, πρώτη χοριακή εννοούσα, μεταφορά ήταν η 4η
κορίτσια έδωσε συνέντευξη η Φουρέιρα μετά απο 1,5 χρόνο αποτυχημένων
εξωσωματικών πέτυχε φυσικά και μάλιστα λέει άλλαξε πολλούς γιατρούς

 

1 hour ago, silvy22 είπε:

καλημέρα Νίκη, πρώτη χοριακή εννοούσα, μεταφορά ήταν η 4η
κορίτσια έδωσε συνέντευξη η Φουρέιρα μετά απο 1,5 χρόνο αποτυχημένων
εξωσωματικών πέτυχε φυσικά και μάλιστα λέει άλλαξε πολλούς γιατρούς

Καλά το θυμόμουν δηλ. Με το καλο εύχομαι 

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Troia said:

Η απορία μου είναι τι γίνεται αν μία γυναίκα έχει θέματα σαν και τα δικά σου, αλλά δεν ενδιαφέρεται να τεκνοποιήσει, θέλει μόνο να αποκαταστήσει τις ορμόνες και τον κύκλο της...Άραγε είναι εντάξει να παίρνει dhea γι' αυτό το σκοπό, ενδεχομένως όχι μόνο για 9 μήνες όπως πήρες εσύ, αλλά για περισσότερο...Αυτή είναι η απορία μίας φίλης μου με ορμονικό πρόβλημα που όμως έχει ολοκληρώσει τη διαδικασία της τεκνοποίησης και δεν ενδιαφέρεται να μείνει έγκυος. Εγώ της σύστησα να απευθυνθεί σε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής, ενδεχομένως όμως κι ένας γυναικολόγος που ειδικεύεται σε τέτοια να μπορέσει να τη βοηθήσει. Ο δικός της απλός γυναικολόγος δεν μπόρεσε...

Εννοείται να το πάρει! Μα κι εμένα πιο πολύ με ενδιέφερε να αποτακατασταθώ βιολογικά και ήμουν σίγουρη ότι αυτό αν γίνει θα έρθει και η εγκυμοσύνη. 

Είχα φτάσει να έχω άσχημες εξάψεις και βραδινές εφιδρώσεις, αυπνία, κατάθλιψη. Όλα αυτά τα συμπτώματα που διαβάζουμε στο internet. Και από αυτό αποφάσισα πως και όταν μπω κανονικά σε εμμηνόπαυση, πάλι θα κάνω ορμονική αποκατάσταση γιατί τα συμπτώματα αυτά δεν παλεύονται!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Troia είπε:

Καλησπέρα! Εγώ σε θυμάμαι, είχαμε μιλήσει, νομίζω και με προσωπικό μήνυμα. Να χαίρεστε τη μπουμπόυ σας! Πόσο είναι; Σας γυμνάζει κι εσάς; Εμείς έχουμε χάσει και οι 2 κιλά κυνηγώντας τη δικιά μας..

Ναι @Troia μου, εισαι μια απ'αυτες τις κοπελες που με εχεις βοηθησει πολυ κ για την κα Τσεκουρα κ γενικα. Σ'ευχαριστω γλυκια μου κ εσυ τη δικια σου, χρονισαμε πριν λιγο κ ακομα δεν το πιστευω... Μας γυμναζει φουλ αλλα εγω μολις κοιμηθει κ βρω ευκαιρια τρωω οτι βρω μπροστα μου να παρω δυναμεις, οποτε αυτη η διαιτα δεν πολυπιανει.. ασε που ακομα δεν εχω συνελθει απο τις διατροφικες στερησεις της εγκυμοσυνης που με ειχαν χωρις ουτε ενα σοκολατακι τοσους μηνες κ βγαζω τα σπασμενα.. χαχχαχα! Φιλια 😊

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...