Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Xristina96 είπε:

Είναι καλύτερη γιατί γονιμοποιούνται τόσα πολλά. Λυπάμαι πολύ για αυτό που πέρασες. Εύχομαι η τρίτη να είναι και η τυχερή σου ❤️❤️

και ‘γώ το ίδιο γιατί νομίζω δεν έχω καμία διάθεση να πάω για 4η φορά!  δεν νιώθω πλέον τον ίδιο ενθουσιασμό όπως την 1η φορά! περίεργο συναίσθημα !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα ! Έχω μια ανησυχία κ θα τη γράψω εδώ γιατί ίσως μπορείτε να με βοηθήσετε ! Είμαι σε δίδυμη κύηση όπως ξέρετε κ σήμερα είχα την αυχενική! Τ μωρά αναπτυγμένα όπως πρέπει για τις εβδομάδες του … το ένα το μωρό δίνει πιθανότητα 1 προς 3000 και τ άλλο 1 προς 2600… τ δεύτερο μας είπε ίσως να είναι με σύνδρομο κ αν θελουμε μπορούμε να κάνουμε αιματολογικές εξετάσεις οι ποιες στέλνονται στ εξωτερικό κ μας δίνει ένα ποσοστό μεγαλύτερο … βέβαια δεν ήταν τόσο αγχωμένος κ δεν επέμενε αε κάτι … εγώ πάλι δε νομίζω πως τ ποσοστά μεταξύ τους έχουν μεγάλη διαφορά ! Τι να πω… έτυχε σ κάποια άλλη; Σας φαίνεται τ ποσοστό τραγικό;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι σε τριτη μέρα από ετ 3 εμβρύων 3ης ημέρας. 
εχω πονάκια τύπου κράμπες σχεδόν συνεχεια αλλά το πρωί με ξύπνησαν και δεν μπορούσα να βολευτω στο κρεβάτι με τίποτα. Όταν δεν έχω κράμπες νιώθω ένα βΑρος χαμηλά. Ταυτόχρονα το στήθος μου έχει βαρύνει κ άρχισε να πονάει σήμερα στο πλάι όπως όταν μου έρχεται περίοδος. Ανησυχώ, νωρίς δεν είναι για σύμπτωματα; είναι από τα χάπια; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , minnie26 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Έχω μια ανησυχία κ θα τη γράψω εδώ γιατί ίσως μπορείτε να με βοηθήσετε ! Είμαι σε δίδυμη κύηση όπως ξέρετε κ σήμερα είχα την αυχενική! Τ μωρά αναπτυγμένα όπως πρέπει για τις εβδομάδες του … το ένα το μωρό δίνει πιθανότητα 1 προς 3000 και τ άλλο 1 προς 2600… τ δεύτερο μας είπε ίσως να είναι με σύνδρομο κ αν θελουμε μπορούμε να κάνουμε αιματολογικές εξετάσεις οι ποιες στέλνονται στ εξωτερικό κ μας δίνει ένα ποσοστό μεγαλύτερο … βέβαια δεν ήταν τόσο αγχωμένος κ δεν επέμενε αε κάτι … εγώ πάλι δε νομίζω πως τ ποσοστά μεταξύ τους έχουν μεγάλη διαφορά ! Τι να πω… έτυχε σ κάποια άλλη; Σας φαίνεται τ ποσοστό τραγικό;

Συγνώμη χωρίς ευρημα με αυτο το ποσοστό σου είπε για συνδρομο ? 

Αν προλαβαίνεις στις εβδομάδες πηγαινε κ αλλου για αυχενικη . Το τεστ αυτο που στέλνουν στο εξωτερικό δεν είναι διαγνωστικο ειναι απλως κ αυτο πιθανοτητες κ συνήθως προτείνετε όταν ειναι ολα καλά απλα για πιο μεγάλη σιγουριά.  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

Συγνώμη χωρίς ευρημα με αυτο το ποσοστό σου είπε για συνδρομο ? 

Αν προλαβαίνεις στις εβδομάδες πηγαινε κ αλλου για αυχενικη . Το τεστ αυτο που στέλνουν στο εξωτερικό δεν είναι διαγνωστικο ειναι απλως κ αυτο πιθανοτητες κ συνήθως προτείνετε όταν ειναι ολα καλά απλα για πιο μεγάλη σιγουριά.  

Στην ανατομία του εμβρύου γράφει χρωμοσωμικοι δείκτες :ρινικό οστό ορατό .. doppler τριγλωχινας(μη φυσιολογικό ) αναστροφη ροη..

αλλα δεν τον είδα να ανησυχεί ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , minnie26 είπε:

Στην ανατομία του εμβρύου γράφει χρωμοσωμικοι δείκτες :ρινικό οστό ορατό .. doppler τριγλωχινας(μη φυσιολογικό ) αναστροφη ροη..

αλλα δεν τον είδα να ανησυχεί ! 

Γενικα για να υποψιαστουν συνδρομο πρέπει να υπάρχουν κάποιοι συνδυασμοί ευρημάτων κ πάλι δεν είναι σίγουροι οι γιατροί γενικα για να είσαι σίγουρη πρέπει να πας σε αμνιο. Την αυχενική την έκανες στον γιατρό σου ή σε άλλο εμβρυολογο? 

Καλό είναι να πας κ σε έναν εμβρυολογο να ρωτήσεις τι σημαίνουν αυτά.  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , linaa είπε:

Γενικα για να υποψιαστουν συνδρομο πρέπει να υπάρχουν κάποιοι συνδυασμοί ευρημάτων κ πάλι δεν είναι σίγουροι οι γιατροί γενικα για να είσαι σίγουρη πρέπει να πας σε αμνιο. Την αυχενική την έκανες στον γιατρό σου ή σε άλλο εμβρυολογο? 

Καλό είναι να πας κ σε έναν εμβρυολογο να ρωτήσεις τι σημαίνουν αυτά.  

Την έκανα σε εμβρυολογο ! Όχι στον προσωπικό μου γιατρό .. τι να πω! Τι βράδυ θα μιλήσω και με το γυναικολόγο μ για να δω τι θα μ πει κ εκείνος!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια έχουμε 2 εικοσαριά και ένα 17αρι το σάββατο θα μου τα πάρει!

Πολύ καλή είσαι 

πρίν από 6 λεπτά , silvy22 είπε:

Πολύ καλή είσαι 

Εκανες οβιτρελ 

πρίν από 6 λεπτά , silvy22 είπε:

Πολύ καλή είσαι 

Εκανες οβιτρελ ;

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , silvy22 είπε:

Πολύ καλή είσαι 

Εκανες οβιτρελ 

 

έκανα το απόγευμα μια. orgalutran. και μου είπε σήμερα στη 1 το βράδυ οβιτρελ γιατί τα 20αρια πρέπει να τα πάρει!

κοντα δεν είναι οβιτρελ με orgalutran;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Angot είπε:

έκανα το απόγευμα μια. orgalutran. και μου είπε σήμερα στη 1 το βράδυ οβιτρελ γιατί τα 20αρια πρέπει να τα πάρει!

κοντα δεν είναι οβιτρελ με orgalutran;

Δεν ξέρω αν επηρεάζει , παντως 1 το βράδυ δεν μου έχει ξανατύχει 

ο γιατρός σου ξέρει, να του έχεις έμπιστοσυνη ❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , silvy22 είπε:

Δεν ξέρω αν επηρεάζει , παντως 1 το βράδυ δεν μου έχει ξανατύχει 

ο γιατρός σου ξέρει, να του έχεις έμπιστοσυνη ❤️

θα τα πάρω στις 12 το σάββατο 35 ώρες δλδ! συνήθως οι ωοληψιες μου βγαίνει  να τις κάνω 12η μέρα του κύκλου! αυτή τη φορά όμως πάμε 10η γτ είχαν μεγαλώσει! θεωρητικά και η οισταδιολη μου συνάδει με τα ωάρια ήταν 660

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Angot είπε:

θα τα πάρω στις 12 το σάββατο 35 ώρες δλδ! συνήθως οι ωοληψιες μου βγαίνει  να τις κάνω 12η μέρα του κύκλου! αυτή τη φορά όμως πάμε 10η γτ είχαν μεγαλώσει! θεωρητικά και η οισταδιολη μου συνάδει με τα ωάρια ήταν 660

Ωραία μια χαρα τα βλέπω όλα ! Καλή επιτυχία και καλές γονιμοποιησεις ! Babies 2023 loading 🍼🍼

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Angot said:

κορίτσια έχουμε 2 εικοσαριά και ένα 17αρι το σάββατο θα μου τα πάρει!

 

7 minutes ago, Angot said:

θα τα πάρω στις 12 το σάββατο 35 ώρες δλδ! συνήθως οι ωοληψιες μου βγαίνει  να τις κάνω 12η μέρα του κύκλου! αυτή τη φορά όμως πάμε 10η γτ είχαν μεγαλώσει! θεωρητικά και η οισταδιολη μου συνάδει με τα ωάρια ήταν 660

Πράγματι πολύ νωρίς αλλά εφόσον ήταν 20άρια έπρεπε να γίνει γρήγορα. Γι αυτό νόμιζα ότι έχεις 5+ γιατί είχες μέρες ακόμα αλλά τελικά είναι σωστότατη για 3. Well done!!! 

Καλή επιτυχία κορίτσι!!!!


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

καλησπέρα,

σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις όμορφες ευχές! Είμαι κουρασμένη αλλά πολύ χαρούμενη που έχω αυτό το πλασματάκι! Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια του φόρουμ! Θα μπαίνω που κ που να διαβάζω τα νέα σας! Σας φιλώ 🥰

 

Κοτοπουλάκια μου γέννησες;;;; Να το χαίρεσαι το μπουμπουκακι σου να ειναι καλοτυχο!!! Κι εσυ μια τρισευτυχισμςνη μανούλα που θα το καμαρώνεις!!!

13 ώρες πρίν, Troia είπε:

Το ξέρω, τα έχω κοιτάξει, Κάντι μου, αλλά έχουμε λίγο παραπάνω από αυτό. Είμαστε βλέπεις και οι 2 δημ. υπάλληλοι και δε μπορούμε να κρύψουμε ούτε ένα ευρώ...Και ξέρω γιατρό που πήρε voucher κανονικότατα....Οπότε μόνη μας επιλογή ο Δήμος κι εκεί με το ζόρι και με γνωριμία μας πήραν...Με στεγαστικό δάνειο που έχουμε δε βγαίνει να δίνουμε και ένα 400άρι που στοιχίζουν οι ιδιωτικοί...

Κι εμεις μια απο τα ίδια ....  πήραμε το voucher οριακά φέτος και απο τον δήμο φάγαμε πόρτα. Τα παιδακια που εχω φέτος στο σχολειο το 80% πήγανε στο σταθμό που θέλαμε ειναι γιατρών, δικηγόρων και αλλοδαπών <<ανέργων >>

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...