Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Angot είπε:

ρε κορίτσια τώρα αγχώθηκα λέτε να μην τα προλάβω τα 20αρια;  

Όχι μη φοβάσαι, δεν είναι τόσο ανεβασμένη η lh και έκανες orgutran. Μην αγχώνεσαι άλλο, είχες καλά νέα σήμερα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Σποράκι είπε:

Όχι μη φοβάσαι, δεν είναι τόσο ανεβασμένη η lh και έκανες orgutran. Μην αγχώνεσαι άλλο, είχες καλά νέα σήμερα 

πέφτει και μαζί με την επέτειο μου η ωοληψια χαχαχ θα είναι γιορτινά δελφινάκια 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot said:

ρε κορίτσια τώρα αγχώθηκα λέτε να μην τα προλάβω τα 20αρια;  

Όπως σου τα είπε το @Σποράκι 🙂 Μην αγχώνεσαι. Κι εγώ έχω κάνει ovitrelle σε 20 και σε 21 και δεν έχουμε χάσει κανένα 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Μισό...στα 20χλ. περίπου σπάνε... εμένα που το μεγαλύτερο στον τελευταίο υπέρηχο ήταν 23 και το επόμενο 20 και εκείνη την ημέρα έκανα οβιτρελ μήπως ωχρινοποιηθηκαν και για αυτό δεν ήταν καλά για γονιμοποίηση;

Κι εμένα το βράχυ με ανταγωνιστή πήγε απατο. Το μακρύ το έκανες την τελευταία φορά; σε ποια ηλικία;

Την τελευταία ναι λίγο πριν κλείσω τα 39 βεβαια είχαμε κ το σπερμα στα καλύτερα του 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Giouli36 είπε:

Καλά αυτός ο άντρας μου είναι πολύ μπροστά!!Στη συζήτηση που είχαμε για το αν θα δώσουμε ή όχι πιπίλα στο μικρό μου έλεγε ότι δεν του αρέσει καθόλου γιατί θεωρεί ότι φιμωνουμε το μωρό και ότι ουσιαστικά του δίνουμε μια πλαστικούρα να πιπιλαει ενώ το χέρι του είναι κομμάτι δικό του!!Κι εγώ ούτως ή άλλως λελογισμενη χρήση πιπιλας θα κάνω αν επιλέξω να του την δίνω και μόνο πριν τον ύπνο για να νανουριζεται!!

Πάντως η παιδίατρος που βρήκαμε την επιλέξαμε επειδή επιλέγει να μη δίνει αντιβιωσεις στα παιδιά και σ'αυτο τουλάχιστον συμφωνώ και γω!!Αλλα είναι γενικά πολύ χαλαρή σαν γιατρος και μέχρι στιγμής οπότε την εχουμε χρειαστεί απαντάει πάντα στις ερωτήσεις μας!!Είναι και υπέρ του θηλασμου και με έχει καλύψει και στις απορίες μου σε αυτό το κομμάτι!Μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ικανοποιημένη!

Η μικρή σου θηλάζει ακόμα??Πόσο χρονών είναι??

Είναι 14 μηνών και θηλάζει μόνο το βράδυ σαν παρηγοριά για να τη βοηθήσει να κοιμηθεί. Προσπαθούμε να το κόψουμε και αυτό, αλλά τώρα με το βρεφονηπιακό και τις ιώσεις θα μας πάει λίγο πίσω...

15 ώρες πρίν, Arriel_83 είπε:

Αντε βρε με το καλο!

Αυτό το βιβλίο δεν έχει πολύ άδικο (το οποίο παρεπιπτόντως και εγώ θέλω να πάρω). Η ανηψιά μου, 2.5 ετών, ως μωρό είχε νταντά. Της είχε συνεχώς πιπίλα ώστε να μην κλαίει (οι δυο γονείς έλλειπαν στις δουλειές), με αποτέλεσμα το κοριτσάκι να μην έχει αναπτύξει ομιλία καθαρή (σαν να ντρέπεται λέει μισές τις λέξεις μέσα από τα δόντια).  Αλλά μιλάμε εκεί είχε συνεχώς πιπίλα, όχι απλά να την βάζει μερικές ώρες μέσα στην ημέρα. 

Ευχαριστώ, αγάπη μου!

Ναι, να το πάρεις και αυτό και το άλλο του ίδιου συγγραφέα για τη διατροφή. Έχει γράψει κι ένα για το θηλασμό, αλλά με κάλυψαν τα σεμινάρια που σου έλεγα και γενικά δεν έχω απορίες πάνω στο θέμα, οπότε δεν το πήρα. Όπως και μου άρεσαν όλα τα βιβλία της σειράς "τι να περιμένεις" (θέλεις μήπως να σου στείλω αυτό για την εγκυμοσύνη; το έχω σε .pdf στα αγγλικά), γιατί είναι πολύ αναλυτικά. Το μόνο κακό είναι ότι βασίζονται στην αμερικανική πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 minutes ago, Troia said:

Είναι 14 μηνών και θηλάζει μόνο το βράδυ σαν παρηγοριά για να τη βοηθήσει να κοιμηθεί. Προσπαθούμε να το κόψουμε και αυτό, αλλά τώρα με το βρεφονηπιακό και τις ιώσεις θα μας πάει λίγο πίσω...

Ευχαριστώ, αγάπη μου!

Ναι, να το πάρεις και αυτό και το άλλο του ίδιου συγγραφέα για τη διατροφή. Έχει γράψει κι ένα για το θηλασμό, αλλά με κάλυψαν τα σεμινάρια που σου έλεγα και γενικά δεν έχω απορίες πάνω στο θέμα, οπότε δεν το πήρα. Όπως και μου άρεσαν όλα τα βιβλία της σειράς "τι να περιμένεις" (θέλεις μήπως να σου στείλω αυτό για την εγκυμοσύνη; το έχω σε .pdf στα αγγλικά), γιατί είναι πολύ αναλυτικά. Το μόνο κακό είναι ότι βασίζονται στην αμερικανική πραγματικότητα.

Ναι!! Στείλε ότι έχεις :D 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Δεν είναι απαραίτητο, αυτό φαίνεται από τις τιμές. Αλλά υπολόγισε ότι θα μεγαλώσει και άλλο από τον τελευταίο υπέρηχο. Εμένα από 16 και πάνω αν η ε2 είναι καλή το παίρνει αλλά μιλάω για φυσικό κύκλο που συμπεριφέρονται τελείως διαφορετικά τα ωοθυλακια και μεγαλώνουν πολύ γρήγορα.

Πρόλαβε και τα πήρε αλλά τα δύο δεν ήταν κατάλληλα για γονιμοποίηση...δλδ;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Ele@n είπε:

Πρόλαβε και τα πήρε αλλά τα δύο δεν ήταν κατάλληλα για γονιμοποίηση...δλδ;

Τι σου είπαν όταν σε πήραν τηλ; Σου λένε πόσα από αυτά που πήρες ήταν ωριμα και τα προχώρησαν για γονιμοποίηση. Μπορεί να ήταν όλα αλλά να μην γονιμοποιήθηκαν. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Σποράκι είπε:

Τι σου είπαν όταν σε πήραν τηλ; Σου λένε πόσα από αυτά που πήρες ήταν ωριμα και τα προχώρησαν για γονιμοποίηση. Μπορεί να ήταν όλα αλλά να μην γονιμοποιήθηκαν. 

ότι τα δύο δεν ήταν κατάλληλα, τα άλλα τα προχώρησαν και γονιμοποιήθηκε το ένα. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Εγω στις προηγούμενες μεταφορές ξύπναγα απο κράμπες ενώ έβλεπα «πονηρά όνειρα» … το βάρος χαμηλά τραβήγματακια , στήθος πρησμένο είναι απο την προγεστερονη , τα φάρμακα κτλ εσυ όμως στείλε ένα μειλ ότι σε ανησυχεί και θα σε καλέσουν πίσω 

Αυτό το έπαθα και στις δύο εμβρυομεταφορες. Στην πρώτη έγινε την 5η μέρα και σε αυτήν το έπαθα 2-3 φορές μετά το θετικό. Είναι ορμονικό, ευθύνονται τα χάπια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Xristina96 είπε:

Αυτό το έπαθα και στις δύο εμβρυομεταφορες. Στην πρώτη έγινε την 5η μέρα και σε αυτήν το έπαθα 2-3 φορές μετά το θετικό. Είναι ορμονικό, ευθύνονται τα χάπια.

Ναι σίγουρα απο τις ορμόνες Εγω βλέπω τα πονηρά όνειρα αλλά όχι με τοσο έντονες κράμπες όπως άλλες φορές - ήταν τρομακτικό 

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , silvy22 είπε:

Ναι σίγουρα απο τις ορμόνες Εγω βλέπω τα πονηρά όνειρα αλλά όχι με τοσο έντονες κράμπες όπως άλλες φορές - ήταν τρομακτικό 

 

Συγνώμη και όλας, εγώ έχω από τέλος Νοεμβρίου. Δεν θυμάμαι πως γίνεται 🤣🤣 οπότε κάποιες φορές δυστυχώς βλέπεις τέτοια όνειρα. Ισχύει ότι αυτήν την φορά είναι πιο lite οι κράμπες. Εάν μου συμβεί τώρα ούτε κράμπες δεν νιώθω. Στο δεύτερο τρίμηνο συμβαίνει χειρότερα γιατί η όρεξη λένε είναι στα ύψη. 

Να είμαστε καλά, να προχωράμε σωστά και ας δούμε αργότερα χαρά 🤣🤣 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! 

Καταρχήν συγχαρητήρια στα κορίτσια με τις θετικές χοριακες,  μια τελειομηνη και καλή εγκυμοσύνη εύχομαι και στα κορίτσια που παλεύουν μην τα παρατατε θα έρθει και το θετικό ❤

Πρόκειται για φιλικό μου άτομο,  έκανε μια εμβρυομεταφορά την Δευτέρα,  ήθελε μια βλαστοκυστη να βάλει,  στο χαρτί που πήρε γράφει 5ΑΑ , hatching  της είπαν άριστη και έχει πιθανότητες πολλές έστω που είναι και μια , ο λόγος που έχει προχωρήσει είναι κλειστές σάλπιγγες

Για να την ενθαρρύνω και να διαβάσει εδώ,  πέτυχαν κοπέλες με 1 βλαστοκυστη,  είναι όντως καλή όπως σας τα έγραψα για ποιότητα κλπ; 

Πρώτη της φορά και έχει την αγωνία της και τι γίνεται 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

@Troia με το καλό η επόμενη προσπάθεια σου,  έτσι να μοιράζεις τος γνώσεις σου και να βοηθάς πάντα ❤

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Γιούλη μου σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και εύχομαι και σε σένα ο,τι καλύτερο ❤️

Σχετικά με το ζήτημα της πιπίλας,ο καθένας έχει την αποψη του και οι απόψεις διαφέρουν,ακομα και στους παιδιάτρους. Και προσωπικά θα εμπιστευτώ τον παιδίατρο που ξέρει το παιδί μου,είναι υπέρ του θηλασμού και μου λέει πως δεν υπάρχει κανένα θέμα με την πιπιλα. Κάνω αποκλειστικό θηλασμό και πραγματικά έχω το μωρό στο στήθος όλη μέρα,η μπέμπα έχει αλλεργία στην πρωτεϊνη γάλακτος,οπότε δεν μπορώ να δώσω ξένο γάλα για έξτρα θερμίδες και έτσι βρίσκεται συνέχεια στο στήθος. Η πιπίλα με έχει βοηθήσει πάρα πολύ,διότι την ηρεμεί και έτσι μπορω και εγώ να ανασανω. Δεν σημαίνει ότι οποία μητέρα δίνει πιπίλα η μασητικά στο μωρο της κάνει κάτι κακό. Αυτά είναι ακροτητες και σε καμία περίπτωση δεν ισχύουν.Στην τελική δεν έδωσες και τζιν τόνικ στο μπέμπη,μια πιπίλα έδωσες και εσύ όπως εκατομμύρια μαμάδες. Όλα καλά,δεν κάνεις τίποτα λάθος κορίτσι μου και να μην έχεις τύψεις ❤️

Κοπέλα μου τι γλυκιά είσαι με την καλή κουβέντα για όλες μέσα στο forum το έχω παρατηρήσει!!!!

Εντάξει η δική μου η παιδίατρος δεν είναι πολύ υπέρ της πιπιλας και θεωρεί ότι το χέρι στο στόμα κόβεται πιο εύκολα αν θέλει και το παιδί βέβαια!!Τώρα βέβαια έχουμε 3 μέρες σερί που ο μπέμπης όταν νυσταζει βάζει αντίχειρα για να κοιμηθει, προφανώς τον ηρεμεί και τον νανουριζει!!Βεβαια αν του δώσω πιπιλα μάλλον θα την πάρει και αυτή!!θα αρχίσω να δίνω μόνο πριν τον ύπνο για να δω αν θα μου την πάρει τώρα που ξεκίνησε να βάζει το δάχτυλο στο στόμα!!είναι και

εξοικειωμενος με το θέμα της πιπιλας γιατί και τώρα από το ένα στήθος θηλάζουμε με ψευτοθηλη!!

Με το θέμα του θηλασμου είμαι πολύ τυχερη γιατί παρότι θηλάζω αποκλειστικά ο μπέμπης δεν είχε ποτέ προσκόλληση στο στηθος μου!!Και από κιλά είμαστε στα ανώτερα δυνατά, είμαστε 6600 και 1,64 ύψος!!Σε λίγο δε θα μου χωράει στην αλλαξιερα!!Αλλά χαλάλι του!

Να'σαι καλά κοπέλα μου να χαίρεσαι τη μπουμπου σου και να την κάνεις "μορφη" όπως είσαι εσύ!!(για να μην παρεξηγηθώ το μορφή το χρησιμοποιώ για άτομα που είναι και γαμω τα ατομα)!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Anniee είπε:

Κορίτσια καλημέρα! 

Καταρχήν συγχαρητήρια στα κορίτσια με τις θετικές χοριακες,  μια τελειομηνη και καλή εγκυμοσύνη εύχομαι και στα κορίτσια που παλεύουν μην τα παρατατε θα έρθει και το θετικό ❤

Πρόκειται για φιλικό μου άτομο,  έκανε μια εμβρυομεταφορά την Δευτέρα,  ήθελε μια βλαστοκυστη να βάλει,  στο χαρτί που πήρε γράφει 5ΑΑ , hatching  της είπαν άριστη και έχει πιθανότητες πολλές έστω που είναι και μια , ο λόγος που έχει προχωρήσει είναι κλειστές σάλπιγγες

Για να την ενθαρρύνω και να διαβάσει εδώ,  πέτυχαν κοπέλες με 1 βλαστοκυστη,  είναι όντως καλή όπως σας τα έγραψα για ποιότητα κλπ; 

Πρώτη της φορά και έχει την αγωνία της και τι γίνεται 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

@Troia με το καλό η επόμενη προσπάθεια σου,  έτσι να μοιράζεις τος γνώσεις σου και να βοηθάς πάντα ❤

Καλημέρα!!

Είναι άριστη η βλαστοκυστη! 1 θέλουμε και καλό!! Εάν πιάναμε ότι μας έβαζαν θα είχαμε όλες δίδυμα και τρίδυμα! Μόνο το 10% των εξωσωματικων κάνουν δίδυμα. 1 άριστο θέλεις τίποτα άλλο ❤️ Όλα θα πάνε περίφημα!! Να μην αγχώνεστε.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...