Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, teenthybell είπε:

Καλησπέρα,

Είναι πολύ ψυχοφθόρο ολο σαν διαδικασία αλλά με υπομονή θα τα καταφέρουμε στο τέλος. Για ποιο λόγο δεν προχωρανε σου έχουν εξηγήσει? Είναι καλο το εμβρυολογικο στο κέντρο που είσαι ε? Για την φλεγμονή έχεις κάνει δίμηνη θεραπεία με αντιβιοτικά κ εγχύσεις και παλι επιμένει?

 

Είμαι τώρα στη δεύτερη φάση εγχύσεων. Είχα κάνει έναν μήνα, αλλά το αποτέλεσμα κακό.

Οι γνωστοί λόγοι. Κακής ποιότητας. Δεν πιάνει τίποτα: βραχύ, τροποποιημένος, φυσικός…στις 5 μόνο ένα…θα ξαναγράψω για αυτό το θέμα, αφού κλείσω 12μηνο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Angot είπε:

έκανα το απόγευμα μια. orgalutran. και μου είπε σήμερα στη 1 το βράδυ οβιτρελ γιατί τα 20αρια πρέπει να τα πάρει!

κοντα δεν είναι οβιτρελ με orgalutran;

Όχι μια χαρά είσαι. Αρκεί να έχουν μεσολαβήσει 3-4 ώρες από την οβιτρελ. Λογικό να κάνεις, έχεις υψηλή lh. Καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Visit a vis είπε:

Είμαι τώρα στη δεύτερη φάση εγχύσεων. Είχα κάνει έναν μήνα, αλλά το αποτέλεσμα κακό.

Οι γνωστοί λόγοι. Κακής ποιότητας. Δεν πιάνει τίποτα: βραχύ, τροποποιημένος, φυσικός…στις 5 μόνο ένα…θα ξαναγράψω για αυτό το θέμα, αφού κλείσω 12μηνο. 

Τροποποιημένος η βραχύ με ανταγωνιστή χάλια , απο τους τελευταίους 4 φυσικούς η φυσικούς με φεμαρα , 1 μέτριο έμβρυα στους 4 κύκλους 

με μακρύ πρωτόκολλο πολλές μονάδες νομιζω έφτασα 4800 πήγαμε παρά πολύ καλά 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Σποράκι είπε:

Όχι μια χαρά είσαι. Αρκεί να έχουν μεσολαβήσει 3-4 ώρες από την οβιτρελ. Λογικό να κάνεις, έχεις υψηλή lh. Καλή επιτυχία!!!

τι δείχνει η lh ? έπρεπε να είναι πιο χαμηλή; είναι άσχετη με τις ορμόνες πέραν της ε2

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kate33 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι σε τριτη μέρα από ετ 3 εμβρύων 3ης ημέρας. 
εχω πονάκια τύπου κράμπες σχεδόν συνεχεια αλλά το πρωί με ξύπνησαν και δεν μπορούσα να βολευτω στο κρεβάτι με τίποτα. Όταν δεν έχω κράμπες νιώθω ένα βΑρος χαμηλά. Ταυτόχρονα το στήθος μου έχει βαρύνει κ άρχισε να πονάει σήμερα στο πλάι όπως όταν μου έρχεται περίοδος. Ανησυχώ, νωρίς δεν είναι για σύμπτωματα; είναι από τα χάπια; 

Πολύ πιθανό να είναι από τα φάρμακα, ενημέρωσε τη μαία και δες τι θα σου πει, ίσως να προτείνει να πάρεις ενα buscopan να ανακουφιστείς λίγο, ρώτησε να μην πεδευεσαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Angot είπε:

τι δείχνει η lh ? έπρεπε να είναι πιο χαμηλή; είναι άσχετη με τις ορμόνες πέραν της ε2

Από ότι έχω καταλάβει την ωορρηξία. Λογικό με δυο 20αρια να είσαι κοντά, για αυτό και η orgutran

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kate33 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι σε τριτη μέρα από ετ 3 εμβρύων 3ης ημέρας. 
εχω πονάκια τύπου κράμπες σχεδόν συνεχεια αλλά το πρωί με ξύπνησαν και δεν μπορούσα να βολευτω στο κρεβάτι με τίποτα. Όταν δεν έχω κράμπες νιώθω ένα βΑρος χαμηλά. Ταυτόχρονα το στήθος μου έχει βαρύνει κ άρχισε να πονάει σήμερα στο πλάι όπως όταν μου έρχεται περίοδος. Ανησυχώ, νωρίς δεν είναι για σύμπτωματα; είναι από τα χάπια; 

Εγω στις προηγούμενες μεταφορές ξύπναγα απο κράμπες ενώ έβλεπα «πονηρά όνειρα» … το βάρος χαμηλά τραβήγματακια , στήθος πρησμένο είναι απο την προγεστερονη , τα φάρμακα κτλ εσυ όμως στείλε ένα μειλ ότι σε ανησυχεί και θα σε καλέσουν πίσω 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Angot said:

τι δείχνει η lh ? έπρεπε να είναι πιο χαμηλή; είναι άσχετη με τις ορμόνες πέραν της ε2

Είναι η ορμόνη της ωορρηξίας. Αυξάνεται απότομα περίπου 24-36 ώρες πριν την ωορρηξία. 

Νομίζω πως η δική σου είναι ανεβασμένη λόγω των 2 ωαρίων 20χιλ


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , silvy22 είπε:

Εγω στις προηγούμενες μεταφορές ξύπναγα απο κράμπες ενώ έβλεπα «πονηρά όνειρα» … το βάρος χαμηλά τραβήγματακια , στήθος πρησμένο είναι απο την προγεστερονη , τα φάρμακα κτλ εσυ όμως στείλε ένα μειλ ότι σε ανησυχεί και θα σε καλέσουν πίσω 

χαχαχ και γώ το ιδιοοο γύριζα ταινία στον ύπνο μου!

*προγεστερονη μόνη ψάχνει* θα λεγόταν! 😅

πρίν από 29 λεπτά , Σποράκι είπε:

Από ότι έχω καταλάβει την ωορρηξία. Λογικό με δυο 20αρια να είσαι κοντά, για αυτό και η orgutran

ίσως και το 17αρι να δώσει ώριμο ωάριο ! τι λες; 

πρίν από 14 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Είναι η ορμόνη της ωορρηξίας. Αυξάνεται απότομα περίπου 24-36 ώρες πριν την ωορρηξία. 

Νομίζω πως η δική σου είναι ανεβασμένη λόγω των 2 ωαρίων 20χιλ

ο γιατρός υπολόγιζε και το μικρό το 17αρι ! θα πάρει και αυτό είπε! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

χαχαχ και γώ το ιδιοοο γύριζα ταινία στον ύπνο μου!

*προγεστερονη μόνη ψάχνει* θα λεγόταν! 😅

ίσως και το 17αρι να δώσει ώριμο ωάριο ! τι λες; 

ο γιατρός υπολόγιζε και το μικρό το 17αρι ! θα πάρει και αυτό είπε! 

Το 17αρι δεν είναι μικρό, εγώ πάντα τόσο τα παίρνω. Μια χαρά είναι. Πιστεύω θα έχεις πάνω από τρία και ας μη φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

 

Πράγματι πολύ νωρίς αλλά εφόσον ήταν 20άρια έπρεπε να γίνει γρήγορα. Γι αυτό νόμιζα ότι έχεις 5+ γιατί είχες μέρες ακόμα αλλά τελικά είναι σωστότατη για 3. Well done!!! 

Καλή επιτυχία κορίτσι!!!!

Μισό...στα 20χλ. περίπου σπάνε... εμένα που το μεγαλύτερο στον τελευταίο υπέρηχο ήταν 23 και το επόμενο 20 και εκείνη την ημέρα έκανα οβιτρελ μήπως ωχρινοποιηθηκαν και για αυτό δεν ήταν καλά για γονιμοποίηση;

1 hour ago, silvy22 είπε:

Τροποποιημένος η βραχύ με ανταγωνιστή χάλια , απο τους τελευταίους 4 φυσικούς η φυσικούς με φεμαρα , 1 μέτριο έμβρυα στους 4 κύκλους 

με μακρύ πρωτόκολλο πολλές μονάδες νομιζω έφτασα 4800 πήγαμε παρά πολύ καλά 

Κι εμένα το βράχυ με ανταγωνιστή πήγε απατο. Το μακρύ το έκανες την τελευταία φορά; σε ποια ηλικία;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Ele@n είπε:

Μισό...στα 20χλ. περίπου σπάνε... εμένα που το μεγαλύτερο στον τελευταίο υπέρηχο ήταν 23 και το επόμενο 20 και εκείνη την ημέρα έκανα οβιτρελ μήπως ωχρινοποιηθηκαν και για αυτό δεν ήταν καλά για γονιμοποίηση;

Κι εμένα το βράχυ με ανταγωνιστή πήγε απατο. Το μακρύ το έκανες την τελευταία φορά; σε ποια ηλικία;

Δεν είναι απαραίτητο, αυτό φαίνεται από τις τιμές. Αλλά υπολόγισε ότι θα μεγαλώσει και άλλο από τον τελευταίο υπέρηχο. Εμένα από 16 και πάνω αν η ε2 είναι καλή το παίρνει αλλά μιλάω για φυσικό κύκλο που συμπεριφέρονται τελείως διαφορετικά τα ωοθυλακια και μεγαλώνουν πολύ γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Angot said:

ίσως και το 17αρι να δώσει ώριμο ωάριο ! τι λες; 

ο γιατρός υπολόγιζε και το μικρό το 17αρι ! θα πάρει και αυτό είπε! 

Εννοείται καλέ

34 minutes ago, Ele@n said:

Μισό...στα 20χλ. περίπου σπάνε... εμένα που το μεγαλύτερο στον τελευταίο υπέρηχο ήταν 23 και το επόμενο 20 και εκείνη την ημέρα έκανα οβιτρελ μήπως ωχρινοποιηθηκαν και για αυτό δεν ήταν καλά για γονιμοποίηση;

Κι εμένα το βράχυ με ανταγωνιστή πήγε απατο. Το μακρύ το έκανες την τελευταία φορά; σε ποια ηλικία;

Αν βρήκαν ωάρια τότε όλα καλά. Το θέμα είναι να τα προλάβεις πριν σπάσουν. Δεν νομίζω δλδ να έφταιξε η ωρίμανση τους για το αποτέλεσμα. Από 21 έως 23 ξέρω ότι σπάνε αλλά θα υπάρχουν και εξαιρέσεις με μεγαλύτερα ή μικρότερα.


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Giouli36 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για την απάντηση!!Το θέμα μου είναι ότι μέχρι 2μιση μηνών δεν χρησιμοποίησα ποτέ πιπιλα γιατί σε γενικές γραμμές τρώγαμε και μετά το βράδυ με λίγο αγκαλιά και κούνημα κοιμόμασταν!!Γενικα δεν μου γκρίνιαζε οπότε δεν του εδινα και πιπιλα!!Ούτε ιδιαίτερα προσκολλημένος στο στηθος ήταν!Μόλις έτρωγε άφηνε το στήθος αμέσως!!και επειδή 4 βραδιά συνεχόμενα δεν μου κοιμόταν ξυπναγε ανά 1 ώρα αποφάσισα να του δώσω πιπιλα για να κοιμηθώ λίγο και κάπως έτσι έγινε η αρχή και βάζει και το δάχτυλο στο στόμα!!Πιπίλισμα με μανία και ξύνει και το κεφάλι του και βάζει και τα δάχτυλα στα μάτια, πότε θα τα βγάλει δε ξέρω!!

Τέλος παντων θα δω πως θα εξελιχθεί είναι μικρούλης ακόμα!!Και εσύ να χαίρεσαι τη μπουμπου σου που είμαστε και συνομιληκοι!Καλά η μπουνιά στο στόμα και τα αμέτρητα σάλια είναι καθημερινότητα!!!

Γιούλη μου σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και εύχομαι και σε σένα ο,τι καλύτερο ❤️

Σχετικά με το ζήτημα της πιπίλας,ο καθένας έχει την αποψη του και οι απόψεις διαφέρουν,ακομα και στους παιδιάτρους. Και προσωπικά θα εμπιστευτώ τον παιδίατρο που ξέρει το παιδί μου,είναι υπέρ του θηλασμού και μου λέει πως δεν υπάρχει κανένα θέμα με την πιπιλα. Κάνω αποκλειστικό θηλασμό και πραγματικά έχω το μωρό στο στήθος όλη μέρα,η μπέμπα έχει αλλεργία στην πρωτεϊνη γάλακτος,οπότε δεν μπορώ να δώσω ξένο γάλα για έξτρα θερμίδες και έτσι βρίσκεται συνέχεια στο στήθος. Η πιπίλα με έχει βοηθήσει πάρα πολύ,διότι την ηρεμεί και έτσι μπορω και εγώ να ανασανω. Δεν σημαίνει ότι οποία μητέρα δίνει πιπίλα η μασητικά στο μωρο της κάνει κάτι κακό. Αυτά είναι ακροτητες και σε καμία περίπτωση δεν ισχύουν.Στην τελική δεν έδωσες και τζιν τόνικ στο μπέμπη,μια πιπίλα έδωσες και εσύ όπως εκατομμύρια μαμάδες. Όλα καλά,δεν κάνεις τίποτα λάθος κορίτσι μου και να μην έχεις τύψεις ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εννοείται καλέ

Αν βρήκαν ωάρια τότε όλα καλά. Το θέμα είναι να τα προλάβεις πριν σπάσουν. Δεν νομίζω δλδ να έφταιξε η ωρίμανση τους για το αποτέλεσμα. Από 21 έως 23 ξέρω ότι σπάνε αλλά θα υπάρχουν και εξαιρέσεις με μεγαλύτερα ή μικρότερα.

ρε κορίτσια τώρα αγχώθηκα λέτε να μην τα προλάβω τα 20αρια;  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...