Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

      οχι μωρέ πιστευω καλα θα πας! απλώς το παίζει δύσκολο στην αρχή , κάνει κόνξες ! όλα καλα!

      ΥΓ τα ψυχολογικά μ τώρα είναι σε καλή φαση , λες και δεν συμβαίνει τπτ 😅

      Καλέ έφτασες τις 30εβδομαδες,είναι τέλειο ❤️Και θα δεις που θα έχεις και σούπερ νέα στο ντοπλερ,θα γεννηθεί ένας μπεμπαρος άλλο πράγμα🥰

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Anniee είπε:

Κορίτσια καλημέρα! 

Καταρχήν συγχαρητήρια στα κορίτσια με τις θετικές χοριακες,  μια τελειομηνη και καλή εγκυμοσύνη εύχομαι και στα κορίτσια που παλεύουν μην τα παρατατε θα έρθει και το θετικό ❤

Πρόκειται για φιλικό μου άτομο,  έκανε μια εμβρυομεταφορά την Δευτέρα,  ήθελε μια βλαστοκυστη να βάλει,  στο χαρτί που πήρε γράφει 5ΑΑ , hatching  της είπαν άριστη και έχει πιθανότητες πολλές έστω που είναι και μια , ο λόγος που έχει προχωρήσει είναι κλειστές σάλπιγγες

Για να την ενθαρρύνω και να διαβάσει εδώ,  πέτυχαν κοπέλες με 1 βλαστοκυστη,  είναι όντως καλή όπως σας τα έγραψα για ποιότητα κλπ; 

Πρώτη της φορά και έχει την αγωνία της και τι γίνεται 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

@Troia με το καλό η επόμενη προσπάθεια σου,  έτσι να μοιράζεις τος γνώσεις σου και να βοηθάς πάντα ❤

Καλησπέρα και καλή επιτυχία ! Εγώ πέτυχα με την πρώτη ετ και βάζοντας μόνο μια βλαστοκύστη . Εμάς το πρόβλημα ήταν το χαμηλό σπερμοδιαγραμμα του συντρόφου μου . Τώρα διανυω τον πέμπτο μήνα :) καλή επιτυχία στη φίλη σου ! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 33 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ε ναιιι

Ο Robin ηταν και κάπως γλυκούλης κάποτε. Άσε που το χιούμορ δίνει “κάτι” στον άντρα. Την άλλη την ποντικομαμή τι την ήθελα; Εκείνη την ώρα επρεπε να καταλάβω οτι η προσπάθεια πάει άπατη 😂

εντάξει γέλασα!!!! αλήθεια, την έπεσες ή σου την έπεσε ο κούλης;

  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Giouli36 είπε:

Κοπέλα μου τι γλυκιά είσαι με την καλή κουβέντα για όλες μέσα στο forum το έχω παρατηρήσει!!!!

Εντάξει η δική μου η παιδίατρος δεν είναι πολύ υπέρ της πιπιλας και θεωρεί ότι το χέρι στο στόμα κόβεται πιο εύκολα αν θέλει και το παιδί βέβαια!!Τώρα βέβαια έχουμε 3 μέρες σερί που ο μπέμπης όταν νυσταζει βάζει αντίχειρα για να κοιμηθει, προφανώς τον ηρεμεί και τον νανουριζει!!Βεβαια αν του δώσω πιπιλα μάλλον θα την πάρει και αυτή!!θα αρχίσω να δίνω μόνο πριν τον ύπνο για να δω αν θα μου την πάρει τώρα που ξεκίνησε να βάζει το δάχτυλο στο στόμα!!είναι και

εξοικειωμενος με το θέμα της πιπιλας γιατί και τώρα από το ένα στήθος θηλάζουμε με ψευτοθηλη!!

Με το θέμα του θηλασμου είμαι πολύ τυχερη γιατί παρότι θηλάζω αποκλειστικά ο μπέμπης δεν είχε ποτέ προσκόλληση στο στηθος μου!!Και από κιλά είμαστε στα ανώτερα δυνατά, είμαστε 6600 και 1,64 ύψος!!Σε λίγο δε θα μου χωράει στην αλλαξιερα!!Αλλά χαλάλι του!

Να'σαι καλά κοπέλα μου να χαίρεσαι τη μπουμπου σου και να την κάνεις "μορφη" όπως είσαι εσύ!!(για να μην παρεξηγηθώ το μορφή το χρησιμοποιώ για άτομα που είναι και γαμω τα ατομα)!!!!

Σ'ευχαριστώ τόσο πολύ για τα καλά σου λόγια ❤️ Ο,τι σου είπα το εννοώ,θεωρώ ότι δεν κάνεις τίποτα λάθος και πιστεύω πως μια νέα μαμά είναι τόσο εξαντλημένη σωματικά και ψυχολογικά,που το τελευταίο πράγμα που της χρειάζεται,είναι να την αγχωνουν για τις πιπιλες. Να χαίρεσαι τον μικρό σου γίγαντα ❤️ Εμένα η δικιά μου μολις πέντε κιλά και 58εκατοστα,η γάτα μας πιο μεγάλη είναι 🤣

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Καλησπέρα και καλή επιτυχία ! Εγώ πέτυχα με την πρώτη ετ και βάζοντας μόνο μια βλαστοκύστη . Εμάς το πρόβλημα ήταν το χαμηλό σπερμοδιαγραμμα του συντρόφου μου . Τώρα διανυω τον πέμπτο μήνα :) καλή επιτυχία στη φίλη σου ! 

Σ ευχαριστώ για την απάντησή σου !

Καλή και όμορφη συνέχεια με την εγκυμοσύνη σου και με το καλό το μωράκι σας ❤

Εγω προσωπικά πιστεύω ότι θα τα πάει μια χαρά,  θα σας ενημερώσω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Troia είπε:

Θύμισε μου, αγόρια είναι και τα 2; Εμείς είμαστε 14 μηνών, και στη δικιά μου βλέπω επίσης διαφορά ως προς τη συνεννόηση. Έχουμε ξεκινήσει βρεφονηπιακό και κάποιες άλλες δραστηριότητες. Έχω επιστρέψει και στη δουλειά εγώ, οπότε ζορίζομαι, αλλά ευτυχώς στους περισσότερους τομείς είναι εύκολο παιδάκι.

Τα βιβλία του Παπαβέντση είναι καταπληκτικά και λένε τα πράγματα όπως είναι (τα do's and dont's που σου έλεγα). Και η δικιά μου είναι καρμπόν ο πατέρας της, μας σώζει λίγο που είναι κορίτσι και θα πάρει ίσως τις εκφράσεις μου κτλ.

Για μένα είναι πιο δύσκολο να αποθηλάσω απ' ό,τι ήταν να θηλάσω. Θέλω να γίνει χωρίς να είναι επώδυνο για το παιδί.

Βασικά ξέρω ότι μια μητερα μπορεί να μεγαλώσει ενα παιδι χωρίς καθοδήγηση από βιβλία και συμβουλές από ειδικούς!οι γονείς μας αλλά και εγώ η ίδια μια χαρά μεγαλώσαμε με τα σωστά και τα λάθη των γονιών μας!Απλά εγώ θέλω το παιδί μου να μεγαλώσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και να μην του δημιουργήσω άθελά μου κάποιο τραύμα που μπορεί να το κουβαλάει για πολύ καιρό!!Όπως επίσης θέλω να κάνει και να πάρει οσα εγώ δεν έκανα και δεν πήρα μεγαλώνοντας!!Μεγάλη κουβέντα!!!

Εμένα τον δικό μου δεν τον σώζει τίποτα!!Οι ελπίδες μου εναποκεινται στον χαρακτήρα του!!Να πηγαίνει στον πατέρα του και να του μιλάει συνέχεια, να μην σταματάει και ειδικά όταν ξυπνάει!!Να βγάλω το άχτι μου τόσο καιρό που εγώ του μίλαγα και αυτός ούτε που μου απαντάγε!!

Αυτό με τον αποθηλασμο δεν το είχα σκεφτεί!!Έχεις δίκιο!!! 

πρίν από 29 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Σ'ευχαριστώ τόσο πολύ για τα καλά σου λόγια ❤️ Ο,τι σου είπα το εννοώ,θεωρώ ότι δεν κάνεις τίποτα λάθος και πιστεύω πως μια νέα μαμά είναι τόσο εξαντλημένη σωματικά και ψυχολογικά,που το τελευταίο πράγμα που της χρειάζεται,είναι να την αγχωνουν για τις πιπιλες. Να χαίρεσαι τον μικρό σου γίγαντα ❤️ Εμένα η δικιά μου μολις πέντε κιλά και 58εκατοστα,η γάτα μας πιο μεγάλη είναι 🤣

Να χαίρεσαι την μικρή σου πριγκίπισσα!!Δε χρειάζεται να είναι μεγαλύτερη!Δύσκολα κουμαντάρεις ένα μεγάλο μωρό!!Θεωρώ ότι είναι μια χαρα, μην κρίνεις από τον δικό μου γίγαντα (αχ και γω έτσι τον φωνάζω γίγαντα μου!!!!!) εμείς είμαστε στα ανώτερα φυσιολογικά των κιλών και γενικά, έτσι μας είπε η παιδίατρος!!

Σ'ευχαριστώ πολύ!!❤❤ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Ε ναιιι

Ο Robin ηταν και κάπως γλυκούλης κάποτε. Άσε που το χιούμορ δίνει “κάτι” στον άντρα. Την άλλη την ποντικομαμή τι την ήθελα; Εκείνη την ώρα επρεπε να καταλάβω οτι η προσπάθεια πάει άπατη 😂

Με Κούλη πρέπει να ήταν τρομακτικό !!!!😂😂 Χωρίς πλάκα τσεκαρε ονειροκρίτη ,εάν δεις με πρωθυπουργό όνειρο κάτι σημαίνει !

1 hour ago, Troia είπε:

Και τους 2 δεν τους λες και ομορφάντρες...🤣🤣🤣

@Troia  σου έχω στείλει πμ για το βελονισμό ,μήπως σου ξέφυγε το έχεις λάβει;

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Ele@n said:

εντάξει γέλασα!!!! αλήθεια, την έπεσες ή σου την έπεσε ο κούλης;

Ήταν κάπως σαν συμφωνημένο, χωρίς πολλά πολλά, σαν να είχαμε παράνομη σχέση καιρο. Θυμάμαι ότι ειχα σκοπό να του ζητήσω και ρουσφέτι μετά 😂

19 minutes ago, Maroxmarox said:

Με Κούλη πρέπει να ήταν τρομακτικό !!!!😂😂 Χωρίς πλάκα τσεκαρε ονειροκρίτη ,εάν δεις με πρωθυπουργό όνειρο κάτι σημαίνει !

@Troia  σου έχω στείλει πμ για το βελονισμό ,μήπως σου ξέφυγε το έχεις λάβει;

Μέχρι σεξ με αφεντικό κατάφερα να βρω σε ονειροκρίτη, παραπάνω σε ηγεσία δεν είχε. Λέει οτι ίσως αρχίζω να σκέφτομαι κι εγω μια ηγετική θέση. Μήπως να πολιτευτώ;;;; 🤣

  • Χαχα 9

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Georgiakou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Σημερα εκανα την χοριακη μου και είναι 424.(έβαλα 2 βλαστοκυστες 5ημερων).Ειναι καλή ;

Ναι κορίτσι μου θ ανέβει και άλλο, κάθε μέρα θ ανεβαίνει !!! Συγχαρητήρια 😍😍😍

Καλησπερα κορίτσια έχω μια ερωτησουλα μήπως γνωρίζει κάποια κοπέλα 

Πριν τρεις βδομάδες ήταν ξεκινήσω την διαδικασία της εξωσωματικής δυστηχως είχα μία κυστη από αριστερά και δεν προχωρησα , το θέμα είναι ότι είμαι στην 16 μέρα του κυκλου και με ήρθε η περιοδος πολυ νωρίς (πρωτη φορα οι μέρες του κυκλου μου είναι 28) γνωρίζει καμια σας τι μπορεί να είναι??? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Georgiakou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Σημερα εκανα την χοριακη μου και είναι 424.(έβαλα 2 βλαστοκυστες 5ημερων).Ειναι καλή ;

πολυ καλη συγχαρητηρια! ποτε εκανες ετ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , Georgiakou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Σημερα εκανα την χοριακη μου και είναι 424.(έβαλα 2 βλαστοκυστες 5ημερων).Ειναι καλή ;

Από ότι έχω καταλάβει εδώ μέσα είναι εξαιρετική όχι απλά καλή !!! Συγχαρητήρια θερμά κ καλούς διπλασιασμούς !!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Georgiakou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Σημερα εκανα την χοριακη μου και είναι 424.(έβαλα 2 βλαστοκυστες 5ημερων).Ειναι καλή ;

Πολλά Συγχαρητήρια!!!Καλούς διπλασιασμους!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Καλησπερα σε όλες, μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα της χοριακης, 138!!! Δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα, είμαι συγκρατημένη αισιόδοξη, εύχομαι να διπλασιαστεί 🙂😊

Συγχαρητήρια καλούς διπλασιασμους!!!!!Ειδες που ήσουν απαισιόδοξη? Θετικές σκέψεις από εδώ και πέρα παρακαλώ!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Georgiakou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Σημερα εκανα την χοριακη μου και είναι 424.(έβαλα 2 βλαστοκυστες 5ημερων).Ειναι καλή ;

Συγχαρητήρια, είναι αρκετά καλή, μπορεί να είναι και δίδυμα 🙂

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...