Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Σας ευχαριστώ όλες!!! Έχω επαναληπτική την Τετάρτη. Σε αυτή την εμβρυομεταφορα το έντονο σύμπτωμα που είχα από τα μισά και μετά... και ακόμα το έχω.. είναι η δυσπεψια. Ότι τρώω το νιώθω σα να έφαγα μισο αρνί. Και τώρα έχουν ξεκινήσει και πονακια χαμηλά...τίποτα άλλο. Ουτε στήθος πρησμενο, ούτε καφέ σαν την προηγούμενη έμβρυομεταφορα που η χοριακη ανέβηκε ελάχιστα και έπεσε ούτε σαν άλλες εμβρυομεταφορες που είχα δεκατα. Και έχασα στην εμβρυομεταφορα και 1,8 σε κιλά...ότι πήρα από την κορτιζόνη στην προετοιμασία πριν την εμβρυομεταφορα το έχασα κατά την εμβρυομεταφορα γιατί λόγω της δυσπεψιας δε μπορούσα να φάω πολύ. Εσύ πως νιώθεις λογω αναμονης? Ευτυχώς είσαι εξωτερικό και Παρασκευή έχει μικροβιολογικα ανοιχτά. Ελλάδα ολα κλείνουν αύριο, Τετάρτη ξανά. 

      Σε ευχαριστώ πολύ! 🥰

       

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , Troia είπε:

Αν είναι πρόσφατο, δεν το έχω λάβει, αν έιναι παλιό, σου έχω απαντήσει και το έχω σβήσει. Μπορέις να προσπαθήσεις να μου απαντήσεις;

Χθες σου το έστειλα με πμ. Μήπως θυμήθηκες να ρωτήσεις τη βελονιστρια σου αν βοηθάει να ξεκινήσω βελονισμό τώρα που είμαι σε καταστολή για ετ; Η ακόμη δεν θα κάνω τίποτα ;θα είναι νωρίς ίσως;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια ποια είναι η γνώμη σας για κορτιζόνη στην ετ σε περίπτωση Χασιμότο; Η Οικονομόπουλου λέει δεν την χρειάζομαι σε καμία περίπτωση και να μην πάρω, η Λευκού λέει να πάρω. Το ίδιο και για το Σαλοσπίρ. Στην 1η είχα κάνει χωρίς και στις άλλες δύο με. Δεν ξέρω τι να κάνω στην επόμενη όμως 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια….μια ερώτηση να κάνω ως άσχετη…οι αντιπηκτικές που χρησιμεύουν μετά την ετ;;στην 1η προσπάθεια δεν μου είχε γράψει,τώρα για τη 2η μου έγραψε τις inohep…ξέχασα να τη ρωτήσω….

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , vasoula88 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια….μια ερώτηση να κάνω ως άσχετη…οι αντιπηκτικές που χρησιμεύουν μετά την ετ;;στην 1η προσπάθεια δεν μου είχε γράψει,τώρα για τη 2η μου έγραψε τις inohep…ξέχασα να τη ρωτήσω….

Αν δεν έχεις κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλια στις δινουν προληπτικα μήπως κ έχεις θρομβοφιλια. 

πρίν από 13 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια ποια είναι η γνώμη σας για κορτιζόνη στην ετ σε περίπτωση Χασιμότο; Η Οικονομόπουλου λέει δεν την χρειάζομαι σε καμία περίπτωση και να μην πάρω, η Λευκού λέει να πάρω. Το ίδιο και για το Σαλοσπίρ. Στην 1η είχα κάνει χωρίς και στις άλλες δύο με. Δεν ξέρω τι να κάνω στην επόμενη όμως 

Νομίζω το χασιμοτο δεν είναι κ τόσο αποτρεπτικό για εγκυμοσυνη εκτός κ αν τα αντισώματα σου είναι τόσο υψηλά ώστε να δημιουργούν υποψία ότι εμποδίζουν οποτε με την κορτιζονη να ξεγελάσει το σύστημα 

πρίν από 17 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια ποια είναι η γνώμη σας για κορτιζόνη στην ετ σε περίπτωση Χασιμότο; Η Οικονομόπουλου λέει δεν την χρειάζομαι σε καμία περίπτωση και να μην πάρω, η Λευκού λέει να πάρω. Το ίδιο και για το Σαλοσπίρ. Στην 1η είχα κάνει χωρίς και στις άλλες δύο με. Δεν ξέρω τι να κάνω στην επόμενη όμως 

Γενικα παντως με τα αυτοανοσα επειδή τα καλύπτει ένα μυστήριο στο πως θα αντιδράσει κάθε οργανισμός γενικα νομιζω δοκιμάζουν οτι μπορούν 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια ποια είναι η γνώμη σας για κορτιζόνη στην ετ σε περίπτωση Χασιμότο; Η Οικονομόπουλου λέει δεν την χρειάζομαι σε καμία περίπτωση και να μην πάρω, η Λευκού λέει να πάρω. Το ίδιο και για το Σαλοσπίρ. Στην 1η είχα κάνει χωρίς και στις άλλες δύο με. Δεν ξέρω τι να κάνω στην επόμενη όμως 

Εγώ έχω και μου είχε δώσει ο Ντικ. Μικρή δόση βέβαια, το είχα πει στον ενδοκρινολόγο δεν μου είχε πει τίποτα. Σαλοσπιρ δεν έπαιρνα, έκανα τα ενεσακια.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια ποια είναι η γνώμη σας για κορτιζόνη στην ετ σε περίπτωση Χασιμότο; Η Οικονομόπουλου λέει δεν την χρειάζομαι σε καμία περίπτωση και να μην πάρω, η Λευκού λέει να πάρω. Το ίδιο και για το Σαλοσπίρ. Στην 1η είχα κάνει χωρίς και στις άλλες δύο με. Δεν ξέρω τι να κάνω στην επόμενη όμως 

Δεν νομίζω ότι θα βγάλεις άκρη, συζήτησε το με τον γιατρό και πες του ευθέως τι σου λένε και τι πιστεύει και αυτός. Εγώ ρώτησα πριν δυο μέρες αν θα χρειαστεί στην επόμενη ετ να πάρω αντιπηκτικές, ασπιρίνη κλπ επειδή έχω κάνει τον έλεγχο και είμαι οκ και μου απάντησαν ότι τα δίνουν όλα αυτά λόγω των πολλών φαρμάκων που παίρνουμε και ότι ναι θα τα πάρω. Πάντως και η Οίκον. μου είχε πει ότι ακολουθώ κανονικά το πρωτόκολλο του γιατρού (με μόνη ένσταση την ασπιρίνη, χωρίς όμως να ειναι κάθετη)

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Σποράκι said:

Δεν νομίζω ότι θα βγάλεις άκρη, συζήτησε το με τον γιατρό και πες του ευθέως τι σου λένε και τι πιστεύει και αυτός. Εγώ ρώτησα πριν δυο μέρες αν θα χρειαστεί στην επόμενη ετ να πάρω αντιπηκτικές, ασπιρίνη κλπ επειδή έχω κάνει τον έλεγχο και είμαι οκ και μου απάντησαν ότι τα δίνουν όλα αυτά λόγω των πολλών φαρμάκων που παίρνουμε και ότι ναι θα τα πάρω. Πάντως και η Οίκον. μου είχε πει ότι ακολουθώ κανονικά το πρωτόκολλο του γιατρού (με μόνη ένσταση την ασπιρίνη, χωρίς όμως να ειναι κάθετη)

Δεν ξερω ρε γαμώτο. Η μία πιστεύει οτι έχω γεμίσει τον οργανισμό μου ουσίες περιττές που δεν τις χρειάζομαι καθολου και να πάω πιο “clean” στην επόμενη και η άλλη οτι θα με βοηθήσουν στην θετική έκβαση της προσπάθειας. Η αλήθεια ειναι πως βαρέθηκα πια τα φάρμακα, μπούχτισα, αλλά και απο την άλλη θες η κάθε προσπάθεια να εχει το 100% από μεριάς σου. 
Παρεμπιπτόντως μίλησα και με τις δυο αλλά και με την ενδοκρινολόγο μου για τις ταχυκαρδίες που έλεγα αλλά και οι 3 μου είπαν οτι δεν μπορούν να το συνδέσουν με κάτι.  

25 minutes ago, linaa said:

Αν δεν έχεις κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλια στις δινουν προληπτικα μήπως κ έχεις θρομβοφιλια. 

Νομίζω το χασιμοτο δεν είναι κ τόσο αποτρεπτικό για εγκυμοσυνη εκτός κ αν τα αντισώματα σου είναι τόσο υψηλά ώστε να δημιουργούν υποψία ότι εμποδίζουν οποτε με την κορτιζονη να ξεγελάσει το σύστημα 

Γενικα παντως με τα αυτοανοσα επειδή τα καλύπτει ένα μυστήριο στο πως θα αντιδράσει κάθε οργανισμός γενικα νομιζω δοκιμάζουν οτι μπορούν 

Δεν ξέρω ποια νούμερα θεωρούνται πολύ υψηλά. Ειναι αρκετά πανω απο τις φυσιολογικές τιμές αλλά η Οικον ειπε πως αυτο ειναι το Χασιμότο, ειναι λογικό 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , linaa είπε:

Αν δεν έχεις κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλια στις δινουν προληπτικα μήπως κ έχεις θρομβοφιλια. 

Νομίζω το χασιμοτο δεν είναι κ τόσο αποτρεπτικό για εγκυμοσυνη εκτός κ αν τα αντισώματα σου είναι τόσο υψηλά ώστε να δημιουργούν υποψία ότι εμποδίζουν οποτε με την κορτιζονη να ξεγελάσει το σύστημα 

Γενικα παντως με τα αυτοανοσα επειδή τα καλύπτει ένα μυστήριο στο πως θα αντιδράσει κάθε οργανισμός γενικα νομιζω δοκιμάζουν οτι μπορούν 

Σε ευχαριστω για την απάντηση…έχω κάνει για θρομβοφιλια κ είναι όλα οκ… είχα ξανακάνει αντιπηκτικές μετά από ένα χειρουργείο ορθοπαιδικής φύσεως…προληπτικα μου είχε πει…απλά δεν ήξερα με την ετ πως σχετίζονται…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν ξερω ρε γαμώτο. Η μία πιστεύει οτι έχω γεμίσει τον οργανισμό μου ουσίες περιττές που δεν τις χρειάζομαι καθολου και να πάω πιο “clean” στην επόμενη και η άλλη οτι θα με βοηθήσουν στην θετική έκβαση της προσπάθειας. Η αλήθεια ειναι πως βαρέθηκα πια τα φάρμακα, μπούχτισα, αλλά και απο την άλλη θες η κάθε προσπάθεια να εχει το 100% από μεριάς σου. 
Παρεμπιπτόντως μίλησα και με τις δυο αλλά και με την ενδοκρινολόγο μου για τις ταχυκαρδίες που έλεγα αλλά και οι 3 μου είπαν οτι δεν μπορούν να το συνδέσουν με κάτι.  

Δεν ξέρω ποια νούμερα θεωρούνται πολύ υψηλά. Ειναι αρκετά πανω απο τις φυσιολογικές τιμές αλλά η Οικον ειπε πως αυτο ειναι το Χασιμότο, ειναι λογικό 

Έχεις χρόνο να το σκεφτείς και αν θες τη γνώμη μου οι ταχυκαρδίες θα μπορούσαν να είναι και από άγχος. Με τόση συσσωρευμένη πίεση κάπου θα ξεσπάει και ο οργανισμός μας! Επίσης θα μπορούσες για να σου φύγει και η ιδέα να κάνεις μια επίσκεψη σε έναν καρδιολόγο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν ξερω ρε γαμώτο. Η μία πιστεύει οτι έχω γεμίσει τον οργανισμό μου ουσίες περιττές που δεν τις χρειάζομαι καθολου και να πάω πιο “clean” στην επόμενη και η άλλη οτι θα με βοηθήσουν στην θετική έκβαση της προσπάθειας. Η αλήθεια ειναι πως βαρέθηκα πια τα φάρμακα, μπούχτισα, αλλά και απο την άλλη θες η κάθε προσπάθεια να εχει το 100% από μεριάς σου. 
Παρεμπιπτόντως μίλησα και με τις δυο αλλά και με την ενδοκρινολόγο μου για τις ταχυκαρδίες που έλεγα αλλά και οι 3 μου είπαν οτι δεν μπορούν να το συνδέσουν με κάτι.  

Δεν ξέρω ποια νούμερα θεωρούνται πολύ υψηλά. Ειναι αρκετά πανω απο τις φυσιολογικές τιμές αλλά η Οικον ειπε πως αυτο ειναι το Χασιμότο, ειναι λογικό 

Κοίτα στις φυσικές συλλήψεις μου δεν έπαιρνα τίποτα. Μόνο φιλισιν και τα του θυρεοειδούς. Μια χαρά γαντζωθηκαν άσχετα με την έκβαση. Απλά στην περίπτωση της εξωσωματικής που γενικότερα προσπαθείς να ξεγελάσεις τον οργανισμό για να νομίζει ότι λειτουργεί μόνος του τα πρωτόκολλα βάζουν μπόλικες ουσίες. Οπότε το χάσιμοτο από μόνο του δεν ειναι αποτρεπτικό για τη σύλληψη.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 minutes ago, Σποράκι said:

Έχεις χρόνο να το σκεφτείς και αν θες τη γνώμη μου οι ταχυκαρδίες θα μπορούσαν να είναι και από άγχος. Με τόση συσσωρευμένη πίεση κάπου θα ξεσπάει και ο οργανισμός μας! Επίσης θα μπορούσες για να σου φύγει και η ιδέα να κάνεις μια επίσκεψη σε έναν καρδιολόγο.

Δεν νομίζω. Επειδή ξέρω τον οργανισμό μου, ξέρω πως αντιδράει το σώμα μου σε μεγάλη πίεση, αυτό δεν ήταν από άγχος. Και εκείνοι για καρδιολόγο μου είπαν αλλά με δυο τόσο μεμονωμένα περιστατικά και μόνο σε διαδικασία ετ με τόσα φάρμακα, τι να μου πει κι αυτός;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν νομίζω. Επειδή ξέρω τον οργανισμό μου, ξέρω πως αντιδράει το σώμα μου σε μεγάλη πίεση, αυτό δεν ήταν από άγχος. Και εκείνοι για καρδιολόγο μου είπαν αλλά με δυο τόσο μεμονωμένα περιστατικά και μόνο σε διαδικασία ετ με τόσα φάρμακα, τι να μου πει κι αυτός;

Όταν λες ταχυκαρδία μήπως ήταν στιγμιαίο σαν πεταρισμα;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν νομίζω. Επειδή ξέρω τον οργανισμό μου, ξέρω πως αντιδράει το σώμα μου σε μεγάλη πίεση, αυτό δεν ήταν από άγχος. Και εκείνοι για καρδιολόγο μου είπαν αλλά με δυο τόσο μεμονωμένα περιστατικά και μόνο σε διαδικασία ετ με τόσα φάρμακα, τι να μου πει κι αυτός;

Σίγουρα εσυ ξέρεις καλύτερα τον εαυτό σου αλλά οι ταχυκαρδίες είναι σύμπτωμα άγχους ή κρίσης πανικού, όπου εμείς δεν είμαστε σε θέση να το καταλάβουμε. Λογικό να ψάχνεις κάτι να αλλάξεις ή να διορθώσεις στην επόμενη ετ αλλά δεν πιστεύω ότι έχεις κάποιο θέμα, άλλωστε έχεις κάνει όλες τις εξετάσεις. Είναι θέμα χρόνου να πέσεις στο καλό έμβρυο, μπορεί να ήταν και δίπλα από αυτά που επέλεξαν δεν ξέρεις. Πάντως όλο και πλησιάζεις στον στόχο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Ele@n said:

Όταν λες ταχυκαρδία μήπως ήταν στιγμιαίο σαν πεταρισμα;

Ήταν σαν να παθαίνεις ηλίαση κάπως 

10 minutes ago, Σποράκι said:

Σίγουρα εσυ ξέρεις καλύτερα τον εαυτό σου αλλά οι ταχυκαρδίες είναι σύμπτωμα άγχους ή κρίσης πανικού, όπου εμείς δεν είμαστε σε θέση να το καταλάβουμε. Λογικό να ψάχνεις κάτι να αλλάξεις ή να διορθώσεις στην επόμενη ετ αλλά δεν πιστεύω ότι έχεις κάποιο θέμα, άλλωστε έχεις κάνει όλες τις εξετάσεις. Είναι θέμα χρόνου να πέσεις στο καλό έμβρυο, μπορεί να ήταν και δίπλα από αυτά που επέλεξαν δεν ξέρεις. Πάντως όλο και πλησιάζεις στον στόχο!

🙏


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

Σίγουρα εσυ ξέρεις καλύτερα τον εαυτό σου αλλά οι ταχυκαρδίες είναι σύμπτωμα άγχους ή κρίσης πανικού, όπου εμείς δεν είμαστε σε θέση να το καταλάβουμε. Λογικό να ψάχνεις κάτι να αλλάξεις ή να διορθώσεις στην επόμενη ετ αλλά δεν πιστεύω ότι έχεις κάποιο θέμα, άλλωστε έχεις κάνει όλες τις εξετάσεις. Είναι θέμα χρόνου να πέσεις στο καλό έμβρυο, μπορεί να ήταν και δίπλα από αυτά που επέλεξαν δεν ξέρεις. Πάντως όλο και πλησιάζεις στον στόχο!

Κι εγώ αυτό πιστεύω @kateriiina25, πως είναι καθαρά θέμα τύχης και πως μέσα σε όλα αυτά τα έμβρυα είναι παραπάνω του ενός παιδιά σου! Υπομονή, θα έρθει η ώρα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...