Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

15 minutes ago, Kate33 said:

Καλησπέρα, έχω θυρεοειδή από τα 15, έχουν ολες οι γυναίκες στην οικογένεια μου(μαμά, θεία, γιαγιά) και είχα ανεβασμένη TSH για αυτό έπαιρνα thyrormone. Όχι για το Χασιμότο. Για το χασιμοτο προσπάθησα να τα ρίξω με σελήνιο κ βιταμίνες που το διάβασα στο Ίντερνετ. 

Επιβεβαιώνω, σελήνιο μου έχει δώσει και εμένα η ενδοκρινολόγος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , MarGe2022 είπε:

Επιβεβαιώνω, σελήνιο μου έχει δώσει και εμένα η ενδοκρινολόγος!

 

πρίν από 25 λεπτά , Kate33 είπε:

Καλησπέρα, έχω θυρεοειδή από τα 15, έχουν ολες οι γυναίκες στην οικογένεια μου(μαμά, θεία, γιαγιά) και είχα ανεβασμένη TSH για αυτό έπαιρνα thyrormone. Όχι για το Χασιμότο. Για το χασιμοτο προσπάθησα να τα ρίξω με σελήνιο κ βιταμίνες που το διάβασα στο Ίντερνετ. 

Σεληνιο των 200 παίρνεις; Επίσης δεν ξέρω αν παίρνεις βιταμίνες οι οποίες περιέχουν ιωδιο και μου είχε πει ο ενδοκρινολόγος ότι δε πρέπει να λαμβάνω λόγω χασιμοτο ,εσύ τι κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Κι εγώ την ειχα στο 0,7 και σημερα την μέτρησα μετα απο την ετ που έπαιρνα ολα τα φάρμακα και ηταν 3,5 . Μου ειπε ομως η ενδοκρινολόγος οτι η αύξηση απο τα cyclacur ειναι πλασματική και να μην ανησυχω 

Το ξερω κοπέλα μου οτι σαν λύση θα ηταν ιδανική ομως στην μια περίπτωση πρεπει να δώσω ολα αυτα τα λεφτά μαζεμένα συν μετά την μεταφορά ενώ τωρα μπορω να προχωράω σε μεταφορές όποτε μαζεύω. Για να ελέγξω ολα αυτα τα έμβρυα θελω τα ιδια με το να τα μεταφέρω, ίσως και περισσότερα. Αλλά ευελπιστώ πως δεν θα χρειαστεί να τα εξαντλήσω για να φτάσω στον στόχο μου. Τωρα αυτό για τις αποβολές που λες, η αλήθεια ειναι πως έχω άγνοια κινδύνου. Δεν έχω φτάσει σε αυτο το σημείο και δεν ξερω πως ειναι ούτε συναισθηματικά ούτε οργανικά. 
Σε ευχαριστω πάντως, ξερω πως το λες και πράγματι θα ηταν η καλύτερη λύση. 

Όλα θα πάνε καλά! Να έχεις πίστη, όταν έχουμε την υγεία μας μπορούμε να ελπίζουμε σε ένα μωρό, όσο δύσκολη κι αν είναι η προσπάθεια! Όλα αυτά είναι μέσα στη ζωή! Και είναι χαρούμενα γεγονότα, ακόμα και οι αποτυχίες, προσπαθείς για κάτι ευχάριστο! Όλα καλά θα έρθουν, θα δεις ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Kate33 είπε:

Καλησπέρα, έχω θυρεοειδή από τα 15, έχουν ολες οι γυναίκες στην οικογένεια μου(μαμά, θεία, γιαγιά) και είχα ανεβασμένη TSH για αυτό έπαιρνα thyrormone. Όχι για το Χασιμότο. Για το χασιμοτο προσπάθησα να τα ρίξω με σελήνιο κ βιταμίνες που το διάβασα στο Ίντερνετ. 

Σε τι δόση; Ποιο σκεύασμα; Το είχα ρωτήσει στον ενδοκρινολόγο και δεν φάνηκε θερμός ..


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Ele@n είπε:

Σε τι δόση; Ποιο σκεύασμα; Το είχα ρωτήσει στον ενδοκρινολόγο και δεν φάνηκε θερμός ..

Έπαιρνα NAC της Now το οποίο είχε και σελήνιο. Κ τρώω και 2-3 βραζιλιάνικα φυστικια την ημέρα. Αλλά κατά καιρούς έχω πάρει ovamax, fertilisation, NAC, L-arginine, ινοσιτολη κτλ, όποτε ίσως όλα βοήθησαν να πέσουν τα αντισωματα. Κ αλλαγή σε διατροφή, λίγο γυμναστική, έκοψα τα χημικά. Ας δούμε κ το αποτέλεσμα…

εντωμεταξυ κορίτσια τις πρώτες μέρες μετά την ετ είχα συνέχεια κράμπες, χθες είχα έντονες κράμπες. Σήμερα τίποτα, απλά πρησμένο στήθος. Εκανα ετ την Δευτέρα με 3ης ημέρας. Τι γίνεται άραγε;;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Kate33 είπε:

Έπαιρνα NAC της Now το οποίο είχε και σελήνιο. Κ τρώω και 2-3 βραζιλιάνικα φυστικια την ημέρα. Αλλά κατά καιρούς έχω πάρει ovamax, fertilisation, NAC, L-arginine, ινοσιτολη κτλ, όποτε ίσως όλα βοήθησαν να πέσουν τα αντισωματα. Κ αλλαγή σε διατροφή, λίγο γυμναστική, έκοψα τα χημικά. Ας δούμε κ το αποτέλεσμα…

εντωμεταξυ κορίτσια τις πρώτες μέρες μετά την ετ είχα συνέχεια κράμπες, χθες είχα έντονες κράμπες. Σήμερα τίποτα, απλά πρησμένο στήθος. Εκανα ετ την Δευτέρα με 3ης ημέρας. Τι γίνεται άραγε;;

Είσαι κοντά στις μέρες εμφύτευσης τώρα.οποτε υπομονή γιατί τα συμπτώματα μπερδεύονται και με τα φάρμακα.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Angot είπε:

καλημέρα κορίτσια με πήραν τώρα από το κεντρο ! γονιμοποιήθηκαν και τα 2 🙃 τώρα περιμένουμε να δούμε αν θα τα βάλουμε κατάψυξη !

Τέλεια!!! Συγχαρητήρια, εύχομαι να εξελιχθούν και τα δύο 😊

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2023 at 11:05 ΜΜ, linaa είπε:

Για την ανεπαρκεια πλακούντα δεν υπάρχει ακριβώς θεραπεια . Ξεκουραση αντιπυκτικες κ πολύ συχνη παρακολουθήση κ συνήθως τα περνούν τα μωρα αρκετά νωρίς για να μην ζοριστουν. Κάθε εγκυμοσύνη ομως εχει αλλο πλακούντα δεν σημαίνει ότι το ξαναπαθαινεις . 

Σε ευχαριστώ πολύ Λίνα  !!!!

11 ώρες πρίν, Arriel_83 είπε:

Καλά αυτά που λέει ο Τσουκαλάς, έως ένα σημείο όμως. Κοινώς λέει ότι η διατροφή παίζει ρόλο σε διάφορες παθήσεις από έχουμε και κυρίως στα αυτοάνοσα. Που το πιστεύω. Ο άντρας μου έχει αυτοάνοσο αρθρίτιδα, του έκοψα την γλουτένη και σταμάτησε να έχει συμπτώματα.

Είναι καλό να διάβασες αυτά που λέει και να τα ακολουθήσεις όσο μπορείς. 

Σε ευχαριστώ πολύ που μοιράζεσαι την εμπειρία με τον άντρα σου! Προσπάθησα να βρω κριτικές και ήμουν σε δίλημμα .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αγγελική2021 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Λίνα  !!!!

Σε ευχαριστώ πολύ που μοιράζεσαι την εμπειρία με τον άντρα σου! Προσπάθησα να βρω κριτικές και ήμουν σε δίλημμα .

Εύχομαι να περάσουν γρηγορα όλες οι δυσκολίες κ να απαλύνει ο πόνος . Κ γρηγορα να ερθει ένα υγιές μωράκι με ανέμελη εγκυμοσυνη κ γλυκιά μετέπειτα ζωή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

Εύχομαι να περάσουν γρηγορα όλες οι δυσκολίες κ να απαλύνει ο πόνος . Κ γρηγορα να ερθει ένα υγιές μωράκι με ανέμελη εγκυμοσυνη κ γλυκιά μετέπειτα ζωή. 

Σε ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου !!! Ευχομαι σε σένανε, και κάθε μια από εμάς,  που παλεύει, αγωνιά και μοχθει να καταφέρει ότι θα γεμίσει την ψυχή της. Ο δρόμος είναι δύσκολος αλλά αξίζει.

4 αγγελάκια έχω εκεί ψηλά αλλα προσδοκω τη στιγμή που θα κρατήσω στην αγκαλια μου το υγιές μωρο μου να κλαίμε μαζί 🙏🙏🙏

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2023 at 10:22 ΜΜ, Maroxmarox είπε:

Χθες σου το έστειλα με πμ. Μήπως θυμήθηκες να ρωτήσεις τη βελονιστρια σου αν βοηθάει να ξεκινήσω βελονισμό τώρα που είμαι σε καταστολή για ετ; Η ακόμη δεν θα κάνω τίποτα ;θα είναι νωρίς ίσως;

Το μήνυμά σου δεν το έλαβα. Σου έστειλα εγώ τώρα, ελπίζω να το έλαβες

On 27/1/2023 at 1:51 ΜΜ, Giouli36 είπε:

Βασικά ξέρω ότι μια μητερα μπορεί να μεγαλώσει ενα παιδι χωρίς καθοδήγηση από βιβλία και συμβουλές από ειδικούς!οι γονείς μας αλλά και εγώ η ίδια μια χαρά μεγαλώσαμε με τα σωστά και τα λάθη των γονιών μας!Απλά εγώ θέλω το παιδί μου να μεγαλώσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και να μην του δημιουργήσω άθελά μου κάποιο τραύμα που μπορεί να το κουβαλάει για πολύ καιρό!!Όπως επίσης θέλω να κάνει και να πάρει οσα εγώ δεν έκανα και δεν πήρα μεγαλώνοντας!!Μεγάλη κουβέντα!!!

Εμένα τον δικό μου δεν τον σώζει τίποτα!!Οι ελπίδες μου εναποκεινται στον χαρακτήρα του!!Να πηγαίνει στον πατέρα του και να του μιλάει συνέχεια, να μην σταματάει και ειδικά όταν ξυπνάει!!Να βγάλω το άχτι μου τόσο καιρό που εγώ του μίλαγα και αυτός ούτε που μου απαντάγε!!

Αυτό με τον αποθηλασμο δεν το είχα σκεφτεί!!Έχεις δίκιο!!!

Όχι, εγώ ένιωθα και νιώθω ότι έχω ανάγκη να διαβάζω, διότι δεν έχω γνώσεις παιδιατρικής, ούτε παιδοψυχολογίας, ούτε παιδαγωγικής και οι ειδικοί είναι εκείνοι που γνωρίζουν καλύτερα από εμένα. Όσο για τη μητέρα μου, άλλα τα έκανε σωστά και άλλα λάθος...

On 28/1/2023 at 10:48 ΜΜ, Αγγελική2021 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !!

Ηθελα να  ρωτήσω αν καμία έχει εμπειρία από ανεπάρκεια πλακούντα και πως το αντιμετώπισε ; 
Επίσης όσα κοριτσιούδα ειστε από Αθήνα έχει καμία εμπειρία από τις μεταβολομικες αναλύσεις του Τσουκαλά ; Έχει κάποια βοηθηθεί ή έχει ακούσει κάτι ;; 
Λέει για ενέργεια του κυττάρου, διαχείριση φλεγμονής και ελεγχος του μικροβιωματος και σκέφτηκα μήπως βοηθούσε την όλη κατάσταση αλλά δεν έχω βρει κριτικές στον Ίντερνετ ….

Ευχαριστω εκ των προτέρων !

Θυμάμαι μια κοπέλα που έγραφε εδώ παλιά ότι είχε πάει σε αυτόν. Θυμάμαι το όνομά της, αλλά όχι το username της, οπότε δε μπορώ να την κάνω tag...Όμως όταν μιλήσαμε κατ' ιδίαν ανακαλύψαμε ότι στο τέλος της ημέρας ο Τσουκαλάς της είχε πει ό,τι ακριβώς είχα μάθει εγώ από τη βελονίστριά μου και από την κα. Τσεκούρα στο Έλενα και όλα αυτά μετά από πανάκριβες εξετάσεις...Δυστυχώς η κα. Τσεκούρα έχει βγει στη σύνταξη και δε γνωρίζω αν η αντικαταστάτριά της έχει ασχοληθεί τόσο σε βάθος με τη διατροφή. Και ξέρω επίσης ότι έχουν πλέον σταματήσει να κάνουν τις εξετάσεις για τις δυσανεξίες στις τροφές...

Επειδή δεν έχω χρόνο, αλλά και πολλά από αυτά που ήξερα τα έχω ξεχάσει, κάνε μία αναζήτηση στο ίντεντετ για τις φλεγμονώδεις και τις αντιφλεγμονώδεις τροφές, για το μικροβίωμα να τρως γιαούρτι με πέτσα ή κεφίρ ή αριάνι ή τουρσί και όσο για την ενέργεια των κυττάρων, βοηθάει το CoQ10. Θα σου έλεγα να διαβάσεις το βιβλίο it starts with the egg και τον οδηγό διατροφής του site to make a mommy. Αν θέλεις, σου τα στέλνω σε .pdf

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Βγήκαν τα αποτελέσματα της 2ης χοριακής από 138 που ήταν την Παρασκευή αυξήθηκε στα 554 🙂Ανακούφιση

@Αγάπ και @silvy22 έχετε προγραμματίσει να κάνετε τον 1ο υπέρηχο; Μετά από πόσες μέρες σας είπαν;

Μπράβο !!! Εγω έκανα 3 χοριακες η τελευταία έφτασε κοντά 3 χιλιάδες και μου είπαν να πάω μετά απο μια εβδομάδα αρα θα πάω Παρασκευή 

εσυ τι οδηγίες έχεις ; Ίσως σου πει άλλη μια χοριακη σε 3 μέρες 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , silvy22 είπε:

Μπράβο !!! Εγω έκανα 3 χοριακες η τελευταία έφτασε κοντά 3 χιλιάδες και μου είπαν να πάω μετά απο μια εβδομάδα αρα θα πάω Παρασκευή 

εσυ τι οδηγίες έχεις ; Ίσως σου πει άλλη μια χοριακη σε 3 μέρες 

Εμένα ούτε καν μου σύστησαν να κάνω την 2η χοριακή, μου είπαν απλώς εάν θέλω να την κάνω, να την κάνω για ψυχολογικούς λόγους και την έκανα μόνη μου. Μου έχουν πει συν 10 μέρες από την πρώτη θετική χοριακή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...