Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Εμένα ούτε καν μου σύστησαν να κάνω την 2η χοριακή, μου είπαν απλώς εάν την θέλω να την κάνω να την κάνω για ψυχολογικούς λόγπυς και την έκανα μόνη μου. Μου έχουν πει συν 10 μέρες από την πρώτη θετική χοριακή.

Α ναι το θυμήθηκα

Αρα θα πας την άλλη εβδομάδα , γνώμη μου μη βιαστείς να πας , όσο πιο μετά τοσο περισσότερα θα δείτε, μέρα με τη μέρα τα σπορακια μεγαλώνουν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , silvy22 είπε:

Α ναι το θυμήθηκα

Αρα θα πας την άλλη εβδομάδα , γνώμη μου μη βιαστείς να πας , όσο πιο μετά τοσο περισσότερα θα δείτε, μέρα με τη μέρα τα σπορακια μεγαλώνουν 

Ναι, συμφωνώ! Προς το τέλος της άλλης εβδομάδας, μην σου πω αρχές της μεθεπόμενης εβδομάδας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Ναι, συμφωνώ! Προς το τέλος της άλλης εβδομάδας, μην σου πω αρχές της μεθεπόμενης εβδομάδας

Αν αντέχεις καλά θα ήταν 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🧿🧿🧿

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/29/2023 at 1:03 PM, Maroxmarox said:

 

Σεληνιο των 200 παίρνεις; Επίσης δεν ξέρω αν παίρνεις βιταμίνες οι οποίες περιέχουν ιωδιο και μου είχε πει ο ενδοκρινολόγος ότι δε πρέπει να λαμβάνω λόγω χασιμοτο ,εσύ τι κάνεις;

ναι, των 200! οι βιταμίνες που παίρνω δεν έχουν ιώδιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , Ele@n είπε:

Και δυστυχώς δεν προχώρησε κανένα... τζάμπα όλα...

Κρίμα βρε κορίτσι, έχετε κάποιο θέμα με το σπερμα; Αν δεν κάνω λάθος είχες πει ότι στην προηγούμενη διέγερση είχες πάει καλά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες!!!! είχα μπει ξανα το καλοκαίρι και μιλουσα με πολλές από εσάς χαιρομαι πολυ για όλες τις νέες θετικές χοριακές και θελω να συγχαρώ όλες τις νέες μανούλες !!!! εγώ δυστυχώς μετα την προσπάθεια μου με το σφακ εχω μονο 1 εμβρυο στην κατάψυξη και έκτοτε εβγαλα κυστη και μετα προσπαθούσα φυσιολογικα μεχει και σημερα ππυ αδιαθετησα 😭😭😭. ειμαι παλι στο μηδέν! ψάχνω αλλο γιατρο , βοηθήστε με σας παρακαλώ με γνώμες τι να κανω . έχω απελπιστεί με την έλλειψη ενδιαφέροντος από το γιατρο που εμπιστεύτηκα και απο το σώμα μου που δεν τα καταφέρνει. θυμίζω ηλικια πια 43 , αμη χαμηλη 0.15 περσι μετρημένη ,ε2 κατω απο 30 και fsh 10 με 12 σε όσους κύκλους παρακολούθησα. στείλτε μου μηνύματα αν δεν θέλετε εδω σας παρακαλώ βοηθήστε με κι εμένα να καταφέρω να ζησω το θαύμα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 58 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Λυπάμαι πολύ 🥺 

Τώρα τι σκέφτεσαι να κάνεις;

Θα ενημερώσω πάνω και θα δω τι θα προτείνει.. θέλω να πιστεύω άλλο πρωτόκολλο 

πρίν από 36 λεπτά , silvy22 είπε:

Κρίμα πφφφ αν αλλάζατε πρωτόκολλο ;

Νομίζω αυτό λέει η λογική 

πρίν από 54 λεπτά , Σποράκι είπε:

Κρίμα βρε κορίτσι, έχετε κάποιο θέμα με το σπερμα; Αν δεν κάνω λάθος είχες πει ότι στην προηγούμενη διέγερση είχες πάει καλά.

Ναι, είχαμε πάει καλά αλλά είχα άλλη ηλικία...

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, EvgeniaCher είπε:

Βγήκαν τα αποτελέσματα της 2ης χοριακής από 138 που ήταν την Παρασκευή αυξήθηκε στα 554 🙂Ανακούφιση

@Αγάπ και @silvy22 έχετε προγραμματίσει να κάνετε τον 1ο υπέρηχο; Μετά από πόσες μέρες σας είπαν;

Συγχαρητήρια!!!!Όλα πάνε τέλεια!!

Εγώ έκανα τον υπέρηχο την ίδια εβδομάδα γιατί η χοριακη μου ήταν υπερβολικά υψηλή και ήθελε να δει τι γινεται....τελικά είδαμε 2 σάκους!Αλλά όλα ακόμα παίζονται αφού ήταν νωρίς για εμβρυικα στοιχεία, μόλις ακούσω τις καρδούλες ίσως ηρεμήσω! Καλά το πάει ο γιατρός σου νομίζω και να πας νωρίς δεν θα προλάβει να δει τα σημαντικά, γιατί να σε πεδευει?

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, eva13232 said:

καλησπέρα σε όλες!!!! είχα μπει ξανα το καλοκαίρι και μιλουσα με πολλές από εσάς χαιρομαι πολυ για όλες τις νέες θετικές χοριακές και θελω να συγχαρώ όλες τις νέες μανούλες !!!! εγώ δυστυχώς μετα την προσπάθεια μου με το σφακ εχω μονο 1 εμβρυο στην κατάψυξη και έκτοτε εβγαλα κυστη και μετα προσπαθούσα φυσιολογικα μεχει και σημερα ππυ αδιαθετησα 😭😭😭. ειμαι παλι στο μηδέν! ψάχνω αλλο γιατρο , βοηθήστε με σας παρακαλώ με γνώμες τι να κανω . έχω απελπιστεί με την έλλειψη ενδιαφέροντος από το γιατρο που εμπιστεύτηκα και απο το σώμα μου που δεν τα καταφέρνει. θυμίζω ηλικια πια 43 , αμη χαμηλη 0.15 περσι μετρημένη ,ε2 κατω απο 30 και fsh 10 με 12 σε όσους κύκλους παρακολούθησα. στείλτε μου μηνύματα αν δεν θέλετε εδω σας παρακαλώ βοηθήστε με κι εμένα να καταφέρω να ζησω το θαύμα!!!!

Τι έγινε στην προηγούμενη προσπάθεια σου κοπέλα μου; γιατί λες ότι υπάρχει έλλειψη ενδιαφέροντος; Πόσα έμβρυα είχατε μαζέψει και με ποιον τρόπο;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Troia είπε:

Το μήνυμά σου δεν το έλαβα. Σου έστειλα εγώ τώρα, ελπίζω να το έλαβες

Όχι, εγώ ένιωθα και νιώθω ότι έχω ανάγκη να διαβάζω, διότι δεν έχω γνώσεις παιδιατρικής, ούτε παιδοψυχολογίας, ούτε παιδαγωγικής και οι ειδικοί είναι εκείνοι που γνωρίζουν καλύτερα από εμένα. Όσο για τη μητέρα μου, άλλα τα έκανε σωστά και άλλα λάθος...

Θυμάμαι μια κοπέλα που έγραφε εδώ παλιά ότι είχε πάει σε αυτόν. Θυμάμαι το όνομά της, αλλά όχι το username της, οπότε δε μπορώ να την κάνω tag...Όμως όταν μιλήσαμε κατ' ιδίαν ανακαλύψαμε ότι στο τέλος της ημέρας ο Τσουκαλάς της είχε πει ό,τι ακριβώς είχα μάθει εγώ από τη βελονίστριά μου και από την κα. Τσεκούρα στο Έλενα και όλα αυτά μετά από πανάκριβες εξετάσεις...Δυστυχώς η κα. Τσεκούρα έχει βγει στη σύνταξη και δε γνωρίζω αν η αντικαταστάτριά της έχει ασχοληθεί τόσο σε βάθος με τη διατροφή. Και ξέρω επίσης ότι έχουν πλέον σταματήσει να κάνουν τις εξετάσεις για τις δυσανεξίες στις τροφές...

Επειδή δεν έχω χρόνο, αλλά και πολλά από αυτά που ήξερα τα έχω ξεχάσει, κάνε μία αναζήτηση στο ίντεντετ για τις φλεγμονώδεις και τις αντιφλεγμονώδεις τροφές, για το μικροβίωμα να τρως γιαούρτι με πέτσα ή κεφίρ ή αριάνι ή τουρσί και όσο για την ενέργεια των κυττάρων, βοηθάει το CoQ10. Θα σου έλεγα να διαβάσεις το βιβλίο it starts with the egg και τον οδηγό διατροφής του site to make a mommy. Αν θέλεις, σου τα στέλνω σε .pdf

Τροια αν μπορείς σε παρακαλώ να μου το στείλεις το mail μου είναι [email protected]  

Γενικά τρώγω υγιεινά αλλά τώρα 2 χρόνια με 3 εγκυμοσύνες και αποβολές ο οργανισμός μου τα έχει παίξει λίγο μετά τη 2ρη αποβολη μου βρήκαν ότι με πειράζει η γλουτενη έχω τα γονίδιά αλλά όχι τα αντισώματα, τώρα μετά την 3η αποβολη είχα πάρει μηχανάκι για το ζάχαρο με έβγαζε το πρωί υπογλυκαιμική και 2 ώρες μετά 160 ζάχαρο.

Σίγουρα έχει να κάνει πως έχω πιεστεί, αγχωθεί,  στεναχωρεθεί αλλά αν μπορώ να κάνω κάτι θέλω να το κάνω…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...