Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ήθελα να σας ρωτήσω τι πράγματα κάνατε για εσάς αλλά και για τους άντρες σας να  προετοιμαστειτε  για την εξωσωματικη? Εννοώ από διατροφή αλλά και από διάφορα σκευάσματα. Τι σας βοήθησε? Διαβάζω διαφορά και έχω μπερδευτεί καθώς είμαι καινούρια σε όλα αυτά. Εμείς όπως σας έχω πει έχουμε θέμα με το σπέρμα. 

Ο άντρας μου πήρε μόνο για ένα 3μηνο βιταμίνες για να βελτιώσει το σπέρμα, που ήταν ήδη καλό βέβαια. Ένα μικρό θεματάκι με τη μορφολογία μόνο είχε στο 2% και με τις βιταμίνες πήγε στο 4%, αλλά είχε πάρα πολύ ανεβασμένα όλα τα άλλα νούμερα, οπότε δεν ήταν και απαραίτητες οι βιταμίνες, τις πήρε για το έξτρα. Εγώ έκανα περισσότερα πράγματα, γιατί λόγω ηλικίας χρειαζόταν μεγαλύτερη υποστήριξη το σύστημά μου. Πήρα βιταμίνες για περισσότερο καιρό, έκοψα το αλκοόλ, έπινα πάρα πολύ νερό και βελτίωσα πολύ τη διατροφή μου, αν το ψάξεις θα δεις ότι υπάρχουν τροφές που βοηθάνε πολύ και άλλες που καλό είναι να αποφεύγονται και αυτά τα τηρούσα πολύ αυστηρά. Επίσης ξεκίνησα βελονισμό, γιατί βοηθάει στην καλύτερη ποιότητα των ωαρίων αλλά και στην καλή αιμάτωση της μήτρας και ομοιοπαθητική για να υποστηρίξω τον οργανισμό μου. Η σωματική άσκηση επίσης βοηθάει, αλλά όχι σε υπερβολικό βαθμό. Έκανα και κάποιους διαλογισμούς που οραματίζεσαι τα ωάρια σου και μελλοντικά το παιδί και βάζεις πρόθεση, αυτό κυρίως γιατί με χαλάρωνε και με κρατούσε σε μια επαφή με το στόχο μου, που εύκολα για να σου πω την αλήθεια τον χάνω μέσα σ' αυτή την άχαρη διαδικασία. Καλή αρχή και καλή επιτυχία σας εύχομαι! 

πρίν από 20 λεπτά , ksvolimi είπε:

Ονομα και πραμα εισαι κοριτσι μου! Σε ευχαριστω πολυ για την ενθάρρυνση .. Ναι οσον αφορα τον αριθμο των εμβρύων θα το συζητησουμε οταν ανεβω στο ιασω με το καλο οταν αδιαθετήσω να αποφασίσουμε..

Χαχαχα!! Μα γι' αυτό είμαστε εδώ καλέ! Τα πιστεύω όλα όσα είπα! Αφού έχετε καλές πιθανότητες, δε τα λέω στον αέρα! Πίστεψε το!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , happiness79 είπε:

Ο άντρας μου πήρε μόνο για ένα 3μηνο βιταμίνες για να βελτιώσει το σπέρμα, που ήταν ήδη καλό βέβαια. Ένα μικρό θεματάκι με τη μορφολογία μόνο είχε στο 2% και με τις βιταμίνες πήγε στο 4%, αλλά είχε πάρα πολύ ανεβασμένα όλα τα άλλα νούμερα, οπότε δεν ήταν και απαραίτητες οι βιταμίνες, τις πήρε για το έξτρα. Εγώ έκανα περισσότερα πράγματα, γιατί λόγω ηλικίας χρειαζόταν μεγαλύτερη υποστήριξη το σύστημά μου. Πήρα βιταμίνες για περισσότερο καιρό, έκοψα το αλκοόλ, έπινα πάρα πολύ νερό και βελτίωσα πολύ τη διατροφή μου, αν το ψάξεις θα δεις ότι υπάρχουν τροφές που βοηθάνε πολύ και άλλες που καλό είναι να αποφεύγονται και αυτά τα τηρούσα πολύ αυστηρά. Επίσης ξεκίνησα βελονισμό, γιατί βοηθάει στην καλύτερη ποιότητα των ωαρίων αλλά και στην καλή αιμάτωση της μήτρας και ομοιοπαθητική για να υποστηρίξω τον οργανισμό μου. Η σωματική άσκηση επίσης βοηθάει, αλλά όχι σε υπερβολικό βαθμό. Έκανα και κάποιους διαλογισμούς που οραματίζεσαι τα ωάρια σου και μελλοντικά το παιδί και βάζεις πρόθεση, αυτό κυρίως γιατί με χαλάρωνε και με κρατούσε σε μια επαφή με το στόχο μου, που εύκολα για να σου πω την αλήθεια τον χάνω μέσα σ' αυτή την άχαρη διαδικασία. Καλή αρχή και καλή επιτυχία σας εύχομαι! 

Χαχαχα!! Μα γι' αυτό είμαστε εδώ καλέ! Τα πιστεύω όλα όσα είπα! Αφού έχετε καλές πιθανότητες, δε τα λέω στον αέρα! Πίστεψε το!!! 

 @happiness79 καλημέρα ! Μόλις διάβασα ότι κάνεις βελονισμό. Έχω ξεκινήσεις κι εγώ εδώ και 2 μήνες αλλά όχι στην Αθήνα. Θα μπορούσες να μου πεις σε ποια συχνότητα σου είπαν να κάνεις συνεδρίες και γενικά βελονίτσες σε ποια σημεία σου βάζουν?

Απ ότι έχω καταλάβει, ο βελονισμός βοηθάει στην καλύτερη αιμάτωση της μήτρας και των ωοθηκών.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Στον φάκελο που πήρες από το λογιστήριο, λογικά ήταν μέσα και το dvd. 
Εγώ εχω μπερδευτεί λίγο. Άρα κι εγώ έκανα scratching; Ο Σφακ στην διαγνωστική υστεροσκόπηση κάνει πάντα; 

Δεν πήρα καποιο φακελο...Δεν ξερω αν κανει παντα ..

1 hour ago, happiness79 είπε:

Αυτό που μου έχει πει εμένα ο δικός μου γιατρός πάντως, είναι ότι όταν γίνει ένα απλό scratching, τότε ιδανικά τον επόμενο κύκλο είναι καλό να γίνει η ετ. Αν όμως γίνει και υστεροσκόπηση και scratching, τότε καλό είναι να μείνει ένας μήνας κενός, ώστε να ηρεμήσει η μήτρα. 

Μα το επεμβατικο ειναι το σκρατσινγκ...Αν η υστεροσκοπηση ειναι απλα διαγνωστικη δεν υπάρχει λογος φαντάζομαι να αφησεις κυκλο να περασει...Αν γινει επεμβατική γιατί υπάρχουν συμφυσεις δεν το γνωρίζω...Εμενα ήταν διαγνωστική με σκρατσινγκ προφανώς...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!
Καθε ποτε λετε μπορουμε να κανουμε ετ εφοσον εχουμε κατεψυγμενα?Και για την προετοιμασια ετ δεν επιβαρυνομαστε με λιγα φαρμακα...
Γιατι οι γυναικολογοι σου λενε οτι μπορεις και αμεσως αν δεν κανω λαθος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 hours ago, happiness79 said:

Αυτό ακριβώς που περιγράφεις ήταν η δική μου πρώτη εμβρυομεταφορά, με 2 έμβρυα 3ης μέρας που προέκυψαν από γονιμοποίηση ωαρίων που είχα καταψύξει σε μικρότερη ηλικία. Που από τα 5 γονιμοποιήθηκαν τα 2 και δεν έγινε καν εμφύτευση. Μετά έμαθα ότι τα κατεψυγμένα ωάρια δεν δίνουν καλές πιθανότητες. Που δυστυχώς επιβεβαιώθηκε και στη δική μου περίπτωση και στη δική σου. Να το ξέραμε εξ αρχής να είχαμε κάνει τουλάχιστον φυσικούς κύκλους να μην παίρναμε τζάμπα ορμόνες... 

Είστε στον ίδιο γιατρό με την @Angot. Μήπως συνηθίζει τα, 3ης μέρας γενικά ο συγκεκριμένος? Αναρωτιέμαι... 

Κοριτσια μου γεια σας!! Για πειτε μου οσες πηγατε με κατεψυγμενα ωαρια πως ´ηγαν οι γονιμοποιησεις;; Ποσο παλια τα καταψυξατε; Γιατι εγω εχω 8 στην καταψυξη απο τον Νοεμβριο κ σκεφτομαι να τα γονιμοποιησω τωρα κ παω για προεμφυτευτικο γονιδιου! Εμενα μου ειπε η εμβρυολογος οτι τον τελευταιο χρονο η δυο χρησιμοποιειται μια αλλη διαδικασια που ειναι πιο ασφαλης κ δεν χανεις ωαρια κατα την αποψυξη…εχω το γονιδιο εχω να κανω κ για χρωμοσωματα με βλεπω να μενω με αδεια χερια!! Εχω αγχωθει τοσο πολυ!!

 

κ για τα κοριτσια πιο πανω που αντιδρουν κ αγχονονται κ εγω το ιδιο!! Νομιζω οτι αυτο που με κουραζει παρα πολυ ειναι αυτη η αναμονη για το καθετι!! Αναμονη για εξετασεις! Αναμονη για αποτελεσμετα! Αναμονη για την περιοδο κ να ξεκινησεις! Αναμονη για το ποσα ειναι καλα! Αναμονη για το ποσα γονιμοποιηθηκαν. Αναμονη για το ποσα θα φτασουν βλαστοκυστες! Κ παει λεγοντας…κ δεν λεω να αποτυχεις κιολας!!!!

Συγνωμη για την γκρινια κ το κατεβατο!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, happiness79 είπε:

Ο άντρας μου πήρε μόνο για ένα 3μηνο βιταμίνες για να βελτιώσει το σπέρμα, που ήταν ήδη καλό βέβαια. Ένα μικρό θεματάκι με τη μορφολογία μόνο είχε στο 2% και με τις βιταμίνες πήγε στο 4%, αλλά είχε πάρα πολύ ανεβασμένα όλα τα άλλα νούμερα, οπότε δεν ήταν και απαραίτητες οι βιταμίνες, τις πήρε για το έξτρα. Εγώ έκανα περισσότερα πράγματα, γιατί λόγω ηλικίας χρειαζόταν μεγαλύτερη υποστήριξη το σύστημά μου. Πήρα βιταμίνες για περισσότερο καιρό, έκοψα το αλκοόλ, έπινα πάρα πολύ νερό και βελτίωσα πολύ τη διατροφή μου, αν το ψάξεις θα δεις ότι υπάρχουν τροφές που βοηθάνε πολύ και άλλες που καλό είναι να αποφεύγονται και αυτά τα τηρούσα πολύ αυστηρά. Επίσης ξεκίνησα βελονισμό, γιατί βοηθάει στην καλύτερη ποιότητα των ωαρίων αλλά και στην καλή αιμάτωση της μήτρας και ομοιοπαθητική για να υποστηρίξω τον οργανισμό μου. Η σωματική άσκηση επίσης βοηθάει, αλλά όχι σε υπερβολικό βαθμό. Έκανα και κάποιους διαλογισμούς που οραματίζεσαι τα ωάρια σου και μελλοντικά το παιδί και βάζεις πρόθεση, αυτό κυρίως γιατί με χαλάρωνε και με κρατούσε σε μια επαφή με το στόχο μου, που εύκολα για να σου πω την αλήθεια τον χάνω μέσα σ' αυτή την άχαρη διαδικασία. Καλή αρχή και καλή επιτυχία σας εύχομαι! 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Equality είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!
Καθε ποτε λετε μπορουμε να κανουμε ετ εφοσον εχουμε κατεψυγμενα?Και για την προετοιμασια ετ δεν επιβαρυνομαστε με λιγα φαρμακα...
Γιατι οι γυναικολογοι σου λενε οτι μπορεις και αμεσως αν δεν κανω λαθος...

Κοιτα στην ετ επειδη δεν ειναι επεμβατική σαν την διέγερση θεωρητικά μπορεις να πας αμεσα εξαρταται βεβαια απο πολλους παράγοντες τωρα αν καποια κοπελα ειχε εντελως αρνητικο αποτελεσμα γιατι να μη παει αμεσα μολις αδιαθετησει .. αν τωρα μετα απο ΕΤ ειχες παλινδρομη τοτε θελει πιο πολυ χρονο..!γιατι αργεις και να αδιαθετήσεις .. αρα ειναι σχετικό σιγουρα ομως σε περιπτωση μη εμφύτευσης μπορεις αμεσα να πας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια βλέπω συζητάτε πολύ για το κατακερματισμό dna εμάς ο κύριος ασβέστης όταν είδε τις εξετάσεις δν μας σύστησε να κάνουμε κατακερματισμό dna μας είπε δν νομίζω να έχετε προβλήμα βέβαια διαβάζω ότι ένα καλό σπέρμοδιαγραμα μπορεί αν έχει κ υψηλό κατακερματισμό εμείς κάναμε 10 βλαστοκυστες άριστης ποιότητας υπάρχει περίπτωση να υπάρχει υψηλός κατακερματισμος?

Link to comment
Share on other sites

Μου εκανε τρομερη εντυπωση κατι αλλο που ξεχασα να σας πω απο την ετ.
Εκεινη την ημερα ηταν μαζι μου μια κοπελα που επειδη ειπε δεν πινει πολυ νερο οπως εγω,θα της εκανε ο γιατρος της (τον κο Κλεντζερη ειχε) ετ στα τυφλα,χωρις να χει πιει νερο και χωρις υπερηχο.
Νομιζω το χω ακουσει και για τον Παντο αυτο.Σας εχει τυχει?Τι αποψη εχετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Equality είπε:

Μου εκανε τρομερη εντυπωση κατι αλλο που ξεχασα να σας πω απο την ετ.
Εκεινη την ημερα ηταν μαζι μου μια κοπελα που επειδη ειπε δεν πινει πολυ νερο οπως εγω,θα της εκανε ο γιατρος της (τον κο Κλεντζερη ειχε) ετ στα τυφλα,χωρις να χει πιει νερο και χωρις υπερηχο.
Νομιζω το χω ακουσει και για τον Παντο αυτο.Σας εχει τυχει?Τι αποψη εχετε?

Εμενα μου εχει τυχει στον προηγουμενο γιατρο μου εκανε χωρις νερο υπερηχο νομιζω οτι αυτοι το κανουν λογω εμπειρίας οπως ο Π… και αλλα μεγαλα ονόματα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Εχω ανοιξει ενα θεμα συζητησης ,αλλα θελησα να γραψω και εδω μηπως καποια εχει παρομοια περιπτωση με τη δικη μου. 

Παιρνω inderal λογω θυροειδη.Υπαρχει καποια κοπελα που να εκανε αγωγη με inderal και να της ειπε ο γιατρος να το "κοψει" το χαπι,ωστε να πετυχει εμφυτευση,στην εμβρυομεταφορα..?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kallo είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες 

Είδα νωρίτερα ότι περνας από Επιτροπή σε λίγες μέρες κ ρωτουσες για τη διεύθυνση κατοικίας. Να σου πω ότι κ εγώ είχα αγχωθεί γιατί ήταν καταχωρημενες άλλες διευθυνσεις κ επειδη δεν ήξερα τι παιζει με την επιτροπη μιλήσαμε με τον λογιστή μας, έκανε κάπου αίτημα κ άλλαξε στο συστημα μέσα σε μια ημέρα. Καλή επιτυχία! 

14 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Α δεν το ξερα ! Σευχαριστω

Ναι είναι η πρώτη μου φορά,! Εσένα? Αύριο έχω ξανα υπερηχο 

Καλησπέρα! Πρώτη φορά κ εγώ. Μάλλον τις ίδιες μέρες θα ξεκινήσαμε γιατί κ εγώ σήμερα είχα 2ο υπέρηχο. Σήμερα ο γιατρός είδε περιπου 15 ωοθηλακια κ είχα Ε2 3700. Εσυ? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Penaki είπε:

Είδα νωρίτερα ότι περνας από Επιτροπή σε λίγες μέρες κ ρωτουσες για τη διεύθυνση κατοικίας. Να σου πω ότι κ εγώ είχα αγχωθεί γιατί ήταν καταχωρημενες άλλες διευθυνσεις κ επειδη δεν ήξερα τι παιζει με την επιτροπη μιλήσαμε με τον λογιστή μας, έκανε κάπου αίτημα κ άλλαξε στο συστημα μέσα σε μια ημέρα. Καλή επιτυχία! 

Ευχαριστώ πολύ. Από ότι μου είπαν άλλα κορίτσια δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά θα το κοιτάξω 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Ο γιατρός μου ειναι αυτος που λες... Δεν μου ειπε πως δεν κανει στον επόμενο κυκλο η εμβρυομεταφορα...για τον ιδιο κυκλο μου ειχε πει οτι δεν κανει

Εννοείται ότι ο γιατρός ξέρει καλύτερα και αυτόν ακούμε,,,γνώμη μου πάντα αυτόν να ακούσεις,,,αν μη τί αλλο έχει τοσες επιτυχιες ο άνθρωπος,,,σίγουρα ξερει τί κανει!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

19 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Νομίζω πως η @winspert δεν έκανε scratching. Αν η υστεροσκόπηση είναι καθαρά διαγνωστική δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο η μέρα που την κάνεις. Εγώ την είχα κάνει μαζί με ωοληψία (με τον Σφακ)

Έχεις δίκιο για αυτό,,,αν είναι μόνο διαγνωστική θεωρώ πως δεν επηρεάζει κάπου,,,είχες επιτυχία αγαπημένη, να μας δώσεις θάρρος και δύναμη!!!!!!!!???????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...