Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Simodoro είπε:

Δεν μου έδωσε κάποια απάντηση, ρώτησα σήμερα που με πήραν από το εμβρυολογικο αν ήταν ανώριμα γιατί γονινοποιηθηκαν τασα λίγα και μου είπαν πως δεν ήταν καλά 

Θα ξανά μιλήσουμε την Κυριακή που θα είναι Τρίτης ημέρας 

Εννοούσα αν σου έχει δώσει κάποια πιθανή εξήγηση για τις προηγούμενες αποτυχίες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 hours ago, Equality said:

Επιβεβαιώνονται αρα οι φοβίες μου γιατί και εμένα όλα όσα γονιμοποιήθηκαν την πρώτη μέρα έφτασαν έως και την 3η μέρα και μάλιστα ήταν καλής ποιότητας αλλά την 5η μέρα έμεινε μόνο 1 και προφανώς φταίει ο ανδρικός παράγοντας σε αυτό. Φτάνει μόνο να δούμε αν έκανε σωστά ο γιατρός που μου έβαλε 3ης ημέρας. Ίσως παίξει ρόλο και ο παράγοντας τύχη σε αυτό. Επίσης εμείς μπορεί να κάναμε γλέντι με το 2% μορφολογία που μας είπαν γιατί ο άντρας μου μέχρι πρότινος είχε 0% όμως δεν παύει να είναι ένα κακό σπέρμα.

 Εσείς δεν έχετε ελέγξει τον παράγοντα σπέρμα; Δεν έχετε κάνει κάποιο σπερμοδιάγραμμα;

Φυσικά έχουμε κάνει σπερμοδιαγραμμα. Έχει αριθ/ ml 82 εκατ αλλά ζωηρή ευθυγραμμη κινητ 14 που είναι μικρό νουμερο, αλλά μορφολογία φυσιολογικη 41%. Αυτό ήταν το τελευταίο διάγραμμα που έκανε πριν 20 μέρες λίγο μετά από κορωνοιο χωρίς όμως πυρετο. Τον περασμενο Οκτώβριο όμως ήταν καλυτερο... 

Είναι πολυ καλό παντως που ο γιατρός είπε να κάνουμε κ έξτρα εξετάσεις. Γιατί δεν είναι τόσο καλό όσο ηταν πριν τον κορωνοιο αλλά κ προληπτικα να αποκλεισουμε όλα τα άλλα. Με αυτό το σπερμα φαντάσου περυσι τον Ιανουάριο είχαμε φυσική εγκυμοσύνη... αλλά τότε δεν ξέρω τιμές κ φυσικά ουτε λογος για κορωνοιο. Ο γιατρός έγραψε να κάνουμε MIOXIS κ DFI. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Φυσικά έχουμε κάνει σπερμοδιαγραμμα. Έχει αριθ/ ml 82 εκατ αλλά ζωηρή ευθυγραμμη κινητ 14. Αυτό ήταν το τελευταίο που έκανε πριν 20 μέρες λίγο μετά από κορωνοιο χωρίς όμως πυρετο. Τον περασμενο Οκτώβριο ήταν καλυτερο... 

Είναι πολυ καλό παντως που ο γιατρός είπε να κάνουμε κ έξτρα εξετάσεις. Γιατί δεν είναι τόσο καλό όσο ηταν πριν τον κορωνοιο αλλά κ προληπτικα να αποκλεισουμε όλα τα αλλά. Με αυτό το σπερμα φαντάσου περυσι τον Ιανουάριο είχαμε φυσική εγκυμοσύνη... αλλά τότε δεν ξέρω τιμές κ φυσικά ουτε λογος για κορωνοιο. 

 

 Μορφολογία ξέρεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Nai 41%

Πάντως το διάγραμμα γράφει μέσα ότι ΦΤ=α+β >  32% κ έχει 14+12=26%

Άρα καλό είναι να το ψαξουμε

 

 Προφανώς από τις τιμές που μου λες δεν έχετε πάει σε κάποιο εξειδικευμένο διαγνωστικό. Εκεί οι max τιμές μορφολογίας είναι 4%

 Για την κινητικότητα μη σε απασχολεί τόσο γιατί από τη στιγμή που θα κάνετε μικρογονιμοποίηση παίρνουν εκεινοι τα σπερματοζωάρια και τα βάζουν στο ωάριο

 Προτίμησε αυτή τη φορά να πάτε π.χ. στο Λυμπερόπουλο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Bookthiefy said:

Κορίτσι μου 1 και καλό! Μπορεί αυτό να είναι το τυχερό σου. Άσε που τα ωάρια απο φυσικό κύκλο είναι και ποιοτικά. Μακάρι να πάνε όλα καλά, καλή τύχη σας εύχομαι! 

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Όμως εγώ αναρρωτιομουν... Αφου πηρα σερπαφαρ κ πηραμε πριν 6 ημέρες 6 ωάρια κ κανένα αποτέλεσμα, γιατί να προχωρησει αυτό το συγκεκριμένο δηλαδή το 7ο? Αυτό θεωρείται φυσικου κυκλου δηλαδή? Σήμερα είμαι 19η μέρα περιοδου με Ε2 800+. Βέβαια ίσως έχει ελπίδες ο γιατρός.. 

7 minutes ago, Equality said:

 Προφανώς από τις τιμές που μου λες δεν έχετε πάει σε κάποιο εξειδικευμένο διαγνωστικό. Εκεί οι max τιμές μορφολογίας είναι 4%

 Για την κινητικότητα μη σε απασχολεί τόσο γιατί από τη στιγμή που θα κάνετε μικρογονιμοποίηση παίρνουν εκεινοι τα σπερματοζωάρια και τα βάζουν στο ωάριο

 Προτίμησε αυτή τη φορά να πάτε π.χ. στο Λυμπερόπουλο

Σε ευχαριστώ πολυ. Αν είναι Αθήνα αυτός που λες εννοείται θα παμε εκεί. 

2 hours ago, happiness79 said:

Μόλις μου είπε μία φίλη μου ότι σκέφτεται να κάνει κατάψυξη ωαρίων και ότι ο γιατρός της που δεν κάνει ο ίδιος εξωσωματικές, τη σύστησε σε κάποιους συνεργάτες του στο embryolab και στο ivf athens center στο Μαρούσι. Ξέρετε αν αυτά τα δύο κέντρα είναι αξιόπιστα και αν έχουν καλό εμβρυολογικό? Της είπα ότι θα πάρω την πολύτιμη γνώμη σας! Ευχαριστώ! 

Το ξέρω, αυτό λένε. Αλλά το σημαντικότερο που ενδιαφέρει την ενδοκρινολόγο αυτή τη στιγμή είναι η προλακτίνη, μπορεί να τη βάζει σαν προτεραιότητα και γι' αυτό να έδωσε αυτή την οδηγία, τι να σου πω. Καθηγήτρια πανεπιστημίου είναι, αποκλείεται να μην ξέρει τι λέει! Πάντως αυτό με το 9 η ώρα για να είμαι ειλικρινής δεν το καταλαβαίνω, γιατί αν κάποια ξυπνάει πιο αργά η μέρα της ξεκινάει επίσης πιο αργά. 

❤️

Στο IVF Athens Center έχω κάνει κρυο συντήρηση ωαριων πριν 5 χρόνια. Είναι εξαιρετικοί όλοι τους εκεί κ ο γιατρός Αθανασίου κ οι εμβρυολογοι. 

Το συστήνω ανεπιφύλακτα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Υπάρχει κάτι που με προβληματίζει και θα ήθελα τη γνώμη σας... Περιμένω περίοδο για να κάνω τον ορμονολογικό επανέλεγχο και μου είπαν να πάω 2η-3η μέρα του κύκλου και ότι αυτό που τους ενδιαφέρει είναι να έχω κόκκινο αίμα και ροή όταν θα τις κάνω. Ιδανική μέρα για μένα είναι η 2η μέρα του κύκλου. Η περίοδος μου δεν είναι πάντα η ίδια, μερικές φορές μου ξεκινάει απότομα από την 1η μέρα και έχω τη ροή που θέλουν 1η και 2η μέρα και άλλες φορές έρχεται πιο ήπια την 1η μέρα και έχω περισσότερη ροή τη 2η και την 3η. Γι' αυτό λέω ότι η ιδανική μέρα θα είναι η 2η. Κανονικά περίοδο περίμενα χθες-σήμερα, αλλά δε μου έχει έρθει ακόμα, ούτε νομίζω ότι θα μου έρθει τελικά σήμερα (αφήστε που κάθε φορά που καθυστερεί σκέφτομαι βρε μπας και είμαι έγκυος, χαχαχα, αυτό το λέω για να ευθυμήσουμε λιγάκι!!). Φοβάμαι ότι θα έρθει αύριο και ότι η ιδανική μου μέρα θα είναι η Κυριακή, που θα είναι κλειστά όμως. Τι λέτε να κάνω? Αν έρθει αύριο, μήπως να πάω αύριο για τις εξετάσεις, ή να το αφήσω για τη Δευτέρα? 

Χαχα, καλό!! Θα τα παίρνεις για το πρώτο 3μηνο, προετοιμάσου!!!

Καλησπέρα από ότι ξέρω αν τύχει Κυριακή μπορείς να πας σε μια κλινική/ νοσοκομείο κι εκεί βγαίνουν άμεσα οι εξετάσεις 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο φόρουμ εδώ. Είμαι κι εγώ στον φάση εξωσωματικών από το 2019 και ακόμη στις προσπάθειες αν θέλετε μπορώ να μπω κι εγώ στην παρέα σας; Εύχομαι τα καλύτερα σύντομα…

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , kaposetsi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο φόρουμ εδώ. Είμαι κι εγώ στον φάση εξωσωματικών από το 2019 και ακόμη στις προσπάθειες αν θέλετε μπορώ να μπω κι εγώ στην παρέα σας; Εύχομαι τα καλύτερα σύντομα…

Καλώς όρισες κοπέλα μου! Πολύ μ' αρέσει η εικόνα διάλεξες! Κι εγώ τα ίδια χρόνια με σένα είμαι σε προσπάθειες. Θέλεις να μας πεις μερικά πράγματα για σένα, για το ιστορικό σου, για να γνωριστούμε? Σε τι φάση είσαι τώρα? Εύχομαι να έχεις μια θετική έκβαση σύντομα! 

πρίν από 12 λεπτά , Simodoro είπε:

Δυστυχως όχι, συμβαίνουν αυτά είμαι και 40 χειμωνων 

Μωρέ συμβαίνουν σίγουρα. Εντάξει, δε μου φαίνεται απαγορευτική η ηλικία σου, σε καμία περίπτωση! Τόσες και τόσες φυσικές συλλήψεις γίνονται σε αυτές τις ηλικίες! Παρ' όλα αυτά δεν είναι κακό να υποστηρίξεις τον οργανισμό σου με βιταμίνες και διατροφή, βοηθάει. Εύχομαι να τα καταφέρεις πολύ σύντομα! 

πρίν από 12 λεπτά , Simodoro είπε:

Δυστυχως όχι, συμβαίνουν αυτά είμαι και 40 χειμωνων 

Μωρέ συμβαίνουν σίγουρα. Εντάξει, δε μου φαίνεται απαγορευτική η ηλικία σου, σε καμία περίπτωση! Τόσες και τόσες φυσικές συλλήψεις γίνονται σε αυτές τις ηλικίες! Παρ' όλα αυτά δεν είναι κακό να υποστηρίξεις τον οργανισμό σου με βιταμίνες και διατροφή, βοηθάει. Εύχομαι να τα καταφέρεις πολύ σύντομα! 

πρίν από 12 λεπτά , Simodoro είπε:

Δυστυχως όχι, συμβαίνουν αυτά είμαι και 40 χειμωνων 

Μωρέ συμβαίνουν σίγουρα. Εντάξει, δε μου φαίνεται απαγορευτική η ηλικία σου, σε καμία περίπτωση! Τόσες και τόσες φυσικές συλλήψεις γίνονται σε αυτές τις ηλικίες! Παρ' όλα αυτά δεν είναι κακό να υποστηρίξεις τον οργανισμό σου με βιταμίνες και διατροφή, βοηθάει. Εύχομαι να τα καταφέρεις πολύ σύντομα! 

πρίν από 12 λεπτά , Simodoro είπε:

Δυστυχως όχι, συμβαίνουν αυτά είμαι και 40 χειμωνων 

Μωρέ συμβαίνουν σίγουρα. Εντάξει, δε μου φαίνεται απαγορευτική η ηλικία σου, σε καμία περίπτωση! Τόσες και τόσες φυσικές συλλήψεις γίνονται σε αυτές τις ηλικίες! Παρ' όλα αυτά δεν είναι κακό να υποστηρίξεις τον οργανισμό σου με βιταμίνες και διατροφή, βοηθάει. Εύχομαι να τα καταφέρεις πολύ σύντομα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


32 minutes ago, Iraki2022 said:

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Όμως εγώ αναρρωτιομουν... Αφου πηρα σερπαφαρ κ πηραμε πριν 6 ημέρες 6 ωάρια κ κανένα αποτέλεσμα, γιατί να προχωρησει αυτό το συγκεκριμένο δηλαδή το 7ο? Αυτό θεωρείται φυσικου κυκλου δηλαδή? Σήμερα είμαι 19η μέρα περιοδου με Ε2 800+. Βέβαια ίσως έχει ελπίδες ο γιατρός.. 

Nαι, υπάρχει περίπτωση το ένα από τον φυσικό κύκλο να είναι πολύ καλύτερο από τα 6 που είχες με serpafar. Μου κάνει και εντύπωση που είχες τόσα πολλά με ήπια διέγερση. Συνήθως μέχρι 2-3 βλέπουμε. Έχεις πολύ καλή ανταπόκριση. Μου θυμίζεις σε παρακαλώ την ηλικία σου?  

21 minutes ago, kaposetsi said:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο φόρουμ εδώ. Είμαι κι εγώ στον φάση εξωσωματικών από το 2019 και ακόμη στις προσπάθειες αν θέλετε μπορώ να μπω κι εγώ στην παρέα σας; Εύχομαι τα καλύτερα σύντομα…

Και το ρωτάς? Καλωσήρθες! Πες μας την ιστορία σου 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2022 at 4:09 PM, Equality said:

 Advanced mfs Plus και Co Q10. Από κει και πέρα διαβάζοντας και από άλλες κοπέλες εδώ μέσα έκανα και τα δικά μου πειράματα.Πήρε δύο μήνες ασταξανθίνη που είναι αντιοξειδωτικό και αυτό και μάκα σε σκόνη. Ωστόσο βέβαια έχει κάνει και κάποια άλλα πράγματα που του είπε ο  ανδρολόγος. Πήρε για ένα χρονικό διάστημα αντιβίωση για ενδεχόμενη προστατίτιδα και πήρε και μικρή ποσότητα ορμόνης.Οπότε δεν μπορώ να ξέρω τι από όλα τον βοήθησε αν υποθέσουμε ότι κάτι τον βοήθησε

Αγορασα τα CoQ10. Θα αρχίσουμε να παιρνουμε κ οι δυο μας. Πόσα παίρνει την ημέρα ο άντρας? ((Ήδη έχει αρχίσει να γκρινιαζει: γιατί? δεν είναι το σπέρμα μου καλο? Που όλοι οι γιατροί είπαν είναι μια χαρά??? )) Αντε να τον πεισεις τώρα που πήραν τα μυαλά του αέρα ότι θέλουμε κ κατακερματισμούς, αντιοξειδωτικό στρες κτλ

11 minutes ago, kateriiina25 said:

Nαι, υπάρχει περίπτωση το ένα από τον φυσικό κύκλο να είναι πολύ καλύτερο από τα 6 που είχες με serpafar. Μου κάνει και εντύπωση που είχες τόσα πολλά με ήπια διέγερση. Συνήθως μέχρι 2-3 βλέπουμε. Έχεις πολύ καλή ανταπόκριση. Μου θυμίζεις σε παρακαλώ την ηλικία σου?  

43 δηλαδή παλι καλά να λέμε κιόλας. Κι εγω πιστευα αντε να έχω 2. Κι ο γιατρός με κοίταξε μάλλον έκπληκτος. 

Θεωρεται φυσικό ωαριο το 19ης μέρας μετά από ωοληψια στον ίδιο κυκλο την 13η μέρα? Αχ έχω μπερδευτεί κορίτσια

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , happiness79 είπε:

Καλώς όρισες κοπέλα μου! Πολύ μ' αρέσει η εικόνα διάλεξες! Κι εγώ τα ίδια χρόνια με σένα είμαι σε προσπάθειες. Θέλεις να μας πεις μερικά πράγματα για σένα, για το ιστορικό σου, για να γνωριστούμε? Σε τι φάση είσαι τώρα? Εύχομαι να έχεις μια θετική έκβαση σύντομα! 

Μωρέ συμβαίνουν σίγουρα. Εντάξει, δε μου φαίνεται απαγορευτική η ηλικία σου, σε καμία περίπτωση! Τόσες και τόσες φυσικές συλλήψεις γίνονται σε αυτές τις ηλικίες! Παρ' όλα αυτά δεν είναι κακό να υποστηρίξεις τον οργανισμό σου με βιταμίνες και διατροφή, βοηθάει. Εύχομαι να τα καταφέρεις πολύ σύντομα! 

Μωρέ συμβαίνουν σίγουρα. Εντάξει, δε μου φαίνεται απαγορευτική η ηλικία σου, σε καμία περίπτωση! Τόσες και τόσες φυσικές συλλήψεις γίνονται σε αυτές τις ηλικίες! Παρ' όλα αυτά δεν είναι κακό να υποστηρίξεις τον οργανισμό σου με βιταμίνες και διατροφή, βοηθάει. Εύχομαι να τα καταφέρεις πολύ σύντομα! 

Μωρέ συμβαίνουν σίγουρα. Εντάξει, δε μου φαίνεται απαγορευτική η ηλικία σου, σε καμία περίπτωση! Τόσες και τόσες φυσικές συλλήψεις γίνονται σε αυτές τις ηλικίες! Παρ' όλα αυτά δεν είναι κακό να υποστηρίξεις τον οργανισμό σου με βιταμίνες και διατροφή, βοηθάει. Εύχομαι να τα καταφέρεις πολύ σύντομα! 

Μωρέ συμβαίνουν σίγουρα. Εντάξει, δε μου φαίνεται απαγορευτική η ηλικία σου, σε καμία περίπτωση! Τόσες και τόσες φυσικές συλλήψεις γίνονται σε αυτές τις ηλικίες! Παρ' όλα αυτά δεν είναι κακό να υποστηρίξεις τον οργανισμό σου με βιταμίνες και διατροφή, βοηθάει. Εύχομαι να τα καταφέρεις πολύ σύντομα! 

Φυσικά. Είμαι μετά από την Τρίτη μου αποβολή και έχω 4 αγγελάκια όπου είναι από τις 3 εξωσωματικές όπου έχω κάνει την πρώτη φορά ήταν δυδημα και η άλλες δυο φορές από ένα έκανα την πρώτη μου εξωσωματική το 2019 την δεύτερη το 2021 (άφησα ένα κενό λόγο ενός θέματος που υπήρχε και δεν το βρίσκαμε στην καρδιά μου όλα καλά και διορθώθηκε μετά από την δεύτερη εξωσωματική) και η Τρίτη εξωσωματική ήταν τώρα όπου δεν είχε καλή έκβαση και απέβαλα.  Έχω κάνει πολλές φορές υστεροσκοπιση σχεδόν κάθε 2 χρόνια κάνω γιατί βγάζω πολύποδες και μου είχαν βρει και υπια φλεγμονή όπου έκανα δυο φορές το πρωτόκολλο αντιβιώσεων από το στόμα και Τία δυο φορές ήταν πριν τις εμβρυομεταφορες το 19 και το 21 
Εχω κάνει δυο φορές διέγερση μια το 19 όπου είχα κατάψυξη 3ων ημερών όπου τα έβαλα το 19 και το 21 και ξανά έκανα άλλη μια τον Γενάρη όπου πήγε τέλεια μιας και είχαμε περισσότερα έμβρυα και βάλαμε βλαστοκυστες φρέσκες. Τώρα εξωσωματική κάνουμε λόγο αντρικού παράγοντα και λόγο ότι έχω σπω και έναν κύκλο ότι νάνε. Αυτά τα λίγα από εμένα 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , happiness79 είπε:

Καλώς όρισες κοπέλα μου! Πολύ μ' αρέσει η εικόνα διάλεξες! Κι εγώ τα ίδια χρόνια με σένα είμαι σε προσπάθειες. Θέλεις να μας πεις μερικά πράγματα για σένα, για το ιστορικό σου, για να γνωριστούμε? Σε τι φάση είσαι τώρα? Εύχομαι να έχεις μια θετική έκβαση σύντομα! 

Μωρέ συμβαίνουν σίγουρα. Εντάξει, δε μου φαίνεται απαγορευτική η ηλικία σου, σε καμία περίπτωση! Τόσες και τόσες φυσικές συλλήψεις γίνονται σε αυτές τις ηλικίες! Παρ' όλα αυτά δεν είναι κακό να υποστηρίξεις τον οργανισμό σου με βιταμίνες και διατροφή, βοηθάει. Εύχομαι να τα καταφέρεις πολύ σύντομα! 

Μωρέ συμβαίνουν σίγουρα. Εντάξει, δε μου φαίνεται απαγορευτική η ηλικία σου, σε καμία περίπτωση! Τόσες και τόσες φυσικές συλλήψεις γίνονται σε αυτές τις ηλικίες! Παρ' όλα αυτά δεν είναι κακό να υποστηρίξεις τον οργανισμό σου με βιταμίνες και διατροφή, βοηθάει. Εύχομαι να τα καταφέρεις πολύ σύντομα! 

Μωρέ συμβαίνουν σίγουρα. Εντάξει, δε μου φαίνεται απαγορευτική η ηλικία σου, σε καμία περίπτωση! Τόσες και τόσες φυσικές συλλήψεις γίνονται σε αυτές τις ηλικίες! Παρ' όλα αυτά δεν είναι κακό να υποστηρίξεις τον οργανισμό σου με βιταμίνες και διατροφή, βοηθάει. Εύχομαι να τα καταφέρεις πολύ σύντομα! 

Μωρέ συμβαίνουν σίγουρα. Εντάξει, δε μου φαίνεται απαγορευτική η ηλικία σου, σε καμία περίπτωση! Τόσες και τόσες φυσικές συλλήψεις γίνονται σε αυτές τις ηλικίες! Παρ' όλα αυτά δεν είναι κακό να υποστηρίξεις τον οργανισμό σου με βιταμίνες και διατροφή, βοηθάει. Εύχομαι να τα καταφέρεις πολύ σύντομα! 

Εφαγε κόλλημα το ίντερνετ και το έστειλε 3 φορές!!! Δεν ξέρω πώς να το ακυρώσω, συγνώμη!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kaposetsi said:

Φυσικά. Είμαι μετά από την Τρίτη μου αποβολή και έχω 4 αγγελάκια όπου είναι από τις 3 εξωσωματικές όπου έχω κάνει την πρώτη φορά ήταν δυδημα και η άλλες δυο φορές από ένα έκανα την πρώτη μου εξωσωματική το 2019 την δεύτερη το 2021 (άφησα ένα κενό λόγο ενός θέματος που υπήρχε και δεν το βρίσκαμε στην καρδιά μου όλα καλά και διορθώθηκε μετά από την δεύτερη εξωσωματική) και η Τρίτη εξωσωματική ήταν τώρα όπου δεν είχε καλή έκβαση και απέβαλα.  Έχω κάνει πολλές φορές υστεροσκοπιση σχεδόν κάθε 2 χρόνια κάνω γιατί βγάζω πολύποδες και μου είχαν βρει και υπια φλεγμονή όπου έκανα δυο φορές το πρωτόκολλο αντιβιώσεων από το στόμα και Τία δυο φορές ήταν πριν τις εμβρυομεταφορες το 19 και το 21 
Εχω κάνει δυο φορές διέγερση μια το 19 όπου είχα κατάψυξη 3ων ημερών όπου τα έβαλα το 19 και το 21 και ξανά έκανα άλλη μια τον Γενάρη όπου πήγε τέλεια μιας και είχαμε περισσότερα έμβρυα και βάλαμε βλαστοκυστες φρέσκες. Τώρα εξωσωματική κάνουμε λόγο αντρικού παράγοντα και λόγο ότι έχω σπω και έναν κύκλο ότι νάνε. Αυτά τα λίγα από εμένα 

Έχεις περάσει πολλά κι εσύ κοπέλα μου. Λυπάμαι πολύ για τις αποβολές σου, πρέπει να ήταν πολύ σκληρό τόσες φορές να το έχεις περάσει αυτό. Απ'ότι καταλαβαίνω υπήρχαν χρωμοσωμικές ανωμαλίες στα εμβρυάκια και γι αυτό δεν τα κατάφερναν, έτσι δεν είναι? Έχετε σκεφτεί να προχωρήσετε σε προεμφυτευτικό έλεγχο? Σε ποιο κέντρο είσαι?


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...